مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

پدیلانتوس pedilanthus

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
پدیلانتوس
پدیلانتوس
290,000 تومان
گل باما

گل پدیلانتوس (Pedilanthus) یا گل ستون فقرات شیطان

اگر عاشق گیاهان گوشتی یا اصطلاحا ساکولنت‌ها هستید و به دنبال یک گیاهی متفاوت از این گروه گیاهان می‌گردید؛ خرید گل پدیلانتوس (Pedilanthus) یا گل ستون فقرات شیطان با آرایش برگ‌های ظریف در اطراف ساقه‌ای سبز و گوشتی، یک انتخاب درجه یک است. گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) از آن گیاهانی است که با نام‌های عجیب و غریب در جهان معروف شده‌ است؛ مثل گل ستون فقرات شیطان (Devil's Backbone Plant) و از آنجایی که گل‌های پدید آمده از گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) به نوعی شبیه به کفش هستند، نام پدیلانتوس از ترکیب دو نام یونانی گیاه و کفش شکل گرفته است.

(از صفحه محصول دیفن باخیا نیز بازدید کنید.)

حالا شما با هر نامی که دوست دارید آن را صدا بزنید، چیزی که مهم است این است که گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) برای نگهداری داخل آپارتمان و یا حتی خارج از منزل (منتها در فصول گرم سال) یک گیاه بی‌دردسر و مهربان است. برای خرید پدیلانتوس گل فروشی آنلاین گل باما با تنوع بالا، گزینه‌ی خوبی است.

گل ستون فقرات شیطان

گل پدیلانتوس سبز و گل پدیلانتوس ابلق

گیاه پیلانتوس با وجود ساقه‌ی گوشتی و آبدار جزو ساکولنت‌ها قرار دارد. این گیاه با آرایش زیگ زاگ مانند ساقه‌های ضخیم خود ظاهری جذاب به خود گرفته است و همانند یک درختچه‌ی مینیاتوری خود نمایی می‌کند. به همین خاطر هم هست که گاهی به آن گیاه زیگزاگی گفته می‌شود. گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) گاهی تماما سبز و گاهی به صورت ابلق (سبز و سفید) دیده می‌شود.

(مطلب نگهداری از گیاه کروتون نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

البته زیبایی گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) به همین دو رنگ ختم نمی‌شود، چون اگر مدتی در مقابل آفتاب قرار بگیرید رگه‌هایی از رنگ قرمز و نارنجی در برگچه‌هایش پدیدار می‌شود و زیبایی آن را صد چندان می‌کند. اگر باغبان خوبی برای گیاه Devil's backbone باشید، به یک بوته‌ی زیبایی تبدیل شده و گاهی با شکوفه‌های قرمز، شما را شگفت زده خواهد کرد. البته گیاه پدیلانتوس ابلق و همینطور گیاه پدیلانتوس سبز فقط با همین برگ‌های خوش فرم و زیبا، یا به قولی گل نداده عزیز هستند.

(مطلب نگهداری از گیاه شفلرا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

گیاه پدیلانتوس

نام‌های دیگر گل پدیلانتوس

پدیلانتوس از خانواده‌ی افوربیاسه (Euphorbiaceae) است و بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی است. اگر به صورت بوته‌ای هرس شود، درختچه‌ای زیبا و پرپشت برایتان خواهد شد. نام علمی گل پدیلانتوس (Pedilanthus tithymaloides) است و از دیگر اسامی مختلف گل پدیلانتوس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
گل ستون فقرات شیطان  (Devil's Backbone)
گل زیگزاگی  (Zig Zag Plant)
گیاه کفش راحتی بانوی ایرانی (Persian Ladies Slippers)
نردبان یعقوب (Jacob Ladder)  
بنت قنسول ژاپنی  (Japanese Poinsttia)
گل پرنده قرمز  (Red Bird flower)
فرفیون تیتیمالویدس

(به مطلب نگهداری از گیاه زاموفیلیا نیز رجوع کنید.)

انواع پدیلانتوس

قیمت گل پدیلانتوس

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) جوان را که رشد چندانی نکرده‌ است با قیمتی ارزان می‌توان از بازار گل یا گل فروشی‌های آنلاین خریداری کرد. اما هر چقدر که این گیاه قد کشیده باشد و باغبان برایش وقت صرف کرده باشد قیمت پدیلانتوس متغیر می‌شود. قیمت گل پدیلانتوس حداقل دیگر از 25 هزار تومان شروع شده و بنابر رشدی که داشته است گاهی به یک میلیون نیز می‌رسد.

(از مطلب نگهداری از گیاه پتوس نیز بازدید کنید.)

اگر باغبان با پشتکاری هستید که خرید گیاه جوان پدیلانتوس ایده‌ای عالی است و می‌تواند شما را حسابی با قد کشیدنش شگفت‌زده کند، اما اگر بیشتر می‌خواهید از جنبه‌ی زیبایی گیاه برای ایجاد حس خوب استفاده کنید، خوب مسلما خرید گیاه پیدلانتوس بالغ با ساقه‌های قدرتمند انتخاب بی‌نظیری است.

(مطلب نگهداری از گیاه فیکوس الاستیکا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

قیمت گل پدیلانتوس

معرفی گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان)

گل ستون فقرات شیطان یا همان پدیلانتوس، اگر خوب نگهداری شود، ساقه‌هایش تا بیش از یک متر رشد می‌کنند. برگ‌های واریته، که بیشتر به صورت برگچه‌هایی کوچک هستند، آن را یک گیاه زیبا و تمام عیار می‌سازند. برگ‌های آن به صورت خنجری شکل هستند که روی ساقه‌های ضخیم و سبز رنگ قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید که رنگ برگچه‌ها در برابر نور، گاهی به صورت سفید، سبز، قرمز و حتی صورتی در می‌آیند.

(به مطلب نگهداری از گیاه حسن یوسف نیز رجوع کنید.)

و اما اطلاعات درباره گل ستون فقرات شیطان بدون دانستن اینکه شیره‌ی این گیاه برای برخی افراد سمی است، کامل نخواهد شد. بنابراین اگر حیوان خانگی یا کودکی که تازه به راه افتاده در منزل دارید، باید خیلی مراقب باشید و گیاه را از دسترس آن‌ها دور نگه دارید. در ضمن، هنگام هرس کردن این گیاه پوشیدن دستکش را فراموش نکنید.

(در وبسایت گل باما مدل های مختلفی از شاخه گل، سبد گل، باکس گل، دسته گل، جام گل و تاج گل را مشاهده خواهید کرد.)

گل زیگزاگی

انواع پدیلانتوس

پدیلانتوس برگ پهن: این گونه از گل زیگزاگی به نور زیاد و غیر مستقیم احتیاج داشته و بهتر است در معرض سرما قرار نگیرد.

پدیلانتوس ابلق: این گیاه زیبا در اثر سرما یا گرمای زیاد، رنگ برگهایش قرمز می‌شود و در شرایط مطلوب ساقه‌ای مستقیم و صاف دارد.

پدیلانتوس مینیاتوری

(از مطلب نگهداری از گل گندمی نیز بازدید کنید.)

انواع گل ستون فقرات شیطان

طریقه‌ی نگهداری از گل پدیلانتوس

برای مراقبت از پدیلانتوس در داخل منزل، دقت داشته باشید که این گیاه همانند اکثر گیاهان خانگی، نور غیر مستقیم را دوست دارد. در پاییز و زمستان اگر در معرض آفتاب مستقیم نه چندان گرم باشد، خوب است، اما در بهار و تابستان اگر در تراس خانه است باید آن را پشت پنجره و حتی پشت پرده بگذارید تا از اشعه مستقیم نور خورشید محافظت شود. همان نورهایی که از پس پرده بر روی آن بتابد، برایش کفایت می‌کند. پدیلانتوس جوان در هر ماه حدود 15 تا 20 درجه سانتی‌متر رشد می‌کند.

(از محصولات صفحه بونسای نیز دیدن کنید.)

نگهداری از گل ستون فقرات شیطان

روش آبیاری به گل پدیلانتوس

از آنجایی که مرگ اکثر گیاهان خانگی به دلیل آبدهی زیاد اتفاق می‌افتد، برای آبیاری به گیاهانی نظیر گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان)، یک نکته بسیار ضروری وجود دارد که باید به آن خوب توجه کرد. دقت کنید تا زمانیکه سطح خاک تا عمق 2 الی 8 سانتی خشک نشده، از آبیاری خودداری کنید. بنابراین زمان آبدهی به این گیاه را خشکی خاک تعیین می‌کند. طبق نظر اکثریت، معمولا هفته‌ای یکبار آبدهی برای گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) مناسب است.

( از صفحه پتوس نیز دیدن کنید.)

آبیاری گل پدیلانتوس

چه نوع خاکی برای پدیلانتوس مناسب است؟

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) آنقدر گیاه همراه و مهربانی است که می‌تواند سال‌ها مهمان خانه‌ی شما باشد، به طوریکه شما هر سه سال یا پنج سال، خاک آن را تعویض می‌کنید. مخلوطی غنی از خاک گیاهان آپارتمانی با مقدار زیادی شن و ماسه آماده شده برای زهکشی بهتر (معمولا خاک کاکتوس و ساکولنت‌ها مناسب پدیلانتوس است)، خاک مناسب پدیلانتوس است.

(محصولات صفحه شفلرا را از دست ندهید.)

به صورت تخصصی‌تر، خاک غنی شده از بور، مس، آهن، منگنز، مولبیدون و روی. فقط حواستان باشد که این گیاه شوری خاک را تحمل نمی‌کند و اگر خیلی ضعیف باشد، سریعا در برابر خاک نامرغوب و شور واکنش نشان می‌دهد. سه قسمت خاک باغچه (خاک معمولی)، یک قسمت زغال سنگ نارس اصطلاحا تورب و یک قسمت شن و ماسه. با این حال پیدلانتوس به جز همان شوری خاک، به موارد دیگر زیاد حساسیت به خرج نمی‌دهد، فقط زهکشی خوب خاک فراموش نشود.

(مطلب گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را در وبلاگ گل باما از دست ندهید.)

خاک متناسب با گل پدیلانتوس

نحوه‌ی کوددهی به گل پدیلانتوس

اگر گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) یک بار در ماه توسط کود آلی (کود ارگانیک) یا محلول کود رقیق شده تغذیه شود، بهترین رشد را خواهد داشت. فقط فراموش نکنید که کود دهی برای گیاهان در فصل رشد است؛ یعنی اواخر زمستان و و اوایل تابستان، بنابراین حواستان باشد که با کوددهی نامناسب تنظیم رشد گیاه را برهم نزنید. هر چقدر بیشتر به گیاهانتان اهمیت بدهید، به تناسب طراوت و سرزندگی بیشتری از آن دریافت خواهید کرد. کود معدنی مایع رقیق شده با نیتروژن کاهش یافته، چون نیتروژن زیاد رشد ریشه‌ها را محدود می‌کند، برای این گیاه مناسب است.

(از صفحه فیکوس بازدید کرده و انواع آن را در گلفروشی گل باما مشاهده کنید.)

کود دهی به گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

جایگاه مناسب برای قرار دادن گل پدیلانتوس

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) بسیار به سرما حساس است. بنابراین در فصل سرما جای امنی را برای آن انتخاب کنید که نه خیلی نزدیک به هیتر و وسایل گرمابخش باشد و نه نزدیک به درب ورودی و خروجی، چون یک تغییر دما ممکن است اثرات رشد را در این گیاه از بین ببرد. یک جای امن با دمای نسبتا ثابت، می‌تواند جایگاه خوبی برای پدیلانتوس باشد.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی معطر نیز بازدید کنید.)

مکان مناسب قرار دادن گل زیگزاگی

چه گلدانی را برای پدیلانتوس انتخاب کنیم؟

برای پدیلانتوس و بهتر است بگوییم برای تمامی گیاهان خانگی، از گلدان‌های بدون لعاب و بدون رنگ استفاده کنید، چون گلدان بدون لعاب باعث می‌شود که رطوبت اضافه آزادنه تبخیر شده و ریشه‌ها سالم بمانند. یک گلدان با منافذی که در زیر آن قرار دارد و موجب می‌شود که آب اضافه به راحتی از آن تخلیه شود، گزینه‌ای عالی است. در ضمن فراموش نکنید که گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) تمایل زیادی به گلدان بزرگ ندارد. گلدانی را انتخاب کنید که قطر آن برابر را ارتفاعش باشد.

(مطالعه مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

انتخاب گلدان متناسب پدیلانتوس

گیاه پیدلانتوس تا چه اندازه قد می‌کشد؟

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) تا ارتفاع دو متری و از لحاظ عرضی تا حدود 46 تا 61 سانت پتانسیل رشد دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای اینکه این گیاه دفرمه نشود و شکل و شمایلش را از دست ندهد در اواخر زمستان به آرامی شاخه‌های مشکل دارد و کج و معوجل این گیاه را هرس کنید تا ظاهری خوب به خود بگیرد.

(محصولات صفحه سرخس را از دست ندهید.)

رشد گل پدیلانتوس یا ستون فقرات شیطان

میزان رطوبت مناسب برای گیاه پدیلانتوس

گیاه Pedilanthus از طرفی ریشه‌های حساسی دارد و بر اثر آبدهی زیاد ریشه‌هایش می‌پوسد و از طرفی دیگر عاشق رطوبت است، بنابراین چاره‌ای نیست جز اینکه، با غبار پاشی و ایجاد رطوبت در اطراف گیاه فضای مطلوبی برایش فراهم سازید. این گیاه با زرد شدن برگ‌های پایین نسبت به کم آبی واکنش نشان می‌دهد. قرار دادن یک زیرگلدانی همیشه مرطوب با سنگریزه یک ایده‌ی عالی برای تأمین رطوبت این گیاه است.

(در گلفروشی گل باما انواع متنوعی از بنجامین موجود است.)

رطوبت مورد نیاز گیاه پدیلانتوس

نور مورد نیاز گیاه پدیلانتوس

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) عاشق نور است، اما نه نور مستقیم، در طبیعت هم این گیاه در زیر سایه درختان است و از لابه‌لای برگ‌های درختان نور را دریافت می‌کند. نور غیر مستقیم اما فراوان و وسیع، دلچسب این گیاه است. تحت این شرایط، گیاه با تمام وجود طراوتش را نثارتان می‌کند.

(از صفحه سانسوریا نیز بازدید کنید.)

میزان نور مناسب گل پدیلانتوس

دمای مناسب گیاه پدیلانتوس

شاید بتوان گفت دمای 77 تا 86 درجه فارنهایت یعنی چیزی معادل 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد باب دل این گیاه است و اگر دما ناگهان تغییر کند و به کمتر از 12 درجه برسد، باید منتظر عواقب آن از این گیاه حساس گرمسیری باشید.

(از صفحه زاموفیلیا نیز بازدید کنید.)

دمای مورد نیاز گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

گلدهی گیاه پدیلانتوس

همانطور که در ابتدای متن هم اشاره شد گیاه پیدلانتوس جزو گیاهان آپارتمانی گلدار است. شاید بخاطر مدل گل‌های به پاپوش‌های سنتی زنان ایرانی به نام Persian Lady Slippers خوانده می‌شود. گیاه پیدلانتوس اگر شرایط خوبی داشته باشد، در اواخر زمستان شروع به گلدهی می‌کند. فقط حواستان باشد که در طول زمان گلدهی، جای گیاه را عوض نکنید و تا می‌توانید با ایجاد رطوبت و آبدهی منظم از آن‌ها پذیرایی کنید. همانطور که می‌دانید، زمان گلدهی زمان خوبی برای تعویض گلدان نیست، چون گیاه در شرایط خوبی است وگرنه قصد به گل دادن نمی‌کرد. گل آذین چتری با وجود دو گل برگ قرمز روشن در پایه گل آذین این گیاه دیده می‌شود.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم نیز بازدید کنید.)

گلدهی گل پدیلانتوس

روش تکثیر گیاه پدیلانتوس

تکثیر این گیاه همانند رشدش آسان‌ و سریع است. برای تکثیر فصل بهار یا فضای گلخانه‌ای را انتخاب کنید. تکثیر پدیلانتوس از روش قلمه زدن انجام می‌گیرد و فقط کافی است که حدود 8 الی 10 سانت حداقل با وجود دو جفت برگ سالم، از ساقه‌ی گیاه جدا کنید. بگذارید پینه انتهایی بریده شده چند روزی درون آب نگهداشته شود تا شیره شسته شود.

(صفحه سیکاس، یوکا و پپرومیا را از دست ندهید.)

در طی 2 الی 3 هفته پس از شروع جوانه زنی، ریشه‌ها بر روی آن‌ها ظاهر می‌شوند. دیگر زمانش رسیده است که گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) جوان را در گلدانی که مملو از پرلیت Perlite (خاک آتشفشانی) است، قرار دهید. دقت داشته باشید که پرلیت تا زمانیکه گیاه ریشه بزند، مرطوب بماند. بعد از اینکه ریشه زد، گیاه جدید را در یک گلدان جدید قرار دهید. مراقبت از این گیاهان کوچک دقیقا مشابه پدیلانتوس‌های بالغ است.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی سایه دوست غافل نشوید.)

تکثیر گل پدیلانتوس

تعویض گلدان گیاه پدیلانتوس

پدیلانتوس گیاهی چند ساله است و ریشه‌های متراکم و منسجمی دارد. نسبت به سرعت رشدش و حداکثر ارتفاع آن می‌توان تشخیص داد که چه زمانی نیاز به تعویض گلدان دارد. اگر گیاه حسابی تر و تازه و پر طراوت است، مسلما از جایش راضی است، چون پدیلانتوس زیاد تمایلی به جای وسیع ندارد. اما اگر در هنگام تعویض خاک متوجه شدید که جا برای ریشه‌ دواندن کم است گلدان را عوض کنید.

(از محصولات صفحات کروتون و اگزالیس نیز دیدن کنید.)

برای تعویض گلدان همانطور که می‌دانید خاک باید مرطوب باشد و با بیلچه جای گیاه را در میان خاک تا حدود ارتفاع تقریبا 5 سانتی از کف گلدان باز کرده و سپس گیاه را با ریشه‌هایی تمیز شده از خاک گلدان قبلی، در خاک جدید بکارید.

(در صفحات سیکلامن، اریکا، فیلودندرون و دراسنا انواع متنوع گل های آپارتمانی با بهترین قیمت را فراهم آورده‌ایم.)

گلدان گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

آفات و بیماری‌ها گیاه پِدیلانتوس

از آفات گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) می‌توان به مگس سفید، شته و کنه عنکبوت اشاره کرد، در صورتی که متوجه حمله‌ی آفات شدید با اسپری صابون حشره‌کش برای مقابله با آن‌ها اقدام کنید.
اگر نوک برگ‌های این گیاه زیادی خشک شده است، دلیلش گرما است.

(از صفحه برگ انجیری و کاج نیز دیدن کنید.)

اگر برگ‌های کوچک و سبز این گیاه ریزش پیدا کردند، بیشترین علت آن کمبود نور است.
اگر برگ ها سبز می‌شوند ولی رشد ندارند، نیتروژن خاک زیاد است.
در صورت کمبود نور، برگ‌ها کوچک و بی جان می‌مانند.
و اگر تحت شرایطی فراموش کردید که گیاه را در فصل سرما به داخل منزل بیاروید و گیاه سرما زده شد، قسمت‌های یخ زده شده را از آن جدا کنید و منتظر باشید شاید زنده ماند و بجای آن‌ ساقه‌های یخ زده، ساقه‌های جدیدی بروید.

(محصولات اسکاندیس، شامادورا و ارکیده تک شاخه را از دست ندهید.)

مشکلات گل پدیلانتوس

 زرد شدن برگهای گیاه پدیلانتوس

این مسئله می تواند به خاطر آبیاری بیش از حد یا زهکشی نامناسب گلدان باشد. بنابراین باید نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید.

(در صفحه بنت قنسول، حسن یوسف، گیاه گل گندمی و گیاه برگ عبایی طیف متنوعی از گیاهان آپارتمانی با ارسال فوری در تهران موجود است.)

زرد شدن برگ گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

رشد علفی و بدقواره شدن گیاه پدیلانتوس

گل پدیلانتوس مانند هر گل یا گیاه دیگری به نور کافی احتیاج دارد و کمبود آن باعث ایجاد این مشکل می‌شود. پس حتما گیاه را به محلی با نور زیاد ولی فیلتر شده منتقل کنید، اگر نمی‌توانید نور کافی برایش فراهم کنید بهتر است برای گلدان نور رشد تهیه کنید. اگر فاصله برگها زیاد نیست و گیاه رشد خوبی دارد، پدیلانتوس را حتما هرس کنید.

(از محصولات صفحه آگلونما، لیندا، نخل ماداگاسکار و آرالیا نیز بازدید کنید.)

بد قواره شدن گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

زرد شدن نوک برگهای گل زیرگزاگی

بروز این مشکل به خاطر نور زیاد و مستقیمی است که به پدیلانتوس شما تابیده شده، پس حتما از نور فیلتر شده استفاده کرده و گلدان را از پنجره یک متر فاصله بدهید.

(مطلب آشنایی با آفت گیاهان آپارتمانی نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود.)

زرد شدن نوک برگ گل پدیلانتوس

عدم رشد برگهای گیاه پدیلانتوس

این مشکل بخاطر کمبود نور و یا کمبود مواد مغذی در خاک گلدان است که ابتدا بهتر است میزان نور رو افزایش داده و گیاه رو هر دو الی سه هفته یکبار با استفاده از کودهای پتاس و فسفر بالا تغذیه کنید.

(به مطلب نگهداری از گیاه دیفن باخیا نیز رجوع کنید.)

علت رشد نکردن برگهای گل پدیلانتوس

سمی بودن گل پدیلانتوس

پدیلانتوس از خانواده افوربیاسه بوده که همه ی این گونه حاوی شیره‌ای سمی و تقریبا خطرناک هستند. تماس شیره پدیلانتوس با چشم، معمولا به ایجاد درد و قرمزی در آن ناحیه منجر می‌شود. بنابراین هنگام رسیدگی به پدیلانتوس حتما از دستکش‌های ضخیم استفاده کنید. اگر به هر نحوی این شیره با چشم تماس پیدا کرد، باید چشم را به مدت 15 دقیقه شست و شو دهید. این گیاه را دور از دسترس کودکان و حیوانات خاگی قرار دهید چراکه خوردن مقدار کافی از آن می‌تواند سبب بروز مشکل در دستگاه گوارش مانند ایجاد تهوع و استفراغ شود.

(از مطلب نگهداری از گیاه سرخس نیز بازدید کنید.)

اگر در منزلتان حیوان خانگی دارید، حتما به این موضوع دقت کنید که حیوانتان از گیاه نخورد. پدیلانتوس برای حیوانات خانگی نیز سمی است. اگر توسط سگ یا گربه خورده شود، عوارضی همچون ضعف، افسردگی، تهوع، استفراغ، سرگیجه، عدم کنترل آب دهان و ضربان غیرطبیعی قلب را در پی خواهد داشت. اگر حیوان شما مقداری از این گیاه را بلعید، سریعا او را به کلینیک دامپزشکی ببرید.

(به مطلب نگهداری از گیاه لیندا نیز رجوع کنید.)

سمی بودن گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

خرید گیاه پدیلانتوس از گل فروشی آنلاین گل باما

گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) گیاه زیبا و جذابی است که گلخانه‌ی شما را پررونق می‌سازد. این گیاه با مراقبت‌های نسبتا کم و نیازهای محدود، گیاهی بی‌دردسر است و می‌توانید آن را برای سال‌ها زیبا و سلامت در کنار خود داشته باشید؛ البته اگر به همان نیازهای اندک آن نیز توجه کنید!

با تمام آنچه در این مطلب در مورد نگهداری از گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) گفتیم اگر تصمیم به داشتن یکی از آنها دارید، برای خرید گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) در اندازه‌های مختلف می‌توانید به گل فروشی آنلاین گل باما سر بزنید. در ضمن اگر در مورد گل پدیلانتوس (گل ستون فقرات شیطان) به نکته‌ی جالبی برخوردید، خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید.

(از مطلب نگهداری از گیاه دراسنا نیز بازدید کنید.)

خرید گل ستون فقرات شیطان یا پدیلانتوس

ثبت سفارش تلفنی