مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

آرالیا aralia

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
آرالیا با گلدان سفالی
آرالیا با گلدان سفالی
550,000 تومان
آرالیا ژاپنی
آرالیا ژاپنی
330,000 تومان
گل باما

گل آپارتمانی آرالیا

فرض کنید که شما یک دفتر کاری دارید و حداقل ۷ تا ۸ ساعت مجبور هستید که در آن دفتر کار کنید. نمی‌دانم که آیا شما تجربه من را دارید یا نه، اما کار کردن به مدت طولانی و مخصوصاً در یک محیط کاری خسته‌کننده که رنگ‌های مات و خسته‌کننده‌ای دارد بعد از مدتی طاقت‌فرسا خواهد شد. برخی‌ها برای زنده کردن محیط کارشان دست به روش‌های مختلف می‌زنند. بعضی از کارمندان عکس‌هایی از عزیزان خودشان را روی دفتر کارشان قرار می‌دهند و نگاه کردن به این عکس‌ها باعث می‌شود که خاطرات خوش آن‌ها زنده شود و با انرژی بیشتری به کار خودشان ادامه دهند.

با نگهداری گیاهان آپارتمانی محیط زندگی و کار خود را دگرگون کنید

برخی از افراد گیاهان آپارتمانی را برای سبز کردن و زنده کردن محیط کارشان در آن‌جا نگهداری می‌کنند. هیچ‌چیز مثل اضافه کردن گیاه و گل به محیط کاری‌مان و حتی محیط‌هایی مثل خانه باعث زنده بودن آن نمی‌شود. این بدین خاطر است که گیاهان خودشان متعلق به طبیعت هستند و با رنگ سبزی که دارند، هر چقدر هم که فضای کوچکی از خانه یا دفتر ما را اشغال کنند، می‌توانند آن فضا را دگرگون کنند. علاوه‌بر زیبایی ظاهری، مزایای زیاد دیگری هم در خصوص نگهداری گیاهان آپارتمانی وجود دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌تواند روحیه شما را تقویت کند، استرس شما را کاهش دهد و تمرکز ذهنی شما را بیشتر کند.

آرالیا، گیاهی زیبا و جذاب برای طرفداران گل‌های آپارتمانی

اگر شما دوستدار رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی هستید پس حتماً به شما توصیه می‌کنیم با ما همراه باشید تا در این مقاله یک گیاه آپارتمانی زیبا به نام آرالیا به شما معرفی کنیم. گیاه آرالیا یک گیاه خانگی پرطرف‌دار است که نگهداری از آن نسبتاً آسان است و ظاهر بسیار زیبایی دارد. ما در این مقاله در این مورد صحبت خواهیم کرد که آرالیا چیست، انواع آن چه هستند و شرایط نگهداری گیاه آرالیا چگونه است.

آرالیا چیست

گیاه آرالیا از خانواده گیاه عشقه‌ایان است و تقریباً ۷۰ گونه دارد. زادگاه این گیاه آمریکا و آسیا است. آرالیا ظاهر زیبایی دارد. برگ‌های گیاه آرالیا حالت دندانه‌ای دارند و رنگشان سبز تیره است. شکل این گیاه به شکل درختی یا بوته‌ای است.

نگهداری از گل آرالیا

برای شرایط نگهداری از گل آرالیا درختی یا به‌طورکلی، گیاه آرالیا شما باید عواملی مثل نور، خاک، آبیاری و کوددهی را رعایت کنید که ما در این بخش این عوامل را به‌طور مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

نور و دمای مناسب برای نگهداری گل آرالیا 

بهترین میزان نور برای گل درختی آرالیا در آپارتمان نور غیرمستقیم آفتاب به میزان زیاد است. بنابراین، اگر شما گل آرالیا قرمز یا گل آرالیا درختی را در معرض نور آفتاب قرار می‌دهید حتماً اطمینان حاصل کنید که در جایی باشد که نور غیرمستقیم آفتاب به میزان خیلی زیاد به آن می‌تابد. میزان متوسط نور غیرمستقیم آفتاب برای گل آرالیا قرمز و انواع آرالیا مناسب است، اما این گیاه در نور غیرمستقیم زیاد رشد سریع‌تری دارد. بهترین دمای محیطی برای آرالیا ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

آبیاری و رطوبت مورد نیاز برای گل آرالیا 

برای نگهداری از انواع گیاه آرالیا شما نباید خیلی به آن آب دهید. برای همین، برای آبیاری آرالیا بهتر است صبر کنید تا سطح بالایی خاک آن خشک شود و بعد به آن آب دهید. علاوه‌براین، گل آرالیا قرمز و انواع آرالیا گیاهانی هستند که رطوبت را دوست دارند. برای همین، سعی کنید که محیط رشد گیاه شما ۵۰ درصد رطوبت یا بیشتر را دوست داشته باشد.

خاک و کود مناسب آرالیا

خاک برای رشد آرالیا باید ارگانیک باشد و ترکیب آن طوری باشد که زه‌کشی خوبی داشته باشد. کود مناسب آرالیا یک کود گرانول یا تدریجی است. شما برای رقیق کردن آن می‌توانید کود مناسب آرالیا را با آب ترکیب کنید. شما در سال می‌توانید به آرالیا ۱ یا ۲ بار کود دهید که بهتر است فصل کود دهی آن فصل رشد باشد یعنی در فصل تابستان و بهار.

مشکلات و بیماری‌های گل آرالیا

در نگهداری از گیاه آرالیا شما ممکن است به مشکلاتی بر بخورید که یکی از آن‌ها شل شدن برگ‌های آرالیا است. علت شل شدن برگ آرالیا می‌تواند متنوع باشد. یک علت شل شدن برگ آرالیا که خیلی ممکن است اتفاق بیفتد این است که شما محیط و مکان رشد آن را عوض می‌کنید. معمولاً هیچ گیاهی دوست ندارد محیط رشدش عوض شود. درصورتی‌که شما جای گلدان آرالیا را عوض کنید، اولین تغییری که ممکن است در آن مشاهده کنید این است که برگ‌هایش در حال شل شدن و افتادن هستند. این واکنشی است که گیاه به تغییر مکان خود می‌دهد. برای همین، ترجیحاٌ نباید مکان آن را عوض کنید. آبیاری زیاد، رطوبت کم، نمک زیاد در خاک و کوددهی زیاد و کم دادن غذا به خاک هم می‌توانند از دلایل دیگر شل شدن برگ‌های آرالیا باشند.

آرالیا دروغین

گیاه آرالیا دروغین یکی از انواع گونه‌های آلیا است. آرالیا دروغین برگ‌های دندانه‌داری دارد و رنگ این برگ‌ها شرابی یا برنزی هستند که به‌تدریج سبز می‌شوند. این گیاه رشد کندی دارد و زادگاه آن مناطق جنوبی اقیانوس آرام است. بااین‌حال، رشد این گیاه می‌تواند به ۶ فوت ارتفاع برسد، اما چون رشد کندی دارد شما می‌توانید چند سال از این گیاه با سایز کوچک یا متوسط در آپارتمان خود نگهداری کنید.

شرایط نگهداری آرالیا دروغین

برای نگهداری از گیاه آرالیا بهترین نور نور غیرمستقیم خورشید است. نور غیرمستقیم زیاد خورشید باعث می‌شود که برگ‌های بالغ آلیا رنگ سبز تیره‌تری داشته باشند. برای نگهداری از گیاه آرالیا شما می‌توانید آن را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید، اما حواستان باید باشد که این نور خیلی شدید نباشد و به مدت زیادی این کار را انجام ندهید. برای مثال، شما می‌توانید در صبح‌ها آن را در کنار پنجره‌های شرقی که نور آفتاب به آن می‌تابد قرار دهید و به آن نور مستقیم آفتاب بدهید. اما در بعدازظهر که نور آفتاب شدید می‌شود این گیاه را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، چون ممکن است برگ‌های آن صدمه ببیند و از بین برود.

دما و رطوبت مناسب برای گل آرالیا دروغین

گیاه آرالیا دروغین از سرما خوشش نمی‌آید. بهترین دما برای رشد گیاه آرالیا دروغین بین ۶۵ و ۸۵ درجه فارنهایت است. برای همین، اگر شما آرالیا را در محیط سرد به مدت طولانی نگهداری کنید، برگ‌های آن شروع به ریزش می‌کنند. همچنین، آرالیا دروغین رطوبت را دوست دارد و حداقل
رطوبت محیطی آن باید ۵۰ درصد باشد. اگر دیدید که محیط شما این میزان رطوبت را نداشت می‌توانید در یک سینی سنگ‌ریزه و آب قرار دهید و گیاه را روی آن سنگ‌ها بگذارید تا رطوبت را برای گیاه به وجود بیاورد. روش دیگر هم این است که می‌توانید روزانه بر روی برگ‌های آرالیا دروغین آب بپاشید تا رطوبت را برای او فراهم کنید.

آبیاری و کود مناسب برای گل آرالیا دروغین

برای آبیاری آرالیا دروغین خاک آن باید کمی مرطوب باشد، اما توجه داشته باشید که خیلی آن را خیس نکنید. برای همین، شما بهتر است صبر کنید که سطح بالایی خاک، یعنی ۱ تا ۲ اینچ از سطح خاک اول خشک شود و بعد به آن آب دهید. علاوه‌براین، آرالیا دروغین به کود نیاز زیادی ندارد و شما می‌توانید در فصل‌های بهار و تابستان هم به آن کود دهید.

 نحوه تکثیر آرالیا دروغین

برای تکثیر گل آرالیا دروغین از دو روش اصلی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها با کاشتن بذر و دیگری با قلمه زدن انجام می‌گیرد. ما در این‌جا روش تکثیر گل آرالیا دروغین با استفاده از بذر را برای شما توضیح می‌دهیم. برای تکثیر گیاه آرالیا دروغین با استفاده از بذر شما می‌توانید بذرها را از فروشگاهی که این مواد را می‌فروشد تهیه کنید. شما در مرحله اول باید بذرها را در آب ولرم کمی غوطه‌ور کنید. بعد از آن، باید بذرها را در ترکیب خاک خزه پوده زار و شین گلدان بکارید. بهتر است که این ترکیب خاک را در ظرفی بگذارید که هوا را وارد خود نمی‌کند. این کار برای این است که در داخل خاک قارچ نزند.

رشد بذرهای آرالیا دروغین چگونه است؟

بعد از آن، شما مرتب باید به خاک و بذر آب بدهید و آن را مرطوب نگه دارید. دمای محیط رشد بذرهای شما بین ۷۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت و نور محیطی آن‌هم باید روشن و غیر مستقیم باشد. علاوه‌براین، آرالیا دروغین محیط مرطوب را دوست دارد و شما باید کاری کنید که محیط رشد بذرها
مرطوب باشد. معمولاً بعد از گذشت ۴ تا ۵ هفته بذرهای آرالیا دروغین شما شروع به ریشه زدن می‌کنند.

گل آرالیا ابلق

آرالیا ابلق گونه‌ای از گیاه آرالیا است که برگ‌های بسیار زیبایی دارد. برگ‌های گل آرالیا ابلق شکل ظریف و زیبایی دارند و شکل آن‌ها به شکل قیطانی، گرد یا به شکل برگ اسفناج است. چیزی که باعث می‌شود که گل آرالیا ابلق خیلی زیبا به‌نظر برسد دو رنگ متفاوت در برگ‌های آن هستند. رنگ برگ گل آرالیا ابلق می‌تواند به به‌غیر از سبز و سفید، طلایی یا کرمی باشد.

خاک مناسب برای آرالیا ابلق

خاکی که مناسب این گیاه است باید زه‌کشی خوبی داشته باشد. شما برای خاک گیاه آرالیا ابلق می‌توانید خاک رس یا خاک عادی را انتخاب کنید که کمی دارای سنگ پرلیت است. این ترکیب خاک می‌تواند به گیاه کمک کند تا اگر آب آن زیاد بود آب را بتواند به‌خوبی از خود عبور دهد و خیلی مرطوب نشود. علاوه‌براین، اگر خاک گیاه آرالیا ابلق شما میزان آن کمی اسیدی بود هم اشکالی ندارد.

 آبیاری مناسب گیاه آرالیا ابلق

در آبیاری آرالیا ابلق میزان آب‌دهی شما باید معتدل باشد. بهترین توصیه ما در آبیاری آرالیا ابلق این است که قبل‌از هر بار آب دادن شما باید به خاک آن نگاه کنید. اگر دیدید که خاک آن خشک‌شده به آن کاملاً آب دهید.

نور مناسب برای آرالیا ابلق

برای در معرض قرار دادن گیاه آرالیا ابلق در برابر نور، شما بهتر است آن را در مقابل نور زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. به‌طورکلی، گیاهان آپارتمانی نور غیر مستقیم را خیلی زیاد دوست دارند و این نوع آرالیا که برگ‌های رنگی هم دارد خیلی نور صبح آفتاب را دوست دارد. معمولاً سعی کنید که این گیاهان را خیلی در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، چون برگ‌های آن ممکن است بریزند یا از بین بروند.

آرالیا مینیاتوری

اگر دلتان می‌خواهد یک گیاه با حالت بوته‌ای و برگ‌های متراکم و فشرده داشته باشید که برگ‌های با شکل ظریف و رنگ زیبا داشته باشند، آرالیا مینیاتوری برای شما انتخاب خوبی است. گیاه آرالیا مینیاتوری برگ‌هایی دارد که اغلب رنگ آن‌ها دو رنگ سبز و سفید هستند و می‌توانند به دکوراسیون شما ظاهر زیبایی را بدهند.

نحوه نگهداری آرالیا مینیاتوری

نگهداری از گل آرالیا مینیاتوری مثل انواع دیگر آرالیا است. برای مثال، شما برای آبیاری گیاه آرالیا مینیاتوری اگر حداقل هفته‌ای یک‌بار به آن آب بدهید، گیاهتان خوشحال است. حتماً قبل‌از آبیاری گل آرالیا مینیاتوری خاک آن را چک کنید و ببینید که خشک‌شده یا نه و بعد به آن آب دهید. یک نکته مهم دیگر در نگهداری از گیاه آرالیا مینیاتوری نور است. به‌خاطر این‌که گل آرالیا مینیاتوری برگ‌های سبز و سفید دارد، بهتر است که شما آن را در معرض نور زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید.

آرالیا ژاپنی

آرالیا ژاپنی هم گونه‌ای از گیاه آرالیا است. نام دیگر این آرالیا ژاپنی گیاه فاتسیا است. برگ‌های گیاه آرالیا اندازه‌شان بزرگ است و برگ‌های دندانه‌داری دارند. ارتفاع گیاه آرالیا ژاپنی می‌تواند در نگهداری آن در خانه به ۳ متر و اگر شما آن را در بیرون پرورش دهید به ۵ متر هم برسد.

آرالیا برگ پهن ژاپنی

آرالیا برگ پهن ژاپنی یک نوع از گل آرالیا ژاپنی است که برگ‌هایی محکم، پهن و براقی دارد. هرچقدر که گیاه آرالیا ژاپنی بیشتر رشد می‌کند، ساقه این گیاه بلندتر می‌شود و این برگ‌ها به خاطر این که کمی سنگین هستند، باعث می‌شوند که این ساقه به جلو خم شود. ساقه گیاه آرالیا برگ پهن ژاپنی بلند است و در محیط‌های آپارتمانی می‌تواند تا حداکثر ۲ متر ارتفاع رشد کند. علاوه‌براین، گل آرالیا ژاپنی برگ پهن محیط‌های رشد گرم و مرطوب را دوست می‌دارد.

نحوه تکثیر آرالیا ژاپنی 

همان طور که گفتیم، گیاهان را می‌توان با استفاده از بذر آن‌ها تکثیر کرد. اگر شما بذر آرالیا ژاپنی را تهیه کرده‌اید هم می‌توانید این گیاه را با استفاده از بذر آن تکثیر کنید. نحوه تکثیر بذر آرالیا ژاپنی با روش تکثیری که ما قبلاً با در مورد گیاه آرالیا توضیح دادیم مشابه است و فرق زیادی نمی‌کند. شما باید بذرها را در ترکیب خاک و شن بکارید و برای آن محیط رشد مرطوب و گرمی را تهیه کنید و آن را در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. همین‌که بذر آرالیا ژاپنی شروع به ریشه زدن کرد و برگ‌های آن درآمدند می‌توانید آن را در گلدان دیگری بکارید.

آرالیا مینگ

آرالیا مینگ نوعی از آرالیا است که زادگاه آن مناطق گرمسیری هند و جزایر پلینزیا است. آرام آرالیا مینگ یک گیاه بوته‌ای مانند همیشه سبز است. برگ‌های گیاه مینگ آرالیا ظریف و سرخسی هستند که از شاخه‌های باریک رشد می‌کنند. باید مواظب باشید که شما گیاه مینگ آرالیا را در دسترس حیوانات یا کودکان قرار ندهید، چون این گیاه کمی برای آن‌ها سمی است و خوردن آن می‌تواند باعث تحریک روده و مشکلات معده‌ای و روده‌ای شود.

نور مناسب برای گیاه مینگ آرالیا

نور مناسب برای نگهداری از گل آرالیا مینگ نور زیاد غیر مستقیم آفتاب است. محیط بومی این گیاه مناطق گرمسیری است. برای همین، این گیاه معمولاً محیطی گرم را دوست دارد. بهتر است که شما به مدت ۶ تا ۸ ساعت نور غیر مستقیم زیاد آفتاب را برای این گیاه فراهم کنید. با اینکه گل آرالیا می‌تواند نور مستقیم آفتاب را تحمل کند، اما مدت قرار دادن این گیاه در برابر نور مستقیم آفتاب نباید زیاد باشد.

خاک مناسب برای رشد گل مینگ آرالیا

خاک آرالیا مینگ شما باید زه‌کشی خوبی داشته باشد و بتواند موقعی که به آن آب می‌دهید آب را به‌خوبی از خود عبور دهد. شما برای خاک مناسب این نوع آرالیا می‌توانید ترکیب خاک با آهک و شن برای آن فراهم کنید تا این ترکیب خاک بتواند به‌خوبی رطوبت و خیسی خاک را کاهش دهد.

آبیاری و رطوبت مورد نیاز آرالیا مینگ

برای آب دادن به آرالیا شما اول باید بگذارید که خاک آن خشک شود و بعد کاملاً به آن آب دهید. همان‌طور که گفتیم این نوع گیاه زادگاهش مناطق گرمسیری است و برای همین، گرما و رطوبت را دوست دارد. اگر شما می‌خواهید گیاه مینگ آرالیا شما به‌خوبی رشد کند، بهترین دما برای آن ۶۵ تا ۸۵ درجه فارنهایت است. در فصل‌هایی مثل زمستان که فصل‌های خشک و سردی هستند خیلی از گیاه آرالیا مینگ تان نگهداری کنید، چون سرما و خشکی زمستان می‌تواند باعث از بین رفتن برگ‌های آن شود.

گل آرالیا بلک

آرالیا بلک گونه‌ای نادر و منحصربه‌فرد گیاه آرالیا است. آرالیا بلک دارای شاخ‌وبرگ زیادی است و حالت بوته‌ای دارد و برگ‌های آن به رنگ سبز تیره هستند. برگ‌های آن شکل منحنی و پرپیچ‌وخم دارند و ظاهر بسیار زیبایی به این گیاه می‌دهند.

گلدهی گیاه آپارتمانی آرالیا

کسانی که از گیاه آرالیا در آپارتمان خودشان نگهداری می‌کنند، شاید این فکر به ذهنشان برسد که آیا امکان گلدهی آرالیا وجود دارد؟ باید گفت که بله، امکان گلدهی آرالیا وجود دارد. گیاه آرالیا می‌تواند گل‌های سفید و زیبایی را اواخر تابستان تا اوایل پاییز تولید کند.

خرید گل آرالیا

گیاه آرالیا انواع مختلفی دارد و یک گیاه زیبا و جذاب برای نگهداری در آپارتمان است. در مورد گل آرالیا خرید آن از دو روش اصلی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید گیاه آرالیا را از گلخانه‌ها یا گل‌فروشی‌ها بخرید یا می‌توانید آن را به‌صورت اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید. قیمت گل
آرالیا می‌تواند بسته به‌اندازه و نوع آن متفاوت باشد. قیمت گل آرالیا که سایز کوچکی دارد نسبت‌به قیمت گل آرالیا که بزرگ‌تر است می‌تواند کمتر باشد. شما برای گل آرالیا خرید آن را می‌توانید از فروشگاه آنلاین گل باما انجام دهید. ما در این فروشگاه انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی را همراه با مشخصات و قیمت آن‌ها و امکان خریدشان برای شما فراهم کرده‌ایم.

ثبت سفارش تلفنی