مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

شامادورا chamaedorea

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
شامادورا با گلدان پلیمری
شامادورا با گلدان پلیمری
600,000 تومان
نخل شامادورا
نخل شامادورا
330,000 تومان
گل باما

نحوه پرورش گیاه شامادورا

شامادورا گیاهی زیباست که به خاطر شباهتی که با گیاه بامبو دارد به آن نخل بامبو نیز گفته می‌شود. نام علمی گیاه شامادورا Parlour Palm است و تنوع زیادی از نظر شکل برگ‌ها، شرایط نگهداری و غیره دارد. راه‌های مختلفی برای پرورش و استفاده از گیاه نخل بامبو در محیط داخلی آپارتمانی و فضاهای باز وجود دارد.

اگر قصد دارید این گیاه را در فضای باز بکارید، این گیاه مانند یک حصار طبیعی برای حفظ حریم خصوصی عمل می‌کند. البته این گیاه به عنوان درختچه آپارتمانی نیز بسیار عالی است. نخل بامبو در یک گلدان بزرگ زیبا کاشته می‌شود تا جلوه‌ی زیباتری به گیاه بدهد و اغلب در گوشه‌های خانه قرار داده می‌شود تا محیط اطراف خود را زیباتر سازد.

نحوه پرورش گیاه شامادورا

انواع نخل بامبو پالم

نخل‌های بامبو یا گونه‌های گیاه شامادورا یکی از گیاهان زیبا برای هر محیطی هستند و می‌توان برای تزئین محیط‌های اداری، هتل‌ها یا حتی آپارتمان و غیره بکار برد. گیاه شامادورا ممکن است یک بامبوی واقعی نباشد، اما ظاهری مشابه بامبو دارد و عملکردهایی مشابه با بامبوی واقعی دارد؛ اگرچه در رشد و مراقبت کاملا متفاوت است.

نخل بامبو نسبت به آب بیش از حد حساس است و اگر قصد خرید و نگهداری گیاه شامادورا دارید، باید به این نکته توجه کنید. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی برخی از گونه‌های گیاه شامادورا می‌پردازیم.

انواع نخل بامبو پالم

1. شامادورا نخل بامبو (Chamaedorea seifrizii)

این گونه از نخل بامبو یکی از بهترین و محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است. به طور کلی این نخل عاشق محیطی گرم و مرطوب با هوای نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. بسیاری از پرورش دهندگان گیاهان آپارتمانی این گونه از شامادورا را دوست دارند زیرا نیاز به کوددهی زیادی ندارد و تقریبا این گیاه هرگز دچار بیماری و آفت نمی‌شود. این گیاه نسبت به گلیوکلادیوم که یک بیماری قارچی است، مقاوم است.

شامادورا نخل بامبو (Chamaedorea seifrizii)

2. گل شامادورا الگانس (Chamaedorea elegans)

شامادورا الگانس بومی مکزیک و گواتمالا و گیاهی گرمسیری است که اغلب در مناطق سردتر در گلخانه پرورش داده می‌شود و می‌تواند به ارتفاع 150 تا 180 سانتی‌متر رشد کند. نخل شامادور الگانس بعلاوه دارای یک نسخه‌ی جمع و جورتر است که برای گلدان‌هایی با قطر 25 تا 43 سانتی‌متر مناسب خواهد بود.

نگهداری گل شامادورا الگانس نسبتا آسان است و این گیاه بیشتر از سایر گونه‌های نخل بامبو می‌تواند در زیر آفتاب کامل دوام بیاورد. این گونه به خاطر برگ‌های زیبایی که دارد، اغلب به عنوان شاخ و برگ بریده در گل‌آرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گل شامادورا الگانس (Chamaedorea elegans)

3. شامادورای رادیکالیس (Chamaedorea radicalis)

اگر در مکانی با آب و هوای سرد زندگی می‌کند این گونه از نخل بامبو برای شما مناسب است. نخل رادیکالیس بومی ارتفاعاتی مکزیک است و گیاهی است که در مقایسه با سایر انواع شامادوراها در هوای سردتر دوام بیاورد. از نظر ویژگی‌های فیزیکی این گیاه تک ساقه‌ای با شاخ و برگ‌هایی است که شباهت زیادی با نخل اریکا دارد. گل شامادورا و اریکا دارای برگ‌های سبز تیره با رنگ سفید است که آن را گیاهی جذاب و خاص می‌سازد. این گیاه در نور کم تا متوسط در محیط داخلی خانه‌ها به خوبی رشد می‌کند.

 شامادورای رادیکالیس (Chamaedorea radicalis)

4. شامادورای نخل گربه (Chamaedorea cataractarum)

این گونه از نخل بامبو یکی از گونه‌های محبوب شامادورا است که به خاطر ارتفاع نه چندان بلندی که دارد، طرفداران خاص خود را دارد. این گیاه تا حدود 61 سانتی‌متر رشد می‌متد و در زمان بلوغ در پایه‌ی خود شاخه‌هایی ایجاد می‌کند. با این حال این گیاه رشد کمی دارد و این مساله باعث می‌شود این گونه از گیاه شامادورا در برابر کنه‌های عنکبوتی بسیار مستعد باشد.

 شامادورای نخل گربه (Chamaedorea cataractarum)

5. شامادورای آمابیلیس (Chamaedorea amabilis)

این گونه از گیاه نخل بامبو دارای شاخ و برگ‌های پینه‌دار و شکافته نشده‌ای به شکل دم ماهی است که با رنگ سبز تیره و حاشیه‌ها و رگبرگ‌های برجسته که دارد، ظاهر جذابی به گیاه می‌بخشد. ساقه‌ها باریک و نزدیک به یکدیگر هستند و نحوه‌ی خم شدن ساقه‌ها نیز به جذابیت این گیاه می‌افزاید.

شامادورای آمابیلیس (Chamaedorea amabilis)

6. شامادورای آرنبرگیانا (Chamaedorea arenbergiana)

این گیاه بومی آمریکای مرکزی است و با رشد سریعی که دارد یکی از بلندترین گونه‌های شامادورا محسوب می‌شود. این گیاه در سال‌های جوان‌تر، شاخ و برگ‌هایی شبیه دم ماهی دارد اما با بزرگ‌تر شدن گیاه، برگ‌ها پهن‌تر می‌شوند و شکل تخم‌مرغی به خود می‌گیرند. این گونه از شامادورا به عنوان یک گونه‌ی بلند، تقریبا عرض 2.5 سانتی‌متری دارد و حلقه‌هایی شبیه بامبو روی آن وجود دارد.

اگرچه این گیاه زیبا ممکن است فریبنده به نظر برسد اما گیاه مناسبی برای رشد در مناطق و آب و هوای سرد نیست و از آنجایی که نمی‌تواند دمای پایین را تحمل کند، از بین می‌رود.

شامادورای آرنبرگیانا (Chamaedorea arenbergiana)

7. شامادورای کاستاریکانا (Chamaedorea costaricana)

این نوع نخل شامادورا تمایل به رشد قدی زیادی دارد و بیش از هر گونه‌ی دیگری از گیاهان شامادورا شبیه به نخل بامبو است. شامادورای کاستاریکانا می‌تواند تا ارتفاع 6 متر رشد کند. این گیاه می‌تواند قرار گرفتن در معرض نور کامل خورشید را تحمل کند اما در مناطق سایه‌دار رشد بهتری خواهد داشت و تا منفی 16 درجه‌ی سانتی‌گراد را تحمل می‌کند.

علاوه بر این، این نخل جوانه‌هایی می‌دهد که ظاهری متراکم و فشرده به گیاه می‌بخشند. گروه جوانه‌ها می‌توانند تا 4.5 متر عرض داشته باشند و به همین خاطر این نوع شامادورا مناسب نگهداری در خانه نیست. علیرغم اینکه این گیاه در گلدان نیز می‌تواند رشد کند اما به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و بعلاوه نکته‌ی منفی در مورد آن این است که به کنه‌های عنکبوتی حساسیت بالایی دارد.

 شامادورای کاستاریکانا (Chamaedorea costaricana)

8. گیاه شامادورا متالیکا (Chamaedorea metallica)

شامادورا متالیکا یکی دیگر از گونه‌های رایج و محبوب نخل بامبو است که برگ‌هایی براق و تقریبا متالیک دارد. این گونه‌ی گیاهی به خاطر برگ‌های درخشان و همینطور نگهداری آسان در خانه یا فضای بیرون بسیار محبوب و پرطرفدار است. این گیاه در برابر سرما مقاوم نیست و در دمای منفی 2 درجه‌ی سانتی‌گراد دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر می‌شود و البته در آفتاب کامل نیز راضی نیست مگر اینکه در آب و هوای گرمسیری مرطوب و خنک رشد کند.

این گیاه تا حدودی در برابر کنه‌های عنکبوتی مقاوم است و در شرایط بسیار کم‌نور به خوبی عمل می‌کند و یکی از بهترین گونه‌های نخل آپارتمانی است. خرید گیاه شامادورا متالیکا بسیار رایج است و خیلی از گلفروشی‌ها نیز این گیاه را می‌فروشند.

گیاه شامادورا متالیکا (Chamaedorea metallica)

چگونه از گیاه شامادورا نگهداری کنیم

تا اینجا در مورد گیاه نخل بامبو و انواع آن صحبت کردیم. گیاه گل آپارتمانی نخل شامادورا، گیاهی با نیازهای کم است و نگهداری از آن تقریبا ساده و بی‌دردسر است. در ادامه در خصوص شرایط نگهداری گل نخل شامادورا صحبت خواهیم کرد تا به این سوال پاسخ دهیم که  چگونه از گل شامادورا نگهداری کنیم؟

چگونه از گیاه شامادورا نگهداری کنیم

نحوه نگهداری گل شامادورا: 1. آبیاری

گیاه شامادورا رطوبت را دوست دارد اما از غرقاب شدن خاک و آب راکد بیش از حد روی خاک خود، بیزار است. این گیاه به رطوبت خیلی کم یا خیلی زیاد حساس است و البته کمبود رطوبت را نسبت به رطوبت زیاد، راحت‌تر می‌توان اصلاح کرد. بهترین راه برای تشخیص زمان آبیاری شامادورا این است که با انگشت خود خاک را لمس کنید؛ اگر چند سانتی‌متر بالای خاک خشک بود، وقت آبیاری آن رسیده است.

آبیاری بیش از حد نخل بامبو باعث غرقاب شدن ریشه‌ها و پوسیدن آنها می‌شود. بنابراین با استفاده از قانون خشک شدن خاک گیاه را آبیاری کنید.

نحوه نگهداری گل شامادورا: 1. آبیاری

طریقه نگهداری گل شامادورا: 2. نور خورشید

نخل بامبو می‌تواند در برابر درجات مختلف نور خورشید مقاوم باشد. اگرچه بیشتر ترجیح می‌دهد در مناطقی با سایه‌ی جزئی یا کامل و نور مناسب قرار داده شود. برخی افراد برای نگهداری گل شامادورا در آپارتمان، آن را نزدیک پنجره یا در قرار می‌دهند تا دریچه‌ای برای دریافت نور روشن داشته باشد. اگرچه توصیه می‌شود در طول روزهای گرم تابستان، شامادورا در مکانی سایه‌دارتر با نور خورشید قرار داده شود.

قرار دادن گیاه نخل شامادورا در برابر نور زیاد خورشید باعث سوختن برگ‌های آن می‌شود.

طریقه نگهداری گل شامادورا: 2. نور خورشید

روش نگهداری گل شامادورا: 3. دما و رطوبت

شامادورا به عنوان گیاهی که ترجیح می‌دهد در آب و هوای گرم و گرمسیری رشد کند، در مناطقی که گرم‌تر هستند بهتر رشد خواهد کرد. بعلاوه اگر چه این گیاه با مقادیر مختلف نور سازگار است اما نمی‌تواند دمای سرد زمستان را تحمل کند.

در خصوص رطوبت مورد نیاز شامادورا هم باید بگوییم که این گیاه عاشق آب و هوای مرطوب است. اگر برای ایجاد یک محیط مرطوب نیاز به کمک دارید، می‌توانید از یک دستگاه بخار ساز و یا سینی سنگریزه برای گیاه خود استفاده کنید.

گیاه نخل بامبو گیاهی گرمسیری است و بنابراین در شرایط گرم و مرطوب بهترین عملکرد را خواهد داشت.

روش نگهداری گل شامادورا: 3. دما و رطوبت

نحوه نگهداری از گیاه شامادورا: 4. کوددهی

نکته‌ی دیگر در خصوص مراقبت از گیاه شامادورا، کوددهی و تغذیه شامادورا است. تابستان و بهار بهترین فصل برای تغذیه‌ی این گیاه است. بعلاوه کود مخصوص شامادورا و بهترین گزینه برای کوددهی به این گیاه، کود دانه‌ای کامل و آهسته رهش است. این کودها را باید روی قسمت پایه‌ی گیاه بریزید و بلافاصله پس از آن به گیاه خود آب بدهید.

اگر کود کامل یا کود غنی از نیتروژن برای شامادورا استفاده می‌کند، باید آن را به خوبی در آب رقیق کنید.

نحوه نگهداری از گیاه شامادورا: 4. کوددهی

طرز نگهداری از گیاه شامادورا: 5. خاک نخل بامبو

نخل بامبو یا گیاه شامادورا در خاکی با زهکشی خوب و محتوای مواد آلی غنی به خوبی رشد می‌کند. خاک این گیاه باید به اندازه‌ی کافی متخلخل باشد تا بتوانید نیازهای رطوبتی گیاه را برآورده سازد و در عین حال هوا نیز وارد خاک شود. این گیاه خاک نسبتا مرطوب با PH کمی اسیدی تا خنثی را ترجیح می‌دهد. اگر خاک باغچه دارید می‌توانید آن را با ترکیب مواد دیگر برای کاشت شامادورا استفاده کنید.

اگر از خاک باغچه استفاده می‌کنید، ابتدا باید آت را میکروب‌زدایی کنید. پس از این کار، می‌توانید پیت مس، پرلیت یا خاک گل ارکیده را برای بهبود کیفیت خاک به آن اضافه کنید.

طرز نگهداری از گیاه شامادورا: 5. خاک نخل بامبو

طریقه نگهداری از گیاه شامادورا: 6. هرس کردن گیاه نخل بامبو

نخل بامبو به ندرت نیاز به هرس کردن دارد و بعلاوه نشان می‌دهد که چه زمانی باید هرس شود. هرس این گیاه زمانی انجام می‌شود که برگ‌های خشک قهوه‌ای آن به خوبی مشهود باشند. داشتن یک برنامه‌ی هرس نیز می‌تواند موثر باشد؛ اگرچه زمان این کار را نیز خود گیاه مشخص می‌کند.

همیشه گیاه خود را تحت نظر داشته باشید تا بدانید با تغییر فصل چه زمانی برای هرس مناسب است. از سوی دیگر، هر زمان که لازم دیدید نیز می‌توانید گیاه خود را هرس کنید. می‌توانید قسمت‌های خشک و آسیب‌دیده گیاه را با استفاده از قیچی هرس تمیز و یا با چاقوی مناسب جدا کنید.

برگ‌های خشک و قهوه‌ای گیاه را می‌توانید هر زمان که لازم بود از گیاه جدا کنید تا گیاه شما جلوه‌ی زیباتری داشته باشد.

طریقه نگهداری از گیاه شامادورا: 6. هرس کردن گیاه نخل بامبو

همه چیز درباره نخل شامادورا: 7. تعویض گلدان گیاه نخل شامادورا

تعویض گلدان و پیوند زدن شامادورا کاملا اختیاری است زیرا این گیاه رشد کمی دارد و بسته به اندازه‌ی گلدان رشد می‌کند. این بدان معنی است که اگر نخل در ظرف کوچکی کاشته شود تا زمانی که در آن گلدان باشد، یک گل شامادورا کوچک می‌ماند. با این حال اگر می‌خواهید گل شامادورا بزرگ داشته باشید، می‌توانید گلدان بزرگ‌تری برای آن انتخاب کنید.

همه چیز درباره نخل شامادورا: 7. تعویض گلدان گیاه نخل شامادورا

تاثیر تعویض گلدان در کاهش استرس نخل شامادورا

از آنجایی که این گیاه به استرس بسیار حساس است، به خاطر داشته باشید که تعویض گلدان آن را در روزهایی نه چندان گرم و نه چندان سرد انجام دهید. این کار باعث کاهش استرس گیاه شامادورا می‌شود. همچنین می‌توانید پیش از تعویض گلدان، مقداری از برگ‌ها را هرس کنید تا بار بالای آن کاهش پیدا کند. اگر گیاه شما بزرگ و سنگین است، برای تعویض گلدان از فردی دیگر کمک بگیرید.

به یاد داشته باشید که برای کاهش استرس گیاه، هر کاری را به آرامی انجام دهید و پس از تعویض گلدان و کاشت مجدد گیاه نیز آن را در یک منطقه‌ی مرطوب و سایه‌دار قرار دهید و تا دو ماه آن را زیر نظر داشته باشید.

تاثیر تعویض گلدان در کاهش استرس نخل شامادورا

تکثیر گیاه شامادورا

اگرچه گیاه شامادورا ظاهری قوی و محکم دارد اما به تحریک بیش از حد حساس است. استرس ناشی از تکثیر ممکن است اثرات منفی روی این نخل بامبو داشته باشد. به همین خاطر بهترین راه برای تکثیر، انتظار برای رشد شاخه‌های جدید یا پاجوش است. پاجوش‌ها نخل‌های کوچکی هستند که در کناره‌های گیاه ظاهر می‌شوند و گزینه‌ی خوبی برای کاشت در گلدان جدید و تکثیر هستند.

تکثیر گیاه شامادورا

چگونه نخل شامادورا را تکثیر کنیم

چیزی که این پاجوش ها را مناسب می‌سازد این است که از قبل دارای یک سیستم ریشه‌ی توسعه‌یافته هستند و به همین خاطر شانس زنده ماندن و رشد آنها پس از جدا شدن از گیاه مادر بسیار زیاد است. برای برداشتن شاخه‌ها از یک چاقوی باغبانی تیز و استریل شده استفاده کنید. اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که دید واضحی از شاخه و ریشه‌های آن داشته باشید. سپس شاخه را از گیاه مادر جدا کنید.

برای کاشت پاجوش ها محیط کشت را با خاک لوم غنی از مواد آلی آماده کنید و در گلدانی مناسب بریزید. شاخه شامادورا را در آن بکارید و در مکانی مرطوب و سایه قرار دهید تا پس از 2 تا 3 ماه، گیاه جدید شما رشد کند.

چگونه نخل شامادورا را تکثیر کنیم

تکثیر شامادورا در آب

روش دیگر تکثیر شامادورا خیس کردن بذر گیاه تا زمان جوانه زدن آنها است. به طور کلی این روش خیلی ساده نیست و معمولا بذرهای کمی جوانه می‌زنند. بذرهای شامادورا باید از اواسط بهار تا اوایل تابستان کاشته شوند. برای این روش لازم است بذرها را به مدت 7 روز خیس کنید و آب آن را هر روز عوض کنید. پس از پایان این مدت، بذرها را در یک گلدان کوچک که با کمپوست، پرلیت و پیت ماس پر شده است، بکارید.

گلدان را در جایی گرم و در دمایی بین 29 تا 33 درجه‌ی سانتی‌گراد قرار دهید که سایه یا نور جزئی به آن برسد و در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. با پوشاندن گلدان محیطی مرطوب برای بذرها ایجاد کنید و چند سوراخ نیز ایجاد کنید که تهویه لازم برای خاک وجود داشته باشد. پس از چند ماه بذرهای شما جوانه می‌زنند و وقتی رشد مناسبی داشتند می‌توانید آنها را در گلدان مناسب بکارید.

تکثیر شامادورا در آب

آفات و بیماری‌های گیاه نخل بامبو

همانند سایر گیاهان آپارتمانی در نگهداری از گل شامادورا نیز با مشکلاتی از جمله آفات و بیماری‌ها مواجه خواهید شد. شته‌ها، شپشک و شپشک آردآلوده و مگس‌های سفید از جمله آفات نخل شامادورا هستند. خوشبختانه این آفات را می‌توان با استفاده از حشره‌کش‌های خانگی درمان کرد. به یاد داشته باشید که پس از مشاهده‌ی هجوم آفات به گیاه خود، سایر گیاهان آپارتمانی را نیز بررسی کنید. برای جلوگیری از انتشار بیشتر آفات، گیاهان آلوده را از گیاهان سالم جدا کنید. شرایط نگهداری گل شامادورا را مداوم بررسی کنید تا از هجوم آفات جلوگیری کنید.

آفات و بیماری‌های گیاه نخل بامبو

مشکلات زیست محیطی نخل شامادورا

به غیر از آفات، برخی از مشکلات زیست محیطی نیز ممکن است در گیاه نخل بامبو دیده شود. این مشکلات اغلب به خاطر نادرست بودن روش نگهداری از گیاه شامادورا اتفاق می‌افتد. برای مثال، پوسیدگی ریشه‌ها می‌تواند ناشی از رطوبت بیش از حد خاک باشد. برای پیشگیری از این مشکل، حتما پیش از آبیاری گیاه، خاک آن را بررسی کنید و بعلاوه برای کاشت شامادورا از گلدانی استفاده کنید که دارای سوراخ‌های زهکشی باشد.

مشکل دیگری که ممکن است به خاطر عدم رعایت اصول در طرز نگهداری گل شامادورا ایجاد شود، قرار دادن گیاه در معرض نور مستقیم و شدید خورشید است که برای رفع این مشکل باید گیاه را به جای مناسبی منتقل کنید.

مشکلات زیست محیطی نخل شامادورا

علت توقف رشد نخل شامادورا

یکی از مشکلاتی که ممکن است در نگهداری از نخل بامبو با آن مواجه شوید، توقف رشد گیاه است. این اتفاق ممکن است پس از تعویض گلدان گیاه پیش بیاید و علت آن نیز آسیب رسیدن ریشه‌ها هنگام جابجایی است. با این حال توقف رشد نخل شامادورا می‌تواند به خاطر خاک نامناسب و کمبود مواد مغذی باشد. بنابراین سعی کنید از کود مناسب این گیاه استفاده کنید.

اگر اخیرا گلدان گیاه را تعویض نکرده‌اید و کوددهی به گیاه نیز طبق برنامه انجام می‌شود، مشکل توقف رشد نخل بامبو می‌تواند به خاطر آبیاری زیاد و پوسیدن ریشه‌ها باشد و یا گلدان گیاه شما خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ است.

علت توقف رشد نخل شامادورا

علت خشک شدن برگهای گیاه شامادورا

خشک شدن برگ‌های شامادورا ممکن است به چند حالت اتفاق بیفتد. اگر نوک برگ‌ها خشک شده و حالت سوختگی دارد، احتمالا گیاه شما نور خورشید مستقیم زیادی دریافت می‌کند که باعث سوختن آنها شده است. در این صورت گیاه را به مکانی مناسب منتقل کنید.

مورد دیگر خشک شدن کامل برگ‌ها است که باید وضعیت آبیاری و رطوبت گیاه را مورد بررسی قرار دهید. این مشکل معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که گیاه اب و رطوبت کافی دریافت نمی‌کند پس لازم است با برنامه‌ای مناسب و به محض خشک شدن سطح بالایی خاک، نسبت به آبیاری آن اقدام کنید.

علت خشک شدن برگهای گیاه شامادورا

گلدهی شامادورا

گیاه نخل بامبو می‌تواند به طور منظم در داخل خانه گل بدهد. هنگامی که گیاه به اندازه‌ی کافی بالغ شود، در شرایط مناسب می‌توانید شاهد گل دادن نخل شامادورا باشید. اگرچه گل‌ها زیبا هستند اما توپ‌های کوچک زرد آن روی زمین می‌افتند و کمی باعث آشفتگی محیط می‌شوند. بنابراین می‌توانید پیش از ریزش گل‌ها، ساقه‌ی آنها را جدا کنید.

گلدهی گیاه شامادورا تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که گیاه نور کافی داشته باشد و بعلاوه به اندازه‌ی کافی بالغ باشد.

گلدهی شامادورا

گیاه شامادورا در فنگ شویی

نخل‌های آپارتمانی به عنوان تصفیه‌کننده هوا و بهبود تعادل در فرهنگ فنگ شویی جایگاه ویژه‌ای دارند. شامادوراها و به طور ویژه شامادورا الگانس یکی از بهترین نخل‌ها برای دکوراسیون خانه است. شاید جالب باشد بدانید گیاه شامادورا نماد چیست. این گیاه به عنوان گیاه خوش شانسی مشهور است و گیاهی محبوب برای فنگ شویی محسوب می‌شود.

این گیاه در شرایط آپارتمان می‌تواند تا ارتفاع 60 سانتی‌متر رشد کند. این گیاه بوته‌ای دارای ساقه‌های نازک با برگ‌های بزرگ سرخس مانند روی آن است. گیاه شامادورا در رطوبت کم یا زیاد به خوبی رشد می‌کند و بعلاوه می‌تواند شرایط تاریک که سایر گیاهان آپارتمانی در آن با مشکل مواجه می‌شوند را به خوبی تحمل کند.

گیاه شامادورا در فنگ شویی

خرید گیاه شامادورا یا نخل بامبو

گیاه شامادورا خرید فوق‌العاده‌ای به عنوان گیاه آپارتمانی و یا کاشت در فضای باز است. این گیاه به خاطر نیازهای نگهداری کم دقیقا همان چیزی است که اکثر افراد به آن نیاز دارند. البته باید مراقب خاک، رطوبت و نور مناسب آن باشید چرا که این فاکتورها به راحتی قابل تغییر هستند و می‌توانند بر رشد گیاه تاثیر بگذارند. لازم به یادآوری است که گیاه شامادورا مینیاتوری یا معمولی به خاک مرطوب اما دارای زهکشی مناسب نیاز دارد و محیطی مرطوب و سایه را ترجیح می‌دهد.

گیاه شامادوران با مراقبت کافی و مناسب می‌تواند رشد خوبی داشته باشد و به راحتی می‌توانید از هجوم آفات به آن جلوگیری کنید. قیمت نخل شامادورا را می‌توانید از گلفروشی‌های مختلف جستجو کنید. انواع گل شامادورا قیمت متفاوتی بسته به نوع و اندازه دارند اما به طور کلی قیمت گل شامادورا به عنوان یک گیاه آپارتمانی زیبا، مناسب خرید است.

خرید گیاه شامادورا یا نخل بامبو

ثبت سفارش تلفنی