مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

اسکاندیس scandens

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
اسکاندیس با گلدان پلیمری پایه دار
اسکاندیس با گلدان پلیمری پایه دار
980,000 تومان
گل باما

اسکاندیس

رنگ سبز رنگی است که خیلی با مفاهیمی مثل طبیعت و زندگی ارتباط نزدیکی دارد. تعجبی هم ندارد، چون وقتی‌که ما در محیط‌های سبز و جنگل‌ها می‌رویم این رنگ عمدتاً بیشترین رنگی است که ما در طبیعت می‌بینیم. به‌همین خاطر است که خیلی‌ها ابر اگر از محیط زندگی شهری خودشان خسته‌شده باشند دلشان می‌خواهد به طبیعت بروند و روحیه خود را این‌طور تقویت کنند. خیلی از افراد هم به محیط‌هایی که شبیه طبیعت هستند مثل پارک‌ها در شهرشان می‌روند. 

اسکاندیس

با نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود را به طبیعت نزدیک‌ترکنید

این علاقه ذاتی که خیلی از ما نسبت به طبیعت داریم در گرایشمان به نگهداری از گیاهان خود را نشان می‌دهد. نگهداری از گیاهان آپارتمانی خیلی در دهه‌های اخیر محبوب شده‌است. نگهداری از گیاهان آپارتمانی هم می‌تواند فواید زیادی برای روحیه ما داشته باشد و ه این که می‌تواند به بهبود کیفیت هوای ما کمک کند. یکی از گیاهان آپارتمانی که شما می‌توانید خیلی راحت از آن نگهداری کنید گیاه اسکاندیس است. ما در این مقاله در مورد گیاه اسکاندیس، انواع، شرایط نگهداری و مشکلات رایج مربوط به نگهداری آن توضیح خواهیم داد. 

با نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود را به طبیعت نزدیک‌ترکنید

اسکاندیس گیاه چیست؟

نام دیگر گیاه اسکاندیس فیلودندرون برگ قلبی‌شکل است. این گیاه برگ‌های همیشه سبزی دارد و زادگاه اصلی آن مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی است. گیاه اسکاندیس  یک گیاه آپارتمانی خیلی محبوب و پرطرف‌دار و مراقبت از آن آسان است. برگ‌های این گیاه معمولاً سبز تیره هستند. اما بسته به شرایط رشد آن اسکاندیس می‌تواند برگ‌هاییتولید کند که سبز و سفید هستند. اسکاندیس گیاهی است که معمولاً فرایند رشد آن کند است اما می‌تواند تا مدت زیادی زنده بماند. به‌طورکلی شما فقط از ۲ تا ۳ سال یک‌بار مجبور هستید که گلدان آن را عوض کنید. در ادامه، ما در مورد انواع اسکاندیس و نگهداری آن صحبت خواهیم کرد. 

اسکاندیس گیاه چیست؟

انواع اسکاندیس: اسکاندیس ابلق

اسکاندیس ابلق یکی از زیباترین انواع اسکاندیس است. برگ‌های اسکاندیس ابلق هم مثل انواع اسکاندیس قلبی‌شکل هستند و رنگ سبزی دارند. در خیلی از اسکاندیس‌های ابلق در وسط برگ‌ها یک رگه طلایی وجود دارد که اگر نور آفتاب به آن بتابد این قسمت طلایی می‌تواند بزرگ‌تر شود. قیمت اسکاندیس ابلق هم نسبت‌به خیلی از انواع دیگر اسکاندیس ارزان‌تر است. 

انواع اسکاندیس: اسکاندیس ابلق

اسکاندیس نئون

اسکاندیس نئون یکی از انواع اسکاندیس های خاص و جذاب است. این به این خاطر است که برگ‌های قلبی‌شکل اسکاندیس نئون رنگشان از طلایی می‌تواند به سبز زمردی گرایش پیدا کند. اگر شما این گیاه را در فصل رویش ببینید می‌توانید برگ‌های کوچک و تازه رشدی که رنگشان صورتی و طلایی را هم مشاهده کنید. 

اسکاندیس نئون

اسکاندیس طلایی

اسکاندیس طلایی هم مثل انواع دیگر اسکاندیس برگ‌هایی دارد که می‌توانند از دیوار بالا روند و رشد کنند. رنگ این نوع اسکاندیس زیتونی روشن است و یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین انواع پتوس اسکاندیس محسوب می‌شود. اگر شما این گیاه را تازه دارید پرورش می‌دهید می‌توانید آن را بر روی میز خود قرار دهید. اگر از گیاه اسکاندیس طلایی به‌خوبی مراقبت کنید این گیاه می‌تواند تا ارتفاع ۶ فوت یا بیشتر هم رشد کند. 

اسکاندیس طلایی

انواع پتوس اسکاندیس: اسکاندیس بلک

اسکاندیس بلک برگ‌های قرمز بورگاندی دارد که اندازه آن‌ها می‌تواند بزرگ شود. نوع رویش اسکاندیس بلک به‌صورت قائم است و برگ‌های آن کمی با برگ‌های انواع اسکاندیس متفاوت هستند. برگ‌های اسکاندیس بلک با بالغ شدن این گیاه به رنگی نزدیک می‌شوند که تقریباً مشکی است. 

انواع پتوس اسکاندیس: اسکاندیس بلک

 اسکاندیس مرمری

اسکاندیس مرمری گیاهی است که شکل برگ‌های آن کمی با اسکاندیس معمولی فرق می‌کند. برگ‌های اسکاندیس مرمری بلندتر و نسبت‌به برگ‌های اسکاندیس معمولی کمی باریک‌تر و کناره‌های برگ آن شیاردار هستند. اسکاندیس مرمری جزو اسکاندیس های گران‌قیمت‌تر است. این به این دلیل است که برگ‌های آن می‌تواند رنگ‌های مختلفی را تولید کند. رنگ‌های برگ این نوع اسکاندیس می‌توانند زرد، قهوه‌ای، صورتی، سبز روشن و ترکیبی از انواع این رنگ‌ها باشد. فرایند رشد اسکاندیس مرمر کند است و برای داشتن این رنگ‌های زیبا شما باید آن را در معرض نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید. 

 اسکاندیس مرمری

اسکاندیس میکانز

اسکاندیس میکانز هم یکی از محبوب‌ترین انواع اسکاندیس است. اسکاندیس میکانز برگ‌های قلبی‌شکل با سایزی متوسط، جنس مخملی و براق دارد. جنس برگ‌های این نوع اسکاندیس آن‌قدر لطیف است که به آن اسکاندیس مخملی هم می‌گویند.  رنگ این برگ‌ها سبز تیره است و بر روی خود برگ رگه‌های رنگ سبز روشن وجود دارد. درست است که قسمت بالای برگ‌های اسکاندیس مخملی به رنگ سبز تیره است، اما اگر برگ اسکاندیس مخملی را زیر و رو کنید می‌بینید که قسمت زیری برگ آن بنفش رنگ است. خیلی‌ها این نوع اسکاندیس را در گلدان‌هایی قرار می‌دهند که آویزان هستند و به این صورت، این گیاه برگ‌هایش به‌صورت آبشاری از گلدان سرازیر خواهد شد و جلوه خیلی زیبایی پیدا خواهد کرد. 

اسکاندیس میکانز

اسکاندیس مینیاتوری

اسکاندیس مینیاتوری یک نوع کمیاب و نادر اسکاندیس گیاه است. این نوع اسکاندیس برگ‌های باریک و خیلی ظریفی دارد که به اندازهٔ برگ‌های اسکاندیس معمولی خیلی شکل قلبی ندارند. معمولاً اسکاندیس مینیاتوری رشد بالا رونده دارد. با اینکه فرآیند رشد اسکاندیس مینیاتوری کند است، اما می‌تواند در هر محیطی که آن را قرار دهید و به‌آرامی و به سمت بالا رشد کند. 

اسکاندیس مینیاتوری

نحوه نگهداری اسکاندیس

حالا که ما کمی در مورد انواع مختلف اسکاندیس صحبت کردیم می‌خواهیم بدانیم که چگونه می‌توان از گیاه اسکاندیس نگهداری کرد. برای نگهداری اسکاندیس چند عامل و نکته وجود دارد که شما باید رعایت کنید. ما در این بخش عوامل و شرایطی که شما برای نگهداری انواع اسکاندیس سبز باید رعایت کنید را توضیح خواهیم داد. 

نحوه نگهداری اسکاندیس

چه میزان نوری برای نگهداری اسکاندیس لازم است؟

بهترین میزان نور برای اسکاندیس نور غیر مستقیم است و این گیاه در نور غیرمستقیم خیلی خوب رشد می‌کند. اگر شما به تغییر شرایط نوری آن فکر می‌کنید حتماً به میزان رشد گیاه توجه کنید. اگر می‌بینید که ساقه‌های گیاه اسکاندیس شما خیلی‌خوب رشد می‌کنند و میزان رشد اسکاندیس شما سریع است پس در جای مناسبی اسکان نیز خود را قرار دادید. اما حتماً به این‌هم توجه کنید که آن را بیش از حد در معرض حد نور غیرمستقیم آفتاب قرار ندهید، زیرا نور خیلی غیر مستقیم باعث سوزاندن برگ‌های اسکاندیس می‌شود. 

چه میزان نوری برای نگهداری اسکاندیس لازم است؟

چه نوع خاکی برای رشد اسکاندیس سبز مناسب است؟

برای خاک اسکاندیس شما می‌توانید از یک خاک معمولی که در آن ترکیبات خزه پوده زار، سنگ مروارید و ورمی کولیت وجود دارد استفاده کنید. این ترکیبات به شما کمک می‌کنند تا خاک با قابلیت زه‌کشی بیشتری داشته باشید. اگر در خاک شما کودی وجود ندارد می‌توانید از کودهای تدریجی برای غذا دادن به اسکاندیس استفاده کنید. 

چه نوع خاکی برای رشد اسکاندیس سبز مناسب است؟

چگونه باید به اسکاندیس آب بدهیم؟

برای آب دادن به گیاه اسکاندیس سعی کنید از آبی استفاده کنید که ولرم است. اگر شما آب خیلی سرد را به گیاه اسکاندیس بدهید ممکن است ریشه‌های آن دچار آسیب شوند. سعی کنید که میزان آبیاری شما برای این گیاه متعادل باشد و بیشتر از حد به آن آب ندهید. آبیاری بیش‌ازحد به گیاه اسکاندیس باعث می‌شود که رنگبرگ‌های آن زرد شوند. اگر شما از این گیاه را در گلدان کاشته‌اید حتماً سعی کنید که خاک آن خشک شود و بعد به آن آب دهید. 

چگونه باید به اسکاندیس آب بدهیم؟

 چه شرایط هوایی و چه میزان دمایی برای نگهداری اسکاندیس مناسب هستند؟

گیاه اسکاندیس گیاه مقاومی است و با اینکه یک گیاه گرمسیری است می‌تواند در شرایط آب‌وهوایی که حدوداً ۴۰ درصد مرطوب هستند زنده بماند و رشد کند. اگر شرایط آب‌وهوایی شما مرطوب است سعی کنید آن را در رطوبت بیش‌از حد نگذارید، زیرا باعث می‌شود قارچ بر روی برگ‌های آن رشد کنند. همچنین، سعی کنید که اسکاندیس را در معرض گرمای بیش‌ازحد و در محیط‌هایی قرار ندهید که نور مستقیم آفتاب به آن می‌خورد. 

 چه شرایط هوایی و چه میزان دمایی برای نگهداری اسکاندیس مناسب هستند؟

چه نوع کودی برای رشد اسکاندیس مناسب است؟

شما می‌توانید از کودی برای غذا دادن به اسکاندیس استفاده کنید که با آب رقیق شده‌است. شما می‌توانید این کود را به مدت یک یا دو بار در طول فصل رشد مثل بهار و تابستان به گیاه بدهید. در طول زمستان به اسکاندیس کود ندهید. 

چه نوع کودی برای رشد اسکاندیس مناسب است؟

هرس کردن اسکاندیس را چگونه انجام دهیم؟

برای این‌که بخواهید گیاه اسکاندیس شما حالت بوته‌ای و پرپشت داشته باشد، شما می‌توانید ساقه‌های در حال رشد آن‌ها را هرس کنید. به این صورت، به‌جای این‌که اسکاندیس ساقه‌های بلند داشته باشد، حالت بوته‌ای و پرپشت پیدا خواهد کرد. برای هرس کردن شما می‌توانید بالای گره یک برگ را هرس کنید. به این صورت، گیاه از آن نقطه رشد خواهد کرد. به غیر از این، شما می‌توانید برگ‌های زرد و مرده را هم هرس کنید. 

هرس کردن اسکاندیس را چگونه انجام دهیم؟

چگونه گیاه اسکاندیس را تکثیر کنیم؟

هرس کردن گیاه اسکاندیس خیلی آسان است. شما می‌توانید یکی از ساقه‌های این گیاه را ببرید و آن را در یک گلدان خاک با ترکیب‌هایی که گفتیم قرار دهید. شما تا موقعی که می‌بینید گیاه جدیدی از این خاک رشد کرده باید آن را مرطوب نگه دارید. 

چگونه گیاه اسکاندیس را تکثیر کنیم؟

چگونه تعویض گلدان اسکاندیس را انجام دهیم؟

اگر شما می‌خواهید گلدان گیاه اسکاندیس‌تون را عوض کنید باید ۲ تا ۳ سال یک‌بار این کار را انجام دهید. این زمان زمان مناسبی است که شما بتوانید از پوسیدگی ریشه گیاه جلوگیری کنید. برای این کار شما می‌توانید خیلی آرام گیاه اسکاندیس را با ریشه از خاک در بیاورید، آن را در گلدان جدیدی بگذارید و ترکیب خاک جدیدی را برای آن تهیه کنید. بعد از گذاشتن گیاه در گلدان جدید سعی کنید به‌طور متعادل به آن آب دهید. در انتخاب گلدان اسکاندیس هم به این نکته توجه داشته باشید که در ته گلدان سوراخ‌هایی وجود داشته باشد که آب بتواند از آن‌ها عبور کند. 

چگونه تعویض گلدان اسکاندیس را انجام دهیم؟

مشکلات رایج در رابطه با نگهداری گیاه اسکاندیس

یکی از مشکلات رایجی که در رابطه با نگهداری از اسکاندیس می‌تواند وجود داشته باشد آفت‌ها هستند. آفت‌هایی مثل پشه می‌توانند جذب خاک مرطوب گیاه شوند. برای همین، در نگهداری از گیاه اسکاندیس شما باید بگذارید که خاک گیاه کاملاً خشک شود، سپس به آن آب دهید. وگرنه خاک مرطوب چنین حشراتی را جذب خودش می‌کند. پشه، شته شپشک آردی و کنهٔ تار عنکبوتی هم می‌توانند برای این گیاه مشکل به وجود بیاورند. برای جلوگیری از جذب چنین آفت‌هایی به گیاهتان شما می‌توانید گیاه اسکاندیس خود را با ترکیب سرکه و آب اسپری کنید تا این آفت‌ها دیگر جذب آن نشوند. 

مشکلات رایج در رابطه با نگهداری گیاه اسکاندیس

برگ‌های زرد اسکاندیس بیانگر چه هستند؟

اگر دیدید که گیاه اسکاندیس شما برگ‌هایش زرد شده‌است این معمولاً به این نشانه است که به این گیاه خیلی آب داده‌اید یا در آن را در معرض نور کافی قرار نداده‌اید. اگر می‌خواهید گیاه اسکاندیس شما برگ‌های سبز رنگی داشته باشد باید صبر کنید تا خاک گلدان خشک شود بعد به آن آب دهید. در مورد شرایط نوری هم توضیح دادیم که بهترین شرایط نوری برای اسکاندیس نور غیرمستقیم آفتاب است. اگر آن را در برابر نور بیش‌ازحد مستقیم آفتاب قرار دهید باعث زرد شدن و سوختن برگ‌ها می‌شود. 

برگ‌های زرد اسکاندیس بیانگر چه هستند؟

اگر برگ‌های اسکاندیس قهوه‌ای شوند چکار باید بکنم؟

اگر دیدید که برخی از برگ‌های اسکاندیس شما قهوه‌ای شده یا حالت سوخته پیدا کرده این به معنی است که شاید شما به آن بیش‌ازحد کود داده‌اید یا آن را در معرض نور مستقیم آفتاب که شدید بوده قرار داده‌اید. شما نباید به این گیاه زیاد کود دهید و آن را هم باید در معرض نور غیرمستقیم آفتاب بگذارید. 

اگر برگ‌های اسکاندیس قهوه‌ای شوند چکار باید بکنم؟

ثبت سفارش تلفنی