گل آپارتمانی

فیلتر قیمت :

تومان
-10%
فروش ویژه
زاموفیلیا متوسط

زاموفیلیا متوسط

420,000 380,000 تومان
اضافه به سبد
سانسوریا شمشیری ابلق

سانسوریا شمشیری ابلق

330,000 290,000 تومان
اضافه به سبد
شفلرا

شفلرا

170,000 تومان
اضافه به سبد
نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

130,000 تومان
اضافه به سبد
دراسینا کامپکت آناناسی

دراسینا کامپکت آناناسی

220,000 تومان
اضافه به سبد
فیکوس بنجامین ابلق کوچک

فیکوس بنجامین ابلق کوچک

150,000 تومان
اضافه به سبد

لذت داشتن گل آپارتمانی - خانه‌ی خود را سبز کنید

برای اکثر ما داشتن یک حیاط با یک حوض کوچک و گلدان‌های شمعدانی روی پله‌ها یا دور حوض از خاطرات شیرین و جذاب باشد. آب دادن به گل‌های داخل حیاط از آن کارهایی بود که با شوقی وصف‌ناپذیر انجام می‌دادیم و از تماشای گل‌های صورتی و ریز شمعدانی‌ها هرگز سیر نمی‌شدیم. با تغییر سبک زندگی و گسترش آپارتمان‌نشینی دیگر خبری از آن حیاط‌های دل‌انگیز نیست. نگهداری از گل آپارتمانی تنها روشی است که می‌توانیم با آن طبیعت را به خانه‌مان بیاوریم. گیاهان آپارتمانی با برگ‌های سبز و زیبا، به کنج آپارتمان‌های ما زندگی و طراوت می‌بخشند و شاید با حضورشان خاطرات زیادی را در ما زنده کنند. نگهداری و پرورش گل و گیاه در خانه علاوه بر اینکه بر سلامتی روح و روان ما موثر است و با زیبایی خود خانه را دلپذیرتر می‌کند، بر بهبود کیفیت هوا هم تاثیر می‌گذارد. خلاصه اینکه، گیاهان خانگی مهربان‌ترین و بی‌دردسرترین موجودات زنده‌ی دنیا هستند که با طراوت‌شان حال دلتان را خوب می‌کنند. از هوای پاک تا فضایی شیک و مدرن، برای خرید گیاهان آپارتمانی گل فروشی آنلاین گل باما انتخابی مناسب است.

گل آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی فیلترینگ هوای خانه ‌

هوا بس ناجوانمردانه آلوده است و ترافیک حسابی  اعصاب شما را بهم ریخته است؟ یک خانه‌ی سبز برای خودتان بسازید که در آن هم از هوای پاک لذت ببرید و هم آرامش بگیرید. گل و گیاه در تنفس دقیقا بر خلاف ما عمل می‌کنند، آن‌ها دی‌اکسیدکربن جذب و اکسیژن آزاد می‌کنند. در ضمن، گل‌های آپارتمانی مثل گیاه پوتوس و گیاه گندم، خاصیت سم‌زدایی نیز دارند، یعنی آن‌ها فقط در طی 24 ساعت، حدود 87 درصد از سموم هوای خانه را از بین‌ می‌برند. بعلاوه باعث افزایش تمرکز و بهره‌وری افراد، کاهش میزان استرس و تقویت روحیه می‌شوند. حالا خودتان بگویید در خانه‌ای که هم به حضور گل‌ها زیبا شده و هم اکسیژن فراوان دارد، دیگر جایی برای افسردگی و غم می‌ماند؟  

با این همه تاثیری که گل و گیاهان آپارتمانی دارند انتخاب خوبی برای محل کار شما نیز هستند. یک گلدان گوچک از گل آپارتمانی محبوب خود را روی میز کارتان قرار دهید. این گل نه تنها به تنظیم رطوبت محیط کمک می‌کند بلکه سرشار از انرژی مثبت نیز هست. تماشای یک گیاه سبز و طبیعی به شما کمک می‌کند احساسات بهتری داشته باشید که به نوبه‌ی خود روحیه‌ی شما را بهتر می‌کند. گل آپارتمانی با زیبایی خود روحیه‌ی شما را تقویت می‌کند. در حال حاضر با ورود تعداد زیادی از گونه‌های گیاهان گرمسیری، مثل گیاه سانسوریا یا گیاه برگ انجیری که اخیرا به عنوان لاکچری‌ترین گیاهان آپارتمانی دنیا معروف شده‌اند، گیاهان خانگی تنوع زیادی پیدا کرده‌اند؛ بنابراین به راحتی می‌توانید یک گیاه زیبا و مناسب با محل زندگی‌ و محل کارتان انتخاب کنید.  

تجربه‌ی احساس بهتر با نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی

شرایط مناسب برای نگهداشتن گل آپارتمانی

حالا که خیلی از ما در آپارتمان زندگی می‌کنیم و خبری از آن حیاط‌های قدیمی و گل‌ها نیست، خرید گل آپارتمانی می‌تواند انتخاب خوب و عاقلانه‌ای باشد. یک گل‌خانه‌ی کوچک در آپارتمان می‌تواند پناهگاه شما از جهان بیرون و همینطور منبع لذت و شادی باشد. چه در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و یا یک خانه‌ی بزرگ، با خرید گل آپارتمانی متوجه بهبود سلامتی و شادی بیشتر خود خواهید شد. بعلاوه انواع گل آپارتمانی با تقویت روحیه و ایجاد فضایی آرامش‌بخش، باعث رهایی از احساس تنهایی یا افسردگی نیز می‌شوند. مراقبت از یک موجود زنده به ما هدف می‌دهد؛ به خصوص وقتی آن موجود زنده شکوفه می‌دهد و رشد می‌کند. 
نگهداری از گل‌های آپارتمانی ساده است، فقط چند نیاز اساسی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

نکات مربوط به نگهداری از گل آپارتمانی

نکات مربوط به آب دادن به گل آپارتمانی

یکی از نکات مهم در مورد انواع گل آپارتمانی تامین میزان آب مورد نیاز هر کدام از آنها است. گل‌ها و گیاهان در طول زمستان نیاز به آب کمتری دارند اما همانطور که گفتیم نیاز گل‌ها با یکدیگر متفاوت است. انواع گل آپارتمانی گرمسیری در دوره‌ی رشد خود به رطوبت نیاز دارند اما خاک مرطوب و نم‌دار را نمی‌پسندند. 
انواع گل آپارتمانی بر اساس نوع کاشته شدن، میزان آفتاب دریافتی، میزان گرمای محیط و غیره به مقدار آب متفاوتی نیاز دارند. بنابراین اگر چند نوع گل آپارتمانی نگه می‌دارید لازم است شرایط مورد نیاز هر کدام را بشناسید و رشد آن را در شرایط محیطی آپارتمان خود مشاهده کنید و برای تغییر شرایط اماده باشید. به طور کلی باید به خاطر داشته باشید که گل آپارتمانی در زمستان به اندازه‌ی تابستان به آب نیاز ندارد.

نکات مربوط به آب دادن به گل آپارتمانی

نور مناسب برای گل آپارتمانی شما

همه‌ی گیاهان به نور احتیاج دارند اما این نور مورد نیاز برای انواع گل و گیاه آپارتمانی یکسان نیست. همیشه سعی کنید گل آپارتمانی را با شرایط محیطی آپارتمان خود تطبیق دهید. سه نکته‌ی اصلی در مورد نور شدت نور، مدت زمان و کیفیت آن است. 
منظور از شدت، قدرت نور است. برای مثال یک پنجره‌ی رو به جنوب با آفتابی کامل در مقایسه با یک پنجره‌ی شمالی بدون نور مستقیم خورشید است. نور ممکن است در یک بازه‌ی زمانی مشخص از پشت پنجره بتابد اما پنجره‌ی جنوبی نور شدیدتری نسبت به پنجره‌ی شمالی خواهد داشت. مدت زمان، زمانی است که نور در دسترس است. یک پنجره‌ی شرقی را در مقایسه با یک پنرجه‌ی جنوبی در نظر بگیرید. پنجره‌ی شرقی نور درخشانی خواهد داشت اما مدت زمان این روشنایی بسیار کمتر از پنجره‌ی جنوبی است. 

نو رمناسب گل آپارتمانی

رطوبت و راز طراوت گل آپارتمانی

گرمای خانه می‌تواند باعث خشک شدن گل آپارتمانی ما شود. در طول تابستان شاید رطوبت کافی باشد اما در طول زمستان با روشن شدن سیستم‌های گرمایشی رطوبت هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند که می‌تواند باعث از بین رفتن طراوت گل های آپارتمانی شود. استفاده از یک دستگاه بخور می‌تواند راه حل مناسبی باشد اما راه‌های دیگری هم برای ایجاد رطوبت وجود دارد.  برای اینکه رطوبت کافی و مورد نیاز گیاهان آپارتمانی خود را تامین کنید آنها را با هم در یک جا قرار دهید. اگرچه هر گیاهی فضای خصوصی خودش را می‌خواهد و چسباندن آنها به یکدیگر ایده‌ی مناسبی نیست اما قرار دادن آنها در یک محیط مشترک به حفظ رطوبتشان کمک می‌کند.
بعلاوه آب پاشیدن به گل‌ها هم باعث افزایش رطوبت آنها می‌شود. البته این کار را تنها صبح‌ها انجام دهید تا برگ‌های گل آپارتمانی پیش از شب خشک شود. فقط روی برگ‌ها را مرطوب نکنید. زیر برگ‌ها نیز نیاز به رطوبت دارد. 

گرمای محیط و شرایط مطلوب برای یک گل آپارتمانی

از آنجایی که بیشتر گل های آپارتمانی گرمسیری هستند، دما نکته‌ای مهم برای نگهداری از آنها است. خانه‌های ما معمولا به اندازه‌ی کافی گرم هستند. با وجود این شاید بهتر باشد شب‌ها کمی هوا را خنک کنیم تا برای گل آپارتمانی گرمسیری مناسب باشد. بیشتر گیاهان آپارتمانی از شرایط گرم و خشک بیزارند. این گل‌ها هوایی خنک و مرطوب را به هوای گرم خانه‌های ما ترجیح می‌دهند. کیفیت نور هم از اهمیت زیادی برخوردار است. منابع نور مصنوعی بسیاری وجود دارد اما هیچ چیز برای گل آپارتمانی نمی‌تواند مثل نور طبیعی خورشید باشد. نکته‌ای در مورد گل آپارتمانی که اغلب نادیده گرفته می‌شود تمیزی برگ‌ها است. برگ‌های کثیف قادر به جذب نور خورشید نیستند. بنابراین بهتر است هر از گاهی برگ گیاهان آپارتمانی خود را با یک اسفنج تمیز پاک کنید. 

شرایط مطلوب گل آپارتمانی

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی زینتی دنیا

پیش از آنکه به صورت جداگانه، گیاهان آپارتمانی را بر اساس ویژگی‌های شاخص‌شان معرفی کنیم، قصد داریم که شما را را با محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی زینتی در دنیا آشنا کنیم. محبوبیت این دسته از گیاهان آپارتمانی، اول بخاطر زیبایی منحصر به فرد و دوم بخاطر تطبیق‌پذیر خوب آن‌ها با محیط خانه است.

گیاه دلار نقره‌ای (Crassula arborescens)

گیاه دلار نقره‌ای که جزو دسته گیاهان گوشتی یا ساکولنت‌ها قرار می‌گیرد، گیاهی سرحال و زیبایی است که اگر خاکش خوب زهکشی شود و نور کافی به آن بتابد برایتان شکوفه نیز می‌زند. گیاه دلار نقره‌ای یا گیاه کراسولا آربورسینز در برابر کم آبی گیاه مقاومی است اما در عوض نور خوب می‌خواهد.

گیاه فیکوس لیراتا (Fiddle Leaf Fig)

گیاه فیکوس لیراتا بخاطر برگ‌های بزرگ و ویولنی شکل در لیست محبوب‎ترین گیاهان آپارتمانی زینتی قرار می‌گیرد. گیاه فیکوس لیراتا به یک درختچه‌ی دو متری تبدیل می‌شود و می‌تواند به تنهایی دیزاین خوبی برای منزل شما باشد. فقط حواستان باشد که این گیاه باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد. اما در عوض برای تصفیه هوا و تعادل رطوبت محیط یک گزینه‌ی بی کم و کاست است.

گل آپارتمانی  فیکوس لیراتا

گیاه شفلرا ‌(Schefflera)

گیاه شفلرا با ظاهری متفاوت و برگ‌های چتری شکلش در حال حاضر خیلی پر طرفدار است. این گیاه نور غیر مستقیم و آبیاری کم را دوست دارد. اکثر اوقات از اینکه زیادی جابه‌جا شود و یا اینکه برگ‌هایش اسپری شود حس خوبی ندارد. گویا گیاه شفلرا از سرزمین گل‌ها برای افرادی آمده است که زیاد وقت رسیدگی به گیاهان را ندارد. اگرچه که زیادی مهربان است اما فراموش نکنید که شفلرا یک موجود زنده است و هر از گاهی به توجه شما هم نیاز دارد.

گیاهان آپارتمانی مناسب برای خوابی آرام  

اگرچه گیاهان در طول روز اکسیژن آزاد می‌کنند و روز خوب و مطلوبی برای شما می‌سازند. اما با توقف فتوسنتز در شب‌، اکثر گیاهان تغییر وضعیت پیدا کرده و دی اکسید کربن آزاد می‌کنند. با این حال گیاهانی مانند انواع ارکیده‌ها، گیاه سانسوریا، گیاهان گوشتی و گیاه بروملیاد دقیقا برعکس سایر گیاهان عمل می‌کنند، یعنی در طول شب نیز اکسیژن تولید می‌کنند. اگر خواهان خوابی آرام و دلچسب هستید، این گیاهان را در اتاق خواب‌تان بگذارید.

گیاهان آپارتمانی مناسب برای خوابی آرام  

گیاهان آپارتمانی را از نور زیاد دور کنید

گیاهان اگرچه حرف نمی‌زنند ولی این دلیل نمی‌شود که خواسته‌هایشان را نادیده بگیرد. اکثر گیاهان عاشق نور هستند اما نه آن آفتاب مستقیم سر ظهر که تار و پود برگ‌هایش را می‌سوزاند. این خبر برای افرادی که خانه‌ای آنچنان نورگیر و پنجره‌های بزرگ ندارند، خبر خوشایندی است. گیاهان آپارتمانی کم نور، از سری گیاهانی هستند که با کمترین نور، حتی نور مصنوعی خانه دوام می‌آورند و شما را از طراوتشان بی‌نصیب نمی‌گذارند. اگر فکر می‌کنید آپارتمان کم‌نور شما مناسب هیچ گل و گیاهی نیست سخت در اشتباهید؛ پیشنهاد می‌کنیم سری به راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی کم نور بزنید. در ادامه نیز می‌توانید با برخی از این گیاهان آشنا شوید. 

گیاهان آپارتمانی را از نور زیاد دور کنید

گیاه پوتوس یا پتوس

گیاه پوتوس طلایی یکی از همین گیاهان مهربان است که همه جوره و درهمه شرایط با شما کنار می‌آید. گیاه پوتوس را بر روی گلدان دیواری یا آویز سقفی بگذارید. آن‌ها در طراوت بخشی منازل جزو حرفه‌ای‌ترین‌ها هستند. درضمن، خیلی راحت هم تکثیر پیدا می‌کنند. کافی است که یک ساقه از این گیاه را جدا کرده و داخل آب بگذارید، ظرف مدت کوتاهی ریشه می‌زند. فقط حواستان باشد که تا ریشه‌هایش سیاه نشدند آن‌ها را در خاک بکارید.

گیاه زامیفولیا یا زاموفیلیا (zamiifolia)

گیاه زاموفیلیا، گیاه دیگری که در مهربانی زبانزد است. این گیاه آفریده شده است که آپارتمان‌های تاریک و کوچک را به بهشتی سرسبز تبدیل کند. ساقه‌های بلند این گیاه به همراه برگ‌های براق و خوش فرم، طبیعتی دلنشین برایتان می‌سازد.

گیاه زامیفولیا

گیاه برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی از آن گیاهان است که می‌تواند به خوبی با کم نوری و حتی کم آبی، در گلدانی کوچک دوام بیاورد است. اگر برای محل کارتان به دنبال یک گیاه مقاوم و با تکثیر بالا هستید، گیاه برگ قاشقی انتخاب مناسبی است. در ضمن این گیاه می‌تواند دوست خوبی برای حیوان خانگی شما باشد.

‌گیاهان آپارتمانی با کمترین نیاز به رسیدگی

اگر عاشق گل و گیاه هستید ولی شرایط نگهداری از آن‌ها را ندارید، چرا از لیست گیاهان آپارتمانی مقاوم، که کمترین نیاز به رسیدگی دارند، گل خانگی‌تان را انتخاب نمی‌کنید؟ اگر تازه کار هستید و تجربه‌ی نگهداری از گیاهان خانگی را تا به حال نداشتید، خرید گیاهان آپارتمانی مقاوم، بهترین گزینه هستند. به عنوان نمونه چند نوع از این گیاهان جذاب و دوست‌داشتنی که در هر شرایطی شما را تنها نمی‌گذارند، خدمتتان معرفی می‌کنیم:

گیاه گندمی (Spider plant)

گیاه گندمی از آن گیاهان جذابی هستند که نه تنها بر بی‌آبی دوام می‌آورد، بلکه با رشد سریع شاخ و برگ‌های پرپشت شما را شگفت‌زده خواهد کرد. برخلاف گیاه پوتوس و گیاه فیلادندرون که ساقه‌های رونده دارند، گیاه گندمی یک گلدان جمع و جور است که مثل بوته‌ای فقط قلمروی خود را پر می‌کند. گیاه گندمی مختص کسانی است که طرفدار دکوراسیون مینیمال هستند. اگرچه گیاه گندمی نسبت به کم آبی مقاوم است اما نور پشت پنجره را شدیدا دوست دارد.

گیاه گندمی

گیاه برگ عبایی (Aspidistra Elatior)

گیاه زیبای برگ عبایی با مقاومت بالایی که دارد شما را به تحسین وا می‌دارد. گیاه برگ عبایی از آن گیاهانی است که با هر شرایط نا متعادلی می‌جنگد تا شما را خوشحال کند. گرما و سرما، آبیاری زیاد و کم و حتی مقابله با آفت‌ها برای این گیاه، کار پیش و پا افتاده‌ای است اما تا زمانیکه نور کافی داشته باشد. گیاه برگ عبایی، برگ‌های بزرگ و کشیده‌ای دارد و برای تزئین سالن و اتاق پذیرایی زیاد استفاده می‌شود.

گیاه آلوئه‌ورا (Aloe Vera)

گیاه آلوئه‌ورا بخاطر خواص زیادی که دارد، خیلی زود سر زبان‌ها افتاد. با نگهداری گیاه آلوئه‌ورا در خانه، هم شما را از طراوتش بهره‌مند می‌کند و هم از خواص گیاهی بی‌نظیری که دارد تأمین‌تان می‌کند. آبیاری یک بار در هفته و خاکی با زهکشی خوب، برای رشد این گیاه شرایطی عالی است. فقط اینکه نباید از آن انتظار داشته باشید که تا از گرد راه نرسیده، برای شما محصول دهد و آلوئه‌ورای مصرف روزانه شما را تأمین کند.

گیاه آپارتمانی آلوئه ورا

گیاهان آپارتمانی معطر

می‌توان گفت گیاهان آپارتمانی معطر جزو گیاهان فول آپشن هستند. این گیاهان هم طراوت و شادابی نثارتان می‌کنند و هم بوی خوش. البته قبل از معرفی نمونه‌های پرطرفدار، باید یادآور شویم، کسانی که در پی گیاهان آپارتمانی معطر هستند باید به خاطر داشته باشند که این نوع گل‌ها به توجه و رسیدگی بیشتری نسبت به سایر گیاهان خانگی که تا به حال معرفی شده‌اند، نیاز دارند. اگر شما هم به این گیاهان خوشبو علاقمند هستید لیست کامل این گیاهان را می‌توانید در مطلب گیاهان و گل‌های آپارتمانی معطر مشاهده کنید. 

گیاه شمعدانی معطر (Scented Geraniums)

گل شمعدانی، همان گیاه نوستالژیک که خیلی‌ها با دیدنش یک دنیا خاطره برایشان تداعی می‌شود. گل شمعدانی معطر یکی از زیباترین و معروف‌ترین نوع گیاهان معطر است. جالب است بدانید که شاخ و برگ‌های گیاه شمعدانی نیز همانند گل شمعدانی خوش بو هستند. فقط فراموش نکنید که گیاهان معطر نیاز به آفتاب دارند. بنابراین اگر پنجره‌های بزرگ و آفتاب‌گیر دارید در خرید گیاه شمعدانی معطر تردید نکنید.

گیاه آپارتمانی شمعدانی معطر

گیاه رزماری (Rosemary)

گیاه رزماری با شاخ و برگ‌های سوزنی، با عطری ماندگار و رایحه‌ای شبیه به عطر مرکبات، جایگاه خوبی در لیست گیاهان معطر دارد. اگر دوست دارید که عطر رزماری فضای خانه‌ی شما را پر کند، آن را مقابل نور قرار دهید. از لحاظ رایحه درمانی که به نام علم آروماتراپی معروف است، عطر رزماری طبیعت گرمی دارد و به شدت باعث کاهش اضطراب و رفع خستگی می‌شود.

گل لوندر (Lavender)

گیاه لوندر یا گیاه اسطوخودوس جزو گیاهان معطری است که رایحه‌ی آن برای کسانیکه عطرهای کلاسیک و اصیل مصرف می‌کنند بسیار آشنا است. عطر گیاه لوندر شیرین است و باعث آرامش می‌شود. اگر در اتاق خوابتان پنجره دارید گیاه لوندر را آنجا بگذارید که با طلوع خورشید و پیچیدن عطرش، شما را بیدار کند. فقط دقت داشته باشید که خاک گیاه لوندر کاملا زهکشی شود، چون ریشه‌های بسیار حساسی دارد.

گل لوندر (Lavender) - گل آپارتمانی معطر

گیاهان آپارتمانی سریع‌الرشد (Fast Growing Houseplants)

شما جزو افرادی هستید که دوست دارید خیلی سریع از گیاه بابت وقتی که برایش می‌گذارید، پاسخ بگیرید؟ می‌خواهید شبیه به تیستوی سبز انگشتی شوید و تا اراده کردید و گل خریدید خیلی سریع همه جا سبز شود؟ لیست گیاهان آپارتمانی سریع الرشد مخصوص شما است و در ادامه می‌توانید با برخی از این گیاهان آشنا شوید. 

گیاه سرخس (Fern)

خانواده سرخس‌ها جزو گیاهان آپارتمانی سریع الرشد هستند. سرخس‌ها با شاخ و برگ‌های پریشان، در نمایش زیبایی طبیعت زبردست هستند. آن‌ها در برابر اندک توجه‌ی شما، سخاوتمندانه رشد می‌کنند. سقف آویز یا استند جایگاه مناسبی برای سرخس است تا رشد سریعش را بیشتر به رخ‌تان بکشد.

گیاه سرخس (Fern)

گیاه یشم (Jade Plant)

گیاه یشم از گروه گیاهان ساکولنت است که رشد سریعی دارد. برگ‌های پرپشت و گوشتی، زیبایی خاصی به گیاه بخشیده است. فقط کافی است این گیاه را در معرض آفتاب قرار دهید، آنگاه خواهید دید که ظرف مدت کوتاهی آنقدر رشد می‌کند که باید به فکر یک گلدان جدید برای آن باشید.

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا برای باغبانان تازه کار یک نمونه‌ی بی‌نظیر است. این گیاه در برابر کم آبی و کم نوری طاقت می‌آورد و با رشد سریعش شما را شگفت‌زده می‌کند. گیاه سانسوریا از آن مدل گیاهانی است که برای طراحی دکورهای مدرن، زیاد طرفدار دارد. اگر می‌خواهید از طراوت و رشد سریع این گیاه بهره‌مند شوید، مطمئن شوید که خاک آن زهکشی خوبی دارد.

گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت و لاکچری

با عجین شدن زندگی به دنیای مجازی و پخش شدن عکس‌های بلاگرها و اینفلوئسرها، مجموعه‌‌ی جدیدی به نام گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت و لاکچری به دنیای گل و گیاه وارد شدند. تقاضا برای گیاهانی که به درخواست فروشگاه‌های آنلاین گل و گیاه توسط اینفلوئنسرها تبلیغ می‌شوند، بالا می‌رود، در نتیجه افزایش قیمتی پیدا می‌کنند. از گران‌قیمت‌ترین گیاهانی که در حال حاضر حسابی بازار داغی دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت و لاکچری

گیاه برگ انجیری ابلق

گیاه برگ انجیری از گروه گیاهان آپارتمانی مقاوم و پر طرفدار است. گیاه برگ انجیری به دلیل برگ‌های پهن و برش‌های قشنگش زیبایی منحصر به فردی دارد و با قیمت معقولی فروخته می‌شود. اما زمانی که بر روی برگ‌های آن لکه‌های سفید قرار  بگیرد که ظاهری متفاوت به گیاه بخشد، قیمت آن به صورت سرسام‌آوری بالا می‌رود.

گیاه فیلودندرون پرنسس صورتی (Philodendron Pink Princess)

گل فیلودندرون پرنسس صورتی از سری گیاهان آپارتمانی است که رنگ بی‌نظیری دارد. تلفیق رنگ سبز و رنگ صورتی، این گیاه را به یک اثر هنری زیبایی تبدیل کرده است که دل هر طبیعت دوستی را می‌برد و باعث می‌شود که ناخواسته برای داشتنش به خرج بیافتند.

گیاه رز ژولیت

گل رز ژولیت از آن گل‌های رؤیایی است که با دیدنش شما را یاد عاشقانه‌ها کلاسیک می‌اندازد. داشتن گل رز ژولیت برای نگهداری در خانه، برای خیلی از طبیعت دوستان یک آرزو است. قیمت بالای این گل رؤیایی، به دلیل پرورش 15 ساله چندان هم دور از انتظار نیست. در واقع اکثر گیاهان لاکچری و گران‌قیمت، به غیر از آن مدل‌هایی که با افزایش تقاضا رشد قیمتی داشته‌اند، از نوع گیاهان هیبریدی است که با تلاش باغبانان حرفه‌ای پرورش یافته‌اند.

گیاه رز ژولیت

نکاتی در رابطه با نگهداری چند گل آپارتمانی زیبا (گیاه مونسترا، اریکا پالم، سانسوریا، دیفن باخیا و پوتوس)

صرف‌نظر از اینکه کجا زندگی میکنید و چقدر فضا دارید و مهمتر از همه چقدر باغبانی بلد هستید، سبزکردن آپارتمانتان آنطور که دوست دارید راهی برای زنده کردن فضا و آوردن طبیعت به داخل آپارتمان شماست. ممکن است این کار را از چند گلدان کوچک نزدیک پنجره‌ی آپارتمانتان شروع کنید اما باور کنید اینقدر نگهداری از گیاهان لذت‌بخش و جذاب است که بزودی آپارتمان شما تبدیل به سرزمین عجایب پر از گیاهان مختلف خواهد شد. امیدواریم روند سبزکردن آپارتمانتان به سبزکردن شهر و سیاره زمین هم برسد. چه کسی می‌داند شاید شما هم تیستو سبز انگشتی کتاب قصه‌های کودکی باشید. پس شروع کنید، در ادامه در مورد نگهداری چند تا از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی، اطلاعاتی به شما خواهیم داد.

نکاتی در رابطه با نگهداری چند گل آپارتمانی زیبا

نخل اریکا پالم

مراقبت از نخل اریکا پالم در خانه کار خیلی دشواری نیست اما خب این گیاه در عین حال حساس هم هست و نمی‌توانید از آن غافل شوید.

نور: نخل اریکا پالم از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که نیازی به نور مستقیم برای رشد ندارد. اگرچه این گیاه تقریبا نه نور مطلق را دوست دارد و نه تاریکی مطلق را. بنابراین از قرار دادن آن در بخش‌های تاریک و همینطور تابش مستقیم آفتاب باید اجتناب شود.

آبیاری: این گیاه به آبیاری منظم نیاز دارد و ریشه‌ی آن باید مداوم در خاکی مرطوب باشد. علیرغم علاقه‌ی این گیاه آپارتمانی به رطوبت، آب زیاد هم باعث از بین رفتن سریع گیاه شما خواهد شد. بنابراین بهتر است پیش از آبیاری این گیاه از خشک بودن سطح خاک آن اطمینان حاصل کنید و سپس به آن آب بدهید.

دمانخل آپارتمانی اریکا به دمای گرم نیاز دارد اما به طور معمول دستیابی به یک هوای خیلی گرم در خانه امکان‌پذیر نیست. البته خیلی جای نگرانی وجود ندارد و یک دمای متوسط نیز برای رشد نخل اریکا کافی است. بنابراین سعی کنید دما را بین 15 تا 25 درجه‌ی سانتی‌گراد حفظ کنید. برای حفظ سلامت این گیاه، مواظب باشید دما کمتر از 10 درجه‌ی سانتی‌گراد نشود.

شرایط مناسب برای رشد اریکا پالم

گیاه مونسترا یا برگ انجیری

این گل آپارتمانی زیبا که برگ‌های بزرگی دارد، بالا رونده است و بنابراین نسبتا به فضای زیادی نیاز دارد. نگهداری از این گیاه آپارتمانی نسبتا آسان است اما نکاتی هم هست که باید در نظر داشته باشید:
نور: گل آپارتمانی مونسترا یا برگ انجیری به نور روشن و طبیعی نیاز دارد، در واقع باید در نزدیکی پنجره باشد. البته نکتهای که وجود دارد این است که این گیاه نور کم را تحمل می‌کند اما نباید انتظار رشد زیادی از آن داشته باشید.
آبیاری: آبیاری این گیاه آپارتمانی در ماه‌های گرم سال باید هر 7 تا 9 روز و در ماه‌های سرد سال هر 2 یا سه هفته باشد. گیاه مونسترا معمولا ریشه‌ای قوی دارد بنابراین سعی کنید زیاده از حد به آن آب ندهید چرا که باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ این گیاه زیبا خواهد شد.
دما: خب اگر دمای خانه‌ی شما برای خودتان مناسب است برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی شما هم مناسب است. جالب است که این گیاه در تابستان جای گرم خانه را را دوست دارد و در فصل سرد که زمان استراحتش است ترجیح می‌دهد در جای خنکی قرار داده شود. فقط توجه کنید که این گل آپارتمانی را نزدیک کولر یا سیستم‌های گرمایشی قرار ندهید.

نگهداری از انواع گل آپارتمانی

رطوبت: مثل همه‌ی گل و گیاهان آپارتمانی، مونسترا هم رطوبت را دوست دارد. البته خب این گیاه بومی جنگل‌های بارانی است. اگر روی برگهای گیاه خود لکه‌های کوچک قهوه‌ای می‌بینید، این به خاطر خشکی هوا است. 
کود دهی: نکته‌ای که در مورد کود دهی این گل آپارتمانی مطرح است این است که نباید بیش از حد به این گیاه کود بدهید. کود دادن زیاد به مونسترا (برگ انجیری) باعث جمع شدن نمک در خاک شده و می‌تواند باعث پوسیدن ریشه‌ی گیاه شما شود. البته باید توجه داشته باشید که کود دهی در اواخر پاییز یا زمستان هم مناسب نیست زیرا در این زمان گیاه در حال استراحت کردن است. 
خاک و گلدان: مونسترا نیاز به فضای کافی برای رشد دارد. با توجه به این که مونسترا گیاهی قوی با رشد زیاد است شاید نیاز باشد هر 2 یا 3 سال گلدان و خاک آن را عوض کنید. و بعلاوه این گل آپارتمانی، کودهای گیاهی را هم دوست دارد بنابراین می‌توانید به خاک گلدان خود کود گیاهی هم اضافه کنید. 
به طور خلاصه این را باید بگویم که این گل آپارتمانی با زیبایی خود آپارتمان شما را به یک جنگل سرسبز مبدل خواهد کرد. هر چه سن این گیاه بیشتر می‌شود برگ‌ها درشت‌تر و گیاه پهن‌تر و بلندتر می‌شود. حواستان باشد این گل زیبای آپارتمانی باید در نور روشن و متوسط قرار گیرد.

گل زیبای سانسوریا – انتخاب خوش سلیقه‌ها

سانسوریا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی است که با زیبایی چشمگیر خود و رنگ‌ها و انواع مختلف طرفداران زیادی دارد. لذت زندگی را در پاجوش‌های این گل آپارتمانی خواهید دید وقتی رشد و شکوفایی آن خستگی را از تنتان در می‌آورد. سانسوریا هم سموم هوا را جذب و محیط اطراف خود را سالم می‌کند. شرایط محیطی مناسب برای این گیاه را در ادامه توضیح خواهیم داد. 

گل آپارتمانی سانسوریا
نور: گل آپارتمانی سانسوریا با هر شرایط نوری آپارتمان شما سازگاری پیدا می‌کند. البته با وجود اینکه این گیاه با نور مصنوعی هم زنده خواهد ماند اما همیشه نور طبیعی را ترجیح می‌دهد.
آب: سانسوریا از آن گل‌های آپارتمانی است که خشک شدن بین وعده‌های آب‌دهی آن را تحمل می‌کند. یک یا دو بار آب‌دهی در هفته برای این گل آپارتمانی کافی است. در طول زمستان هم یک یا دو بار آب‌دهی در ماه برای این گیاه کافی خواهد بود.
کود دهی: اگر می‌خواهید به سانسوریاهای زیبای خود کود بدهید بهتر است پیش از این کار با یک گل‌فروش ماهر مشورت کنید. به طور کلی کود دهی به سانسوریا یک بار در فصل بهار کافی است. 

نگهداری از گل آپارتمانی دیفن باخیا 

دیفن باخیا، گل آپارتمانی زیبا با برگ‌های بزرگ و پربار است. این گل در انواع مختلفی وجود دارد اما نوعی از آن که دارای برگ‌های سبز با خال‌های سفید است معمول‌تر است. دیفن باخیا به زیبایی رشد می‌کند و قرار دادن آن در هر گوشه‌ی خانه، کنج شما را زیباتر می‌سازد. این گل آپارتمانی را در اکثر گل‌فروشی‌ها می‌توانید پیدا کنید.
نور: برگ‌های بزرگ دیفن باخیا به نور مستقیم و شدید آفتاب حساس هستند و نور فیلتر شده برای این گل آپارتمانی ایده‌آل‌تر است.   
آب: گل آپارتمانی دیفن باخیا رطوبت خاک را دوست دارد اما دقت کنید خاک آن نباید دائما خیس باشد. آب دادن به این گل یک یا دو بار در هفته با توجه به میزان گرما و حرارت محیط، لازم است. اگر خاک تا تقریبا دو تا سه سانت زیر سطح آن خشک نیست، نیازی به آبیاری ندارد. 
کود دهی: برای دیفن باخیا می‌توانید یک یا دو بار در ماه از کود مایع استفاده کنید.

نگهداری از گل آپارتمانی دیفن باخیا

گل آپارتمانی پوتوس یا پتوس 

یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین انواع گل آپارتمانی پوتوس است. نگهداری از این گیاه بسیار ساده است؛ بعلاوه اینکه با قلمه زدن آن می‌توانید این گل آپارتمانی را تکثیر کنید. 

نور: پوتوس از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که در هر شرایط نوری رشد می‌کند. در بهترین حالت یک محیط با نور متوسط برای آن فراهم کنید اما با نور مصنوعی هم مشکلی ندارد.
آب: این گل آپارتمانی خیلی به آب نیاز ندارد. اجازه دهید خاک آن خشک شود و سپس به آن آب بدهید. این گیاه آپارتمانی به پوسیدگی ریشه حساس است بنابراین هرچه میزان آبیاری آن کمتر باشد بهتر است. البته آنقدر خشک نگذارید که برگ‌هایش هم خشک شوند! 
کود دهی: ماهی یک بار می‌توانید به پوتوس کود مایع بدهید. 

گل آپارتمانی - پیتوس

خرید گل آپارتمانی از فروشگاه اینترنتی گل باما

با خرید گل آپارتمانی می‌توانید نور و زیبایی را به داخل خانه‌ی خود بیاورید. گیاهان آپارتمانی نه تنها زیبا هستند بلکه با پاکیزه ساختن هوا و جذب سموم حالمان را بهتر هم خواهند کرد. شاید فکر کنید نگهداری از گل آپارتمانی کار سخت و زمان‌گیری است اما با انتخاب گلی مناسب و با آگاهی از شرایط نگهداری از آنها می‌توانید کار را برای خودتان راحت‌تر کنید. اگر دست خوبی در نگهداری گیاهان خانگی ندارید و یا تا به حال گیاه خانگی نداشته‌اید، توصیه می‌شود که با یک گیاه آسان که مقاومت بالایی دارد و از شما زیاد انتظار رسیدگی ندارد شروع کنید. مثلا مجموعه گیاهان ساکولنت‌ها واقعا انتخاب مناسبی هستند.

البته لازم است بدانید که اکثر گیاهان آپارتمانی با آبدهی بیش از حد از بین می‌روند. شاید باغبان‌های مبتدی تصور می‌کنند که آبدهی زیاد نشان‌دهنده‌ی توجه آن‌ها به گیاه است ولی درست برعکس است، چون با این عمل گیاه خود را از دست می‌دهند. در این رابطه، مطمئنا متن نگهداری از گیاهان آپارتمانی راهنمای خوبی برای شما است. محال است که تا اینجا کلی اسم گل و گیاه دوستداشتنی شنیده باشید و هوس خرید به سرتان نزده باشد، برای خرید انواع گیاهان آپارتمانی، گل فروشی اینترنتی گل باما آماده‌ی خدمات‌رسانی است. بعلاوه انواع گل و گیاه و گیاهان آپارتمانی را می‌توانید از بازارهای گل تهیه کنید. برای آشنایی با مراکز خرید گل در تهران سری به مطلب بازارهای گل تهران بزنید و به نزدیک‌ترین بازار به محل زندگی خود مراجعه کنید.

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری

130,000 تومان
اضافه به سبد
بنجامین سبز برگ

بنجامین سبز برگ

130,000 تومان
اضافه به سبد
دیفن باخیا

دیفن باخیا

250,000 تومان
اضافه به سبد
پدیلانتوس

پدیلانتوس

120,000 تومان
اضافه به سبد
فیکوس

فیکوس

240,000 تومان
اضافه به سبد
کروتون

کروتون

240,000 تومان
اضافه به سبد
دراسینا سبز

دراسینا سبز

130,000 تومان
اضافه به سبد
یوکا

یوکا

160,000 تومان
اضافه به سبد
شیپوری

شیپوری

200,000 تومان
اضافه به سبد
سیکلامن

سیکلامن

85,000 تومان
اضافه به سبد
-10%
فروش ویژه
آنتریوم

آنتریوم

210,000 190,000 تومان
اضافه به سبد
آرالیا ژاپنی

آرالیا ژاپنی

120,000 تومان
اضافه به سبد
کروتون ابلق

کروتون ابلق

100,000 تومان
اضافه به سبد
بنجامین آمستل

بنجامین آمستل

150,000 تومان
اضافه به سبد
-11%
فروش ویژه
اریکا

اریکا

190,000 170,000 تومان
اضافه به سبد
-9%
فروش ویژه
ارکیده تک شاخه

ارکیده تک شاخه

350,000 320,000 تومان
اضافه به سبد
-4%
فروش ویژه
برگ انجیری

برگ انجیری

250,000 240,000 تومان
اضافه به سبد
پیتوس ابلق

پیتوس ابلق

230,000 تومان
اضافه به سبد
پپرومیا چروک

پپرومیا چروک

70,000 تومان
اضافه به سبد
گل گندم

گل گندم

40,000 تومان
اضافه به سبد
گل حسن یوسف

گل حسن یوسف

60,000 تومان
اضافه به سبد
-13%
فروش ویژه
یوکا خنجری

یوکا خنجری

150,000 130,000 تومان
اضافه به سبد
-8%
فروش ویژه
گل لیندا

گل لیندا

130,000 120,000 تومان
اضافه به سبد
فیلودندرون برگ ویولونی

فیلودندرون برگ ویولونی

270,000 تومان
اضافه به سبد