مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

فیکوس ficus

دسته بندی های فیکوس

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
بنجامین سبز بزرگ
بنجامین سبز بزرگ
2,600,000 تومان
لیراتا بزرگ با گلدان سفالی
لیراتا بزرگ با گلدان سفالی
750,000 تومان
بنجامین سبز بزرگ با گلدان سفالی
بنجامین سبز بزرگ با گلدان سفالی
950,000 تومان
بنجامین ابلق با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین ابلق با گلدان پلیمری پایه دار
650,000 تومان
بنجامین بلک با گلدان پلیمری پایه فلزی
بنجامین بلک با گلدان پلیمری پایه فلزی
480,000 تومان
بنجامین آمستل با گلدان فلزی پایه دار
بنجامین آمستل با گلدان فلزی پایه دار
700,000 تومان
فیکوس بنجامین ابلق کوچک
فیکوس بنجامین ابلق کوچک
350,000 تومان
بنجامین سبز برگ
بنجامین سبز برگ
320,000 تومان
فیکوس
فیکوس
375,000 تومان
بنجامین آمستل
بنجامین آمستل
355,000 تومان
فیکوس بنجامین ابلق
فیکوس بنجامین ابلق
315,000 تومان
% -21
380,000 تومان
بنجامین آمستل با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین آمستل با گلدان پلیمری پایه دار
تماس بگیرید
09120284787
بنجامین آمستل کینگ با گلدان پلیمری پایه دار
بنجامین آمستل کینگ با گلدان پلیمری پایه دار
تماس بگیرید
09120284787
بنجامین آمستل کینگ با گلدان فلزی
بنجامین آمستل کینگ با گلدان فلزی
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

معرفی گیاه آپارتمانی فیکوس

تا حالا شده که حس بی‌حالی و افسردگی کنید یا احساس کنید که در خانه حبس شده‌اید و می‌خواهید که آب‌وهوایی عوض کنید؟ در این زمان شما گزینه‌های مختلفی دارید. شما می‌توانید به مسافرت بروید و مسلماً تغییر مکان روحیه شما را عوض خواهد کرد. منتها خیلی‌ها هم ممکن است وقت یا هزینه این کار را نداشته باشند و بخواهند که به یکی از پارک‌های درون شهرشان بروند.

خیلی‌ها بعد از قدم کوتاهی که در پارک می‌زنند و بعد از یک ساعت گذراندن وقت در فضای سبز و استشمام هوایی که خیلی پاک‌تر از هوای آلوده شهر است حس می‌کنند که روحیه‌شان بهتر شده‌است. این تأثیر شگرف گیاهان در زندگی ما است. شاید گیاهانی که ما هر روز ببینیم چیز ساده و پیش‌پاافتاده‌ای باشند اما تأثیرشان خیلی عمیق‌تر از آن‌چیزی است که درک می‌کنید.

فیکوس

با گیاه فیکوس تکه‌ای از طبیعت را وارد خانه‌تان کنید

خیلی‌ها از این‌هم یک قدم فراتر می‌روند و گیاهان را به خانه خودشان می‌آورند. به این گیاهان، گیاهان آپارتمانی گفته می‌شود. مزایای گیاهان آپارتمانی زیاد است. تحقیقات نشان داده‌اند که در خیلی از دفاتر و ادارات کسانی که این نوع گیاهان را در این محیط‌ها قرار می‌دهند هم بهره‌وری کارشان بیشتر می‌شود و هم روحیه‌شان تقویت خواهد شد.

در این مقاله ما یکی از انواع گیاهان آپارتمانی که شما می‌توانید در محیط منزل یا اداره‌تان قرار دهید را برایتان مثال خواهیم زد. نام این گیاه زیبا فیکوس است و گیاه فیکوس انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله درمورد انواع فیکوس و طرز نگهداری آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما قبل‌از هر چیزی بیایید کمی در مورد گیاه فیکوس و ویژگی‌های آن توضیح دهیم.

با گیاهان آپارتمانی تکه‌ای از طبیعت را وارد خانه‌تان کنید

گیاه فیکوس چیست؟

گیاه فیکوس انواع مختلفی دارد و بیشتر گونه‌های آن همیشه سبز هستند. در برخی از گونه‌های گیاه فیکوس چند نوع وجود دارد که در مناطق استوایی و گرمسیری زندگی می‌کنند و برگ‌ریز هستند. گیاه فیکوس با اینکه انواع و شکل‌های مختلفی دارد، برگ‌هایی با شکل ساده دارد و این برگ‌ها جنسشان براق و نرم است. فیکوس یک گیاه آپارتمانی بزرگ است و نگهداری از آن دشوار نیست. بهترین دما و محیط برای رشد فیکوس دمای گرم و محیط مرطوب است. اگر شما در خانه کودک یا حیوان خانگی دارید بهتر است این گیاه را دور از دسترس آن‌ها نگه دارید، چون فیکوس می‌تواند کمی سمی باشد و خوردن آن باعث استفراغ افراد می‌شود.

فیکوس چیست؟

انواع گل فیکوس 

حالا که ما در مورد این توضیح دادیم که گیاه فیکوس چیست، می‌خواهیم به سراغ انواع گیاهان فیکوس برویم. همان‌طور که گفتیم گونه فیکوس انواع مختلف دارد و ما در این بخش چند نوع مختلف آن را برایتان توضیح خواهیم داد.

 انواع فیکوس چیست؟

فیکوس لیراتا

فیکوس لیراتا انواع مختلفی دارد. یکی از انواع فیکوس لیراتا، فیکوس لیراتا برگ پهن است. فیکوس لیراتا برگ پهن برگ‌هایی دارد که شکل ۵ ضلعی و پهن و بزرگ دارند. فیکوس لیراتا برگ پهن به‌خاطر شکل زیبایی که دارد در بسیاری از دکوراسیون مکان‌هایی مثل دفترهای اداری و شرکت‌ها استفاده می‌شود.

انواع گل فیکوس: فیکوس لیراتا

فیکوس لیراتا ابلق

فیکوس لیراتا ابلق گونه‌ای دیگر از گیاه فیکوس لیراتا است. فیکوس لیراتا ابلق برگ‌هایش رنگ سبز رنگ دارند و چیزی که آن را خاص و منحصربه‌فرد می‌کند این است که در کنار و حاشیه‌های این برگ‌ها رنگ زرد نمایان است. به‌خاطر رنگ این نوع فیکوس شما باید آن را در معرض نور بیشتر
آفتاب قرار دهید.

فیکوس لیراتا برگ ریز

فیکوس لیراتا برگ ریز هم یکی دیگر از انواع فیکوس است. فیکوس لیراتا برگ‌ریز زادگاهش اندونزی و استرالیا است. شرایط نگهداری فیکوس لیراتا برگ‌ریز هم مشابه با انواع دیگر فیکوس است.

فیکوس لیراتا برگ ریز

فیکوس لیراتا بلک

فیکوس لیراتا بلک شکل و ظاهرش مثل انواع فیکوس لیراتا است، فقط با این تفاوت که فیکوس لیراتا برگ‌هایش رنگ بسیار تیره‌ای دارند که تقریباً رنگشان مشکی است. برای نگهداری از این فیکوس شما باید آن را در نور زیاد غیر مستقیم قرار دهید و رطوبت آن هم متوسط باید باشد.

فیکوس لیراتا بلک

فیکوس لیراتا شرابی

برگ‌های فیکوس فیکوس لیراتا شرابی رنگ خاصی دارند. در بین رنگ سبز برگ‌های فیکوس لیراتا شرابی یک نوع رنگ قرمز رنگ وجود دارد که قسمتی یا تمام برگ را می‌پوشاند. معمولاً فیکوس لیراتا شرابی در مقابل محیط‌هایی که کمی خشک‌تر هستند مقاومت بیشتری دارد.

فیکوس لیراتا شرابی

فیکوس لیراتا مینیاتوری

فیکوس لیراتا مینیاتوری از نظر ظاهری و نوع رنگ برگ‌هایش شبیه فیکوس لیراتا سبزرنگ و عادی است. تفاوتی که فیکوس لیراتا مینیاتوری با بقیه فیکوس لیراتا دارد این است که برگ‌های آن ریز هستند و به‌همین خاطر به آن لقب مینیاتوری را داده‌اند.

فیکوس لیراتا مینیاتوری

نگهداری فیکوس لیراتا

در خصوص فیکوس لیراتا نگهداری آن خیلی شبیه به نگهداری انواع فیکوس است. برای رعایت کردن شرایط فیکوس لیراتا نگهداری باید آن را در معرض نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید و برای آبیاری‌اش باید بگذارید که خاکش خشک شود و بعد به آن آب دهید. همچنین، آن را در معرض باد سرد مستقیم قرار ندهید، زیرا ممکن است به گیاه آسیب بزند.

تکثیر فیکوس لیراتا

برای نحوه فیکوس لیراتا تکثیر روش‌های مختلفی وجود دارد که ما یکی از آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم. یکی از انواع روش فیکوس لیراتا تکثیر روش قلمه زدن است. اگر شما می‌خواهید از فیکوس لیراتا خود قلمه بگیرید باید در اول فصل بهار این کار را بکنید. برای قلمه زدن گیاه شما باید از انتهای ساقه فیکوس ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر قلمه را بگیرید که دارای ۱ برگ و جوانه است. سپس، برگ‌های زیرین قلمه خودتان را جدا کنید و آن را به مدت یک روز در سایه قرار دهید. به این صورت، شیره گیاه خارج می‌شود. بعد از آن شما می‌توانید فیکسو را وارد گلدان خاک جدید کنید.

فیکوس لیراتا تکثیر

فیکوس ابلق

فیکوس ابلق یکی از انواع جذاب و زیبای گیاه فیکوس است. چیزی که فیکوس ابلق را منحصربه‌فرد می‌کند رنگ برگ‌های آن است. در وسط فیکوس ابلق رنگ سبز وجود دارد وحاشیه‌های آن از رنگ زرد پر شده‌است. ما در این‌جا در مورد چند نوع فیکوس ابلق و کمی هم در مورد شرایط نگهداری آن صحبت خواهیم کرد.

انواع گل فیکوس: فیکوس ابلق

فیکوس ابلق صورتی

فیکوس ابلق صورتی از زیباترین انواع فیکوس ابلق است. فیکوس ابلق صورتی برگ‌هایی سبز رنگ دارد که در آن برگ‌ها رگه‌های صورتی رنگ یا نیمی از برگ‌های سبز را رنگ صورتی پوشانده‌است. این فیکوس بسیار زیبا است و نگهداری از آن هم کار زیادی ندارد. فیکوس ابلق صورتی می‌تواند تا ارتفاع زیادی رشد کند.

فیکوس ابلق صورتی

فیکوس ابلق شرابی

فیکوس ابلق شرابی هم نوع دیگر فیکوسی است که رنگ صورتی دارد و در میان برگ‌های سبز رنگش رنگ دیگری دیده می‌شود. تفاوت فیکوس ابلق شرابی با همتای صورتی رنگ آن این است که رگه‌های رنگ متفاوت آن بسیار پررنگ‌تر و تیره‌تر هستند.

فیکوس ابلق سفید

اگر دلتان می‌خواهد یک گیاه زیبا و خوشگل مثل فیکوس ابلق سفید در آپارتمان یا خانه‌تان داشته باشید و هم از زیبایی آن و هم از مزایای پاکیزگی هوای آن لذت ببرید گیاه فیکوس ابلق سفید انتخاب مناسبی است. این نوع گیاه برگ‌های سبز رنگی دارد که در کناره‌های آن رنگ زرد بسیار کم‌رنگ که به سفیدی می‌زند وجود دارد. برای همین است که به این گیاه فیکوس سفید هم می‌گویند.

 فیکوس ابلق سفید

فیکوس ابلق یاقوتی

فیکوس ابلق یاقوتی با فیکوس شرابی ابلق شباهت زیادی دارد. فیکوس ابلق یاقوتی هم مثل فیکوس شرابی‌ در وسط و کناره‌های برگ‌های سبز خودش رنگ قرمز رنگی دارد. شرایط نگهداری این گیاه هم شبیه به همان فیکوس ابلق شرابی است.

فیکوس ابلق یاقوتی

نگهداری فیکوس ابلق

اگر شما مایل به خرید گل فیکوس ابلق هستید، باید کمی هم در مورد شرایط نگهداری فیکوس ابلق بدانید. قبل‌از هرچیزی در مورد شرایط نگهداری فیکوس ابلق شما باید بدانید چه دمایی برای نگهداری این گیاه مناسب است. موضوع این است که آب‌وهوای این گیاه نباید خیلی سرد و نباید خیلی گرم باشد. کلاً بهترین دما برای نگهداری از فیکوس ابلق ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است و شما باید آن را در معرض نور و زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. بااین‌وجود، این گیاه را هم می‌توانید در مکانی بدون نور قرار دهید. به این صورت، فیکوس زنده می‌ماند و در مقابل خشکی مقاوم است، اما هرچقدر که خاکش رطوبت بیشتری داشته باشد آن گیاه رشد بهتری دارد.

فیکوس ابلق نگهداری

قیمت فیکوس ابلق

مسلماً در تهیه فیکوس ابلق، قیمت آن‌هم برایتان مهم است. موضوع این است که در خرید انواع فیکوس ابلق، قیمت آن به نوعی که شما می‌خرید بستگی دارد. ممکن است انواع دیگر فیکوس مثل فیکوس ابلق که رنگ شرابی، یاقوتی یا صورتی یا سفید دارد نسبت به نوع عادی سبز آن قیمت بیشتری داشته باشند. بنابراین، به نوع فیکوسی که می‌خواهید بگیرید حتماً توجه داشته باشید.

فیکوس ابلق قیمت

فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا یکی از انواع درختچه‌ای گیاه فیکوس است که زادگاه آن مناطق هند و اندونزی است. فیکوس الاستیکا به این دلیل معروف است که به‌خاطر شیره‌ای که از این گیاه تولید می‌شود، می‌توان از آن در تولید لاستیک استفاده کرد و به‌همین خاطر هم نام آن فیکوس الاستیکا است. ما در ادامه در مورد انواع مختلف این سه نوع فیکوس صحبت خواهیم کرد.

فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا بلک

فیکوس الاستیکا ابلق نوعی از فیکوس الاستیکا است که رنگ برگ‌های آن آن‌قدر تیره هستند که به‌نظر مشکی می‌آیند. اگر شما تصمیم به خرید این گیاه زیبا گرفته‌اید باید نکاتی را درمورد نگهداری فیکوس الاستیکا بلک رعایت کنید. باید بدانید که این نوع از فیکوس شرایط نگهداری و دما و نورش همیشه باید متعادل و یکسان باشد. برای مثال، اگر شما آن را خیلی جابه‌جا کنید و در محیطی قرار دهید که نمایش بسیار پایین باشد و بعد در محیطی با دمای بسیار بالا آن را قرار دهید، ممکن است این گیاه صدمه ببیند یا حتی از بین برود.

فیکوس الاستیکا ابلق

فیکوس الاستیکا ابلق فیکوسی است که برگ‌های آن وسطشان رنگ سبزی دارد و حاشیه آن رنگش زرد و روشن است. به‌خاطر این‌که برگ‌های فیکوس الاستیکا ابلق این رنگ منحصربه‌فرد را دارند، اگر شما می‌خواهید این گیاه رشد خوبی داشته باشد و برگ‌هایش این رنگ
زیبا را داشته باشند بهتر است آن را در کنار پنجره‌ای که نور غیرمستقیم زیادی از آن می‌تابد قرار دهید. برای نگهداری از این گیاه نور غیر مستقیم از زیاد لازم است و نور کم باعث می‌شود که برگ‌های آن بریزند.

فیکوس الاستیکا ابلق

فیکوس الاستیکا شرابی

فیکوس الاستیکا شرابی هم مثل فیکوس ابلق شرابی برگ‌هایی دارد که رنگ اصلی آن‌ها سبز هستند، اما شما می‌توانید رگه‌های قرمز رنگی را در آن ببینید. برای همین، به این نوع فیکوس، فیکوس الاستیکا شرابی می‌گویند. فیکوس الاستیکا شرابی هم شرایط نگهداریش مثل فیکوس الاستیکا است و نور غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد. شما هیچ‌وقت نباید آن را در برابر نور مستقیم قرار دهید. البته باید توجه بکنید اگر می‌خواهید فیکوس شما رنگ شرابی و قرمز را داشته باشد باید آن را در معرض نور غیرمستقیم زیاد آفتاب قرار دهید.

فیکوس الاستیکا سبز

اگر شما بیشتر نوع معمولی فیکوس و گیاهی با برگ‌های سبز روشن و براق رنگ را ترجیح می‌دهید فیکوس الاستیکا سبز برای شما انتخاب خوبی است. برای نگهداری فیکوس الاستیکا سبز شما مجبور نیستید خیلی این گیاه را در برابر نور خیلی زیاد خورشید قرار دهید و نور آن می‌تواند متوسط باشد. البته اگر میزان نور غیرمستقیم زیادتر باشد گیاه شما بیشتر رشد خواهد کرد اما در نور کم هم می‌تواند زنده بماند و رشد کند.

فیکوس الاستیکا سبز

فیکوس الاستیکا یاقوتی

فیکوس الاستیکا یاقوتی گیاه زیبایی است که از لحاظ ظاهری شبیه به فیکوس شرابی است. برگ‌های فیکوس الاستیکا یاقوتی به رنگ سبز تیره هستند و در کناره‌ها و حاشیه‌های آن رنگ قرمز رنگ دارند. برای همین، به آن فیکوس یاقوتی الاستیکا گفته می‌شود. برای نگهداری از این فیکوس اگر شما می‌خواهید برگ‌هایش چنین ظاهر زیبا و منحصربه‌فردی داشته باشند، حتماً باید آن را در معرض نور زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید.

آیا فیکوس الاستیکا سمی است؟

پاسخ این است که بله، فیکوس الاستیکا سمی است. به‌طورکلی، خوردن فیکوس باعث تهوع و استفراغ هم در انسان‌ها و هم در حیوانات می‌شود. برای همین، فیکوس الاستیکا سمی است و شما آن را باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی‌تان نگه دارید.

آیا فیکوس الاستیکا سمی است؟

قیمت فیکوس الاستیکا

در خرید فیکوس الاستیکا قیمت آن می‌تواند متفاوت باشد. همان‌طور که گفتیم فیکوس الاستیکا انواع خودش را دارد و برای خرید فیکوس الاستیکا قیمت آن‌هم بسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، قیمت فیکوس الاستیکا بزرگ نسبت‌به فیکوس الاستیکایی که سایز کوچک‌تری دارد طبیعتاً بیشتر است. به‌غیر از این‌که فیکوس الاستیکا بزرگ یا کوچک باشد، رنگ برگ‌های آن هم مهم است. برای مثال، فیکوس الاستیکا بلک ممکن است قیمت بیشتری نسبت به فیکوس الاستیکا سبز یا نوع عادی این فیکوس الاستیکا داشته باشد. اگر مایل به خرید فیکوس الاستیکا بزرگ هستید یا برای خرید فیکوس الاستیکا بلک قیمت آن را می‌توانید در فروشگاه آنلاین گل باما مشاهده کنید.

 فیکوس یاقوتی

نگهداری فیکوس یاقوتی

برای نگهداری فیکوس یاقوتی شما باید عواملی مثل نور، آبیاری و شرایط رطوبت و خاک آن را در نظر بگیرید که ما آن‌ها را برایتان توضیح خواهیم داد. اولین مسئله در نگهداری فیکوس یاقوتی قرار دادن آن در موقعیت مناسبی است که نور خوبی به آن بتابد. به خاطر این‌که گیاه فیکوس یاقوتی این رنگ خاص را در برگ‌های آن دارد بهتر است که آن را در جایی قرار دهید که نور غیرمستقیم زیاد آفتاب به آن می‌تابد. هیچ‌وقت سعی نکنید به مدت طولانی گیاه فیکوس یاقوتی را در نور مستقیم آفتاب قرار دهید، زیرا برگ‌هایش می‌سوزد. برای همین، برای نگهداری از گل فیکوس یاقوتی نور غیرمستقیم زیاد آفتاب ایده‌آل است.

آبیاری فیکوس یاقوتی 

یکی از عوامل مهم در شرایط نگهداری فیکوس یاقوتی آبیاری است. برای آبیاری این گیاه شما باید تعادل را رعایت کنید و اجازه ندهید که خاک آن بیش‌ازحد خشک شود. در فصل‌های گرمی مثل تابستان همیشه باید خاک را تست کنید و ببینید که آیا کاملاً خشک‌شده است. اگر خاک کاملاٌ خشک شده باید به آن آب دهید. از سوی دیگر هم مواظب باشید که بیشتر از حد آب ندهید، زیرا ریشه گیاه می‌تواند بپوسد. همچنین، باید از این اطمینان حاصل کنید که ته گلدان فیکوس یاقوتی باید زه‌کشی شده و سوراخ در آن وجود داشته باشد که آب از آن بیرون بیاید.

شرایط نگهداری فیکوس یاقوتی آبیاری و رطوبت

رطوبت مورد نیاز فیکوس یاقوتی

عامل دیگر در نگهداری این نوع فیکوس میزان رطوبت آن است. گیاه فیکوس یاقوتی و به‌طورکلی، فیکوس‌ها نسبت‌به شرایط خشک آب‌وهوایی مقاوم هستند. اما اگر محیط آن‌ها را مرطوب‌تر کنید، رشد آن‌ها بهتر خواهد شد. اگر فکر می‌کنید که محیط رشد فیکوس تان خیلی خشک است، می‌توانید یک مرطوب کننده در کنار این گیاه قرار دهید تا محیط رشد آن را مرطوب نگه دارید.

تکثیر فیکوس یاقوتی

سه نوع روش تکثیر فیکوس یاقوتی وجود دارد. شما می‌توانید فیکوس یاقوتی را در آب یا در خاک تکثیر کنید یا یک روش دیگر این است که دانه‌های مرغوب فیکوس یاقوتی را تهیه کرده و به این صورت، روش تکثیر فیکوس یاقوتی را انجام دهید.

قیمت فیکوس یاقوتی

از آنجایی‌که این نوع فیکوس نوع ساده نیست و بر روی آن رنگ‌های قرمز و شرابی وجود دارد، می‌توانید از این مطمئن باشید که قیمت فیکوس یاقوتی نسبت‌به نوع عادی فیکوس کمی بیشتر است. بااین‌وجود، این گیاه زیبا ارزش خریدن و گذاشتن در آپارتمانتان را دارد، چون علاوه‌بر این‌که برای
تقویت روحیه شما و پاک کردن هوا مناسب است، می‌تواند با شکل زیبایش جلوهٔ دیگری به دکوراسیون آپارتمان شما بدهد.

قیمت فیکوس یاقوتی

خرید فیکوس یاقوتی

اگر شما هم شیفته برگ‌های زیبا و جذاب این نوع فیکوس شده‌اید، شاید به فکر خرید فیکوس یاقوتی افتاده باشید. اما قبل‌از هر چیزی شاید بخواهید قیمت گل فیکوس یاقوتی را مشاهده کنید. ما در فروشگاه آنلاین گل باما برای شما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید قیمت گل فیکوس یاقوتی را مشاهده کنید. بااینکه قیمت گل فیکوس یاقوتی ممکن است نسبت‌به انواع دیگر این نوع فیکوس کمی زیادتر باشد، اما شکل زیبای این گیاه ارزش خرید فیکوس یاقوتی را دارد.

فیکوس رتوزا

فیکوس رتوزا در واقع همان فیکوس بونسای است. این نوع بونسای در فضای گرمسیر رشد می‌کند و برگ‌های بیضی به رنگ سبز تیره دارد. فیکوس رتوزا چند ریشه هوایی دارد که جنس ضخیم و سنگینی دارند. تنه این گیاه فیکوس کلفت است و بیشتر شبیه تنه درخت است. اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید از بونسای نگهداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که بن سای فیکوس رتوزا را بخرید.

فیکوس رتوزا

نگهداری فیکوس رتوزا 

در تهیه فیکوس نگهداری آن هم مهم است. به‌طورکلی برای فیکوس نگهداری آن به عوامل آب دادن، دمای محیطی، نور، رطوبت و خاک بستگی دارد. ما در این بخش هر کدام از این عوامل را برای شما توضیح خواهیم داد.

آبیاری فیکوس رتوزا 

در آبیاری بونسای فیکوس رتوزا شما باید دقت کنید که زیاد به گیاه فیکوس رتوزا آب ندهید. ریشه‌های بن سای فیکوس رتوزا مثل ساقه‌هایی هستند که در زیر زمین جمع شده‌اند و این ساقه‌ها خوب می‌توانند آب را در خود جمع کنند. برای همین، آبیاری فیکوس رتوزا به میزان بیش از حد باعث پوسیدن ریشه آن می‌شود. بنابراین، بهتر است که در آبیاری این بونسای هر موقع که سطح خاک آن کاملاً خشک شد به آن آب دهید.

آبیاری بونسای فیکوس رتوزا چگونه انجام می‌گیرد؟

دما و نور مناسب فیکوس رتوزا

بهترین دما برای نگهداری فیکوس رتوزا بین ۱۵ تا ۳۰ درجه است. اگر دمای محیط نگهداری آن از این محدوده بیشتر شد، به شما توصیه می‌کنیم که شروع به پاک کردن غباری کنید که بر روی برگ‌های آن می‌نشیند. برای قرار دادن گیاه در برابر نور هم بهتر است که شما به میزان متعادل این گیاه را در برابر نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید. حواستان باشد که هیچ‌وقت گیاه فیکوس رتوزا را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، چون ممکن است برگ‌های آن از بین بروند.

رطوبت و خاک مناسب گیاه فیکوس رتوزا

به‌طورکلی گیاه فیکوس در مقابل خشکی مقاوم است، اما اگر محیط رشد آن بیش‌ازحد خشک شود شما می‌توانید در ظرفی سنگی ریزه را قرار دهید و آن ظرف را پر از آب کنید و آن را در کنار فیکوس تان قرار دهید. یک نکته دیگر در روش نگهداری فیکوس رتوزا است که خاک آن باید زه‌کشی خوبی داشته باشد. برای این کار، شما می‌توانید ترکیبات خاکی مثل شن، سنگ، خاکدان و پومیس را در آن قرار دهید.

روش نگهداری فیکوس رتوزا: رطوبت و خاک

تکثیر فیکوس رتوزا

یک روش معمول تکثیر فیکوس رتوزا که برای این نوع بونسای قابل اعمال است این است که شما باید در اول تابستان قطعاتی از تنه بونسای رتوزا را بکنید و تکه‌های آن را در یک گلدان با خاک تازه بکارید. در مرحله بعدی تکثیر فیکوس رتوزا، شما باید خاک گلدانتان را همیشه مرطوب نگه‌داشته و آن را در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. بعد از مدتی مشاهده خواهید کرد که بذر این گیاه ریشه می‌دهد. البته یک روش دیگر برای تکثیر این گیاه خرید بذر فیکوس ها و کاشتن آن در خاک است که شما باید بهترین و مرغوب‌ترین بذر فیکوس رتوزا را برای این کار تهیه کنید.

فیکوس رتوزا قیمت

خرید فیکوس رتوزا 

اگر به فکر خرید بونسای فیکوس رتوزا هستید شما می‌توانید این گیاه را به‌صورت بالغ بخرید. انتخاب دیگر برای خرید بونسای فیکوس رتوزا می‌تواند این باشد که شما بذر فیکوس رتوزا را بخرید و خودتان آن را در خاک بکارید و رشد دهید. برای تهیه فیکوس خرید آن به ۲ روش ممکن است. یک گزینه برای خرید بونسای فیکوس رتوزا این است که شما آن را از گلخانه‌ها به‌صورت حضوری بخرید. یک راه دیگر برای خرید آن هم این است که شما می‌توانید این گیاه را از فروشگاه‌های اینترنتی بخرید. ما در فروشگاه آنلاین گل باما برای شما این امکان را فراهم کرده‌ایم.

فیکوس آلتیسیما

فیکوس آلتیسیما یکی از انواع فیکوس است. اگر شما دلتان می‌خواهد گیاهی را بگیرید که خیلی به تصفیه هوای آپارتمانتان کمک می‌کند فیکوس آلتیسیما برای شما انتخاب خوبی است. نام دیگر این فیکوس، فیکوس گردویی است و برگ‌های پهن و سبز رنگی دارد.

فیکوس آلتیسیما

فیکوس آلتیسیما طلایی

فیکوس آلتیسیما طلایی نوعی از فیکوس آلتیسیما است. البته تفاوتی که فیکوس آلتیسیما طلایی با نوع با گیاه فیکوس آلتیسیما دارد این است که در برگ‌های این نوع فیکوس دو رگه رنگ دارند که در گیاه فیکوس آلتیسیما وجود ندارد. در فیکوس آلتیسیما طلایی و رگه‌های سبز تیره و سبز روشن دارد و برای همین نام آن آلتیسیما طلایی است. این نوع گیاه فیکوس آلتیسیما به‌خاطر این برگ‌های خاص به نور بیشتر غیر مستقیم آفتاب احتیاج دارد.

شرایط نگهداری فیکوس آلتیسیما

برای نگهداری فیکوس آلتیسیما شما باید آن را در محیط گرم و مرطوب و در نور غیرمستقیم آفتاب قرار دهید. بهترین دما برای نگهداری فیکوس آلتیسیما دمای بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. شما برای آبیاری این فیکوس باید انگشت خود را به اندازه ۵ سانتی متر در خاک فرو ببرید. اگر خاک فیکوس شما تا این اندازه خشک‌شده بود شما می‌توانید آن را آبیاری کنید. اما اگر هنوز مرطوب بود نباید به آن زیاد آب دهید.

شرایط نگهداری فیکوس آلتیسیما

فیکوس بنجامین ابلق

اگر شما به نوع گیاهانی علاقه دارید که حالت درختی دارند و می‌خواهید آن را در آپارتمانتان نگهداری کنید، فیکوس بنجامین ابلق برای شما انتخاب مناسبی است. فیکوس بنجامین ابلق مثل انواع فیکوس برگ‌های پهن و سبزی دارد و نوع آن طوری است که می‌تواند به شکل بوته‌ای یا به شکل درختی رشد کند. شما با خرید گل فیکوس بنجامین ابلق هم می‌توانید دکوراسیون آپارتمانتان را زیباتر کنید و هم این‌که به پاکیزه کردن و تصفیه هوای آن کمک کنید.

فیکوس بنجامین ابلق

فیکوس بنجامین بلک

فیکوس بنجامین بلک هم مثل گل فیکوس بنجامین ابلق است و برگ‌هایی پهن دارد، فقط با این تفاوت که فیکوس بنجامین بلک رنگ برگ‌هایش نسبت به گل فیکوس بنجامین ابلق تیره‌تر هستند. این تفاوت را می‌توان به شرایط نگهداری این نوع فیکوس نسبت داد. هرچقدر که میزان تابش نور به فیکوس بنجامین بیشتر باشد برگ‌های آن رنگ روشن‌تری به خود خواهند گرفت و هر چقدر نور کمتری باشد رنگ برگ‌های آن تیره‌تر خواهد شد.

شرایط نگهداری فیکوس بنجامین ابلق

شرایط نگهداری فیکوس بنجامین ابلق اصلاً سخت نیست. شما فقط باید چند عامل را در رابطه با نگهداری گیاه فیکوس بنجامین ابلق رعایت کنید. اولین عامل در نگهداری فیکوس بنجامین ابلق نوری است که به این گیاه می‌تابد. برای این کار، شما نباید گیاه فیکوس بنجامین ابلق را در معرض نور زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. اگر شما آن را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید، برگ‌های گیاه شروع به سوختن می‌کنند. یک عامل مهم دیگر در نگهداری گیاه فیکوس بنجامین ابلق هم دمای محیطی آن است. شما نباید گیاه فیکوس بنجامین ابلق را در معرض دمای خیلی زیاد یا دمای خیلی کم قرار دهید، زیرا این شوک دمای محیطی باعث می‌شود که برگ‌های آن شروع به ریختن کنند.

شرایط نگهداری فیکوس بنجامین ابلق

آبیاری فیکوس بنجامین ابلق

برای نگهداری از درخت بنجامین ابلق و آبیاری آن آب شما باید مقطر باشد. علاوه‌براین، آب شما نباید زیاد سرد و زیاد گرم باشد. به‌طورکلی، بهترین دمای آب برای آبیاری درخت بنجامین ابلق باید ولرم باشد. همچنین، شما برای آبیاری این گیاه باید صبر بکنید تا سطح خاک آن کاملاً خشک شود و بعد به آن آب دهید.

 تکثیر فیکوس بنجامین ابلق 

برای تکثیر فیکوس بنجامین ابلق از طریق قلمه زدن شما اولین کاری که باید بکنید این است که از ساقه فیکوس بنجامین ابلق به‌اندازهٔ ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر ببرید. سپس، شما می‌توانید از قلمه فیکوس بنجامین ابلق برگ‌های اضافی پایینی آن را در بیاورید. بعد از آن شما باید قلمه فیکوس بنجامین ابلق را در یک ظرف آب ولرم بگذارید و آن را باید در جایی قرار دهید که هم گرم باشد و همین‌که نور غیرمستقیم آفتاب خیلی به آن بتابد. در مرحله بعدی تکثیر فیکوس بنجامین ابلق شما باید ببینید که آیا قلمه شما ریشه‌دار می‌شود یا خیر. بعد از این‌که گیاه شما ریشه‌دار شد، بعد از مدت ۸ هفته شما می‌توانید آن را در خاک بکارید.

روش تکثیر فیکوس بنجامین ابلق با استفاده از قلمه فیکوس بنجامین ابلق

مشکلات فیکوس 

حالا که ما در مورد انواع فیکوس و نگهداری آن‌ها صحبت کرده‌ایم، بیایید کمی به سراغ مشکلات فیکوس برویم. به‌طورکلی اگر شما نکات نگهداری فیکوس را رعایت بکنید، مشکلات فیکوس برایتان پیش نمی‌آیند. اما چند نکته وجود دارند که رعایت نکردن آن‌ها ممکن است برای گیاهتان مشکل ساز شود. یکی از آن‌ها نگهداری گل فیکوس در زمستان است. به‌طورکلی، برای نگهداری گل فیکوس در زمستان شما باید مقدار آب‌دهی به گل فیکوس را خیلی کمتر کنید. این به این خاطر است که سرمای فصل زمستان باعث می‌شود که خاک گیاه فیکوس خیلی دیرتر خشک شود و برای نگهداری گل فیکوس در زمستان باید میزان آبیاری آن را خیلی کمتر کنید. به این صورت، شما از آبیاری بیش‌از حد فیکوس جلوگیری خواهید کرد.

مشکلات فیکوس: خشکی زیاد 

یکی دیگر از مشکلات نگهداری از گیاه فیکوس رطوبت کم آن است. درست است که این گیاه نسبت‌به خشکی مقاوم است، اما خشکی زیاد محیط می‌تواند به آن صدمه بزند. علاوه‌براین، شما نباید این محیط این گیاه را خیلی عوض کنید و آن را در محیط‌هایی که دمای خیلی بالایی یا پایینی دارند بگذارید. این کار باعث می‌شود که گیاه برگ‌هایش بریزد یا صدمه جبران‌ناپذیری به آن وارد شود.

مشکلات فیکوس و نگهداری آن

آبیاری فیکوس با شیر!

شاید فکر این‌که شیر به گیاه بدهید، کمی برایتان عجیب به‌نظر برسد، اما درواقع دادن شیر برای گل فیکوس به‌عنوان یک منبع تغذیه می‌تواند مواد غذایی مثل کلسیم و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها را برساند. شما برای تغذیه شیر برای گل فیکوس می‌توانید ترکیبی از شیر و آب را به خاک آن بدهید و به این صورت، روند رشد این گیاه فیکوس را تقویت کنید.

ثبت سفارش تلفنی