مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

گل رز rose

شاخه گل رز

flower bunch

باکس گل رز

flower box

جام گل رز

flower cup

دسته گل رز

flower bouquet

سبد گل رز

flower basket

قیمت گل رز

گل رز به خاطر اساطیر یونانی با روز ولنتاین آمیخته شده است. شاید بخاطر همین باشد که اسم گل ولنتاین که می‌آید ناخودآگاه در ذهنمان گل رز ترسیم می‌شود. گفته می‌شود که بوته‌های گل رز در همان زمینی رشد کردند که آفرودیت (الهه عشق) وقتی خون معشوقه‌اش بر زمین می‌ریزد، بر آن اشک ریخته است. گل رز احتمالأ شناخته شده‌ترین گل در جهان است. گل‌فروشی‌ها از گل رز در باکس گل، دسته گل، دسته گل نامزدی، باکس گل خواستگاری و نیز تزئین حیاط و دیزاین باغچه‌ها استفاده می‌کنند.

اگر قصد خرید گل رز، و یا کاشت آن در باغچه خود را دارید، یک چیز را بدانید، گونه‌های بسیار مختلفی از گل رز وجود دارد که ما در گل‌ باما آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. تلاش کرده‌ایم با راه‌اندازی یک بستر آنلاین برای خرید انواع گل، در مراسم‌ها و مناسبت‌های مختلف در کنار شما باشیم. خواه خرید گل ترحیم و تسلیت باشد و خواه برای سفارش  گل خواستگاری یا گل عروسی، ما در گل باما کنار شما هستیم.

انواع مختلف گل رز

گل رز یکی از محبوب‌ترین انواع گل‌ها در جهان است و البته از آن دسته گل‌هایی است که انواع و گونه‌های مختلفی دارد! شاید جالب باشد بدانید بیش از 150 گونه گل رز و بیش از هزاران نوع پیوندی گل رز در جهان وجود دارد. پس چطور متوجه شویم که کدام گل رز مناسب ماست؟ بیشتر متخصصان گل رز را به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌کنند: گل رز وحشی، گل رزهای باغی قدیمی و گل رز مدرن. امروزه اکثر گل‌هایی که در باغ‌ها می‌بینید، گل رز مدرن است. اینها گونه‌هایی هستند که بیش از 150 سال است پرورش داده می‌شوند. بر خلاف گل رزهای باغی قدیمی، گل رزهای مدرن در تمام طول سال شکوفا می‌شوند و شکوفه‌ی این گل‌ها نیز بزرگتر است. با وجود این برخی معتقدند رزهای قدیمی مقاومت بیشتری داشتند و بعلاوه رایحه‌ی آنها نیز قوی‌تر بوده است!

انواع مختلف گل رز

گل‌های رز قدیمی

گل‌های رز قدیمی از زمان‌های بسیار دور وجود داشته‌اند و از آنها با نام گل‌های رز میراثی یا تاریخی نیز یاد می‌شود. این گل‌ها دارای رایحه‌ای قوی و شکوفه‌های دو گل هستند و تقریبا می‌توان گفت در برابر بیماری‌ها بسیار مقاومند. البته این گل‌ها به طور معمول فقط یک بار در هر فصل شکوفا می‌شوند. 

گل رز وحشی

گل رز وحشی، گل‌های وحشی دنیای گل رز هستند. این گل‌ها در واقع پیوندی نیستند و معمولا دارای یک شکوفه و پنج گلبرگ هستند و تقریبا همیشه به رنگ صورتی یافت می‌شوند. پیدا کردن یک رز وحشی سفید یا قرمز تقریبا یک ناهنجاری است و گل رز زرد وحشی نیز تقریبا نادر است!

گل رز وحشی

معرفی انواع گل رز

انواع گل رز با نام‌هایی مانند گل رز پیچکی، رز باغچه مدرن، گل رز رونده عطری، رز درختچه‌ای، گل رز مینیاتوری، رز گرندی فلورا و غیره یافت می‌شوند. در ادامه در مورد انواع گل رز توضیح خواهیم داد.

گل رز هلندی

گل رز هلندی بخریم یا رز ایرانی؟ فرق رز ایرانی و هلندی چیست؟ قیمت گل رز هلندی و قیمت گل رز ایرانی چقدر است؟ این سوالی هست که بیشتر مردم وقتی گل سفارش می‌دهند با آن مواجه می‌شوند. اما رز هلندی از نظر ژنتیکی اصلاح شده تا دوام بیشتری داشته باشد و مدت بیشتری شاداب و با طراوت باقی بماند. گل رز هلندی معمولا بین ۳ تا ۵ روز در دمای اتاق ماندگاری دارد. از نظر اندازه، رز هلندی درشت‌تر از رز ایرانی است و حدود ۴-۵ سانیتمتر قطر دارد. تمایز دیگر رز هلندی در جنس مخملی و ضخیم گلبرگ‌های آن است. تنوع رنگ‌بندی رز هلندی از رز ایرانی بیشتر است و همین باعث شده تا کاربرد آن در باکس گل و دسته گل طبیعی بیشتر از انواع دیگر رز باشد. در آخر باید گفت قیمت گل رز هلندی با توجه به هزینه‌های پرورش آن معمولا 4-5 برابر بیشتر از انواع دیگر است.

گل رز هلندی

گل رز ایرانی

رز ایرانی معمولا بین 2 تا 3 روز در دمای اتاق شاداب می‌ماند. گل رز ایرانی از نظر اندازه، معمولا نصف رزهای هلندی است و شاخه‌ی آن مملو از خار است. جنس گلبرگ‌های رز ایرانی نازک‌تر و حساس‌تر از رز هلندی است و معمولا رنگ‌بندی کمتری نسبت به رز هلندی دارد. نکته‌ی آخر اینکه قیمت شاخه گل رز ایرانی، به علت هزینه‌های پایین پرورش، کمتر از رز هلندی است.

گل رز ایرانی

گل رز پیچکی

رزهای پیچکی در دهه ۱۸۶۰ معرفی شدند و دارای دانه یا میوه‌ی توت مانند هستند و همچنین عطر بسیار خوبی دارند. در واقع، اگر می‌خواهید تشخیص دهید که آیا یک گل رز واقعا از گونه قدیمی است یا خیر، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آن را بو کنید! زیرا این گل‌های رز آنتیک دارای عطر بسیار دل‌انگیزی هستند که ماندگاری بسیار طولانی دارد. این گونه در اواخر تابستان یا اوایل پاییز شکوفه می‌دهد و دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است که از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رز خزه‌ای آنتیک (Antique Moss Rose) یک گونه بسیار زیبا از رنگ صورتی و سفید
  • رز درختچه بالرینا (Ballerina Rose) دارای گلبرگ‌های کوچک‌تر به رنگ صورتی روشن
  • رز بلاش فندقی (Blush Rose) دارای گلبرگ‌های سفید با اندازه‌ی معمولی
  • رز آنتیک فانتین لاتور (Fantin Latour Rose) معمولا دارای گلبرگ‌های سفید که بخشی از آن صورتی روشن است.
  • رز جاکوس کارتیر  (Jacques Cartier Rose)یک گونه‌ی سفید و صورتی.
  • رز رونده‌ی بانو بنکس (Lady Banks Rose) دارای گلبرگ‌های کوچک‌تر در رنگ‌های مختلف.

رز درختچه‌ای

محبوب‌ترین گونه، رز درختچه‌ای گونه ناک‌اوت است، که معمولاً دارای رنگ صورتی تیره و قرمز است. از نظر بسیاری از متخصصین، اینگونه بهترین گونه‌ی رز درختچه‌ای است. گل رز درختچه‌ای تا به حال چندین جایزه افتخاری را از موسسه‌های ارزیابی گل‌های رز دریافت کرده است و به دلیل تنوع و تطبیق‌پذیری زیادی که دارد، می‌توان آنها را در بالکن‌ها، خانه‌ها، آپارتمان‌ها (به شرطی که آنان را در گلدان قرار دهید) حتی در حیاط خلوت‌ها نیز کاشت.
گل‌های رز درختچه‌ای دارای بوته‌های بسیار حجیم با قابلیت چندین بار شکوفه دادن هستند. ساقه‌های جدید این گونه، قابلیت دوباره شکوفه دادن دارد و از آن‌ها می‌توان برای تزیین حصارها و تخته‌های گلی متنوع استفاده کرد. این رزهای درختچه‌ای دارای رنگ‌ها و گونه‌های بسیار مختلفی هستند، از جمله رز انگلیسی و رز سویلانا. شما می‌توانید این گل‌ها را در رنگ‌های صورتی، سفید و حتی قرمز پیدا کنید.

رز درختچه‌ای

گل رز مینیاتوری

گل رز مینیاتوری گونه‌ی بسیار متنوع با استفاده‌های مختلف است. مردم این گل‌های رز مینیاتوری را به خاطر ظاهر منحصر به فرد و یا به دلیل نیاز به فضای کم برای کاشت، انتخاب می‌کنند. این گل‌ها را می‌توان در گلدان به عنوان گل آپارتمانی نیز پرورش داد. از گل رز مینیاتوری می‌توان برای تزیین فنس‌ها و همچنین کاشت به صورت گروهی در تخته‌های گلی استفاده کرد. این گل‌ها معمولا فقط تا ارتفاع ۳۷ سانتی‌متری رشد می‌کنند، اما بعضی از آنان می‌توانند تا ارتفاع ۷۴ سانتی‌متر هم رشد کنند.

گل رز گراندی فلورا

رز گراندی فلورا گونه‌ای بسیار مقاوم از گل رز است که گل‌های صورتی آن یا به صورت تک شکوفه‌ای و یا دسته‌ای رشد می‌کنند. رز ملکه الیزابت محبوب‌ترین نوع از این گونه گل است و اگر آن را در وسط یک تخته‌ی جزیره‌ای و در محاصره‌ی سایر گل‌های دیگر به رنگ‌های صورتی و آبی قرار دهید، جذابیت آن بیشتر هم خواهد بود. 
این گل می تواند تا ارتفاع یک و نیم تا دو و نیم متری رشد کند و به علت حجم بالای آن می‌توان از آن برای قرار دادن در وسط میز استفاده کرد. اگر این گل را با گل‌های کوچک‌تر در رنگ‌های مختلف احاطه کنید، زیبایی آن چندین برابر خواهد شد. گل رز گراندی فلورا در باکس گل بسیار زیبا جلوه خواهد کرد.

گل رز گراندی فلورا

رنگ‌های مختلف گل رز و معنای نمادین آن‌ها 

معنای گل رز قرن‌هاست که تقریبا همه‌ی فرهنگ‌ها را مجذوب خود کرده است. اگرچه معمولا رز قرمز را نماد عشق و علاقه می‌دانند اما گل‌های رز بیش از آنچه فکر کنید، مهم هستند. در واقع هر رنگ گل رز معنای متفاوتی دارد و می‌توان از این معانی برای بیان احساسات و حرف‌های ناگفته استفاده کرد. فرقی نمی‌کند بخواهید عشق، شادی، دوستی یا غم را بیان کنید، یک دسته گل، سبد گل یا باکس گل رز می‌تواند راهی عالی برای بیان این احساسات باشد. حالا اگر می‌خواهید بدانید هر رنگ گل رز چه معنایی دارد با ما همراه باشید!

رنگ‌های مختلف گل رز و معنای نمادین آن‌ها 

گل رز سفید

معنی گل‌های رز سفید خلوص و تشکر است. شاید به همین دلیل است که این گل برای عروسی‌ها نیز بسیار محبوب است زیرا نماد عشقی جوان و وفاداری ابدی را القا می‌کند. رنگ سفید همچنین می‌تواند نمایانگر آغازهای تازه و مسیری شفاف و خالص باشد که البته گل رز سفید را برای مراسم عروسی ایده‌آل می‌سازد. 

گل رز سفید

گل رز آبی

رنگ گل رز آبی به طور طبیعی در طبیعت وجود ندارد اما می‌توانید این گل‌های محسورکننده را در هر گل‌فروشی در سطح شهر ببینید. گل‌های رز به رنگ آبی، معنی رمز و راز و خیال را با رنگ خاص و مسحورکننده‌ی خود منتقل می‌کنند. از نظر عشق، معنی رنگ گل رز آبی، تجسم میل و شهوت است و به عنوان هدیه به یک دوست نیز می‌توانند نشان‌دهنده‌ی عشقی دست نیافتنی اما لطفی غیرقابل وصف باشد.

گل رز صورتی

گل رز صورتی معنای قدردانی و تحسین را با خود به همراه دارند. یک دسته گل رز صورتی مناسب برای افرادی است که می‌خواهید از آنها قدردانی کنید، فرقی نمی‌کند همسر شما باشد یا یک دوست و یا یک معلم. رز صورتی بعلاوه می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ظرافت و زنانگی باشد که این گل را برای رویدادهایی مانند مهمانی نامزدی، جشن‌های عروسی و یا جشن تولد نوزاد مناسب می‌سازد. 

گل رز صورتی

گل رز زرد

گل رز زرد معنای گرما و خوشبختی را با خود به همراه دارد. این موضوع خیلی هم عجیب و غریب نیست! چرا که رنگ روشن و آفتابی گل‌های رز زرد بلافاصله می‌توانند بر لب هر کسی لبخند بنشانند. گل رز زرد معمولا به عنوان گل دوستی شناخته می‌شود و یک دسته گل رز زرد نیز نمایانگر شادی از سمت یک دوست است. در واقع هدیه دادن یک دسته گل رز زرد راهی عالی برای گفتن "با وجود تو خوشحال هستم" است! 
جالب است بدانید در دوره‌ی ویکتوریا گل رز زرد نماد حسادت بود اما مدت‌هاست که این معنا کنار گذاشته شده است و امروزه نماد جهانی گل رز زرد، شادی ناب و فراوان است. 

گل رز زرد

گل رز قرمز

همه‌ی ما تقریبا با معنای گل رز قرمز آشنا هستیم. قرن‌هاست که در فرهنگ‌های مختلف از گل رز قرمز برای نشان دادن عشق و علاقه استفاده می‌شود. گل رز قرمز در واقع هدیه‌ی مناسبی برای روز ولنتاین هم هست و ظاهر زیبا و ظریف آن نمادی کلاسیک برای بیان "دوستت دارم" است. معنای گل رز قرمز به طور کلی عشق و علاقه است. با این حال، تفاوت‌هایی هم در آنها وجود دارد. برای مثال یک رز به رنگ قرمز تیره به این معنی است که شما برای تعهد آماده هستید و می‌تواند پیوند عمیق‌تری نسبت به گل رز قرمز روشن بیان کند که نمادی از اشتیاق و تمایل است. به هر حال پیام عاشقانه‌ی شما هر چیزی که باشد یک دسته گل رز قرمز همان چیزی است که برای بیان آن نیاز خواهید داشت. 

گل رز قرمز

گل رز نارنجی

معنای گل رز نارنجی اشتیاق و انرژی است. به همین خاطر یک دسته گل رز نارنجی انتخابی مناسب برای تبریک ارتقای شغلی یا پیدا کردن یک شغل جدید است. عجیب نیست که گل رز نارنجی برای بیان تحسین و اشتیاق استفاده می‌شود، چرا که با یک نگاه به این گل‌ها و رنگ زنده‌ی آنها حس شادی و اشتیاق در فرد به وجود می‌آید. گل رز نارنجی با رنگ روشن و زنده‌ی خود هر فضایی را روشن می‌کند و به محیط اطراف خود انرژی می‌دهد. دسته گل رز نارنجی برای کسانی که کاری جدید را شروع می‌کنند می‌تواند بسیار انگیزشی و ایده‌آل باشد. 

گل رز نارنجی

گل رز هلویی

گل رز هلویی نمادی برای سپاسگزاری است. لحن دوست‌داشتنی و رنگ روشن این گل با فضای داخلی بسیار متناسب است و بعلاوه یک دسته گل رز هلویی را به هدیه‌ای دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند. اگر به دنبال هدیه‌ای برای تشکر هستید، یک باکس گل، سبد گل یا دسته گل رز هلویی انتخاب مناسبی است. 

گل رز هلویی

گل رز بنفش

یکی از زیباترین گل‌های رز، گل رز بنفش است؛ گلی که افسون و عشق در نگاه اول را منتقل می‌کند. البته گفته می‌شود این موضوع به خاطر کمیاب بودن این رنگ گل رز است. 

گل رز بنفش

گل رز سبز

گل‌های رز سبز نمایانگر طبیعت، بازجوانی و باروری هستند. این می‌تواند بازجوانی در روحیه یا جسم انسان باشد و اغلب گل رز سبز به عنوان نمادی برای ثبات و تعادل استفاده می‌شود. یک دسته گل از گل‌های رز سبز را می‌توان برای ابراز امیدواری در زمان‌هایی که نیاز به مبارزه و تلاش هست، ارسال کرد. 

گل رز سیاه

گل رز سیاه به طور سنتی به معنای مرگ و از بین رفتن است که البته پیام مثبتی نیست! با این حال در سال‌های اخیر معنای گل رز سیاه تغییر کرده و به سنبلی برای مرگ الگوها و عادات قدیمی و حرکت به سوی نظمی جدید درآمده است. از این جهت یک دسته گل رز سیاه یا باکس گل رز سیاه می‌تواند به معنای اعتماد به نفس و تولدی دوباره باشد. ترکیبی از گل رز سیاه با گل رز سبز نیز می‌تواند نمادی برای دوران جدید مملو از امید و مثبت‌اندیشی باشد. 

گل رز سیاه

چطور از گل شاخه‌ای رز مراقبت کنیم؟

گل رز شاخه‌ای معمولا تا یک هفته به خوبی دوام می‌آورد و شاداب می‌ماند، البته اگر آنها را در جایی خنک نگهداری کنید و از غذای گل هم به آنها بدهید. با این حال شاید بخواهید با رعایت نکاتی بیشتر عمر و ماندگاری گل‌های رز را بیشتر کنید. به این ترتیب می‌توانید برای مدت زمان بیشتری از زیبایی گل‌های خود لذت ببرید. ماندگاری رزهای شما به سلامت کلی گل‌ها، نوع گل رز و نوع نگهداری از آنها بستگی دارد. در ادامه به چند نکته برای مراقبت از گل رز اشاره می‌کنیم تا بتوانید این گل‌های زیبا را برای مدت بیشتری باطراوات و شاداب داشته باشید. 

چطور از گل شاخه‌ای رز مراقبت کنیم؟

استفاده از گلدان تمیز برای گل‌های شاخه‌ای رز

برای آغاز کار لازم است از یک گلدان کاملا تمیز استفاده کنید. گلدان‌های کثیف می‌توانند باکتری‌هایی را در خود جای دهند که باعث خراب شدن سریع گل‌های شاخه‌ای و پژمرده شدن آنها می‌شود. برای اطمینان از تمیز بودن گلدان می‌توانید آن را با مخلوطی از سرکه و جوش شیرین بشویید. البته استفاده از آب و صابون نیز روش ساده و موثری است. 

استفاده از گلدان تمیز برای گل‌های شاخه‌ای رز

اصلاح ساقه‌ی گل رز

تعویض آب شاخه گل‌های رز هر دو روز یکبار می‌تواند باعث تازه ماندن بیشتر آنها شود. با این حال هر وقت که آب گلدان را تعویض می‌کنید لازم است ساقه‌ی گل‌ها را به اندازه‌ی 1 اینچ (2.5 سانتی‌متر) ببرید. مهم است که این کار را در زیر آب، با زاویه‌ی 45 درجه و به وسیله‌ی یک چاقو یا قیچی باغبانی تیز انجام دهید. می‌توانید این کار را درون یک سطل آب یا زیر شیر آب انجام دهید. این کار اطمینان می‌دهد که مویرگ‌های آوند چوبی توسط حباب‌های میکروسکوپی مسدود نمی‌شوند چرا که حباب‌ها مانع جذب آب و مواد مغذی خواهند شد. 
لازم به ذکر است هر چه ساقه را کوتاه‌تر کنید ماندگاری گل شما بیشتر خواهد شد چرا که آب کمترین فاصله را برای رسیدن به گلبرگ‌های گل رز شما می‌پیماید. 

جدا کردن برگ‌ها از ساقه‌ی گل رز

هنگام قرار دادن گل رزهای شاخه‌ای درون گلدان، سعی کنید هیچ برگی در زیر سطح آب قرار نگیرد. برگ‌هایی که زیر آب قرار می‌گیرند شروع به پوسیدن می‌کنند و باعث ایجاد باکتری‌هایی می‌شوند که گل شما را پژمرده خواهد کرد. این ترفند ساده‌ای برای افزایش چشمگیر ماندگاری گل رز شاخه ای است. 

جدا کردن برگ‌ها از ساقه‌ی گل رز

قرار دادن گل رز در یک مکان خنک

بهترین مکان برای قرار دادن گل رز شاخه‌ای یک نقطه‌ی سرد در خانه یا محل کار شماست. دمای گرم برای گل رز خیلی مطلوب نیست زیرا گل‌ها بیش از حد گرم شده و خشک می‌شوند. همچنین بهتر است گل‌های رز خود را مستقیما زیر باد سر کولر قرار ندهید. 

تعویض منظم آب گلدان 

ساده‌ترین راه برای افزایش ماندگاری گل‌های رز تغییر منظم آب گلدان آنها است. حداقل لازم است این کار را یک روز در میان انجام دهید. این کار باعث می‌شود گل‌ها و گلدان تمیز و تازه بمانند. آب مانده درون گلدان شرایط کاملی برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند که این امر باعث کاهش شدید عمر گل‌های شاخه‌ای رز می‌شود. 

تعویض منظم آب گلدان 

خرید گل رز از فروشگاه اینترنتی گل باما

گل رز یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در سراسر جهان است. قرن‌ها پیش گل رز در کشور چین، ایران و کشورهای مدیترانه برای تزئینات و سایر مصارف کشت می‌شد و سپس در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. این گل بعلاوه به عنوان سنبل و نمادی برای عشق شناخته می‌شود. روز ولنتاین میلیون‌ها شاخه گل رز در سراسر جهان فروخته می‌شود تا نام عشق زنده بماند. گل رز قرمز به عنوان نماد عشق و علاقه، گل رز صورتی برای ابراز قدردانی، گل رز سفید بیانگر بی‌گناهی و غیره است و در کشور چین یک دسته گل رز با 99 شاخه گل رز به معنای "عشق ابدی" است! در این مطلب در مورد انواع گل رز، رنگ‌ها و نمادهای آنها و همینطور نگهداری از گل رز شاخه‌ای نکاتی را بیان کردیم. پایان سخن اینکه فروشگاه اینترنتی گل باما امکان خرید آنلاین گل رز را برای مشتریان خود فراهم کرده است. برای تشکر، بیان عشق، تبریک و غیره به هر یک از عزیزان یا دوستان خود دست به کار شوید و یک دسته گل رز سفارش دهید. 

ثبت سفارش تلفنی