مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

آگلونما aglaonema

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
آگلونما برفی با گلدان میکا پایه دار
آگلونما برفی با گلدان میکا پایه دار
900,000 تومان
گل باما

گیاه آگلونما 

آیا از محیط یکنواخت خانه‌تان خسته شده‌اید؟ آیا می‌خواهید چیز زیبایی را به دکوراسیون خانه‌تان اضافه کنید اما در مورد انتخاب آن تردید دارید؟ یکی از بهترین انتخاب‌هایی که شما می‌توانید برای اضافه کردن دکور به محیط خانه‌تان انجام دهید گیاهان آپارتمانی است. گیاهان آپارتمانی علاوه‌بر این‌که خانهٔ شما را زیباتر می‌کنند می‌توانند برای حال روحی و جسمانی شما هم مفید باشند. در این مقاله، ما در مورد یکی از گیاهان آپارتمانی که ظاهر زیبا و جذابی دارد و نامش آگلونما است صحبت خواهیم کرد. این گیاه علاوه‌بر رنگ سبز رنگ‌های متنوع دیگری دارد. ما در این مقاله درمورد انواع آگلونما و روش نگهداری از آن توضیح خواهیم داد. 

گیاه آگلونما 

گیاه آگلونما چیست؟

گیاه آگلونما گیاهی است که زادگاه اصلی آن جنگل‌های گرمسیری آسیا است. گیاه آگلونما بیشتر در شرایطی می‌تواند رشد بکند که تا حد امکان نور غیرمستقیم آفتاب به آن بتابد. گیاه آگلونما برگ‌های زیبایی دارد و ارتفاع آن می‌تواند تا ۲۰ اینچ برسد. آگلونما سبز شرایط نگهداریش آسان است. شما می‌توانید به‌راحتی آگلونما سبز را از در خانه‌تان پرورش دهید. این گیاه خیلی پرشاخ‌وبرگ نیست و سایز فشرده‌ای دارد. آگلونما سبز و انواع دیگر آگلونما هم می‌توانند در صورت به وجود آمدن مشکل آشکارا آن را در برگ‌های خود نشان دهند. برای همین، این گیاه انتخاب خوبی برای افرادی است که تازه می‌خواهند از گیاه نگهداری کنند. نکته‌ای که شما باید در مورد آگلونما در نظر بگیرید، این است که این گیاه را باید دور از دسترس افراد دیگر و حیوانات خانگی قرار دهید، زیرا این گیاهان هم برای انسان‌ها و هم برای حیوانات سمی هستند. 

گیاه آگلونما چیست؟

انواع آگلونما

آگلونما انواع مختلفی دارد و برگ‌های آن رنگ‌های متنوع و زیبایی دارند. ما در این بخش در مورد انواع آگلونما صحبت می‌کنیم. 

انواع آگلونما

آگلونما لب ماتیکی

آگلونما لب ماتیکی نام دیگرش آگلونما بلک است. آگلونما بلک یا آگلونما لب ماتیکی به این دلیل این نام را به خود اختصاص داده که برگ‌های آن حالت خیلی اول براق و چرب مثل رژ لب دارند و رنگ این برگ‌ها سبز تیره است. در وسط خود برگ رگه‌های صورتی وجود دارند و آن‌ها باعث می‌شوند که ظاهر آگلونما لب ماتیکی ظاهر خاص و جذابی داشته باشد. شما با خریدن آگلونما بلک می‌توانید به رنگ خانه‌تان جلوه زیبایی ببخشید. در مورد نگهداری از این نوع آگلونما باید گفت که نگهداری انواع مختلف آگلونما شبیه هم است و فقط این است که نوع‌های گیاه آگلونما که رنگشان تیره‌تر است را باید در سایه بیشتری پرورش دهید. 

آگلونما لب ماتیکی

آگلونما قرمز

اگر به‌دنبال گیاهی هستید که در ظاهرش تضادی از رنگ‌های سبز و رنگ‌های قرمز وجود دارند، می‌توانید آگلونما قرمز یا صورتی را انتخاب کنید. آگلونما قرمز یک نوع از گیاه آگلونما است که برگ‌های سبز رنگ و در وسط آن رنگ‌های صورتی یا قرمز رنگ دارد یا بر روی آن لکه‌های قرمز و صورتی وجود دارند. بسته به سلیقه‌تان شما می‌توانید آگلونما صورتی یا قرمز را انتخاب کنید. یکی از معمول‌ترین انواع آگلونما آگلونمایی صورتی است. آگلونما صورتی گیاهی است که برگ‌های زیتونی رنگ دارد و در حاشیه آن رنگ صورتی و قرمز وجود دارد. 

آگلونما قرمز

آگلونما برفی

آگلونما برفی یکی از جذاب‌ترین و زیباترین انواع گیاه است. برگ‌های آگلونما برفی رنگ سبز خیلی روشن مایل به سفید دارند و حاشیه این نوع آگلونما سبز رنگ است و در وسط ناحیه سفید آن لکه‌های سبز رنگ وجود دارند. ظاهر این نوع آگلونما باعث می‌شود که آگلونما برفی گیاه محبوب و پرطرف‌داری بین کسانی باشد که می‌خواهند آگلونما را در آپارتمان خود پرورش دهند. 

آگلونما برفی

آگلونما برفی شرایط نگهداری

برای آگلونما برفی شرایط نگهداری آن شبیه به شرایط نگهداری گیاه آگلونما ابلق یا سبز است. از لحاظ آبیاری و کود و خاک با آگلونما ابلق یا سبز خیلی فرق چندانی ندارد. بااین‌وجود، در خصوص آگلونما برفی شرایط نگهداری آن در مورد میزان نوری که این گیاه در معرض آن قرار می‌گیرد باید دقت به خرج داد. چون برگ‌های این گیاه رنگ خیلی روشنی دارند، شما باید آن‌ها را در معرض نور غیر مستقیم بیشتری قرار دهید. گیاه آگلونما ابلق یا سبز چون برگ‌های تیره‌ای دارد، شما می‌توانید آن را در معرض سایه و نور کم غیر مستقیم آفتاب هم قرار دهید. اما در مورد این نوع آگلونما اگر می‌خواهید برگ‌هایش ظاهری که شما می‌خواهید را داشته باشد بهتر است آن را در معرض نور زیادتر غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. 

آگلونما برفی شرایط نگهداری

 آگلونما سفید

آگلونما سفید در واقع همان آگلونما برفی است. برگ‌های آگلونما سفید هم مثل آگلونما برفی وسطشان کاملاً سفید است و در حاشیهٔ آن‌ها لکه‌های سبز رنگ یا رنگ‌های باریک سبز رنگ وجود دارد. شما برای رشد برگ‌های این گیاه باید آن را در معرض مقدار زیادی نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. 

 آگلونما سفید

 آگلونما هندوانه‌ای 

آگلونما هندوانه‌ای نوعی از آگلونما صورتی یا قرمز است. در وسط برگ‌های آگلونما هندوانه‌ای خط‌های صورتی یا قرمز وجود دارند که به سمت نواحی دیگر برگ‌ها انشعاب پیدا می‌کنند و بقیه نواحی برگ سبزرنگ است. بطور کلی ظاهر و ترکیب ظاهری این نوع آگلونما شبیه هندوانه است. از لحاظ شرایط نگهداری هم این گیاه شبیه به دیگر انواع آگلونما است، فقط ممکن است شرایط نور آن کمی فرق کند. برای نگهداری این گیاه شما می‌توانید آن را هم در نور غیر مستقیم زیاد و هم در نور غیر مستقیم کم قرار دهید. 

 آگلونما هندوانه‌ای 

شرایط نگهداری گیاه آگلونما

برای نگهداری کردن از گیاه آگلونما چند عامل اصلی و مهم مثل خاک، نور و آبیاری وجود دارند که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. ما در این بخش در مورد این عوامل و شرایط درست نگهداری کردن از این گیاه برای شما توضیح خواهیم داد. 

شرایط نگهداری گیاه آگلونما

 آبیاری آگلونما

در خصوص آبیاری آگلونما شما طوری باید به گیاه آب دهید که خاک آن کمی مرطوب باشد اما نباید اصلاً خیس باشد. همچنین، نباید صبر کنید که کاملاً خاک آگلونما خشک شود و بعد به آن آب دهید. در فصل‌های بهار و تابستان گیاه آگلونما به آب بیشتری احتیاج دارد و شما باید در دفعات بیشتری به آن آب دهید. اما در زمستان لازم نیست که خیلی به آن آب دهید. در آب دادن به آگلونما حتماً به میزان رطوبت خاک توجه کنید و سعی کنید که نه خیلی زیاد رطوبت داشته باشد و نه خیلی کم. 

 آبیاری آگلونما

نور مناسب برای آگلونما 

آگلونما گیاهی است که نسبت‌به جذب نور انعطاف‌پذیر است. موضوع این است که شما می‌توانید آن را در معرض نور زیاد یا نور کم قرار دهید و این گیاه می‌تواند به‌خوبی رشد کند. تنها چیزی که باید آن توجه داشته باشید این است که نباید آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید، زیرا نور مستقیم آفتاب می‌تواند برگ‌های این گیاه را بسوزاند. اگر شما گیاه آگلونمایی دارید که برگ‌هایش روشن است بهتر است آن را در کنار پنجره‌ای قرار دهید که نور زیاد غیرمستقیم آفتاب به آن می‌خورد. به این صورت، برگ‌های این گیاه می‌توانند رنگ‌های روشنی داشته باشند و هم این‌که شما مجبور نیستید نگران سوختن برگ‌های آن باشید. 

نور مناسب برای آگلونما 

خاک مناسب

شما می‌توانید گیاه آگلونمای خود را در یک خاک معمولی بگذارید. علاوه‌بر خاک، شما می‌توانید این گیاه را هم در یک محفظه آب قرار دهید. در هر صورت گیاه شما می‌تواند رشد کند. شما می‌توانید هم به خاک و آبتان هر ۴ ماه یک‌بار کود دهید تا بتوانید منبع تغذیه خوبی را برای آن فراهم کنید. برای عوض کردن گلدان آگلونما هم نمی‌خواهد عجله کنید. معمولاً ۳ سال طول می‌کشد تا لازم باشد که شما گلدان این گیاه را عوض کنید. هر موقع دیدید که آگلونمای شما برگ‌های خیلی زیادی را تولید کرده و گلدان خیلی شلوغ شده‌است، می‌توانید گلدان را عوض کنید. 

خاک مناسب

چیدن آگلونما

اگر دیدید که گیاه آگلونما شما خیلی پر از شاخه و برگ است یا شاخ و برگ‌های آن مرده هستند یا زرد شده‌اند می‌توانید با چیدن گل آگلونما ظاهر گیاهتان را تغییر دهید. برای چیدن گل آگلونما شما تا آنجایی که ممکن است می‌توانید برگ‌ها را از ساقه‌ایبچینید که نزدیک به خاک است تا گیاه بتواند برگ‌های جدیدی را تولید کند. 

چیدن آگلونما

آیا گیاه آگلونما گل می‌دهد؟

پاسخ این است که بله آگلونما گل می‌دهد، اما گل‌های آن شبیه به گل‌های عادی دیگر نیستند. گل آگلونما وسطش یک میلچه گل بلند و سفید رنگ دارد و از این لحاظ خیلی شبیه گل‌های آنتوریوم است. اگر شما گل آگلونما را دوست دارید و می‌خواهید آن گل باشد، احتیاجی ندارد آن را بچینید. اما برخی از کارشناسان گل و گیاه می‌گویند که رویش گل آگلونما برای گیاه انرژی زیادی را صرف می‌کند و اگر شما گل آن را بچینید گیاه شما می‌تواند برگ‌های بیشتری را تولید کند. بااین‌وجود، انتخاب با شما است. اگر گیاه آگلونما شما گل داده، این به این معنی است که شما در جای مناسبی آن را قرار داده‌اید که میزان زیادی نور را دریافت می‌کند و کلاً شرایط نگهداری آن‌هم بسیار مناسب است. بسته به سلیقه‌تان شما می‌توانید گل‌های آگلونما را نگه دارید و یا آن‌ها را بچینید. 

آیا گیاه آگلونما گل می‌دهد؟

پاجوش آگلونما

پاجوش به شاخه‌هایی می‌گویند که از جوانه‌های کنار گیاه یا جوانه‌های زیر محل پیوند یا بر روی پایه گیاه به وجود می‌آیند. خیلی‌ها از پاجوش برای تکثیر گیاه استفاده می‌کنند. طبیعی است که گیاه آگلونما پاجوش می‌زند. اما اگر پاجوش آگلونما وجود نداشته باشد، ممکن است که دلایل مختلفی مثل آب دادن بیش‌ازحد، کود ندادن کافی، گلدان‌های بزرگ خیلی کوچک برای نزدن پاجوش آگلونما وجود داشته باشد. 

پاجوش آگلونما

خواص گل آگلونما

به‌طورکلی، رشد و پرورش گیاه در محیط آپارتمانی می‌تواند مزایای مفیدی برای سلامت بدن ما داشته باشد. گیاه آگلونما هم از این مسئله مستثنی نیست. برای همین، ما در این بخش چند تا از مزایای خرید این گیاه و پرورش آن در محیط خانه و آپارتمان را برایتان توضیح خواهیم داد. 

خواص گل آگلونما

خواص گل آگلونما: گیاه آگلونما می‌تواند کیفیت هوا را بهتر کند

بنابر تحقیقاتی که در مورد گیاه آگلونما انجام شد این گیاه نه تنها می‌تواند حدود ۱۴۳۰۰ میکروگرم ترکیبات شیمیایی در هوا را پالایش کند، بلکه می‌تواند اکسیژن را هم در هوا به وجود بیاید که برای بهبود کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم و خواب بهتر بسیار مهم است. با قرار دادن گیاه آگلونما در محیط‌های آپارتمانی شما می‌توانید به پالایش گازهای سمی مثل بنزن، فرمالدئید و کربن منواکسید از محیط اطرافتان کمک کنید. 

خواص گل آگلونما: گیاه آگلونما می‌تواند کیفیت هوا را بهتر کند

خواص گل آگلونما: تقویت روحیه و افزایش بهره‌وری

ما انسان‌ها گرایش ذاتی به طبیعت داریم و وقتی‌که چیزهای سبز رنگ و طبیعی در کنارمان است باعث می‌شود که محیط ما محیط زنده‌ای باشد و احساسات مثبتی در ما به وجود بیاید.  گیاه آگلونما علاوه‌بر تأثیرات زیست‌محیطی که در اطرافمان می‌تواند داشته باشد با رنگ سبز و تازگی‌اش می‌تواند بهره‌وری ما را افزایش دهد و به ما کمک کند تا احساس شادی و خوشبختی بیشتری کنیم. 

خواص گل آگلونما: تقویت روحیه و افزایش بهره‌وری

قیمت آگلونما

داشتن گیاه در خانه و در محیط آپارتمانی می‌تواند خیلی چیز خوبی برای روحیه ما باشد. اگر شما تصمیم به خریدن این گیاه زیبا و جذاب و رشد و پرورش آن در محیط خانه‌تان گرفته‌اید، شاید به فکر قیمت آگلونما هستید. چند عامل در قیمت آگلونما مؤثرهستند. قیمت گل آگلونما به نوع گیاه، اندازه آن و تعداد برگ‌هایی که دارد و همچنین، نوع گلدان آن بستگی دارد. برای مثال، آگلونما سفید یا برفی می‌تواند نسبت آگلونما سبز یا ابلق قیمت بیشتری داشته باشد. اگر اندازه‌اش هم بیشتر باشد قیمت آن زیادتر است. علاوه‌براین، نوع گلدان آگلونما هم می‌تواند در قیمت آن مؤثر باشد. برای مثال، گلدان‌های سفالی و پلاستیکی یا شیشه‌ای با همدیگر قیمت‌های متفاوتی دارند. 

قیمت آگلونما

ثبت سفارش تلفنی