yucca

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
یوکا
یوکا
220,000 تومان
یوکا خنجری
یوکا خنجری
190,000 تومان
% 5
180,000 تومان
یوکا با گلدان فلزی
یوکا با گلدان فلزی
یوکا با گلدان پلیمری پایه دار
یوکا با گلدان پلیمری پایه دار
گل باما

گل یوکا (Yucca)

گل یوکا Yucca از آن درختچه‌های مقاوم و درجه یک است و برای کسانیکه اولین بار می‌خواهند صاحب یک گیاه لاکچری بلند قامت شوند، انتخابی بی‌نظیر است. یوکا (Yucca) گیاهی است که در بیش از 40 نوع بوته‌ای و درختی وجود دارد و تنها تعداد کمی از آنها به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری می‌شوند. درختچه‌ی یوکا یک ساقه محکم و یک دسته برگ شمشیری مانند دارد؛ که فقط در بالای ساقه، شبیه یک چتر برعکس خودنمایی می‌کند. یوکای بالغ بسیار پر صلابت و پر غرور است و این ویژگی خود را از زادگاه‌اش یعنی گواتمالا و جنوب شرقی مکزیک به ارث برده است.

(از محصولات صفحه بونسای نیز دیدن کنید.)

در کل فراموش نکنیم که مجموعه گیاهانی که به عنوان گیاهان آپارتمانی معرفی می‌شوند اکثریت از گیاهان گرمسیری هستند، بنابراین باید خیلی به دما و رطوبت این گیاهان حساس باشیم تا برایمان پرطراوت و زیبا بمانند. نگهداری آسان از یوکا، این گیاه را برای افراد تازه‌کار گزینه‌ای مناسب می‌سازد. پرورش گل یوکا در فضای داخلی خانه با زیبایی و جذابیت فوق‌العاده‌ی خود نقطه‌ای کانونی ایجاد می‌کند. اگر دلتان یک درختچه‌ی مکزیکی می‌خواهد برای خرید یوکا سری به گل فروشی آنلاین گل باما بزنید.

گل یوکا

آشنایی با گل یوکا آپارتمانی

همانطور که گفتیم یوکا گیاه مقاومی است و نگهداری از آن نسبتا آسان است. اگر شرایط مناسبی برای این گیاه فراهم باشد رشد آن خوب خواهد بود. بهترین شرایط برای نگهداری از یوکا یک گوشه‌ی آفتاب‌گیر با رطوبت نسبتا کم است. این گیاه به ندرت دچار آفت می‌شود، اگرچه ممکن است شپشک مشکل‌ساز باشد. یوکا با گذشت زمان برگ‌های پایینی خود را از دست می‌دهد و ظاهر گیاه مانند یک درخت می‌شود.

( از صفحه پتوس نیز دیدن کنید.)

گل آپارتمانی یوکا

گل یوکا (Yucca Elephantipes) چیست؟

گل یوکا را در پارک و بوستان‌ها زیاد دیده‌‌اید، آن‌ها درختچه‌های بزرگ و کوچکی با برگ‌های شمشیری که بالای سرشان خوشه‌ گل‌های زنگوله‌ای قرار دارند.ولی جدیدا گل یوکا به عنوان یک گیاه آپارتمانی پرطرفدار، خانه‌ نشین است، بنابراین این گیاه هم بصورت گلدان‌های تزئینی در داخل خانه (حتی بصورت گل یوکای بنسای) و هم به صورت درختچه‌های تنومند حدود 4.5 متری در خارج از خانه دیده می‌شوند.

(محصولات صفحه شفلرا را از دست ندهید.)

گل یوکا اخیرا به عنوان یک گیاه آپارتمانی لاکچری محبوب شده است و اگر کتاب‌های قدیمی را ورق بزنید هیچ اثری از نام آن پیدا نخواهید کرد. کاملا طبیعی است که گل یوکا یک گیاه آپارتمانی مدرن است. گل یوکا انواع مختلفی دارد و جالب است که تمامی این مجموعه سازگاری خوبی برای رشد در خانه را دارند. اما چیزی که الان دل تمام طبیعت دوستان را برده و طرفدار زیاد دارد، گیاه (Yucca Elephantipes) است.

(مطلب گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را در وبلاگ گل باما از دست ندهید.)

نخل یوکا

انواع گیاه یوکا

گل یوکا فیلامنتوسا/یوکا برگ قاشقی (Adam's Needle/Y.Filamentosa)

گل یوکا فیلامنتوسا همان نوع یوکایی است که در پارک‌ها و بوستان‌ها زیاد دیده‌ایم. گل‌های زنگوله مانند و برگ‌های رشته‌ای که گاها مایل به آبی هستند. از دیگر شاخصه‌های این گیاه نبود ساقه است. این گیاه بدون ساقه است و بخاطر همین به راحتی از بین سایر گونه‌های یوکا قابل تشخیص است.

(از صفحه فیکوس بازدید کرده و انواع آن را در گلفروشی گل باما مشاهده کنید.)

گل یوکا سرنیزه اسپانیایی یا خنجر اسپانیایی/آلوئه یوکا (Spanish Bayonet/Y.aloifolia)

گل یوکا سرنیزه اسپانیایی با تنه‌ای تنومند و شاخ و برگ‌های تیز، دقیقا شبیه سرنیزه هستند. آنقدر برگ‌های این گیاه تیز و برنده است که می‌تواند بدن را زخمی کند. به همین خاطر این نوع گیاه به عنوان گیاه خانگی چندان گزینه‌ی جالبی نیست.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی معطر نیز بازدید کنید.)

گل یوکا فیلی (Yucca Elephantipes)

گل یوکا فیلی همان یوکای مورد نظر ما است که تقریبا بصورت انحصاری به عنوان درخچه‌ی خانگی پرورش داده می‌شود. نگهداری آسان و شاخ و برگ‌ها منعطف، آن را خانه نشین کرده است. یوکا فیلی گیاه خانگی منتخب در کل دنیا است. نه آنقدر برگ‌های تیزی دارد که شما را آزار دهد و نه آنقدر ضعیف است که با یک سرما و گرما از پا بیافتد. شرایط نگهداری از گل یوکا بسیار آسان است.

(مطالعه مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

انواع گیاه یوکا

بونسای یوکا ایده‌آل خانه‌های آپارتمانی دنج

اگر خانه‌ای بزرگ با سالنی دل‌باز دارید که دیگر حرفی نیست، از همان ابتدا یک گل یوکا بالغ خریداری کنید و لذتش را ببرید. یوکای بالغ با دسته برگ‌های خوش‌فرم و زاویه‌دارش بسیار مناسب سالن‌های بزرگ و مدرن است. اما اگر گل یوکا را برای خانه‌ای کوچک و جمع و جور می‌خواهید، یوکای جوان‌تر یا بونسای یوکا را انتخاب کنید. بونسای یوکا یک مدل زیبا و دوست‌داشتنی است، این گیه هم مزاحم شما نیست و هم می‌تواند بدون اینکه جای زیادی را اشغال کند در هر مکانی قرار بگیرد.

(محصولات صفحه سرخس را از دست ندهید.)

بونسای گل یوکا

قیمت گل یوکا

گل یوکا Yucca Elephantipes با برگ‌های شمشیری پهن و قوس‌دار نسبت به سایر یوکاها، مثل گیاه‌یوکا (Yucca aloifolia) که دارای برگ‌های کشیده‌تر و سوزنی شکلی است، طرفداران زیادی دارد. یک نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی یوکای بالغ وجود دارد، این است که یوکای بالغ از هر نوعی که باشد، چون برگ‌هایش در بالای ساقه جمع می‌شوند و زیاد در مقابل دست و پا نیستند، آزار چندانی برای شما نخواهند داشت. قیمت گل یوکا نیز نسبت به مدل و تلاشی که باغبان برای آن صرف کرده است، متغیر است.

(در گلفروشی گل باما انواع متنوعی از بنجامین موجود است.)

قیمت گل یوکا

چگونه از گل یوکا مراقبت کنیم؟

گل یوکا اگرچه ظاهرا قوی و تنومند است، اما نیازهایی دارد که باید یک باغبان هوشمندانه آن‌ها را برایش برآورده کند:

(از مطلب نگهداری از گیاه یوکا نیز بازدید کنید.)

مراقبت از نخل یوکا

میزان نور مناسب برای گل یوکا

گل یوکای سرافراز شما، یکی از همان گیاهان خانگی است که هر چقدر هم آفتاب بگیرد، البته آفتاب غیر مستقیم، خسته نمی‌شود. بنابراین قرار دادن آن در مقابل پنجره‌ی جنوبی اولین انتخاب است. البته از حق نگذریم که خیلی خوب با نور کم نیز کنار می‌آید ولی سرعت رشدش به حداقل می‌رسد. و از طرفی نور مستقیم، مثل قرار دادن آن در تراس در روزهای گرم تابستان، برگ‌هایش را حسابی می‌سوزاند و گیاه را تشنه می‌سازد.

(از صفحه پدیلانتوس نیز بازدید کنید.)

بر خلاف خیلی از گیاهانی که نور مستقیم خورشید را نمی‌پسندند، یوکا گیاهی است که رشد بهتری در نور کامل خورشید خواهد داشت. بنابراین بهتر است یوکا را در مقابل پنجره‌ی رو به غرب قرار دهید؛ جایی که خیلی از گیاهان دیگر ممکن است بسوزند! البته اگر آپارتمان یا خانه‌ی شما خیلی آفتاب‌گیر نیست، نگران نباشید. این گیاه در نور روشن و غیرمستقیم نیز مقاوم است و به خوبی عمل می‌کند. پرورش یوکا در محیط‌های کم نور تنها باعث گل‌دهی کمتر و رشد آهسته‌تر گیاه می‌شود. با این حال، رشد کمتر و آهسته‌تر گل یوکا خودش یک مزیت محسوب می‌شود.

(از صفحه زاموفیلیا نیز بازدید کنید.)

نور کافی برای گیاه یوکا

آبیاری مناسب برای گل یوکا

در مقابل آب‌دهی زیاد و نامنظم که قاتل همیشگی گیاهان خانگی است خیلی از گل یوکا مراقبت کنید. زمان آب‌دهی به گل یوکا، یا البته بهتر است بگوییم هر گیاه خانگی، زمانی است که 50 تا 75 درصد از خاک گلدان کاملا خشک شده باشد. به این معنا که، سطح خاک گلدان باید تا عمق 5 سانتی‌متری خشک باشد، تا برای آب دادن اقدام کنیم؛ یا اگر دیدید که هنوز زیر گلدانی گل یوکا خیس است از آب دادن خودداری کنید.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم نیز بازدید کنید.)

در ضمن، آب جمع شده در زیر گلدانی را مخصوصا در روزهای سرد سال، خالی نگهدارید. حواستان باشد این گیاه برای اینکه سرحال بماند باید دائما وارسی شود، مثلا در روزهای گرم و روشن تابستانی، شاید خاکش زود به زود به آب نیاز داشته باشد. در هر حال معیار شما برای آبدهی به این گیاه، خشک بودن خاک است و بس.

(صفحه سیکاس و پپرومیا را از دست ندهید.)

آبیاری مناسب نخل یوکا

خاک مناسب گل یوکا

مراقبت از گل یوکا در داخل خانه با نوع خاک و نوع گلدان آغاز می‌شود. خاک سبک با زهکشی بالا، خاک مناسب برای گل یوکا است. گلدانی که برای گل یوکا انتخاب می‌کنید باید منافذ زهکشی خوبی داشته باشد. یوکا به ترکیب آنچنان غنی خاک نیازی ندارد، فقط فراموش نکنید که رطوبت بیش از حد، آن را آزار می‌دهد. خاک‌های گلدان تجاری که حاوی مواد آلی و پرلیت هستند، خاک مخصوص گل یوکا است. این را هم به یاد داشته باشید که شما برای یک درختچه خاک تهیه می‌کنید، بنابراین اگر خاک زیادی سبک باشد، شاید موجب سرنگونی آن شود.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی سایه دوست غافل نشوید.)

 خاک مورد نیاز گل یوکا باید نه آنقدر سبک که گیاه را سرنگون کند و نه آنقدر سخت و خشن باشد که ریشه‌ها را آزار دهد. خاک مناسب یوکا، خاکی از ترکیب شن و ماسه و پرلیت است. خاکی که زهکشی خوبی داشته باشد، گل یوکا را سرزنده و شاداب نگه میدارد. برای نگهداری گل یوکا خرید خاک استاندارد گلدان انتخاب خوبی است.

(از محصولات صفحات کروتون و اگزالیس نیز دیدن کنید.)

خاک مورد نیاز گل یوکا

میزان رطوبت دلچسب برای گل یوکا

گل یوکا رطوبت را به آن معنا که خاکش دائما اسپری شود را دوست ندارد، در عوض، وجود هوای مرطوب در اطرافش را می‌پسندد. مثلا وجود یک دستگاه بخور در کنار این گیاه، ماهی یکی دوبار، می‌تواند حال آن را جا بیاورد.

(در صفحات سیکلامن، اریکا، فیلودندرون و دراسنا انواع متنوع گل های آپارتمانی با بهترین قیمت را فراهم آورده‌ایم.)

رطوبت مورد نیاز گیاه یوکا

دمای مناسب برای گل یوکا (Yucca)

از بین تمامی موارد مربوط به مراقبت از گل یوکا، درجه حرارت و رطوبت داخل خانه راحت ترین است. گل یوکا نسبت به بسیاری از گیاهان داخلی محبوب، دامنه دمایی وسیع‌تری را تحمل می‌کند. دمای ایده آل یوکت بین 18 تا 23 درجه سانتی‌گراد است. با این حال، آنها در دمای 10 درجه یا 32 درجه سانتی گراد نیز کاملاً سرحال هستند. برخی از باغبان ها آنها را برای تابستان به خارج از منزل می‌برند، در حالی که برخی دیگر آنها را تا زمستان در گل خانه‌ی خنک نگه می‌دارند.

یوکا اگرچه گیاه گرمسیری است، اما دمای خانه را دوست دارد. فقط از نوسانات دمایی به دور باشد. یوکا را به دور از هیترها و جریان مستقیم هوای سرد توسط کولرها، قرار دهید.

(از صفحه برگ انجیری و کاج نیز دیدن کنید.)

دمای مورد نیاز برای نگهداری نخل یوکا

تغذیه گل یوکا

کود رقیق شده برای گل یوکا آن هم در زمان رشد، یعنی در طول فصل بهار و تابستان، توصیه می‌شود. هر ماه یکبار زمان خوبی برای تغذیه‌ی خاک گل یوکا مناسب است.

(محصولات اسکاندیس، شامادورا و ارکیده تک شاخه را از دست ندهید.)

تغذیه گل یوکا

آیا گل یوکا سمی است: یوکا دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان

گل یوکا برای گربه‌ها، سگ‌ها و انسان‌ها نسبتا سمی است. البته یوکایی که بلند شده و قطع کشیده هیچ تهدیدی برای حیوانات و کودکان ندارد، اما یوکای جوان کوتاه قد، نه تنها با بلعیدن برگ‌هایش سمی است بلکه با برگ‌های تیزش نیز می‌تواند برای کودکان و حیوانات خطرناک باشد. کم پیش می‌آید که حیوان خانگی شما مثل سگ یا گربه بتواند به برگ‌های گل یوکا دسترسی پیدا کند.

اما این را در ذهن داشته باشید که مجموعه‌ی گل یوکا برای حیوانات خانگی و حتی انسان سمی است. به طوری که بلعیدن برگ آن موجب تحریک دهان و معده و استفراغ می‌شود. بنابراین برای هرس کردن بهتر است از دستکش استفاده کنید و اگر حیوان خانگی شما از برگ آن گیاه بلعید، به دامپزشکی مراجعه کنید.

(در صفحه بنت قنسول، حسن یوسف، گیاه گل گندمی و گیاه برگ عبایی طیف متنوعی از گیاهان آپارتمانی با ارسال فوری در تهران موجود است.)

سمی بودن گل یوکا

چگونه گل یوکای زیباتری داشته باشیم؟

گل یوکا با زرد شدن و در نهایت ریختن برگ‌های پایینی خود، اعلام می‌کند که حالش خوب است و دارد قد می‌کشد و کم کم با جوانه زدن برگ‌های جوان، به درختچه‌ای نیرومند و شکوه‌مند تبدیل می‌شود. اگرچه دیدن یک ساقه‌ی تنومند در سالن خانه‌های مدرن بسیار دیدنی و شیک است اما با بلندتر شدن گیاه و وجود یک ساقه بزرگ چندان جذابیتی ندارد، بخاطر همین، برای زیباتر شدن درختچه‌ی یوکا، آن جوانه‌هایی که در بالای ساقه در حال رشد هستند را بعد از آموزش تکثیر یوکا، در کنار درختچه‌ی بالغ بکارید تا گلدان یوکای شما زیباتر جلوه کند. درختچه‌ی یوکا یک گزینه عالی برای خانه‌های مدرنی است که به سبک مینیمالیستی چیده می‌شوند.

(از محصولات صفحه آگلونما، لیندا، نخل ماداگاسکار و آرالیا نیز بازدید کنید.)

گیاه یوکا زیبا

تعویض گلدان گل یوکا

تعویض گلدان گل یوکا در کوتاه مدت، چندان ضروری نیست اما بر اساس یک قاعده‌ی کلی، هر دو سال یک بار، آن هم در فصل بهار، زمان مناسبی برای تعویض گلدان گل یوکا است. فقط دقت داشته باشید چون گل یوکا با قد کشیده شدن و انباشته شدن برگ‌ها در بالای گل یوکا بسیار سنگین می‌شود، باید گلدانی سنگین و عمیق برایش انتخاب کنید تا از دمر شدن و افتادن گیاه جلوگیری شود.

(مطلب آشنایی با آفت گیاهان آپارتمانی نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود.)

گلدان گل یوکا

طریقه‌ی تکثیر یوکا

گل یوکا بر روی یک ساقه تنومند پرورش می‌یابد و بعد از مدتی، یک یوکای جدید و جوان از قسمت بالایی ساقه درست در زیر دسته برگ‌ها (پاگیاه) جوانه میزند و رشد می‌کند، اما ریشه‌هایش گویا با گیاه اصلی مشترک هستند، این مدل رشد‌ گل یوکا تا حدود زیادی شبیه به درخت نخل یا درخت دراکنا است.
برای تکثیر این گیاه تنومند، یک روش پیچیده‌ای برای قلمه زدن از ریشه وجود دارد، اما چون خیلی از باغبانان خبره نیز این کار را کمتر انجام می‌دهند، ما هم به شما توصیه نمی‌کنیم. روش ساده‌ای که تمامی افراد در آن برای قلمه زدن گل یوکا موفق بوده‌اند، جدا ساختن پا گیاه از روی تنه‌ی اصلی و کاشتن آن در یک گلدان جدید است.

(به مطلب نگهداری از گیاه دیفن باخیا نیز رجوع کنید.)

تکثیر نخل یوکا

سرعت رشد گل یوکا

به طور کلی گل یوکا یک گیاه چند ساله با سرعت رشد متوسط است. در گلدان حدود 50 سانتی‌متر رشد می‌کند و اگر خوب مورد لطف باغبان قرار بگیرد ارتفاعش به 4 متر نیز می‌رسد.

(از مطلب نگهداری از گیاه سرخس نیز بازدید کنید.)

رشد گیاه یوکا

چگونه سرعت رشد گل یوکا را بالا ببریم؟

اگر ریشه‌های ‌گل یوکا را با هورمون رشد تغذیه کنید، سرعت رشد جوانه‌ها روی تنه آن بالا می‌رود. دقت داشته باشید که برای کاشتن یوکای جوان باید خاک گلدان مرطوب باشد، اما حواستان باشد که آبدهی زیاد منجر به پوسیدگی ریشه‌ها نشود. به قلمه‌ها تا زمانیکه حسابی جان نگرفته اند کود ندهید، و فقط با قرار دادن در معرض آفتاب، آن‌ها را تغذیه کنید.

(به مطلب نگهداری از گیاه لیندا نیز رجوع کنید.)

رشد زیاد گل یوکا

گلدهی گیاه یوکا

گلدهی گل یوکا در فضای خانه خیلی نادر است و بیشتر بجای گلدهی، ساقه‌ی تنومند و برگ‌های بیشتری تولید می‌کند. اما با این وجود، اگر شرایطش در خانه نیز مهیا باشد همانند یوکاهایی که در بیرون رشد می‌کنند می‌تواند گل‌های زنگوله شکل خوشه‌ای در بالای برگ‌هایش نمایان شوند. گل‌های یوکا سفید رنگ است و بوی شیرینی دارند.

(از مطلب نگهداری از گیاه دراسنا نیز بازدید کنید.)

گلدهی گیاه یوکا

مشکلات گل یوکا:

لکه‌ دار شدن و تغییر شکل برگ‌ها

ایجاد لکه روی برگ‌های گل یوکا، می‌تواند به خاطر وجود قارچ باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، برگ‌های آسیب دیده را از گیاه جدا کرده و با سم قارچ‌کش حمله‌ی آن‌ها را خفه کنید. وجود لکه بر روی برگ‌های گل یوکا، می‌تواند دلیل دیگری، یعنی کیفیت پایین هوا باشد. به خصوص در زمانیکه رطوبت هوا بسیار بالا است، این اتفاق بیشتر در فصل‌های سرد سال پیش می‌آید. برای جلوگیری از این اتفاق، جای گیاه را عوض کرده و آن را به مکانی که دمای متعادل و نسبتا ثابت دارد، منتقل کنید.

مشکلات گیاه یوکا

وجود نوارهای سفید بر روی برگ‌های‌ گیاه یوکا

وجود نوارهای سفید بر روی برگ‌های گیاه یوکا می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد:

عفونت‌های قارچی: عفونت‌های قارچی مثل کپک پودری، می‌تواند دلیل این آفت باشد. البته عفونت‌های قارچی، برای گیاهانی که داخل خانه نگهداری می‌شوند اتفاق رایجی نیست، مگر اینکه گیاه خود را برای مدتی در باغ یا باغچه‌ای گذاشته باشید.

آفات چسبنده Pests: آفاتی مانند Pests و شته‌ها که مواد زائده و چسبنده‌ای از خود ترشح می‌کنند که منجر به جذب باکتری‌ها می‌شود.
پودرهای سفید علائمی برای رشد گیاه: پودرهای سفید روی برگ‌های گیاه یوکا اگر چسبنده نباشند و حالتی گچی داشته باشند و به راحتی با لمس کردن از بین بروند از علائم رشد گیاه است و جای هیچ نگرانی ندارد. اما اگر این لکه‌های سفید چسبنده هستند و گاها در بین آن‌ها نقاط قهوه‌ای و سیاه کوچکی نیز می‌بینید به این گیاه آفت زده است و باید در صدد درمان آن باشید.

نوارهای سفید برگ گل یوکا

خم شدن برگ‌های گیاه یوکا

پژمردگی و افتادگی برگ‌های گیاه یوکا می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. اولا برخی از یوکاها به طور طبیعی چنین ویژگی را دارند. اما اگر ناگهان دچار این مشکل شده‌اند، می‌تواند دلیل آن:
روش آبیاری نادرست (آبیاری کم یا آبیاری زیاد)
شوک ایجاد شده به گیاه، بعد از جابه‌جایی یا تعویض گلدان
کود زیاد؛ کود زیاد منجر به برهم زدن تنظیمات رشد گیاه می‌شود

خم شدن برگ یوکا

علت زرد شدن برگ‌های یوکا

برگ‌های گیاه یوکا به چند دلیل ممکن است زرد شود اما به طور کلی نگران این مشکل نباشید. علل زرد شدن برگ‌های یوکا به صورت زیر است:

نور نامناسب: رشد گیاه یوکا در نور غیرمستقیم و روشن خوب است. این گیاه می‌تواند نور کم را تحمل کند اما رشد آن بسیار آهسته‌تر خواهد شد. وقتی یوکا برای مدتی طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد برگ‌های آن زرد شده و می‌سوزد.

رطوبت: خاک بدون رطوبت و یا با رطوبت کافی برای نگهداری از یوکا بسیار ضروری است. شایع‌ترین علت زرد شدن برگ‌های یوکا، آبیاری بیش از حد آن است، درحالی که این گیاه برای بقا نیاز به آبیاری زیاد ندارد. فقط زمانی به یوکا آب بدهید که 50% خاک آن خشک شده باشد. حتما آب اضافی که از زیر گلدان خارج می‌شود را دور بریزید چرا که باعث پوسیدن و از بین رفتن گیاه شما خواهد شد.

آفات: حشرات مکنده‌ی شیره‌ی گیاه مانند کنه‌ی تارعنکبوتی ممکن است رطوبت گیاه شما را تخلیه کنند. این مشکل خود را با زرد شدن کاسبرگ‌ها و ساقه‌ها نشان می‌دهد. حشراتی مانند شپشک، شپشک آردی و کنه‌های تارعنکبوتی اغلب در شرایط محیط داخل آپارتمان رخ می‌دهند. اگر این حشرات به سرعت از بین نروند تکثیر می‌شوند و در امتداد برگ‌ها به داخل گوشه‌ها و شکاف‌های گیاه می‌روند. این حشرات به گیاه شما آسیب رسانده و باعث زرد شدن برگ‌های آن می‌شوند.

زرد شدن برگ گل یوکا

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های یوکا

قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های یوکا مشکلی طبیعی است و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد. علت این موضوع می‌تواند خشکی بیش از حد خاک باشد. اگرچه گیاه یوکا خیس و مرطوب بودن خاک را نمی‌پسندد اما حواستان باشد گیاه خود را برای مدتی طولانی خشک و بدون آب نگذارید! یک برنامه‌ی آبیاری ثابت داشته باشید و زمانی که 50% خاک شما خشک است به آن آب بدهید. اگر به طور تصادفی تمام خاک گیاه یوکا خشک شد یا برای مدت زمانی طولانی به آن آب نداده‌اید، برگ‌های آن شل، سست و آویزان می‌شود. در این صورت بهتر است به اندازه‌ی کافی گیاه را آبیاری کنید.

بیماری های نخل یوکا

پژمرده شدن گیاه یوکا

برگ‌های‌ گیاه یوکا، برگ‌های کشیده و ضخیمی هستند و در صورت ایجاد پژمردگی در یک قسمت، ظاهری زشت ایجاد می‌کند؛ به طوریکه در یک نگاه به نظر می‌آید کل گیاه درگیر است. آنقدر برگ‌های گیاه یوکا ضخیم و سفت هستند که خود به خود زمین نمی افتدند بنابراین باید دست بکار شوید و خودتان برگ‌های زرد و پلاسیده شده را بدون اینکه به ساقه فشار بیاید به سمت پایین کشیده و از گیاه اصلی جدا کنید.

پژمرده شدن گل یوکا

گل یوکا برای آپارتمان است یا حیاط؟

یوکا فیلی یک گیاه خانگی محبوب در اکثر مناطق آمریکا است. البته که در فضای باز نیز به خوبی رشد می‌کند.

گل آپارتمانی یوکا

گیاه یوکا چند سال عمر می‌کند؟

اگر در نگهداری گیاه یوکا حواستان به میزان آب، نور و خاک مناسب باشد، یوکا قابلیت اینکه چندین دهه رشد کند را دارد.

عمر گل یوکا

خرید گیاه یوکا از گل فروشی آنلاین گل باما

برای داشتن یک درختچه‌ی زیبا و لاکچری خرید گیاه یوکا انتخاب ایده‌آلی است. گیاه یوکا یک درختچه‌ی مقاوم و با حداقل جذب آفت است که جلوه‌ای زیبا به خانه یا محل کار شما می‌دهد. برای خرید گیاه یوکا به گل فروشی آنلاین گل باما مراجعه کنید.

خرید گل یوکا

ثبت سفارش از واتس اپ