monstera-deliciosa

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
برگ انجیزی کوچک با گلدان فلزی پایه چوبی
برگ انجیزی کوچک با گلدان فلزی پایه چوبی
برگ انجیری کوتاه
برگ انجیری کوتاه
برگ انجیری فر
برگ انجیری فر
برگ انجیری
برگ انجیری
گل باما

قیمت برگ انجیری

مونسترا یا گل برگ انجیری با برگ‌های بزرگ و زیبا و برش‌های روی آن شناخته می‌شود؛ گیاهی گرمسیری که مراقبت از آن در هوای سرد می‌تواند کمی سخت‌تر از حد معمول باشد اما بسیار زیبا و جذاب است. البته نکات نگهداری از گیاه مونسترا یا برگ انجیری کار را بسیار ساده می‌سازد و حتی به عنوان یک تازه‌کار نیز می‌توانید یک مونسترای سرحال داشته باشید. با اصول نگهداری از گل برگ انجیری، میزان آبیاری گل برگ انجیری، خاک مناسب برای گل برگ انجیری، انواع گل برگ انجیری، رشد سریع برگ انجیری، نگهداری برگ انجیری در آب، برگ انجیری ساده، نگهداری گل برگ انجیری در آپارتمان، قیمت گل برگ انجیری و غیره در این متن آشنا شوید.

قیمت گل برگ انجیری

گل برگ انجیری یا مونسترا آپارتمانی

یکی از گیاهان زیبا و پرطرفدار گیاه مونسترا ( Monstera deliciosa) است که در ایران به نام گل برگ انجیری نیز شناخته می‌شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است، یک گیاه چند ساله‌ی گرمسیری که به عنوان گیاه آپارتمانی از آن نگهداری می‌شود. نگهداری از مونسترا بسیار آسان است. این گیاه عاشق رشد کردن است و برای حفظ ساقه‌ی آن شاید لازم باشد از یک عصا، چوب یا خوب خزه‌ی بلند استفاده کنید تا گیاه به آن بچسد و رشد بهتری داشته باشد.

خرید برگ انجیری

مشخصات گل برگ انجیری

این گیاه دارای برگ‌های بزرگ و شکاف‌دار است. علت وجود این شکاف‌ها این است که این گیاه معمولا در سایه‌ی جنگل و در شکاف درختان بزرگ رشد می‌کند. شکاف‌های موجود در برگ‌های این گیاه باعث می‌شود نور موجود به پایین‌ترین برگ‌های آن نیز برسد و به علاوه بارندگی‌های زیاد باعث آسیب و شکستن این برگ‌ها نشود.

هر چه گیاه بیشتر رشد می‌کند با بزرگ‌تر شدن برگ‌ها این شکاف‌ها نیز بزرگ‌تر می‌شود. گل برگ انجیری یا مونسترا با برگ‌های زیبای خود در هر جایی که قرار گیرد جذاب و باشکوه خواهد بود. نگهداری از این گیاه ساده است و در نور کم نیز به رشد خود ادامه خواهد. بنابراین اگر آپارتمان شما کم نور است نگران نباشید و با خرید برگ انجیری زیبایی و شکوه را به خانه‌ی خود بیاورید. در مورد نگهداری از این گیاه نکاتی هست که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

(از مطلب نگهداری از گیاه یوکا نیز بازدید کنید.)

قیمت برگ انجیری

انواع برگ انجیری: برگ انجیری آدانسونی یا برگ انجیری ریز (Monstera Adansonii)

برگ انجیری آدانسونی گونه‌ای کوچک از گیاهان مونسترا است که رشد زیادی به سمت بالا دارد و به همین خاطر لازم است برای نگهداری از گل برگ انجیری ریز یک پایه در وسط گلدان قرار داده شود تا گیاه به آن تکیه کند. این نوع مونسترا به عنوان گیاه دنباله‌دار یا گیاهی که در سبد آویز کاشته شود، بسیار خوب عمل می‌کند. برگ انجیری آدانسونی ظاهر شیک و زیبایی دارد و حفره‌های ریز روی برگ‌ها به آن ظاهری توری مانند می‌دهد.

(از مطلب نگهداری از گیاه سانسوریا نیز بازدید کنید.)

گل برگ انجیری آدانسونی

انواع برگ انجیری: مونسترا دلیکیوسا (Monstera Deliciosa)

برگ انجیری دلیکیوسا نمونه‌ای فوق‌العاده از این گیاه محبوب و دوست‌داشتنی است. برگ‌های این گل برگ انجیری چرمی، سبز و دارای لبه‌های بزرگ و عمیق است. ممکن است شنیده باشید که به خاطر برگ‌های بزرگ به آن فیلودندرون برگ شکافته نیز می‌گویند اما این گیاه در واقع فیلودندرون نیست.

مونسترا دلیکیوسا یک گیاه بالارونده‌ی قوی است که در محیط گرمسیری به سرعت از درخت بالا می‌رود. برگ‌های این گیاه می‌تواند به اندازه‌ی 90 در 90 سانتی‌متر بزرگ شود و در محیط آزاد و زیر نور مستقیم خورشید شاخه‌های آن به 9 متر نیز می‌رسد. مونسترا دلیکیوسا می‌تواند در داخل آپارتمان نیز به خوبی رشد کند و با هرس می‌توان میزان رشد آن را کنترل کرد. بهتر است برای این گیاه از یک تیرک یا پایه نیز استفاده شود.

(مطلب نگهداری از گیاه شفلرا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

گل برگ انجیری مونسترا

انواع برگ انجیری: برگ انجیری سیلتپکانا (Monstera Siltepecana)

برگ انجیری سیلتپکاما گونه‌ای دیگر از انواع برگ انجیری‌ است که به نام روباه نقره‌ای (Silver Fox) نیز شناخته می‌شود. این گیاه جذاب استوایی در شکل جوان خود بسیار متفاوت از چیزی است که در بلوغ به نظر می‌رسد. برگ انجیری سیلتپکانا وقتی جوان است دارای برگ‌های ساده و یکدستی است و با گذر زمان و افزایش سن گیاه، روی آنها سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود و شبیه سایر انواع مونسترا به نظر می‌رسد. علاوه بر این، برگ‌های جوان این گیاه برگ‌انجیری نیزه‌ای شکل و نقره‌ای با رگبرگ‌های عمیق سبز است و وقتی گیاه بالغ می‌شود، برگ‌ها پهن می‌شوند و به طور کلی سبز تیره می‌شوند. این گونه‌ی مونسترا به عنوان گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است و در تراریوم به خوبی عمل می‌کند.

(مطالعه مطلب نگهداری از گیاه کروتون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

گل برگ انجیری سیلتپکانا

انواع برگ انجیری: مونسترا آبلیکوآ (Monstera obliqua)

این نوع برگ انجیری، گیاهی غیرمعمولی و بسیار زیبا است که البته پیدا کردن آن نیز مشکل و حتی غیرممکن است! ممکن است این گیاه جذاب از خانواده‌ی برگ انجیری‌ها را در باغ گیاه شناسی ببینید. برگ‌های مونسترا آبلیکوآ شکننده و دارای سوراخ‌های زیادی است.

(از مطلب نگهداری از گیاه پتوس نیز بازدید کنید.)

گل برگ انجیری آبلیکوآ

انواع برگ انجیری: برگ انجیری دوبیا (Monstera dubia)

این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است و می‌تواند یک گیاه آپارتمانی فوق‌العاده باشد که نگهداری از آن نیز ساده است. برگ انجیری دوبیا دارای سه مرحله‌ی رشد برگ کاملا متفاوت و منحصربفرد است:

  • در مرحله‌ی جوانی برگ‌های این گیاه چند سانتی‌متر طول دارد و بیضی شکل است. پایه‌ی برگ‌ها به رنگ سبز تیره است اما بدنه‌ی برگ‌ها به رنگ نقره‌ای-خاکستری است.
  • در مرحله‌ی دوم، روی برگ‌ها حفره‌های کوچکی پدیدار می‌شود.
  • در نهایت، برگ‌ها ظاهر خاکستری نقره‌ای خود را از دست می‌دهند و کاملا سبز می‌شوند. رایحه‌ی آنها شدید می‌شود و اندازه‌ی آنها نیز تقریبا به 90 سانتی‌متر می‌رسد.

(مطلب نگهداری از گیاه فیکوس الاستیکا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

گل برگ انجیری دوبیا

انواع برگ انجیری: مونسترا استندلیانا (Monstera standleyana)

نام دیگر این گیاه، گیاه پنج سوراخ است و البته عجیب‌تر اینکه برگ‌های این گیاه فاقد سوراخ هستند! مونسترا استندلیانا دارای برگ‌های یک‌دست، متنوع و کشیده است. احتمالا شنیده‌اید که به این گیاه نیز فیلودندرون گفته می‌شود، اما مونسترا استندلیانا گونه‌ی کاملا متفاوتی از فیلودندرون است. این گونه‌ی برگ انجیری نسبت به سایر انواع برگ‌ انجیری‌، نیاز به سایه‌ی بیشتری دارد.

(به مطلب نگهداری از گیاه حسن یوسف نیز رجوع کنید.)

گل برگ انجیری استندلیانا

انواع برگ انجیری: مینی مونسترا (Monstera minima)

مینی مونسترا بومی مالزی و بخش‌های جنوبی تایلند است. مینی مونسترا با نام‌های دیگری مانند مونسترا کوتوله و مونسترا جنی (Monstera Jenny) نیز شناخته می‌شود. شاخه‌های این گیاه سریع رشد می‌تواند به 1.8 تا 3.5 متر برسد اما برگ‌ها بسیار کوچک می‌مانند. طول شاخه‌ها را می‌توان با استفاده از هرس به راحتی کنترل کرد و به همین خاطر مینی مونسترا یک گیاه آپارتمانی محبوب است و نگهداری از این گونه گل برگ انجیری نیز ساده است.

(در وبسایت گل باما مدل های مختلفی از شاخه گل، سبد گل، باکس گل، دسته گل، جام گل و تاج گل را مشاهده خواهید کرد.)

گل برگ انجیری مینی مونسترا

نکات نگهداری از گیاه آپارتمانی برگ انجیری

گل برگ انجیری همانطور که گفتیم یک گیاه گرمسیری است که دارای ریشه‌های هوازی است که از ساقه به سمت پایین رشد می‌کنند. اگر از یک پایه استفاده کنید به گیاه خود کمک می‌کنید که راحت‌تر به سمت بالا حرکت کند. این گیاه در طبیعت از ریشه‌های هوازی برای بالا کشیدن بدنه از درخت مجاور خود استفاده می‌کند. به عنوان یک گیاه آپارتمانی می‌توانید با قرار دادن یک چوب در وسط گلدان این شرایط را برای آنها شبیه‌سازی کنید. اگر شرایط مناسب و ساده برای این گیاه فراهم باشد، برگ انجیری گیاهی با مراقبت بسیار ساده است. شرایط مناسب نگهداری از این گیاه را در ادامه خواهیم گفت.

(در مطلب نگهداری از گیاه برگ انجیری به طور کامل با نگهداری این گیاه خاص آشنا شوید.)

نگهداری گل برگ انجیری

نور مناسب گیاه مونسترا یا برگ انجیری

گل برگ انجیری گیاهی گرمسیری بوده و اغلب به نور غیر مستقیم و روشن احتیاج دارد و مانند همه‌ی گیاهان این نور لازمه رشد گل برگ انجیری است. برگ انجیری در طبیعت روی زمین و زیر درختان بزرگ در مناطق بسیار آفتابی رشد می‌کند و به نور غیر مستقیم و روشن خورشید علاقه خاصی دارد. بنابراین شما در تابستان باید بیشتر حواستان به این گیاه زیبا بوده آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید چراکه باعث سوختگی برگ‌های آن خواهد شد.

از آنجایی که برگ انجیری در طبیعت در نزدیکی زمین رشد می‌کند، می‌تواند نور کم را به خوبی تحمل کند اما این شرایط باعث می‌شود رشد گیاه کم باشد. این گیاه برای رشد به نور زیادی نیاز دارد. اگر مونسترا را در جایی تاریک نگهداری کنید، برگ‌های آن زرد می‌شوند و با مشاهده‌ی این علامت لازم است آن را به نقطه‌ای از آپارتمان منتقل کنید که نور بهتری داشته باشد. بنابراین تامین نور کافی را بعنوان یکی از نکات نگهداری از گل برگ انجیری به خاطر داشته باشید.

(مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور نیز می‌تواند برایتان جالب باشد.)

نور مورد نیاز گل برگ انجیری

آبیاری برگ انجیری

این گیاه تمایل دارد که به طور مداوم مرطوب باشد اما غرقاب شدن را دوست ندارد. اگرچه ایجاد این تعادل برای گل برگ انجیری کمی دشوار به نظر می‌رسد اما با استفاده از یک ترفند ساده می‌توانید تشخیص دهید گیاه شما به آب نیاز دارد یا خیر. برای این کار پیش از آب دادن به گیاه انگشت خود را تا دو سانت زیر خاک فرو کنید اگر خاک آن خشک بود زمان آبیاری آن فرا رسیده است.

(به مطلب نگهداری از گیاه دیفن باخیا نیز رجوع کنید.)

نحوه آبیاری گل برگ انجیری

خاک مناسب گل برگ انجیری

کیفیت خاک برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی بسیار مهم است. برای هر گیاه یک ترکیب خاکی ویژه مناسب است. برای مثال گل برگ انجیری در خاک حاوی پیت ماس رشد بهتری خواهد داشت. وجود پیت ماس در خاک باعث می‌شود خاک بدون غرقاب شدن، رطوبت را در خود حفظ کند. برای رشد بهتر این گیاه خاکی با سطح PH 5.5 تا 7 مناسب است. بعلاوه برای نگهداری از گیاه آپارتمانی مونسترا، گلدانی دارای سوراخ‌های زهکشی بزرگ انتخاب کنید تا از تجمع آب در گلدان و پوسیدن ریشه‌های گیاه جلوگیری شود.

(از مطلب نگهداری از گل گندمی نیز بازدید کنید.)

خاک متناسب با گل برگ انجیری

دما و رطوبت مناسب گل برگ انجیری

گل برگ انجیری در جنگل‌های عمیق با رطوبت بالا، نم و دمای بالا رشد می‌کند و به همین خاطر منطقی است که گیاه آپارتمانی برگ انجیری در گلخانه یا محیطی با رطوبت بالا رشد بهتری داشته باشد. هر چه شرایط محیطی بیشتر مشابه با شرایط طبیعی این گیاه باشد، رشد آن بهتر خواهد بود. گلدان گل برگ انجیری را در مکانی با نور مناسب و رطوبت کافی قرار دهید و مرتبا آن را آب‌پاشی کنید. بعلاوه می‌توانید از یک دستگاه بخار ساز برای مرطوب شدن هوای اطراف این گیاه استفاده کنید. بهتر است گل برگ انجیری در دمای بالاتر از 15 درجه‌ی سانتی‌گراد (60 درجه‌ی فارنهایت) نگهداری شود اما می‌تواند تا حدی کاهش دما را نیز تحمل کند.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی گلدار نیز بازدید کنید.)

رطوبت مورد نیاز گل برگ انجیری

کوددهی به گل برگ انجیری

اگر به تازگی گل برگ انجیری را کاشته‌اید و یا گلدان آن را تعویض کرده‌اید حداقل 4 تا 6 ماه برای کوددهی به آن صبر کنید زیرا خاک گلدان معمولا دارای کود آهسته‌رهش است. پس از آن گل برگ انجیری خود را ماهی یک بار با استفاده از کود همه منظوره‌ای که در آب رقیق شده کوددهی کنید.

(از مطلب نگهداری از گیاه دراسنا نیز بازدید کنید.)

کوددهی گل برگ انجیری

هرس گیاه آپارتمانی برگ انجیری

برگ انجیری از آن دسته گیاهان آپارتمانی است که رشد زیادی می‌کند و به همین خاطر اگر رشد آن از کنترل خارج شده و فضای زیادی از خانه را اشغال کند نیاز به هرس کردن خواهد داشت. در صورت نیاز به هرس گل برگ انجیری، این کار را در فصل بهار یا پاییز انجام دهید و با جدا کردن قسمت‌های بالایی و برگ‌های مرده یا آسیب‌دیده شروع کنید.

(به مطلب نگهداری از گیاه لیندا نیز رجوع کنید.)

هرس برگ انجیری چگونه است

تکثیر گل برگ انجیری

برای تکثیر گل آپارتمانی برگ انجیری بهتر است از قلمه‌زدن ساقه‌ها استفاده کنید. قلمه‌های بریده شده را در محیط رشد بکارید و آنها را گرم نگه داشته و مراقبت کنید تا زمانی که نشانه‌های رشد در آن ظاهر شود. به خاطر داشته باشید ریشه زدن بخش‌های جدید ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد بنابراین صبور باشید و آنها را در محیطی مرطوب و گرم نگهداری کنید. خیلی از باغبان‌ها یک کیسه‌ی پلاستیکی روی قلمه‌های خود قرار می‌دهند تا رطوبت محیط آنها حفظ شده و شانس بقای قلمه‌ها بالاتر برود.
بعلاوه می‌توانید قلمه‌های گلبرگ انجیری را به مدت چند هفته در ظرف آب قرار دهید. هر زمان این قلمه‌ها ریشه زدند آنها را در خاک گلدان بکارید.

(از مطلب نگهداری از گیاه سرخس نیز بازدید کنید.)

روش تکثیر گیاه برگ انجیری

تعویض گلدان گل برگ انجیری

تعویض گلدان گیاه آپارتمانی برگ انجیری هر زمان که نیاز است می‌تواند انجام شود. این کار معمولا یک سال در میان انجام می‌شود. در هر بار تعویض گلدان گیاه مونسترا یا برگ انجیری خاک آن را تازه کنید. لازم است بدانید عدم نگهداری گل برگ انجیری در یک خاک با ترکیب مواد مغذی می‌تواند در طولانی مدت به رشد گیاه آسیب برساند.

(مطلب آشنایی با آفت گیاهان آپارتمانی نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود.)

تعویض گلدان گل برگ انجیری

مشکلات و آفات گل برگ انجیری

مونسترا نیز مانند خیلی از گیاهان آپارتمانی دیگر ممکن است دچار آفاتی مانند شپشک آردی، کنه‌ی تارعنکبوتی، شپشک و مگس سفید شود. خوشبختانه این آفات به ندرت کشنده هستند و می‌توان آنها را با حشره‌کش غیر سمّی یا روغن چریش درمان کرد. بعلاوه باید مراقب علائم بیماری‌های شایعی مانند پوسیدگی ریشه، کپک پودری، آتشک یا بادزدگی و غیره باشید.
عجیب نیست که گل برگ انجیری پس از رسیدن به بلوغ از نظر سایز و اندازه نامرتب به نظر برسد. در اینجا به برخی از مشکلات احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوید و راه‌حل‌هایی برای آنها، اشاره می‌کنیم.

(در صفحه بنت قنسول، حسن یوسف، گیاه گل گندمی و گیاه برگ عبایی طیف متنوعی از گیاهان آپارتمانی با ارسال فوری در تهران موجود است.)

بیماری های گل برگ انجیری

علت زرد شدن برگهای گل برگ انجیری چیست؟

اگر تقریبا چند برگ گیاه شما زرد و پژمرده شده است این مشکل می‌تواند به خاطر آبیاری بیش از حد گل برگ انجیری باشد. اما اگر مطمئن هستید که گیاه شما آبیاری زیادی نشده است می‌تواند به این معنی باشد که خاک گیاه شما نیاز به کود دارد.  اگر گل برگ انجیری را خیلی زیاد آبیاری کنید نیز با علائم خاصی روبرو خواهید شد. آبیاری بیش از حد مونسترا باعث زرد شدن برگ‌های گیاه می‌شود. وقتی اجازه دهید گیاه به شما بگوید چه چیزی می‌خواهد، کمک به رشد آن آسان‌تر خواهد بود. گیاه برگ انجیری به سادگی با علائم خود نشان می‌دهد چه مشکلی دارد و به همین خاطر برای افراد تازه‌کار گیاه مناسبی است.

(از محصولات صفحات کروتون و اگزالیس نیز دیدن کنید.)

زرد شدن برگ گل برگ انجیری

قهوه‌ای شدن نوک برگهای گیاه برگ انجیری

ممکن است خیلی از مخاطبان این مطلب به این مشکل برخورده باشند که نوک برگ‌های گیاه برگ انجیری آنها زرد، قهوه ای یا سیاه شود. اما دلیل این مسئله چیست؟ آبیاری بیش از حد گل برگ انجیری باعث این اتفاق می‌شود. پس بعد از اطلاع از دلیلش آبیاری را متوقف کنید، آب اضافی را از خاک تخلیه کنید و سپس اجازه دهید پیش از آبیاری مجدد، خاک خشک شود. اگر متوجه شدید که ریشه‌ی گیاه دچار پوسیدگی شده است، بهتر است گیاه را جدا کرده و در خاک تازه‌ی خشک بکارید.

همانطور که گفتیم می‌توانید از انگشت خود برای تشخیص زمان آبیاری برگ انجیری استفاده کنید: گیاه خود را زمانی آبیاری کنید که 5 تا 7 سانتی‌متر بالای خاک خشک شده است. اگر خشک بودن خاک را بررسی نکنید با خطر آبیاری بیش از حد گیاه برگ انجیری مواجه خواهید شد.

(صفحه سیکاس، یوکا و پپرومیا را از دست ندهید.)

قهوه ای شدن نوک برگهای گل برگ انجیری

سوراخ شدن برگ گل برگ انجیری

این مشکل معمولا می‌تواند به خاطر کمبود نور، آب ناکافی و یا کود ناکافی باشد. اگر گیاه شما بلند است شاید لازم باشد بررسی کنید ریشه‌های هوایی آن داخل کمپوست هستند یا خیر و اگر نه آنها را در خاک یا خزه‌ی مرطوب قرار دهید.

(از صفحه زاموفیلیا نیز بازدید کنید.)

قیمت گیاه برگ انجیری

رشد سریع برگ انجیری

اگر گیاه برگ انجیری در خانه دارید حتما متوجه رشد سریع برگ انجیری در طول چند ماه شده‌اید که طبیعتا به صورت افقی رشد می‌کند. شما می‌توانید از یک پایه‌ی پوشیده با خزه استفاده کنید که باعث می‌شود به جای رشد افقی، گیاه به صورت عمودی رشد کند. اگر ترجیح می‌دهید گیاه برگ انجیری به جای پهن شدن، بلند شود، این پایه‌ی خزه‌ای می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. این کاملا به ترجیحات شما بستگی دارد و ضروری نیست.

(در گلفروشی گل باما انواع متنوعی از بنجامین موجود است.)

رشد گیاه برگ انجیری

آیا گل برگ انجیری سمی است؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، برگ انجیری یک گیاه استوایی و سمی است. سعی کنید گیاه برگ انجیری را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید. بلعیدن شیره‌ی ساقه و برگ‌های مونسترا می‌تواند باعث سوء هاضمه و استفراغ در انسان و حیوانات خانگی شود.

(از صفحه فیکوس بازدید کرده و انواع آن را در گلفروشی گل باما مشاهده کنید.)

سمی بودن گل برگ انجیری

خرید گیاه آپارتمانی زیبای مونسترا یا برگ انجیری از فروشگاه اینترنتی گل باما

گیاه برگ انجیری گیاه مقاوم و زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. شاخ و برگ‌های جذاب این گیاه باعث می‌شود زیبایی خاصی به آپارتمان یا محل کار شما بدهید. مراقبت و نگهداری از این گیاه نسبتا ساده است اما با این حال اگر شرایط و دستورالعمل‌های مراقبت از گیاه به خوبی رعایت نشود، گیاه و برگ‌های آن خیلی جذاب به نظر نخواهند رسید. با نکاتی که در این مطلب گفتیم می‌توانید به خوبی از گیاه برگ انجیری خود مراقبت کنید. برای خرید گیاه آپارتمانی برگ انجیری می‌توانید به فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل باما مراجعه کنید و این گیاه زیبا را به دکوراسیون آپارتمان خود اضافه کنید.

( از صفحه پتوس نیز دیدن کنید.)

ثبت سفارش از واتس اپ