مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

بنجامین benjamina

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
بنجامین سبز بزرگ
بنجامین سبز بزرگ
2,600,000 تومان
بنجامین سبز بزرگ با گلدان سفالی
بنجامین سبز بزرگ با گلدان سفالی
950,000 تومان
بنجامین ابلق با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین ابلق با گلدان پلیمری پایه دار
650,000 تومان
بنجامین بلک با گلدان پلیمری پایه فلزی
بنجامین بلک با گلدان پلیمری پایه فلزی
480,000 تومان
بنجامین آمستل با گلدان فلزی پایه دار
بنجامین آمستل با گلدان فلزی پایه دار
700,000 تومان
فیکوس بنجامین ابلق کوچک
فیکوس بنجامین ابلق کوچک
350,000 تومان
بنجامین سبز برگ
بنجامین سبز برگ
320,000 تومان
بنجامین آمستل
بنجامین آمستل
355,000 تومان
فیکوس بنجامین ابلق
فیکوس بنجامین ابلق
315,000 تومان
% -21
380,000 تومان
بنجامین آمستل با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین آمستل با گلدان پلیمری پایه دار
تماس بگیرید
09120284787
بنجامین آمستل کینگ با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین آمستل کینگ با گلدان پلیمری پایه دار
تماس بگیرید
09120284787
بنجامین آمستل کینگ با گلدان فلزی
بنجامین آمستل کینگ با گلدان فلزی
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

فیکوس بنجامین چیست

انجیر برگ‌ریز یا گیاه فیکوس بنجامین از خانواده‌ی گیاه فیکوس است که به عنوان درختچه آپارتمانی بسیار پرطرفدار است. این گیاه دارای شاخه‌های قوسی و برگ‌های نوک‌تیز بلند است و اگرچه زمانی که در خانه رشد می‌کند میوه یا گل نمی‌دهد اما گیاهی است که نگهداری از آن ساده است و به راحتی رشد می‌کند. این گیاه ظاهری ساده دارد و قیمت فیکوس بنجامین نیز نسبتا مناسب است. فیکوس بنجامین یک گیاه بسیار خاص برای نگهداری در خانه است.

این گیاه به عنوان فیکوس، تنه و شاخه‌های سخت و انعطاف‌پذیر و برگ‌های سبز روشن تولید می‌کند و به طور کلی مراقبت از آن آسان است و یک گزینه‌ی عالی به عنوان گیاه آپارتمانی محسوب می‌شود.

فیکوس بنجامین چیست

نام دیگر فیکوس بنجامین

انجیر برگ‌ریز (weeping fig) از تیره‌ی گیاهان فیکوس است که با نام گیاه بنجامین (benjamina) نیز شناخته می‌شود و از نظر ظاهری شبیه درخت است. این درخت با شاخه‌های قوسی بزرگ و برگ‌های نوک‌تیز، می‌تواند یک گیاه آپارتمانی بسیار زیبا و بی‌نظیر باشد. فیکوس بنجامین از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است و رشد کمی دارد. نگهداری گیاه بنجامین سیلور در خانه با تامین نور، آبیاری و غیره می‌تواند بسیار ساده باشد. در ادامه بیشتر در مورد گل بنجامین و روش نگهداری از گیاه فیکوس بنجامین صحبت خواهیم کرد.

نام دیگر فیکوس بنجامین

انواع فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین گیاه خاص و جذابی است که می‌تواند مکمل زیبایی هر دکوراسیون داخلی باشد. این درختچه با برگ‌های سبز یا نقره‌ای و نگهداری نسبتا آسان، گیاهی است که ترجیح می‌دهد همیشه جای ثابت خود را داشته باشد و با جابجایی مکرر، اعتراض خود را با ریزش برگ‌هایش نشان می‌دهد. فیکوس بنجامین قیمت متفاوتی بسته به اندازه و نوع آن دارد و می‌توانید گیاه مورد نظر خود را از میان انواع گل بنجامین انتخاب کنید. در ادامه به معرفی برخی از محبوب‌ترین این گیاهان به همراه عکس گل بنجامین می‌پردازیم.

انواع فیکوس بنجامین

گل فیکوس بنجامین ابلق (Ficus Starlight Plant)

اگر به دنبال یک گیاه زیبا با برگ‌های خاص هستید، فیکوس ابلق با شاخ و برگ‌های سبز خالدار و شاخه‌های خاکستری و نقره‌ای یک گزینه‌ی عالی است. گیاه فیکوس بنجامین ابلق یکی از محبوب‌ترین انواع این گیاه است که با مراقبت درست می‌تواند به درخت بزرگی تبدیل شود. برای نگهداری گیاه بنجامین ابلق باید بدانید که این گیاه عاشق رطوبت و نور روشن فیلترشده است زیرا به حفظ شاخ و برگ‌های زیبای آن کمک می‌کند و البته نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

بعلاوه این گیاه از جابجایی و تغییرات ناگهانی دما و نور بیزار است. اگر فیکوس بنجامینِ ابلق خود را جابجا کنید ممکن است برگ‌های آن بریزد که با مراقبت صحیح دوباره رشد خواهند کرد. نگهداری گل بنجامینِ ابلق در موقعیت نور فیلتر شده و تامین آب و رطوبت مناسب آن خلاصه می‌شود. گل بنجامینِ ابلق قیمت مناسبی دارد و با یک گلدان ساده، زیبایی آن بیشتر نمایان خواهد شد.

بنجامین ابلق عاشق توجه است و نمی‌تواند دوره‌های طولانی خشکی یا بی‌توجهی را تحمل کند.

گل فیکوس بنجامین ابلق (Ficus Starlight Plant)

گل بنجامین آمستل (Ficus Amstel)

فیکوس بنجامین آمستل یا گیاه بنجامین کینگ دارای برگ‌های بزرگ، چرمی و موز شکل است که با رنگ سبز زیبای آن شناخته می‌شود و نگهداری گیاه بنجامینِ آمستل نیز آسان است. رشد برگ‌های جدید به رنگ صورتی و قرمز است که به آن زیبایی بیشتری می‌بخشد.

گل بنجامین آمستل (Ficus Amstel)

نحوه نگهداری گیاه بنجامین آمستل

برای نگهداری از گیاه بنجامین آمستل باید به نور، آب، رطوبت و دما توجه داشته باشید. نور باید روشن و غیرمستقیم باشد اما بنجامینِ آمستل سایه‌ی جزئی و کمی آفتاب صبح یا بعدازظهر را نیز تحمل می‌کند. نور مستقیم زیاد باعث سوختن برگ‌های گیاه می‌شود. البته این نوع از بنجامین‌ها با جابجایی دچار ریزش برگ زیادی نمی‌شود. آبیاری نیز باید گاه به گاه انجام شود و همیشه خاک باید تا حدی مرطوب باشد.

بنجامین آمستل در مورد رطوبت حساس نیست و می‌توانید هر از گاهی آن را مه‌پاشی کنید. دمای محل نگهداری آن نیز باید بین 16 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد.

نحوه نگهداری گیاه بنجامین آمستل

فیکوس بنجامین بلک (Narrow Leaf Fig)

اگر تا حالا عکس گل بنجامین بلک را دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید که این گیاه با سایر ارقام فیکوس بنجامین کمی متفاوت است. این گیاه رقم نسبتا جدیدی است و به نگهداری کمی نیاز دارد. گیاه بنجامینِ بلک برگ‌های بلند و باریکی دارد که تا یک نقطه مخروطی می‌شوند و به همین خاطر به این گیاه انجیر برگ باریک هم گفته می‌شود. این گیاه با برگ‌های جذاب و براق و ساقه‌های برازنده و کمانی شکل که آن را شبیه نخل می‌کند، گزینه‌ای همه کاره و جذاب برای تزئین داخلی ساختمان است.

شرایط نگهداری بنجامین بلک نسبتا ساده است. برای نگهداری از گیاه بنجامینِ بلک نیاز به نور غیرمستقیم خورشید دارید. آبیاری آن نیز باید زمانی انجام شود که سطح خاک آن خشک شده باشد. البته خاک باید همیشه مرطوب باشد اما آبیاری زیاد نیز باعث ریزش برگ‌های آن می‌شود.

نکته‌ی مهم در نگهداری گیاه بنجامینِ بلک این است که دمای داخلی خانه‌ها معمولا برای این گیاه بنجامینِ سبز مناسب است اما دمای گرمتر را بیشتر می‌پسندد.

فیکوس بنجامین بلک (Narrow Leaf Fig)

چگونه از گیاه بنجامین نگهداری کنیم

فیکوس بنجامین گیاهی است که به راحتی می‌توان آن را در داخل خانه و یا فضای بیرونی نگهداری کرد و البته یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی در جهان شناخته می‌شود. اما در مورد طرز نگهداری از گیاه بنجامین باید بدانید که این گیاه باید در نور شدید، دمایی بین 18 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد و خاکی با زهکشی مناسب پرورش یابد. برای مرطوب نگه داشتن خاک و حفظ رطوبت بین 50 تا 70 درصد باید آبیاری گیاه انجام شود. کوددهی نیز در اوایل فصل بهار تا اواسط پاییز انجام می‌شود.

نکته‌ی مهمی که در مورد نگهداری گل بنجامینِ سیلور در منزل مطرح است، این است که از جابجایی بی‌مورد گیاه باید اجتناب شود زیرا باعث ریزش برگ‌های آن می‌شود. اگر به تازگی گیاه فیکوس بنجامین را تهیه کرده‌اید و در مراقبت از آن دچار مشکل شده‌اید، در ادامه‌ی این مطلب می‌توانید با نکات و شرایط نگهداری از گیاه بنجامین آشنا شوید.

چگونه از گیاه بنجامین نگهداری کنیم

نگهداری گل بنجامین در خانه: 1. نیازهای نوری گیاه

گیاه بنجامین ترجیح می‌دهد در زیر نور شدید خورشید و به طور ایده‌آل با کمی آفتاب مستقیم در ساعات صبح رشد کند. اگرچه هنگامی که این گیاه در خارج از خانه کشت می‌شود اغلب در مکان سایه رشد می‌کند، اما وقتی به عنوان گیاه آپارتمانی پرورش داده می‌شود نیاز به نور زیاد دارد تا رشد بهتری داشته باشد.

همانطور که گفتیم لازم نیست بیش از به گیاه آفتاب ظهر بدهید و آفتاب اول صبح یا اواخر بعازظهر، به ویژه نور خورشید فیلتر شده برای آن بهتر است.  نقطه‌ای که گیاه بتواند کمی نور خورشید دریافت کند و در عین حال در طول روز سایه‌ی کنترل شده داشته باشد، ایده‌آل‌تر نیز هست. سعی کنید گیاه را حرکتی ندهید و حتی آن را نچرخانید؛ اگرچه ممکن است به نظر برسد بنجامین رشد ناهمواری دارد اما حرکت دادن آن می‌تواند باعث ریزش برگ‌ها شود.

نگهداری گل بنجامین در خانه: 1. نیازهای نوری گیاه

دمای مورد نیاز بنجامین

بعلاوه گیاه فیکوس باید در مکانی نسبتا گرم باشد. دمای اتاق را بین 18 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد حفظ کنید و اگر این دما در نوسان است، بهتر است گرمتر باشد. دمای زیر 10 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌تواند برای گیاه مضر باشد. اگرچه گیاه بنجامین می‌تواند گاهی اوقات در دمای پایین نیز زنده بماند اما سرما باعث شوک به گیاه می‌شود و می‌تواند باعث آسیب به گیاه شود. بنابراین گیاه را در مکانی نگهداری کنید که در معرض هوای سرد قرار نگیرد.

دمای مورد نیاز بنجامین

نحوه مراقبت از گیاه بنجامین: 2. نکات آبیاری

شما باید آبیاری فیکوس بنجامین را به طور منظم انجام دهید و گیاه را به طور پیوسته مرطوب نگه دارید. البته خاک نباید غرقاب شود زیرا باعث ریزش برگ‌های گیاه بنجامین می‌شود و بعلاوه می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های قارچی شود. بنابراین بین هر دو آبیاری اجازه دهید خاک کمی خشک شود. برای آبیاری نیز از آب تصفیه شده و یا آب مقطر که به دمای اتاق رسیده است استفاده کنید تا به گیاه شوک وارد نشود.

نحوه مراقبت از گیاه بنجامین: 2. نکات آبیاری

برگهای شکننده بنجامین نشانه چیست؟

اگر متوجه شدید برگ‌های بنجامین ترد شده و یا به راحتی تا می‌شود، یعنی آبیاری به درستی انجام نمی‌شود. برگ‌های ترد و شکننده نشان‌دهنده‌ی آبیاری کم است و در مقابل برگ‌هایی که به آسانی خم می‌شوند نشان‌دهنده‌ی آبیاری بیش از حد هستند.

طریقه آبدهی گل بنجامین به این صورت است که باید مطمئن شوید مقداری از آن از سوراخ‌های زهکشی زیر گلدان خارج شود و آب باقی مانده در ظرف زیر گلدان را خالی کنید. در فصل زمستان نیز آبیاری بنجامین را کمتر کنید. گیاه انجیر برگ‌ریز می‌تواند برخی اشتباهات آبیاری را تحمل کند اما اگر همیشه فراموشکار هستید برای زنده نگه داشتن این گیاه به مشکل برمی‌خورید.

در آبیاری گیاه فیکوس بنجامین دقت کنید که خاک آن نه باید خیلی خیس باشد و نه خیلی خشک.

برگهای شکننده بنجامین نشانه چیست؟

روش نگهداری از گیاه بنجامین: 3. خاک

درختان بنجامین خاک گلدان با زهکشی خوب را ترجیح می‌دهند بنابراین بهترین PH برای گیاه شما بین 6.0 تا 6.5 خواهد بود. هر چیزی که PH کمتری داشته باشد، بیش از حد اسیدی است و سلامت گیاه شما را به خطر می‌اندازد. برای ترکیب خاک بنجامین از خاک‌هایی که برای آزالیا یا گل رز نوشته شده است، استفاده نکنید زیرا این خاک‌ها به طور طبیعی بسیار اسیدی هستند. مطمئن شوید خاک دارای زهکشی خوبی است زیرا گیاه فیکوس بنجامین به خاکی که بیش از حد غرقاب شود، حساس است.

ریشه‌های گیاه نباید در خیسی مداوم قرار گیرد بنابراین یک خاک درشت برای رشد انجیر برگ ریز بسیار چالش‌برانگیز است.

روش نگهداری از گیاه بنجامین: 3. خاک

نکات نگهداری از گیاه بنجامین: 4. رطوبت مورد نیاز

گیاه بنجامین به رطوبت بالای 50 تا 70 درصد نیاز دارد. فیکوس بنجامین ریزش برگ را ممکن است به خاطر فاکتورهای مختلفی از جمله کمبود رطوبت تجربه کند. برای حفظ رطوبت کافی به ویژه در ماه‌های خشک زمستان، می‌توانید یک دستگاه بخور در نزدیکی گیاه خود قرار دهید.

قرار دادن یک سینی سنگریزه و آب و قرار دادن گلدان بنجامین روی آن نیز می‌تواند راهی موثر برای تامین مورد نیاز بنجامین بدون خطر خیس شدن بیش از حد آن باشد.

در روزهای گرم تابستان یا هوای خشک زمستان نیز می‌توانید در صورت لزوم گیاه را مه‌پاشی کنید.

نکات نگهداری از گیاه بنجامین: 4. رطوبت مورد نیاز

روش نگهداری از گیاه بنجامین: 5. تهویه مناسب هوا

جریان هوا در رشد گیاه انجیر برگ ریز بسیار مهم است. گیاهان آپارتمانی به بادهای ملایم و الگوهای آب و هوای محیط بیرونی دسترسی ندارند و در نتیجه هوای اطراف گیاه شما راکد شده و مشکلات مربوط به جریان هوای ضعیف ایجاد می‌شود. برای مثال، گیاه فیکوس بنجامینی که اکسیژن کمی دریافت می‌کند ممکن است دچار قارچ شود و یا رشد ضعیفی داشته باشد.

برای جلوگیری از این مشکل مطمئن شوید گیاه شما در نقطه‌ای قرار داده شده که دسترسی زیادی به نسیم ملایم دارد.

البته گیاه را نباید در معرض بادهای سرد نامنظم قرار دهید چرا که نوسان دما می‌تواند مشکل‌ساز باشد. اما برای کمک به گردش هوا می‌توانید از یک فن در نزدیکی و پایین گیاه خود استفاده کنید.

روش نگهداری از گیاه بنجامین: 5. تهویه مناسب هوا

تقویت کننده گل بنجامین – کوددهی به گیاه

کوددهی به گیاه بنجامین باید به طور منظم انجام شود. در طول فصل رشد لازم است چند بار به گیاه خود کود بدهید. کوددهی منظم گیاهان در فصل رشد به آنها کمک می‌کند تا فصل زمستان را راحت‌تر بگذرانند. در حالت ایده‌آل، از اوایل بهار تا اواسط پاییز لازم است هر ماه یکبار به بنجامین کود بدهید. برای این کار از کود رقیق شده استفاده کنید و از کوددهی گیاه در فصل زمستان اجتناب کنید.

برای کوددهی گیاه بنجامین می‌توانید از کودهای گیاهی خانگی همه منظوره استفاده کنید اما آن را فقط با نصف میزان مشخص شده در بسته‌بندی بکار ببرید.

تقویت کننده گل بنجامین – کوددهی به گیاه

تکثیر گل بنجامین ساده

اگرچه رشد گیاه بنجامین از دانه به ندرت اتفاق می‌افتد اما تکثیر آنها از طریق قلمه خیلی آسان است. بهترین زمان برای انجام این کار فصل بهار است که می‌توانید رطوبت و گرمای مورد نظر گیاه را تامین کنید اما این کار باید پیش از جوانه زدن و رشد جدید گیاه انجام شود.

تکثیر بنجامین در ماه‌های تابستان راحت‌تر است. شما می‌توانید این کار را با چند قلمه از شاخه و قرار دادن آن در خاک انجام دهید. وقتی شاخه‌ها جوان و انعطاف‌پذیر هستند گیاه بنجامین تکثیر راحت‌تری دارد؛ برخلاف زمانی که ساقه‌ها چوبی و بزرگ می‌شوند.

برای این کار، به سادگی یک ساقه را به اندازه‌ی 14 یا 15 سانتی‌متر ببرید و برخی از برگ‌های آن را جدا کنید. وجود دو یا سه برگ روی قلمه کافی است. سپس قلمه‌ها را در یک گلدان جدید قرار دهید و آن را با خاک گلدان تازه پر کنید و گلدان را گرم و مرطوب نگه دارید.

اگر محیط قلمه‌ها به اندازه‌ی کافی گرم و مرطوب نیست می‌توانید از یک تشک حرارتی یا هر وسیله‌ی دیگر برای تامین گرمای مورد نیاز گیاه استفاده کنید.

تکثیر گل بنجامین ساده

تعویض گلدان انجیر برگ ریز

اگر از گیاه بنجامین به عنوان گیاهی آپارتمانی نگهداری می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که لازم است در طول عمر گیاه چند بار گلدان آن را تعویض کنید. وقتی گیاه شما جوان است بیشتر به تعویض گلدان نیاز دارد زیرا رشد گیاه سریع‌تر است و برای گسترش ریشه‌های خود نیاز به فضای جدید پیدا می‌کند.

وقتی گیاه بالغ می‌شود، تعویض گلدان کمتر لازم است. بسیاری از باغبان‌ها هر دو سال یکبار گلدان بنجامین را عوض می‌کنند تا احتمال ایجاد اختلال در ریشه‌های ظریف گیاه کمتر باشد. باید با دقت از گیاه خود مراقبت کنید تا نشانه‌های نیاز به تعویض گلدان آن را مشاهده کنید. همانطور که سن گیاه بنجامین بالاتر می‌رود، حتی کمتر نیز به تعویض گلدان نیاز پیدا می‌کند.

تعویض گلدان هم می‌تواند باعث ریزش برگ‌های این گیاه شود. اگر گیاه شما بالغ است می‌تواند فقط خاک بالای گلدان را جمع کنید و آن را با کمپوست جایگزین کنید.

تعویض گلدان انجیر برگ ریز

فرآیند تعویض گلدان

فرآیند تعویض گلدان فیکوس بنجامین ساده است. گلدانی بزرگ‌تر از گلدان فعلی انتخاب کنید که زهکشی خوب داشته باشد و قطر آن چند سانتی‌متر از گلدان قبلی بیشتر باشد. زیر گلدان را با خاک پر کنید. سپس گیاه را از گلدان فعلی خارج کرده و توده‌های خاک آن را جدا و ریشه‌ها را آزاد کنید. در حین انجام این کار مراقب باشید به ریشه‌ها آسیب نزنید. سپس گیاه را در گلدان جدید قرار داده و آن را با خاک پر کنید.

آبیاری بنجامین بلافاصله بعد از تعویض گلدان ضروری است. به گیاه اجازه دهید تا جایی که ممکن است رطوبت را جذب کند و سپس بسته به میزان خشکی خاک، هفته‌ای یکبار یا بیشتر آن را آبیاری کنید.

فرآیند تعویض گلدان

هرس انجیر برگ ریز

هرس و نظافت گیاه فیکوس بنجامین به طور منظم لازم است و شما را به نگهداری از آن عادت می‌دهد. شما می‌توانید گیاه را به اندازه و شکلی که مناسب فضای خانه است، هرس کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا ظاهر گیاه را بسته به سلیقه‌ی خود تغییر دهید.

بهترین زمان برای هرس فیکوس بنجامین پس از تابستان است و نیز پیش از بهار که گیاه جوانه‌های جدید می‌دهد. شما می‌توانید در تمام طول سال برگ‌ها و شاخه‌های مرده را هرس کنید.

هرس انجیر برگ ریز

نگهداری بنجامین در حیاط

فیکوس بنجامین به عنوان گیاه آپارتمانی رشد کمی دارد اما در حیاط و فضای باز کاملا متفاوت است. این گیاه اگر هرس نشود می‌تواند خیلی سریع به یک درخت بزرگ تبدیل شود. در واقع با توجه به هرس درخت انجیر برگ ریز، به راحتی هرس زیاد را می‌پذیرد؛ بنابراین در جدا کردن شاخ و برگ‌های مرده و اضافی تردید نکنید.

اگر می‌خواهید هرس درخت بنجامین را برای شکل دادن یا کاهش اندازه‌ی درخت انجام دهید، می‌توانید هر بار تا یک سوم رشد بیرونی آن را جدا کنید. مراقبت از فیکوس بنجامین در داخل خانه به انتخاب محل مناسب برای قرار دادن آن مرتبط است.

نگهداری بنجامین در حیاط

میزان رشد ریشه بنجامین

از آنجایی که ریشه‌های این درخت به سرعت اندازه‌ی گیاه رشد می‌کند، درخت به طور بالقوه می‌تواند به پایه‌های خانه آسیب برساند. بنابراین اگر قصد دارید فیکوس بنجامین را در فضای باز بکارید، آن را دور از خانه (حداقل 99 متر دورتر) بکارید.

درخت فیکوس بنجامین می‌تواند در آفتاب کامل تا سایه به خوبی رشد کند و نسبت به خشکی نیز نسبتا مقاوم است. بعلاوه بنجامین دمای منفی یک درجه برای این گیاه قابل تحمل است اما نمی‌تواند سرما و یخبندان شدید را تحمل کند.

میزان رشد ریشه بنجامین

مشکلات گیاه فیکوس در فضای باز

مشکلات بنجامین در فضای باز می‌تواند شامل دمای انجماد، خشکسالی شدید، بادهای شدید و آفات و حشرات به ویژه ریشک‌بال یا تریپس باشد. مراقبت از این گیاه ممکن است دشوار به نظر برسد زیرا تشخیص مشکلات آن اغلب دشوار است. مهم نیست مشکل چه چیزی باشد، در هر صورت واکنش گیاه مشابه است: ریزش برگ‌ها.

اکثر متخصصان بر این باور هستند که ریزش برگ‌های بنجامین اغلب به خاطر آبیاری بیش از حد است؛ به ویژه در داخل خانه. بنابراین خاک گیاه را مرطوب نگه دارید اما هرگز خیس نکنید و در زمستان نیز آبیاری را متوقف کنید.

مشکلات گیاه فیکوس در فضای باز

بونسای فیکوس بنجامین

گیاهان بونسای فیکوس بنجامین مثل یک اثر هنری در خانه‌ها توجه هرکسی را به خود جلب خواهد کرد. این گیاه ظاهر خانه را بهبود می‌بخشد و سایبان چتری مانند آن، جذابیتی عالی برای دکوراسیون خانه است. گیاه بنجامین فیکوس بونسای به دلیل توانایی خود در حذف موثر سموم فرمالدئید گازی و زایلن از هوای خانه شناخته می‌شود.

بونسای فیکوس بنجامین به دلیل تحمل بالا در شرایط رشد نامناسب، بسیار محبوب است. نگهداری از بونسای فیکوس بنجامین مشابه خود گیاه بنجامین است اما لازم است برای حفظ ظاهر زیبای گیاه، هرس آن با دقت انجام شود.

بونسای فیکوس بنجامین

گل بنجامین نماد چیست

فیکوس بنجامین قرن‌هاست که به عنوان یک گیاه آپارتمانی همراه انسان‌ها است و می‌تواند سال‌ها رشد کند. فیکوس بنجامین که به انجیر برگ ریز نیز معروف است به عنوان درخت صلح و فراوانی شناخته می‌شود. دانه‌های میوه نشان‌دهنده‌ی وحدت و درک و دانش جهانی است. درخت‌های فیکوس بزرگ در شرق آسیا مقدس هستند زیرا بودا زیر چنین درختی به روشنگری دست پیدا کرد و در اندونزی نیز درخت انجیر برگ ریز نماد رابط بین دنیای انسان و جهان روح است.

گل بنجامین نماد چیست

مشکلات گیاه انجیر برگ ریز

ریختن برگ‌ها

شایع‌ترین مشکل گیاه بنجامین، ریزش برگ‌های آن است. این اتفاق از نظر ظاهری خوب نیست اما کاملا طبیعی است و لازم نیست نگران باشید. ریزش برگ‌های بنجامین گل اغلب به خاطر حساس بودن این گیاه است. بنجامینِ زیبا زوایا و موقعیت‌های خاصی را می‌خواهد تا نو رموجود را به حداکثر برساند و امکان فتوسنتز به طور کامل فراهم باشد.

هنگامی که گیاه خود را می‌چرخانید یا حرکت می‌دهید، دینامیک نور به شدت تغییر می‌کند و گیاه با ریختن برگ‌ها و رشد مجدد برگ‌های جدید در کارآمدترین زوایا، واکنش نشان می‌دهد. این یک ویژگی هوشمندانه در این گیاه است اما می‌تواند باعث زشت شدن ظاهر گیاه شود.

ریختن برگ‌ها

زرد شدن برگهای فیکوس بنجامین

به عنوان یک قاعده‌ی کلی، گیاهان جوانتر در مقایسه با گیاهان مسن‌تر و بلندتر، کمتر دچار ریزش برگ می‌شوند. پیشگیری و اجتناب از این مشکل ساده است. گیاه خود را در یک مکان ثابت قرار دهید و آن را تکان ندهید. جایی برای آن مشخص کنید که در تمام طول سال به دور از خشکی و تغییرات دمایی شدید باشد. زرد شدن و ریزش برگ‌های پایینی فیکوس بنجامین کاملا طبیعی است و نمی‌توان از آن جلوگیری کرد.

زرد شدن برگهای فیکوس بنجامین

آفاتی مانند شپشک آرد آلود، شته و غیره

متاسفانه گیاه فیکوس بنجامین می‌تواند در برابر آفات بسیار حساس باشد. به ویژه آلودگی گیاه به شپشک آرد آلود و شته‌ها می‌تواند بسیار رایج باشد و به دلیل بزرگ بودن برگ‌ها، جابجایی آنها دشوار است. داشتن برگ‌های زیاد به معنی محل‌های زیاد برای مخفی شدن آفات است که می‌تواند خلاص شدن از شر آنها را دشوار سازد و در نهایت عدم رسیدگی به آنها شما را با گیاه بنجامین خشک شده مواجه کند.

راه موثر و طبیعی برای از بین بردن آفات استفاده از روغن چریش است اما می‌توانید از محصولات شیمیایی نیز برای از بین بردن این آفات استفاده کنید. به شرطی که از آفت‌کش مناسب و به اندازه‌ی مناسب استفاده کنید.

آفاتی مانند شپشک آرد آلود، شته و غیره

زرد شدن لبه‌ی برگ‌ها

زرد شدن لبه‌ی برگ‌های فیکوس معمولا یک علامت است که به تدریج برگ‌های زیادی را درگیر می‌کند. در اکثر موارد به خاطر تغذیه نکردن طولانی مدت گیاه اتفاق می‌افتد. برای حل مشکل و جلوگیری از آسیب دیدن بیشتر برگ‌ها، باید به گیاه خود کود بدهید. اما به یکباره به آن کود زیادی ندهید. دستورالعمل‌های روی بسته را دنبال کنید و از آن تجاوز نکنید.

زرد شدن لبه‌ی برگ‌ها

خرید گیاه فیکوس بنجامین

انجیر برگ ریز یا بنجامین گیاهی است که معمولا به عنوان گیاه آپارتمانی تهیه می‌شود. البته فیکوس بنجامین در زیستگاه طبیعی خود، با گذشت زمان به درختی کوچک و زیبا تبدیل می‌شود که می‌تواند حدودا 1.8 متر ارتفاع داشته باشد. علاوه بر انرژی گل بنجامین، این گیاه تصفیه کننده خوبی برای هوا نیز هست. این گیاه در خانه رشد کمی دارد و به ندرت فضای زیادی را اشغال می‌کند. فیکوس بنجامین خرید مناسب برای کسانی است که به دنبال گیاهی با نگهداری کم هستند، البته ریزش برگ‌ها آن را به حساس بودن زیاد مشهور کرده است.

در این مطلب به معرفی بنجامین و عکس گل فیکوس بنجامین پرداختیم و گفتیم که برای برای رشد کافی باید شرایط مناسبی برای آن فراهم کنید. گیاه بنجامین قیمت مناسبی دارد و می‌توانید آن را از گلفروشی‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین مانند گل باما تهیه کنید. قیمت گل بنجامین نسبت به ارزش و زیبایی آن بسیار ناچیز است و می‌توانید از زیبایی بی‌نظیر آن در خانه لذت ببرید.

خرید گیاه فیکوس بنجامین

ثبت سفارش تلفنی