گل آپارتمانی | خرید انواع گل و گیاهان آپارتمانی (قیمت مناسب + ارسال فوری)

فیلتر قیمت :

تومان
-10%
فروش ویژه
زاموفیلیا متوسط

زاموفیلیا متوسط

420,000 380,000 تومان
اضافه به سبد
-12%
فروش ویژه
سانسوریا شمشیری ابلق

سانسوریا شمشیری ابلق

330,000 290,000 تومان
اضافه به سبد
شفلرا سایز متوسط

شفلرا سایز متوسط

سایز متوسط
170,000 تومان
اضافه به سبد
نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

130,000 تومان
اضافه به سبد
دراسینا کامپکت آناناسی

دراسینا کامپکت آناناسی

220,000 تومان
اضافه به سبد
فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

150,000 تومان
اضافه به سبد

لذت داشتن گل آپارتمانی - خانه ی خود را سبز کنید

برای اکثر ما داشتن یک حیاط با یک حوض کوچک و گلدان‌های شمعدانی روی پله‌ها یا دور حوض از خاطرات شیرین و جذاب باشد. آب دادن به گل‌های داخل حیاط از آن کارهایی بود که با شوقی وصف‌ناپذیر انجام می‌دادیم و از تماشای گل‌های صورتی و ریز شمعدانی‌ها هرگز سیر نمی‌شدیم. با تغییر سبک زندگی و گسترش آپارتمان نشینی دیگر خبری از آن حیاط‌های دل‌انگیز نیست. نگهداری از گل آپارتمانی تنها روشی است که می‌توانیم با آن طبیعت را به خانه‌مان بیاوریم. گیاهان آپارتمانی با برگ‌های سبز و زیبا، به کنج آپارتمان‌های ما زندگی و طراوت می‌بخشند و شاید با حضورشان خاطرات زیادی را در ما زنده کنند. نگهداری و پرورش گل و گیاه در خانه علاوه بر اینکه بر سلامتی روح و روان ما موثر است و با زیبایی خود خانه را دلپذیرتر می‌کند، بر بهبود کیفیت هوا هم تاثیر می‌گذارد. در ادامه‌ی این مطلب در مورد گل های آپارتمانی نکاتی را بیان می‌کنیم تا شور و شوقتان بر داشتن این گیاهان زیبای خانگی چند برابر شود. 

گل آپارتمانی

یکی از مراکز اصلی برای تهیه ی گل آپارتمانی در شهر تهران، بازار گل شهید محلاتی واقع در اتوبان شهید محلاتی تهران در محله زمزم است که می‌توانید به آن سر بزنید. این بازار شامل 10 سالن و حدود 600 غرفه است که حدود 50 درصد این غرفه ها مربوط به فروش گل های شاخه ای ، 30 درصد مربوط به گل های آپارتمانی - بیرونی و حدود 20 درصد مربوط به بخش خشکبار و تزئیینات می باشد. 

با گیاهان آپارتمانی احساسات بهتری را تجربه کنید

گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی دل‌نواز خود، برای سلامتی ما نیز مفید هستند. گل‌ها در تنفس دقیقا برعکس ما عمل می‌کنند! اکسیژن آزاد می‌کنند و دی‌اکسیدکربن را جذب می‌کنند. این مساله نه تنها باعث پاکیزگی هوا می‌شود بلکه سموم را نیز از بین می‌برد. طبق تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده، گل آپارتمانی در طی 24 ساعت، 87 درصد از سموم هوا را از بین می‌برند. بعلاوه باعث افزایش تمرکز و بهره‌وری افراد، کاهش میزان استرس و تقویت روحیه می‌شوند.

با این همه تاثیری که گل و گیاهان آپارتمانی دارند انتخاب خوبی برای محل کار شما نیز هستند. یک گلدان گوچک از گل آپارتمانی محبوب خود را روی میز کارتان قرار دهید. این گل نه تنها به تنظیم رطوبت محیط کمک می‌کند بلکه سرشار از انرژی مثبت نیز هست. تماشای یک گیاه سبز و طبیعی به شما کمک می‌کند احساسات بهتری داشته باشید که به نوبه‌ی خود روحیه‌ی شما را بهتر می‌کند. گل آپارتمانی با زیبایی خود روحیه‌ی شما را تقویت می‌کند. 

تجربه‌ی احساس بهتر با نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی

شرایط مناسب برای نگهداشتن گل آپارتمانی

حالا که خیلی از ما در آپارتمان زندگی می‌کنیم و خبری از آن حیاط‌های قدیمی و گل‌ها نیست، خرید گل آپارتمانی می‌تواند انتخاب خوب و عاقلانه‌ای باشد. یک گل‌خانه‌ی کوچک در آپارتمان می‌تواند پناهگاه شما از جهان بیرون و همینطور منبع لذت و شادی باشد. چه در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و یا یک خانه‌ی بزرگ، با خرید گل آپارتمانی متوجه بهبود سلامتی و شادی بیشتر خود خواهید شد. بعلاوه انواع گل آپارتمانی با تقویت روحیه و ایجاد فضایی آرامش‌بخش، باعث رهایی از احساس تنهایی یا افسردگی نیز می‌شوند. مراقبت از یک موجود زنده به ما هدف می‌دهد؛ به خصوص وقتی آن موجود زنده شکوفه می‌دهد و رشد می‌کند. 
نگهداری از گل‌های آپارتمانی ساده است، فقط چند نیاز اساسی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

نکات مربوط به نگهداری از گل آپارتمانی

نکات مربوط به آب دادن به گل آپارتمانی

یکی از نکات مهم در مورد انواع گل آپارتمانی تامین میزان آب مورد نیاز هر کدام از آنها است. گل‌ها و گیاهان در طول زمستان نیاز به آب کمتری دارند اما همانطور که گفتیم نیاز گل‌ها با یکدیگر متفاوت است. انواع گل آپارتمانی گرمسیری در دوره‌ی رشد خود به رطوبت نیاز دارند اما خاک مرطوب و نم‌دار را نمی‌پسندند. 
انواع گل آپارتمانی بر اساس نوع کاشته شدن، میزان آفتاب دریافتی، میزان گرمای محیط و غیره به مقدار آب متفاوتی نیاز دارند. بنابراین اگر چند نوع گل آپارتمانی نگه می‌دارید لازم است شرایط مورد نیاز هر کدام را بشناسید و رشد آن را در شرایط محیطی آپارتمان خود مشاهده کنید و برای تغییر شرایط اماده باشید. به طور کلی باید به خاطر داشته باشید که گل آپارتمانی در زمستان به اندازه‌ی تابستان به آب نیاز ندارد.

نور مناسب برای گل آپارتمانی شما

همه‌ی گیاهان به نور احتیاج دارند اما این نور مورد نیاز برای انواع گل و گیاه آپارتمانی یکسان نیست. همیشه سعی کنید گل آپارتمانی را با شرایط محیطی آپارتمان خود تطبیق دهید. سه نکته‌ی اصلی در مورد نور شدت نور، مدت زمان و کیفیت آن است. 
منظور از شدت، قدرت نور است. برای مثال یک پنجره‌ی رو به جنوب با آفتابی کامل در مقایسه با یک پنجره‌ی شمالی بدون نور مستقیم خورشید است. نور ممکن است در یک بازه‌ی زمانی مشخص از پشت پنجره بتابد اما پنجره‌ی جنوبی نور شدیدتری نسبت به پنجره‌ی شمالی خواهد داشت. مدت زمان، زمانی است که نور در دسترس است. یک پنجره‌ی شرقی را در مقایسه با یک پنرجه‌ی جنوبی در نظر بگیرید. پنجره‌ی شرقی نور درخشانی خواهد داشت اما مدت زمان این روشنایی بسیار کمتر از پنجره‌ی جنوبی است. 

نو رمناسب گل آپارتمانی

رطوبت و راز طراوت گل آپارتمانی

گرمای خانه می‌تواند باعث خشک شدن گل آپارتمانی ما شود. در طول تابستان شاید رطوبت کافی باشد اما در طول زمستان با روشن شدن سیستم‌های گرمایشی رطوبت هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند که می‌تواند باعث از بین رفتن طراوت گل های آپارتمانی شود. استفاده از یک دستگاه بخور می‌تواند راه حل مناسبی باشد اما راه‌های دیگری هم برای ایجاد رطوبت وجود دارد.  برای اینکه رطوبت کافی و مورد نیاز گیاهان آپارتمانی خود را تامین کنید آنها را با هم در یک جا قرار دهید. اگرچه هر گیاهی فضای خصوصی خودش را می‌خواهد و چسباندن آنها به یکدیگر ایده‌ی مناسبی نیست اما قرار دادن آنها در یک محیط مشترک به حفظ رطوبتشان کمک می‌کند.
بعلاوه آب پاشیدن به گل‌ها هم باعث افزایش رطوبت آنها می‌شود. البته این کار را تنها صبح‌ها انجام دهید تا برگ‌های گل آپارتمانی پیش از شب خشک شود. فقط روی برگ‌ها را مرطوب نکنید. زیر برگ‌ها نیز نیاز به رطوبت دارد. 

گرمای محیط و شرایط مطلوب برای یک گل آپارتمانی

از آنجایی که بیشتر گل های آپارتمانی گرمسیری هستند، دما نکته‌ای مهم برای نگهداری از آنها است. خانه‌های ما معمولا به اندازه‌ی کافی گرم هستند. با وجود این شاید بهتر باشد شب‌ها کمی هوا را خنک کنیم تا برای گل آپارتمانی گرمسیری مناسب باشد. بیشتر گیاهان آپارتمانی از شرایط گرم و خشک بیزارند. این گل‌ها هوایی خنک و مرطوب را به هوای گرم خانه‌های ما ترجیح می‌دهند. کیفیت نور هم از اهمیت زیادی برخوردار است. منابع نور مصنوعی بسیاری وجود دارد اما هیچ چیز برای گل آپارتمانی نمی‌تواند مثل نور طبیعی خورشید باشد. نکته‌ای در مورد گل آپارتمانی که اغلب نادیده گرفته می‌شود تمیزی برگ‌ها است. برگ‌های کثیف قادر به جذب نور خورشید نیستند. بنابراین بهتر است هر از گاهی برگ گیاهان آپارتمانی خود را با یک اسفنج تمیز پاک کنید. 

شرایط مطلوب گل آپارتمانی

نکاتی در رابطه با نگهداری چند گل آپارتمانی زیبا (گیاه مونسترا، اریکا پالم، سانسوریا، دیفن باخیا و پوتوس)

صرف‌نظر از اینکه کجا زندگی میکنید و چقدر فضا دارید و مهمتر از همه چقدر باغبانی بلد هستید، سبزکردن آپارتمانتان آنطور که دوست دارید راهی برای زنده کردن فضا و آوردن طبیعت به داخل آپارتمان شماست. ممکن است این کار را از چند گلدان کوچک نزدیک پنجره‌ی آپارتمانتان شروع کنید اما باور کنید اینقدر نگهداری از گیاهان لذت‌بخش و جذاب است که بزودی آپارتمان شما تبدیل به سرزمین عجایب پر از گیاهان مختلف خواهد شد. امیدواریم روند سبزکردن آپارتمانتان به سبزکردن شهر و سیاره زمین هم برسد. چه کسی می‌داند شاید شما هم تیستو سبز انگشتی کتاب قصه‌های کودکی باشید. پس شروع کنید، در ادامه در مورد نگهداری چند تا از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی، اطلاعاتی به شما خواهیم داد.

نخل اریکا پالم

مراقبت از نخل اریکا پالم در خانه کار خیلی دشواری نیست اما خب این گیاه در عین حال حساس هم هست و نمی‌توانید از آن غافل شوید.

نور: نخل اریکا پالم از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که نیازی به نور مستقیم برای رشد ندارد. اگرچه این گیاه تقریبا نه نور مطلق را دوست دارد و نه تاریکی مطلق را. بنابراین از قرار دادن آن در بخش‌های تاریک و همینطور تابش مستقیم آفتاب باید اجتناب شود.

آبیاری: این گیاه به آبیاری منظم نیاز دارد و ریشه‌ی آن باید مداوم در خاکی مرطوب باشد. علیرغم علاقه‌ی این گیاه آپارتمانی به رطوبت، آب زیاد هم باعث از بین رفتن سریع گیاه شما خواهد شد. بنابراین بهتر است پیش از آبیاری این گیاه از خشک بودن سطح خاک آن اطمینان حاصل کنید و سپس به آن آب بدهید.

دمانخل آپارتمانی اریکا به دمای گرم نیاز دارد اما به طور معمول دستیابی به یک هوای خیلی گرم در خانه امکان‌پذیر نیست. البته خیلی جای نگرانی وجود ندارد و یک دمای متوسط نیز برای رشد نخل اریکا کافی است. بنابراین سعی کنید دما را بین 15 تا 25 درجه‌ی سانتی‌گراد حفظ کنید. برای حفظ سلامت این گیاه، مواظب باشید دما کمتر از 10 درجه‌ی سانتی‌گراد نشود.

شرایط مناسب برای رشد اریکا پالم

گیاه مونسترا یا برگ انجیری

این گل آپارتمانی زیبا که برگ‌های بزرگی دارد، بالا رونده است و بنابراین نسبتا به فضای زیادی نیاز دارد. نگهداری از این گیاه آپارتمانی نسبتا آسان است اما نکاتی هم هست که باید در نظر داشته باشید:
نور: گل آپارتمانی مونسترا یا برگ انجیری به نور روشن و طبیعی نیاز دارد، در واقع باید در نزدیکی پنجره باشد. البته نکتهای که وجود دارد این است که این گیاه نور کم را تحمل می‌کند اما نباید انتظار رشد زیادی از آن داشته باشید.
آبیاری: آبیاری این گیاه آپارتمانی در ماه‌های گرم سال باید هر 7 تا 9 روز و در ماه‌های سرد سال هر 2 یا سه هفته باشد. گیاه مونسترا معمولا ریشه‌ای قوی دارد بنابراین سعی کنید زیاده از حد به آن آب ندهید چرا که باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ این گیاه زیبا خواهد شد.
دما: خب اگر دمای خانه‌ی شما برای خودتان مناسب است برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی شما هم مناسب است. جالب است که این گیاه در تابستان جای گرم خانه را را دوست دارد و در فصل سرد که زمان استراحتش است ترجیح می‌دهد در جای خنکی قرار داده شود. فقط توجه کنید که این گل آپارتمانی را نزدیک کولر یا سیستم‌های گرمایشی قرار ندهید.

نگهداری از انواع گل آپارتمانی

رطوبت: مثل همه‌ی گل و گیاهان آپارتمانی، مونسترا هم رطوبت را دوست دارد. البته خب این گیاه بومی جنگل‌های بارانی است. اگر روی برگهای گیاه خود لکه‌های کوچک قهوه‌ای می‌بینید، این به خاطر خشکی هوا است. 
کود دهی: نکته‌ای که در مورد کود دهی این گل آپارتمانی مطرح است این است که نباید بیش از حد به این گیاه کود بدهید. کود دادن زیاد به مونسترا (برگ انجیری) باعث جمع شدن نمک در خاک شده و می‌تواند باعث پوسیدن ریشه‌ی گیاه شما شود. البته باید توجه داشته باشید که کود دهی در اواخر پاییز یا زمستان هم مناسب نیست زیرا در این زمان گیاه در حال استراحت کردن است. 
خاک و گلدان: مونسترا نیاز به فضای کافی برای رشد دارد. با توجه به این که مونسترا گیاهی قوی با رشد زیاد است شاید نیاز باشد هر 2 یا 3 سال گلدان و خاک آن را عوض کنید. و بعلاوه این گل آپارتمانی، کودهای گیاهی را هم دوست دارد بنابراین می‌توانید به خاک گلدان خود کود گیاهی هم اضافه کنید. 
به طور خلاصه این را باید بگویم که این گل آپارتمانی با زیبایی خود آپارتمان شما را به یک جنگل سرسبز مبدل خواهد کرد. هر چه سن این گیاه بیشتر می‌شود برگ‌ها درشت‌تر و گیاه پهن‌تر و بلندتر می‌شود. حواستان باشد این گل زیبای آپارتمانی باید در نور روشن و متوسط قرار گیرد.

گل زیبای سانسوریا – انتخاب خوش سلیقه‌ها

سانسوریا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی است که با زیبایی چشمگیر خود و رنگ‌ها و انواع مختلف طرفداران زیادی دارد. لذت زندگی را در پاجوش‌های این گل آپارتمانی خواهید دید وقتی رشد و شکوفایی آن خستگی را از تنتان در می‌آورد. سانسوریا هم سموم هوا را جذب و محیط اطراف خود را سالم می‌کند. شرایط محیطی مناسب برای این گیاه را در ادامه توضیح خواهیم داد. 

گل آپارتمانی سانسوریا
نور: گل آپارتمانی سانسوریا با هر شرایط نوری آپارتمان شما سازگاری پیدا می‌کند. البته با وجود اینکه این گیاه با نور مصنوعی هم زنده خواهد ماند اما همیشه نور طبیعی را ترجیح می‌دهد.
آب: سانسوریا از آن گل‌های آپارتمانی است که خشک شدن بین وعده‌های آب‌دهی آن را تحمل می‌کند. یک یا دو بار آب‌دهی در هفته برای این گل آپارتمانی کافی است. در طول زمستان هم یک یا دو بار آب‌دهی در ماه برای این گیاه کافی خواهد بود.
کود دهی: اگر می‌خواهید به سانسوریاهای زیبای خود کود بدهید بهتر است پیش از این کار با یک گل‌فروش ماهر مشورت کنید. به طور کلی کود دهی به سانسوریا یک بار در فصل بهار کافی است. 

نگهداری از گل آپارتمانی دیفن باخیا 

دیفن باخیا، گل آپارتمانی زیبا با برگ‌های بزرگ و پربار است. این گل در انواع مختلفی وجود دارد اما نوعی از آن که دارای برگ‌های سبز با خال‌های سفید است معمول‌تر است. دیفن باخیا به زیبایی رشد می‌کند و قرار دادن آن در هر گوشه‌ی خانه، کنج شما را زیباتر می‌سازد. این گل آپارتمانی را در اکثر گل‌فروشی‌ها می‌توانید پیدا کنید.
نور: برگ‌های بزرگ دیفن باخیا به نور مستقیم و شدید آفتاب حساس هستند و نور فیلتر شده برای این گل آپارتمانی ایده‌آل‌تر است.   
آب: گل آپارتمانی دیفن باخیا رطوبت خاک را دوست دارد اما دقت کنید خاک آن نباید دائما خیس باشد. آب دادن به این گل یک یا دو بار در هفته با توجه به میزان گرما و حرارت محیط، لازم است. اگر خاک تا تقریبا دو تا سه سانت زیر سطح آن خشک نیست، نیازی به آبیاری ندارد. 
کود دهی: برای دیفن باخیا می‌توانید یک یا دو بار در ماه از کود مایع استفاده کنید.

نگهداری از گل آپارتمانی دیفن باخیا

گل آپارتمانی پوتوس یا پتوس 

یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین انواع گل آپارتمانی پوتوس است. نگهداری از این گیاه بسیار ساده است؛ بعلاوه اینکه با قلمه زدن آن می‌توانید این گل آپارتمانی را تکثیر کنید. 

نور: پوتوس از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که در هر شرایط نوری رشد می‌کند. در بهترین حالت یک محیط با نور متوسط برای آن فراهم کنید اما با نور مصنوعی هم مشکلی ندارد.
آب: این گل آپارتمانی خیلی به آب نیاز ندارد. اجازه دهید خاک آن خشک شود و سپس به آن آب بدهید. این گیاه آپارتمانی به پوسیدگی ریشه حساس است بنابراین هرچه میزان آبیاری آن کمتر باشد بهتر است. البته آنقدر خشک نگذارید که برگ‌هایش هم خشک شوند! 
کود دهی: ماهی یک بار می‌توانید به پوتوس کود مایع بدهید. 

گل آپارتمانی - پیتوس

خرید گل آپارتمانی از فروشگاه اینترنتی گل باما

همانطور که بالاتر اشاره شد، یکی از مراکز اصلی برای تهیه ی گیاهان آپارتمانی،بازار گل شهید محلاتی است. یکی دیگر از این مراکز که در شهر تهران واقع شده، بازار گل شهید بابایی واقع در اتوبان شهید بابایی در شمال شرق تهران است که می‌توانید برای خرید گیاه آپارتمانی دلخواه خود سری به آنجا بزنید.

با خرید گل آپارتمانی می‌توانید نور و زیبایی را به داخل خانه‌ی خود بیاورید. گیاهان آپارتمانی نه تنها زیبا هستند بلکه با پاکیزه ساختن هوا و جذب سموم حالمان را بهتر هم خواهند کرد. شاید فکر کنید نگهداری از گل آپارتمانی کار سخت و زمان‌گیری است اما با انتخاب گلی مناسب و با آگاهی از شرایط نگهداری از آنها می‌توانید کار را برای خودتان راحت‌تر کنید  با مطالعه‌ی نکاتی که در مورد شرایط و نگهداری گل آپارتمانی بیان کردیم می‌توانید یک گل زیبا را از فروشگاه اینترنتی گل باما خرید کنید و و لذت داشتن یک گلدان گل زیبا را به خودتان هدیه کنید.
 

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری

130,000 تومان
اضافه به سبد
بنجامین سبز برگ

بنجامین سبز برگ

130,000 تومان
اضافه به سبد
دیفن باخیا

دیفن باخیا

250,000 تومان
اضافه به سبد
پدیلانتوس

پدیلانتوس

120,000 تومان
اضافه به سبد
فیکوس

فیکوس

240,000 تومان
اضافه به سبد
کروتون

کروتون

240,000 تومان
اضافه به سبد
دراسینا سبز

دراسینا سبز

130,000 تومان
اضافه به سبد
یوکا

یوکا

160,000 تومان
اضافه به سبد
شیپوری

شیپوری

200,000 تومان
اضافه به سبد
سیکلامن

سیکلامن

85,000 تومان
اضافه به سبد
-10%
فروش ویژه
آنتریوم

آنتریوم

210,000 190,000 تومان
اضافه به سبد
آرالیا ژاپنی

آرالیا ژاپنی

120,000 تومان
اضافه به سبد
کروتون ابلق

کروتون ابلق

100,000 تومان
اضافه به سبد
بنجامین آمستل

بنجامین آمستل

150,000 تومان
اضافه به سبد
-11%
فروش ویژه
اریکا

اریکا

190,000 170,000 تومان
اضافه به سبد
-9%
فروش ویژه
ارکیده تک شاخه

ارکیده تک شاخه

350,000 320,000 تومان
اضافه به سبد
-4%
فروش ویژه
برگ انجیری

برگ انجیری

250,000 240,000 تومان
اضافه به سبد
پیتوس ابلق

پیتوس ابلق

230,000 تومان
اضافه به سبد
پپرومیا چروک

پپرومیا چروک

70,000 تومان
اضافه به سبد
گل گندم

گل گندم

40,000 تومان
اضافه به سبد
گل حسن یوسف

گل حسن یوسف

60,000 تومان
اضافه به سبد
یوکا خنجری

یوکا خنجری

130,000 130,000 تومان
اضافه به سبد
--20%
فروش ویژه
گل لیندا

گل لیندا

100,000 120,000 تومان
اضافه به سبد
فیلودندرون برگ ویولونی

فیلودندرون برگ ویولونی

270,000 تومان
اضافه به سبد