مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

دراسنا dracaena

دسته بندی های دراسنا

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
پیله موآ گلدان سرامیک
پیله موآ گلدان سرامیک
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

قیمت گیاه دراسنا

دراسنا (dracaena) یک گیاه آپارتمانی زینتی محبوب است که در آب و هوای نیمه گرمسیری رشد می‌کند و انتخابی عالی برای نگهداری در آپارتمان یا در فضای باز است. رشد دراسنا در خانه به اندازه‌ی 90 سانتی‌متر است و گیاه ظاهری پرپشت می‌گیرد. برگ‌های دراسنا نیز براق و به طول 30 سانتی‌متر خواهد بود. دراسنا از خانواده‌ی مارچوبه‌سانان است و بیش از 40 گونه‌ی متفاوت را شامل می‌شود. 

اگر به فکر خرید یک گیاه آپارتمانی جدید و زیبا هستید، خرید گیاه دراسنا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای خرید دراسنا می‌توانید سری به گلفروشی آنلاین گل باما بزنید و این گیاه را با قیمت مناسب تهیه کنید. 

گیاه آپارتمانی دراسنا

برای خیلی از ماها محیط خانه فقط جایی نیست که در آن سقفی بالای سرمان است و ما با امنیت می‌توانیم بخوابیم. برای خیلی از ما محیط خانه محیط کارمان هم است. خیلی‌ها مخصوصاً به خاطر پاندمی کرونا مجبور شده‌اند که از راه دور کار خودشان را در خانه انجام دهند. برای همین، به وجود آوردن محیطی که از لحاظ روحی برای ما آرامش بخش است و به تمرکز ما کمک می‌کند خیلی مهم است. برای به وجود آوردن این محیط در خانه راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از کارهایی که شما می‌توانید برای دلپذیرتر کردن محیط آپارتمان یا خانه‌تان انجام دهید، پرورش گیاهان آپارتمانی است.

دراسنا

مزایای پرورش گیاه آپارتمانی

شاید برای برخی از شما خیلی عجیب باشد، اما تأثیر گیاهان بر محیط و بر خود ما خیلی جالب و شگفت‌انگیز است. تحقیقاتی که در مورد گیاهان آپارتمانی و اثر آن بر روی انسان‌ها انجام شده‌اند نشان داده‌اند که داشتن گیاهان آپارتمانی و پرورش آن‌ها می‌تواند علاوه‌بر پاکیزه کردن هوای اطراف، تمرکز و بهره‌وری ما در طول روز را افزایش دهد و به کم شدن استرس ما کمک کند.

برای همین، اگر شما هم عاشق پرورش گیاهان آپارتمانی هستید یا دوست دارید بزرگ کردن آن‌ها را امتحان کنید، ما می‌خواهیم امروز یک گیاه آپارتمانی خیلی جذاب و زیبا به نام دراسنا را به شما معرفی کنیم. گیاه دراسنا یک گیاه گرمسیری است که منشأ و زادگاه آن آفریقای جنوبی است. ما در این مقاله در مورد انواع گیاه دراسنا و شرایط نگهداری از آن صحبت خواهیم کرد.

(از مطلب نگهداری از گیاه یوکا نیز بازدید کنید.)

با پرورش گیاه آپارتمانی کیفیت زندگی خود را بهتر کنید

انواع گل دراسنا: دراسنا بلالي

دراسنا بلالي یکی از انواع دراسنا گل آپارتمانی است. دراسنا بلالي برگ‌های پهن سبز رنگی دارد. برگ‌های دراسنا بلالی سبز نسبت به برگ‌های انواع دیگر دراسنا گل آپارتمانی پهن‌تر هستند. شما به‌راحتی می‌توانید از گیاه زیبای دراسنا بلالی سبز در آپارتمانتان نگهداری کنید و اگر شما دراسنا بلالی سبز را در محیط و فضای آزاد پرورش دهید، این گل دراسنا سبز بلالی می تواند تا حدود ۴ متر هم رشد کند. اما اگر مایل هستید که گل دراسنا سبز بلالی را در خانه‌تان پرورش دهید، حداکثر رشد این گیاه می‌تواند یک‌ونیم تا ۲ متر باشد.

(از مطلب نگهداری از گیاه سانسوریا نیز بازدید کنید.)

دراسنا بلالي

انواع گل دراسنا: دراسنا بلالی ابلق

دراسنا بلالی ابلق یک نوع از انواع دراسنا بلالی است. این دراسنا بلالی ابلق هم مثل انواع دراسنا بلالی دارای برگ‌های سبز و پهن رنگی است فقط با این تفاوت که در کناره‌ها و وسط این گل دراسنا بلالی شما می‌توانید رگه‌های زرد را مشاهده کنید که به این گیاه ظاهر زیبا و جذابی می‌دهند. ازآنجایی‌که این گیاه رنگ خاص و منحصربه‌فردی را در برگ‌های خود دارد، برای نگهداری آن شما باید آن را در معرض نور غیرمستقیم بیشتری قرار دهید.

(مطلب نگهداری از گیاه شفلرا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

دراسنا بلالی ابلق

قیمت دراسنا بلالی ابلق

چه کسی است که برگ‌های دو رنگ سبز و زرد دراسنا بلالی ابلق را دوست نداشته باشد؟ اگر هم شما عاشق ظاهر جذاب و زیبای دراسینا بلالی ابلق شده‌اید، ممکن است به فکر خرید این گیاه زیبا افتاده باشید. البته باید به شما بگوییم که قبل‌از خرید دراسینا بلالی ابلق شما باید به قیمت آن توجه کنید.

قیمت دراسنا بلالی ابلق به‌خاطر برگ‌های دورگه‌ای که دارد می‌تواند نسبت به قیمت گل دراسنا سبز کمی متفاوت باشد. تقریباً می‌توان گفت که تمامی گیاهانی که برگ‌های دو رنگ سبز و زرد یا رنگ‌های دیگر دارند قیمتشان نسبت به انواع عادی با کمی بالاتر است و گل دراسنا بلالی ابلق هم از این مسئله مستثنی نیست.

قیمت دراسنا بلالی ابلق

انواع گل دراسنا: دراسنا بلالی قرمز

اگر عاشقی انواع دیگر گل دراسنا بلالی به غیر از سبز و ابلق هستید شاید مایل باشید دراسنا بلالی قرمز را امتحان کنید. دراسنا بلالی قرمز مثل گل دراسنا بلالی سبز برگ‌های پهن و سبز رنگی دارد، فقط با این تفاوت که شما می‌توانید در آن رگه‌های صورتی یا قرمز را ببینید. دراسنا بلالی قرمز می‌تواند انتخاب خیلی زیبایی برای تزیین دکوراسیون خانه‌تان باشد و تضاد رنگ سبز و قرمز آن به خانه شما جلوه و روح زیبایی می‌دهد.

دراسنا بلالی قرمز

انواع گل دراسنا: دراسنا بلالی کامپکت

دراسنا بلالی کامپکت یکی از انواع گل دراسنا بلالی است. دراسنا بلالی کامپکت مثل انواع دیگر دراسنا بلالی سبز برگ‌های پهن دارد، فقط تفاوت آن این است که برگ‌های این نوع دراسنا متراکم هستند و در کنار همدیگر به‌صورت فشرده قرار گرفته‌اند. درصورتی‌که در انواع دیگر دراسنا این برگ‌ها از ساقه به بیرون پخش می‌شوند. برگ‌های این نوع دراسنا بلالی خیلی در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند و ظاهر فشرده‌ای دارند.

دراسنا بلالی کامپکت

انواع گل دراسنا: دراسنا بلالی مینیاتوری

آیا عاشق گلدان‌های کوچک یا انگشتی دراسنا هستید؟ خیلی‌ها ممکن است برای بزرگ کردن دراسنا به سراغ گیاه بالغ یا جوان آن بروند. اما انواع گلدان دراسنا بلالی مینیاتوری هم برای کسانی وجود دارند که عاشق بزرگ کردن این گیاه از نهال بودن آن هستند. اگر مایل به خرید دراسنا بلالی مینیاتوری هستید، می‌توانید به فروشگاه آنلاین گل باما سری بزنید. ما در این فروشگاه انواع گیاه دراسنا بلالی را در اندازه‌های مختلف برای خرید شما قرار داده‌ایم.

(مطالعه مطلب نگهداری از گیاه کروتون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

دراسنا بلالی مینیاتوری

انواع گل دراسنا: دراسنا رفلکسا 

اگر به‌دنبال نوعی دراسنا می‌گردید که برگ‌های رنگی داشته باشد، دراسنا رفلکسا برای شما انتخاب مناسبی است. دراسنا رفلکسا برگ‌های نواری دارد که این برگ‌ها رنگ اصلی‌شان است سبز پررنگ است و در کناره‌های برگشان این رنگ سبز خیلی کم‌رنگ مایل به زرد است. این دورنگی برگ‌ها باعث می‌شود که دراسنا رفلکسا یکی از زیباترین انواع دراسنا باشد. همچنین، این نوع دراسنا در محیط‌های آپارتمانی و در پاسیو می‌تواند به‌خوبی رشد کند.

دراسنا رفلکسا چیست؟

نحوه تکثیر دراسنا رفلکسا

نحوهٔ تکثیر دراسنا رفلکسا آسان است. برای تکثیر دراسنا رفلکسا شما اول باید آن را قلمه بزنید. برای قلمه زدن شما اول باید ساقه دراسنا رفلکسا را از برگ آن ببرید. به این صورت، گل دراسنا رفلکسا می‌تواند از این ساقه بریده‌شده دوباره ریشه‌های جدیدی پیدا کند. در مرحله بعدی شما باید قلمه گل دراسنا رفلکسا را در ظرفی پر از آب بگذارید و آن ظرف را در جای گرمی که نور غیرمستقیم آفتاب به آن می‌تابد قرار دهید. بعد از مدتی ساقهٔ بریده‌شده رفلکسا شروع به ریشه زدن می‌کند. همین‌که گیاه شروع به ریشه زدن کرد شما می‌توانید آن را در گلدان بکارید.

(از مطلب نگهداری از گیاه پتوس نیز بازدید کنید.)

نحوه تکثیر دراسنا رفلکسا

 قیمت گل دراسنا رفلکسا

خرید دراسنا رفلکسا می‌تواند آپارتمان شما را خیلی زیبا کند. این به این خاطر است که این گل با برگ‌های رنگی خودش ظاهر شیک و زیبایی دارد و علاوه‌بر دادن زیبایی به آپارتمان و خانه شما می‌تواند به تصفیه هوای آن هم کمک کند. اگر شما هم مشخصات این گیاه زیبا را می‌دانید و مایل به خرید گل دراسنا رفلکسا هستید، باید بدانید که قیمت گل دراسنا رفلکسا می‌تواند از نوع عادی این گیاه کمی زیادتر باشد.

این هم به این خاطر است که این این گیاه برگ‌های رنگی دارد و به‌خاطر زیبایی‌اش بسیار خواستنی است. برای همین، قیمت دراسنا رفلکسا کمی گران‌تر است. اگر شما مایل به خرید گل دراسنا رفلکسا هستید، می‌توانید از فروشگاه آنلاین گل باما بازدید کنید. ما در آن‌جا انواع گیاهان آپارتمانی را برای خرید شما در اختیار گذاشته‌ایم.

قیمت گل دراسنا رفلکسا

انواع گل دراسنا: دراسنا پرچمی قرمز

اسم دیگر دراسنا پرچمی قرمز دراسنا قرمز است. دراسنا پرچمی قرمز یک نوع درخت همیشه سبز است که در محیط‌های باز و در طبیعت ارتفاع آن به ۱۵ فوت هم می‌رسد. چیزی که گیاه دراسنا قرمز را متمایز می‌کند برگ‌های آن است. برگ‌های آن به‌صورت منحنی از ساقه دراز آن به بیرون منتشر می‌شوند و رنگ آن‌ها نوعی رنگ قرمز مایل به صورتی یا بنفش است.

همچنین، برگ‌های این نوع دراسنا قرمز و باریک‌تر از برگ‌های انواع دیگر دراسنا هستند. گل دراسنا پرچمی قرمز اصولاً گیاهی است که نور را دوست دارد، اما نسبت به سرما حساس است. برای همین، می‌تواند گیاه مناسبی برای رشد در داخل خانه و محیط‌های آپارتمانی باشد. علاوه‌براین، گل دراسنا قرمز در مقابل شرایط سخت مثل خشکی مقاوم است و می‌تواند به خوبی در محیط‌های آپارتمانی رشد کند.

(مطلب نگهداری از گیاه فیکوس الاستیکا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

دراسنا پرچمی قرمز

روش نگهداری دراسنا پرچمی قرمز

ما گفتیم که گل دراسنا قرمز گیاهی مقاوم است و می‌تواند در دماهای محیطی متنوع و متفاوت زنده بماند. این باعث می‌شود که گل دراسنا پرچمی قرمز یک گیاه ایده‌آل برای نگهداری در آپارتمان و محیط‌های خانه باشد. بااین‌وجود، نکاتی در مورد نگهداری از گل دراسنا قرمز وجود دارند که اگر شما می‌خواهید به‌خوبی از این گیاه نگهداری کنید و بخواهید که برای شما همین برگ‌های زیبای سبز و قرمز را تولید کند، بهتر است این نکات را رعایت کنید. ما در این بخش عواملی که شما باید در نگهداری دراسنا پرچم قرمز رعایت کنید را توضیح خواهیم داد.

روش نگهداری دراسنا پرچمی قرمز

نور مناسب برای گل دراسنا پرچمی

نور یکی از مهم‌ترین عوامل برای رشد دراسنا قرمز پرچمی است. اگر شما هم می‌خواهید گیاه دراسنا قرمز پرچمی شما رشد خوبی داشته باشد و برگ‌های زیبا را تولید کند باید آن را در معرض نور مناسب قرار دهید. گیاه دراسنا قرمز نور زیاد را دوست دارد، اما می‌تواند در سایه هم زنده بماند. اگر شما گیاه دراسنا قرمز را در محیطی با نور زیاد غیرمستقیم قرار دهید، رشدش سریع‌تر خواهد بود و برگ‌های زیبایی که می‌بینید را تولید می‌کند.

اما اگر شما گیاه دراسنا قرمز را در محیطی پر سایه با نور کمتر قرار دهید، این برگ‌ها اندازه‌شان کوچک‌تر می‌شود و به‌جای این که دورنگ سبز و قرمز داشته باشند، رنگشان بیشتر همان رنگ سبز خواهد بود. بنابراین، برای رشد گیاه دراسنا پرچمی قرمز نور زیاد غیرمستقیم آفتاب بهترین نور است. توجه داشته باشید که هرگز گیاه دراسنا پرچمی قرمز را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، زیرا برگ‌های آن می‌توانند خیلی راحت از بین بروند و بسوزند.

(به مطلب نگهداری از گیاه حسن یوسف نیز رجوع کنید.)

نور مناسب برای گل دراسنا پرچمی

خاک مناسب برای گل دراسنا پرچمی قرمز

برای رشد گیاه دراسنا پرچمی قرمز خاکی که زهکشی خوبی دارد مناسب است. بهترین ترکیب خاک برای رشد گل دراسنا پرچمی قرمز ترکیب خاک رس با خزه پوده زار است. علاوه‌براین، گلدان گل دراسنا پرچمی قرمز هم باید در تهش سوراخ داشته باشد که بتواند به خوبی آب را از خود عبور دهد.

خاک مناسب برای گل دراسنا پرچمی قرمز

نحوه آبیاری مناسب برای درختچه دراسنا قرمز

در نگهداری درختچه دراسنا قرمز نباید بیشتر از حد به آن آب دهید. برای آبیاری درختچه دراسنا قرمز باید صبر کنید تا سطح بالایی خاک خشک شود و بعد به آن آب دهید. اگر دیدید که برگ‌های دراسنا قرمز بزرگ شما شروع به قهوه‌ای شدن کردند، دلیل آن این است که یا خیلی بیشتر از حد به آن آب داده‌اید یا در آبی که به آن داده‌اید فلوراید یا نمک زیاد وجود دارد.

برای همین، برای آب دادن به دراسنا قرمز بزرگ یا کوچکتان سعی کنید از آبی استفاده کنید که مقطر است و نمک و فلوراید در آن بسیار کم است. اگر هم برگ‌های دراسنا قرمز بزرگ شما شروع به زرد شدن کرد، این به معنی است که خیلی به آن کم آب می‌دهید.

(در وبسایت گل باما مدل های مختلفی از شاخه گل، سبد گل، باکس گل، دسته گل، جام گل و تاج گل را مشاهده خواهید کرد.)

 آب مناسب برای درختچه دراسنا قرمز

شرایط دمایی و محیطی مناسب برای گل دراسنا پرچمی

گل دراسنا پرچمی به‌طورکلی گیاه مقاومی است و می‌تواند در طیف متفاوت دما و خشکی زیاد محیط زنده بماند. بهترین دما برای نگهداری از گل دراسنا پرچمی بین ۷۰ تا ۸۰ درجه فارنهایت است. معمولاً رطوبتی که در خانه‌ها وجود دارد برای رشد این گیاه کافی است، اما اگر فکر می‌کنید محیط رشد آن بیش‌ازحد خشک است، می‌توانید یک دستگاه رطوبت ساز را در کنار آن قرار دهید یا هرچند روز یک‌بار به برگ‌های آن آب بپاشید.

شرایط دمایی و محیطی مناسب برای گل دراسنا پرچمی

روش تکثیر دراسنا پرچمی قرمز

برای تکثیر دراسنا پرچمی قرمز روش‌های مختلفی وجود دارد. یک روش که قبلاً هم توضیح دادیم استفاده از قلمه زدن و گذاشتن قلمهٔ دراسنا در آب است. برای تکثیر دراسنا پرچمی قرمز شما می‌توانید قسمتی از ساقه دراسنا که زیر برگش است را ببرید و آن قلمه را در یک ظرف پر از آب مقطر قرار دهید.

در مرحله بعد تکثیر دراسنا قرمز شما این ظرف حاوی قلمه و آب را باید در محیطی قرار دهید که نور غیر مستقیم زیاد آفتاب به آن می‌خورد و گرم است. برای تکثیر دراسنا قرمز حدوداً ۳ هفته طول می‌کشد تا از قلمه شما ریشه‌ها در بیاید. بعد از این‌که ریشه‌های قلمهٔ گیاهتان درآمد در مرحله آخر تکثیر دراسنا قرمز شما باید آن‌ها را در یک گلدان بکارید.

(در مطلب نگهداری از گیاه برگ انجیری به طور کامل با نگهداری این گیاه خاص آشنا شوید.)

 روش تکثیر دراسنا پرچمی قرمز

مشکلات نگهداری دراسنا پرچمی: علت پژمرده شدن

مسلماً در نگهداری دراسنا پرچمی ممکن است شما به مشکلاتی بر بخورید. این مشکلات می‌توانند شل شدن یا پژمرده شدن برگ‌های آن باشند. برای همین، در نگهداری دراسنا پرچمی شما باید این عوامل را به‌خوبی مشاهده کنید و علت پژمرده شدن دراسنا پرچمی، شل شدن آن را خیلی زود دریابید.

علت شل شدن دراسنا می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، یک علت شل شدن دراسنا می‌تواند آبیاری بیش‌ازحد یا کم دراسنا پرچمی قرمز باشد. همان‌طور که گفتیم، شما نباید به میزان زیاد به این گیاه آب دهید و هم نباید از آب دادن به آن غافل شوید.

علت پژمرده شدن دراسنا پرچمی چیست؟

آلودگی قارچی، نور مستقیم آفتاب و تغییر محیط

یک دلیل دیگر هم برای علت شل شدن دراسنا قرمز می‌تواند این باشد که گیاه شما به قارچ آلوده‌شده و قارچ از ریشه وارد ساقه‌ها و برگ‌ها شده‌است. در این موقعیت، زیاد نمی‌توان برای گیاه کاری کرد، اما اگر خواستید می‌توانید گلدان آن را عوض کنید.

دلیل دیگر برای علت پژمرده شدن دراسنا پرچمی از نور مستقیم آفتاب است. ما قبلاً هم گفتیم که این نوع دراسنا نور غیرمستقیم آفتاب را دوست دارد و اگر شما آن را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید، ممکن است برگ‌هایش بسوزند یا پژمرده شوند. دلیل دیگر هم می‌تواند این باشد که شما نباید محیط رشد دراسنا را خیلی تغییر دهید. اگر محیط رشد دراسنا را خیلی تغییر دهید، این تغییر دمای محیطی می‌تواند باعث پژمرده شدن یا شل شدن برگ‌های آن نشود.

(مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور نیز می‌تواند برایتان جالب باشد.)

آلودگی قارچی، نور مستقیم آفتاب و تغییر محیط

دراسنا کامپکت قرمز 

دراسنا کامپکت قرمز نوعی گیاه دراسنا است که مثل دراسنا قرمز کنار برگ‌های آن قرمز یا صورتی رنگ هستند. تفاوتی که این دراسنا با نوع عادی دراسنا قرمز دارد این است که دراسنا کامپکت قرمز برگ‌های آن به‌صورت فشرده و جمع‌وجور در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند. برای همین، به آن صفت کامپکت یا فشرده داده می‌شود.

دراسنا کامپکت قرمز چیست؟

قیمت دراسنا کامپکت قرمز

اگر دوست دارید که آپارتمانتان را با این دراسنا زیبا با برگ‌های منحصربه‌فرد قرمز و سبز آراسته کنید، خرید آن انتخاب خیلی خوبی برای شما است. البته در خرید دراسنا قرمز قیمت آن هم مهم است. در خرید دراسنا قرمز قیمت این گیاه به چند عامل بستگی دارد. باید بدانید که قیمت گل دراسنا قرمز از پیش هم به‌خاطر این‌که این گیاه نوع عادی دراسنا نیست و دورنگی است، آن را نسبت‌به انواع دیگر دراسنا گران‌تر می‌کند.

اما قیمت گل دراسنا قرمز علاوه‌بر برگ‌های آن به اندازه گیاه دراسنایی که شما می‌خرید هم بستگی دارد. قیمت گل دراسنا قرمز بسته به اندازه کوچک و متوسط یا بزرگ بودن گیاه می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، قیمت گل دراسنا کوچک خیلی با قیمت گل دراسنا بزرگ می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین، نوع و اندازه در قیمت گل دراسنا تأثیر زیادی دارد.

(به مطلب نگهداری از گیاه دیفن باخیا نیز رجوع کنید.)

دراسنا قرمز قیمت

دراسنا کامپکت

دراسنا کامپکت نوعی از دراسنا است که ساقه‌های آن سبز و ضخیم هستند و برگ‌های سبز تیره‌ای دارد. دراسنا کامپکت برگ‌های سبز تیره و کوچکی دارد که به‌صورت فشرده و متراکم در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند. گل دراسنا کامپکت برای قرار دادن در محیط‌های خانه‌ها و آپارتمان‌ها انتخاب خیلی خوبی است، چون هم ظاهر فشرده و متراکمی دارد و خیلی برگ‌های آن بلند نیستند و به بیرون منتشر نمی‌شوند. برای همین، شما می‌توانید این گیاه دراسنا کامپکت زیبا را در محیط خانه‌تان قرار دهید و علاوه‌بر بهره بردن از مزایای تصفیه هوای آن به‌خوبی می‌توانید از آن نگهداری کنید.

دراسنا کامپکت

دراسنا کامپکت آناناسی 

دراسنا کامپکت آناناسی همان دراسنا کامپکت است و فقط می‌توان گفت که دراسنا کامپکت آناناسی یکی از انواع اسم‌های دیگر دراسنا کامپکت است که به آن درخت آناناسی هم گفته می‌شود و در واقع نوع متفاوتی از دراسنا کامپکت نیست.

دراسنا کامپکت آناناسی چیست؟

دراسنا کامپکت ابلق

دراسنا کامپکت ابلق یکی از انواع دراسنا کامپکت است. این نوع دراسنا رشد آن کمی کند است، اما برگ‌های آن بسیار زیبا هستند. برگ‌های دراسنا کامپکت ابلق نواری هستند و دارای دو رنگ سبز تیره و سبز روشن هستند که به زردی می‌زنند. این نوع برگ‌ها باعث می‌شود که این نوع دراسنا یک
دراسنا بسیار زیبا و پرطرف‌دار بین طرف‌داران این گیاه باشد.

دراسنا کامپکت ابلق

نگهداری دراسنا کامپکت

اگر شما به فکر خریدن دراسنا کامپکت بزرگ یا کوچک هستید و می‌خواهید این گیاه زیبا را در آپارتمان خود پرورش دهید چند نکته در رابطه با نگهداری دراسنا کامپکت بزرگ و کوچکی وجود دارد که شما باید برای رشد این گیاه آن‌ها را در نظر بگیرید. ما در این بخش در مورد دراسنا کامپکت شرایط نگهداری آن توضیح خواهیم داد.

دراسنا کامپکت نگهداری

خاک مناسب دراسنا کامپکت

خاک دراسنا کامپکت بزرگ یا کوچک باید زهکشی خوبی داشته باشد، و از یک سو هم بتواند رطوبت را در خود حفظ کند و از سوی دیگر هم بتواند آب را از خود عبور دهد. برای این خاک شما می‌توانید موادی مثل سنگ مروارید و خزه پوده زار را به آن اضافه کنید. میزان قلیایی یا اسیدی بودن خاک هم می‌تواند در حد خنثی یا کمی اسیدی باشد. اما نباید خیلی زیاد اسیدی یا قلیایی باشد.

(از مطلب نگهداری از گل گندمی نیز بازدید کنید.)

 چه خاکی برای دراسنا کامپکت مناسب است؟

نحوه آبیاری دراسنا کامپکت

میزان آب مناسب برای نگهداری از دراسنا کامپکت باید معتدل باشد. شما باید صبر کنید که سه‌چهارم خاک دراسنا شما خشک شود و بعد به آن آب دهید. اگر در طول زمان آبیاری دیدید که برگ‌های دراسنا شما شروع به قهوه‌ای شدن کرده‌اند، این مسئله می‌تواند دو علت داشته باشد. علت اول این است که شما بیش‌از حد به آن آب داده‌اید و علت دوم می‌تواند این باشد که در آب شما میزان فلوراید زیادی وجود دارد.

برای حل مشکل دوم شما می‌توانید از آب مقطر استفاده کنید. اگر هم دیدید که برگ‌های دراسنا شما شروع به زرد شدن کرده‌اند این یعنی که شما به‌اندازه کافی به آن آب نمی‌دهید. پس در نظر داشته باشید که در نگهداری دراسنا نباید خیلی زیاد و نباید خیلی کم به آن آب بدهید.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی گلدار نیز بازدید کنید.)

میزان آب مناسب برای نگهداری دراسنا کامپکت

نور مناسب برای گل آپارتمانی دراسنا کامپکت

برای گیاه دراسنا کامپکت نور غیرمستقیم زیاد ایده‌آل است. اما اگر شما نور غیرمستقیم زیادی در آپارتمان یا خانه‌تان نداشتید، این گیاه می‌تواند در نور خیلی کم هم رشد کند اما رشد آن خیلی کند می‌شود و رنگ برگ‌های آن تیره خواهد شد. برای همین، در فصل تابستان که آفتاب بسیار زیاد است، برای نور غیر مستقیم شما می‌توانید آن را در کنار پنجره‌های غربی و در فصل زمستان که نور آفتاب کمتر است آن را در کنار پنجره‌های جنوبی قرار دهید که بیشترین نور را می‌تواند جذب کند.

نور مناسب برای گیاه دراسنا کامپکت

 دما و رطوبت مناسب برای نگهداری از دراسنا

بهترین دما برای نگهداری از دراسنا 65 تا ۷۰ درجه فارنهایت است. شما برای نگهداری از این گیاه بهتر است آن را در معرض وزش باد خیلی گرم یا سرد قرار ندهید. همچنین، با اینکه گیاه دراسنا در مقابل خشکی مقاوم است، اما شما باید حداقل میزان رطوبت مورد نیاز برای آن ۲۵ درصد و رطوبت ایده‌آل برای رشد آن ۴۰ درصد است. اگر فکر می‌کنید که محیط رشد آن بسیار خشک است می‌توانید هر چند روز یک‌بار به برگ‌های آن آب بپاشید.

دما و رطوبت مناسب برای نگهداری از دراسنا

نحوه تکثیر دراسنا کامپکت

در خصوص دراسنا کامپکت تکثیر آن کار آسانی است. برای دراسنا کامپکت تکثیر آن به گونه‌ای است که قبلاً هم در مورد انواع تکثیر دراسنا توضیح دادیم. شما اول باید قلمه را بگیرید. برای قلمه زدن دراسنا می‌توانید ساقه گیاه را از برگ آن ببرید و بعد آن را در یک ظرف پر از آب مقطر قرار دهید و بعد آن را در جایی بگذارید که نور غیر مستقیم زیاد به آن می‌تابد و خیلی گرم است. بعد از گذشت چند هفته خواهید دید که ریشه‌های آن در خواهند آمد و شما بعد از آن می‌توانید این گیاه را در گلدان بکارید.

دراسنا کامپکت تکثیر

قیمت دراسنا کامپکت

با خریدن دراسنا کامپکت شما هم می‌توانید از این گیاه زیبا در آپارتمانتان استفاده کنید. همان‌طور که در مورد نکات نگهداری‌اش گفتیم، اگر شما این نکات را رعایت کنید، این گیاه به‌خوبی می‌تواند در آپارتمان شما رشد کند. مسلماً در خرید دراسنا کامپکت قیمت آن می‌تواند ذهن شما را مشغول کند.

در خصوص دراسنا کامپکت قیمت آن کمی نسبت به انواع مختلف دراسنا کمتر است، اما شاید این مسئله به‌خاطر سایز فشرده این گیاه باشد. البته باید توجه داشته باشید که هر چقدر دراسنا کامپکت شما بالغ‌تر و بزرگ‌تر باشد قیمت آن‌هم کمی گران‌تر خواهد بود، ولی به‌طورکلی دراسنا کامپکت قیمت مناسبی دارد.

(از مطلب نگهداری از گیاه دراسنا نیز بازدید کنید.)

دراسنا کامپکت قیمت

 دراسنا ابلق

دراسنا ابلق از لحاظ رنگی شبیه دراسنا رفلکسا است و آن به این خاطر است که دراسنا ابلق برگ‌هایی دارد که شکل نواری دارند اما رنگ این برگ‌ها ۲ نوع هستند و هم رنگ سبز و هم رنگ زرد را دارند که رنگ زرد در حاشیه‌های گیاه بیشتر نمایان است. گیاه دراسنا ابلق ظاهر خیلی زیبا و جذابی دارد و در بین دوستداران رشد و پرورش گیاه آپارتمانی محبوب است.

دراسنا ابلق

دراسنا کامپکت ابلق

دراسنا کامپکت ابلق تمامی مشخصات ظاهری دراسنا ابلق مثل برگ‌های رنگی را دارد، فقط با این تفاوت که برگ‌های دراسنا کامپکت ابلق خیلی بیشتر در کنار هم جمع شدند و بیشتر شبیه دراسنا کامپکت هستند.

دراسنا کامپکت ابلق

نحوه نگهداری دراسنا ابلق

شرایط نگهداری دراسنا ابلق خیلی شبیه به شرایط نگهداری انواع دیگر دراسنا است. چون این گیاه دارای دو رنگ برگ سبز و زرد رنگ است، اگر شما بخواهید برگ‌های زیبای آن را داشته باشید باید آن را در معرض نور غیر مستقیم زیاد آفتاب قرار دهید. بادتان باشد که آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید چون برگ‌های آن ممکن است شروع به سوختن کنند. یک نکته مهم دیگر در شرایط نگهداری دراسنا ابلق هم آبیاری آن است. همیشه در آبیاری دراسنا شما باید تعادل را رعایت کنید و سعی کنید که بیش‌از حد و خیلی کم به آن آب ندهید.

(به مطلب نگهداری از گیاه لیندا نیز رجوع کنید.)

شرایط نگهداری دراسنا ابلق

قیمت دراسنا ابلق

دراسنا ابلق برگ‌های رنگی زیبا و قشنگی دارد. طبیعتاً با خریدن این گیاه شما دکوراسیون خانه خودتان را از قبل زیباتر هم خواهید کرد البته توجه داشته باشید که زیبایی برگ‌های این نوع دراسنا است که باعث می‌شود قیمت دراسنا ابلق نسبت به بسیاری از انواع دراسنا دیگر کمی گران‌تر باشد.
علاوه‌براین، بسته به این‌که شما نوع دراسنا ابلق جوان یا بالغ را می‌خواهید بخرید قیمت دراسنا ابلق هم می‌تواند بسته این عامل متفاوت باشد.

قیمت دراسنا ابلق

دراسنا صورتی

اگر می‌خواهید گیاه دراسنایی را در خانه‌تان پرورش دهید که برگ‌های صورتی یا قرمز رنگ و زیبایی دارد و کلاً یک گیاه خاص و جذاب است، دراسنا صورتی برای شما انتخاب مناسبی است. در واقع، می‌توان گفت که دراسنا صورتی دراسنا قرمز یا پرچمی قرمز است که نام دیگر آن دراسنا صورتی است و به‌صورت عام به این گیاه دراسنا صورتی می‌گویند.

طبیعتاً شرایط نگهداری گیاه دراسنا صورتی با نگهداری دراسنا قرمز یا دراسنا پرچمی قرمز مشابه است و خیلی شما مجبور نیستید که کار متفاوتی به‌غیراز شرایط نگهداری دراسنا قرمز را برای گیاه دراسنا صورتی انجام دهید.

(از مطلب نگهداری از گیاه سرخس نیز بازدید کنید.)

دراسنا صورتی چیست؟

قیمت گیاه دراسنا صورتی

خرید دراسنا صورتی برای آپارتمانتان می‌تواند دکوراسیون آپارتمان شما را بسیار زیبا و جذاب کند. دراسنا صورتی به‌خاطر برگ‌هایی که دارد یک گیاه خاص و منحصربه‌فرد است و به‌خاطر همین مسئله است که قیمت دراسنا صورتی نسبت‌به انواع دیگر دراسنا می‌تواند کمی گران‌تر باشد. به‌طورکلی، برگ‌های این نوع دراسنا دو رنگی هستند، جزو انواع گران‌تر دراسنا محسوب می‌شوند.

البته قیمت گل دراسنا صورتی فقط به نوع برگ‌های آن وابسته نیست. اگر شما بخواهید که دراسنا را از دوران نهالی و جوانی آن بزرگ کنید، طبیعتاً اندازه دراسنا صورتی شما کوچک خواهد بود و قیمت گل دراسنا صورتی هرچقدر که شما اندازه کوچک‌تر آن را بگیرید کمتر هم خواهد شد. اگر شما بخواهید گلدان دراسنا صورتی بزرگ را بگیرید قیمت دراسنا صورتی بزرگ بیشتر خواهد شد. درنتیجه، قیمت گل دراسنا صورتی به رنگ برگ‌ها و اندازه آن بستگی دارد.

قیمت دراسنا صورتی

آیا گیاه دراسنا گل می‌دهد؟

پاسخ این است که بله دراسنا گل می‌دهد و دراسنا گلدار وجود دارد. گیاه دراسنا معمولاً دو نوع گل می‌دهد که گل‌های آن گلبرگ‌های ریز و باریکی دارند و رنگ گلبرگ‌ها یا می‌تواند سفید یا سبز خیلی روشن باشد. معمولاً در محیط‌های آپارتمانی دراسنا گل نمی‌دهد، اما اگر شما بخواهید در خانه‌تان دراسنا گلدار داشته باشید، دراسنا شما احتیاج به مقدار زیادی نور غیر مستقیم دارد.

یک نکته مهم دیگر در گل دادن دراسنا شما این است که شما نباید خیلی محیط رشد و گلدان آن را هم عوض کنید. علاوه بر این، در خصوص دراسنا گل دادن آن به این بستگی دارد که چقدر شما صبور باشید.

(مطلب آشنایی با آفت گیاهان آپارتمانی نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود.)

آیا گیاه دراسنا گل می‌دهد؟

ثبت سفارش تلفنی