مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

گیاه برگ عبایی aspidistra elatior

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
برگ عبایی با گلدان سفالی
برگ عبایی با گلدان سفالی
340,000 تومان
گل باما

گیاه برگ عبایی

آیا شما به دکوراسیون خانه‌تان خیلی اهمیت می‌دهید و چند وقت است که فکر می‌کنید چیزی کم دارد؟ آیا در خانه خودتان احساس استرس می‌کنید و بی‌قرار هستید؟ این حس بی‌قراری و استرس در خانه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهم این است که ما چگونه با آن برخورد می‌کنیم. خیلی از ماها روش‌های مختلفی برای کنار آمدن با استرس داریم. خیلی از ما ممکن است حواس خودمان را پرت کنیم و یا به کارهای دیگر مشغول شویم یا بخواهیم بیرون برویم و از فضای بیرون که لذت‌بخش است مثل فضای سبز پارک روحیه خودمان را بهتر کنیم. وقتی به طبیعت می‌رویم چیزی در گیاهان و سبزی‌ها آن‌ها باعث می‌شود که ما احساس آرامش بیشتری کنیم و روحیه ما دگرگون شود. شاید به‌همین دلیل است که خیلی‌ها دوست دارند گیاهان آپارتمانی را در خانه خود پرورش دهند و علاوه‌بر زیبایی آن از مزایای مختلف آن‌ها هم بهره‌مند شوند.

گل آپارتمانی برگ عبایی، روحیه بخش منزل شما

اگر شما هم از مزایای نگهداری گیاهان آپارتمانی مثل کمتر کردن استرس و تقویت روحیه باخبر هستید و دوست دارید یکی از آن‌ها را در خانه‌تان نگهداری کنید، ما در این مقاله یک گیاه آپارتمانی زیبا به نام برگ عبایی را به شما معرفی خواهیم کرد. ما در این مقاله در مورد چند نوع از برگ عبایی و نگهداری برگ عبایی صحبت خواهیم کرد.

گل آپارتمانی برگ عبایی چیست؟

برگ عبایی یک گیاه ریزوم دار و بدون ساقه هوایی است. برگ‌های برگ عبایی سبز رنگ و به شکل پهن و نواری هستند که جلوه براقی دارند. گیاه برگ عبایی می‌تواند به مدت طولانی عمر کند و به تغذیه زیادی نیاز ندارد. این گیاه می‌تواند خشکی و تغییر دما را تا حد زیادی تحمل کند. زادگاه این گیاه چین و ژاپن است. گیاه برگ عبایی در بین گیاهان آپارتمانی گیاه بسیار محبوبی است.

بهترین روش نگهداری گل برگ عبایی

اگر به فکر خرید برگ عبایی و نگهداری آن در آپارتمانتان هستید بهتر است که در مورد شرایط نگهداری این گیاه بیشتر بدانید. چند عامل در شرایط نگهداری برگ عبایی وجود دارند که شما حتماً باید آن‌ها را رعایت کنید. ما در این بخش برای شما بهترین روش نگهداری برگ عبایی و عوامل مهم آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

نور مناسب برای نگهداری از برگ عبایی

بهترین نور برای گیاه برگ عبایی نور غیر مستقیم است. این مسئله برای خیلی از گیاهان آپارتمانی صدق می‌کند. برای همین، شما بهتر است آن را در کنار پنجره‌ای قرار دهید که نور به آن می‌تابد. گیاه برگ عبایی گیاه مقاومی است و می‌تواند نور مستقیم را تحمل کند، اما حواستان باشد که آن را در مقابل نور زیاد مستقیم آفتاب قرار ندهید، چون ممکن است به گیاه آسیب وارد شود.

میزان آبیاری مناسب برای نگهداری از برگ عبایی

یک عامل مهم دیگر در نگهداری از انواع برگ عبایی آبیاری آن‌ها است. به‌طورکلی، این گیاه مقاوم است و اگر یادتان برود که به برگ عبایی آب دهید، این گیاه می‌تواند زنده بماند. اما حواستان باشد که در فصل رشد مثل بهار و تابستان به حد معقول و قابل‌قبولی به آن آب دهید. شما علاوه‌براین، باید به این توجه کنید که بین هر دفعه آبیاری خاک گیاه کاملاً خشک شود و بعد دوباره به آن آب دهید.

شرایط کوددهی گیاه برگ عبایی

برای کود مخصوص برگ عبایی شما می‌توانید از هر نوع کودی استفاده کنید، چون این گیاه خیلی به مواد غذایی زیادی نیاز ندارد. برای مثال، شما برای کود مخصوص برگ عبایی می‌توانید از کود همه‌کاره مایع در بهار و تابستان استفاده کنید. بهتر است کود را در فصل رشد مثل بهار یا تابستان و بعد از آبیاری گیاه اعمال کنید.

خاک مناسب گیاه برگ عبایی

برای رشد برگ عبایی بزرگ یا کوچک ترکیب خاک آن خیلی مهم نیست، اما چیزی که مهم است این است که خاک گلدان آن باید زه‌کشی خوبی داشته باشد. برای رشد این گیاه خاکی مناسب است که از لحاظ مواد غذایی ارگانیک غنی باشد و میزان ph آن خنثی تا کمی اسیدی باشد.

نحوه تکثیر گل برگ عبایی

در نگهداری برگ عبایی تکثیر آن کار سختی نیست. تکثیر برگ عبایی با استفاده از ریزوم برگ عبایی کاملاً امکان‌پذیر است. برای تکثیر برگ عبایی شما باید قطعه‌ای از ریزوم برگ عبایی که در واقع ساقه زیرزمینی این گیاه است را بکنید. ریزوم برگ عبایی شما باید حداقل دو برگ داشته باشد. در
مرحله بعدی تکثیر برگ عبایی شما می‌توانید ریزوم کنده‌شده خود را در گلدان بکارید. در مرحله اول آبیاری برگ عبایی شما باید خاک گلدان خودتان را کمی مرطوب نگه دارید اما حواستان باشد که خاک شما باید زه‌کشی خوبی داشته باشد و آب را بخوبی از خود عبور دهد.

محیط رشد گرم و نور غیرمستقیم آفتاب را برای ریزوم گیاه فراهم کنید

در مرحله بعدی تکثیر برگ عبایی شما باید از این اطمینان حاصل کنید که محیط رشد گلدانی که در آن ریزوم را کاشته‌اید باید گرم باشد. علاوه‌براین، شما نباید گلدان خود را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. بعد از مدتی که شما گیاه را در محیط مناسب قرار داده‌اید و به آن خوب آب داده‌اید، خواهید دید که قلمهٔ شما شروع به جوانه زدن می‌کند و این یعنی که ریزوم گیاه شما ا ریشه گرفته است.

آیا تکثیر برگ عبایی در آب امکان پذیر است؟

ما در بخش‌های قبلی برای برگ عبایی روش تکثیر را توضیح دادیم که معمولاً از آن استفاده می‌شود. تکثیر برگ عبایی از طریق ساقه معمول‌ترین و در واقع، ساده‌ترین روشی است که شما می‌توانید انجام دهید. اما بعضی‌ها دلشان می‌خواهد روشی به‌غیر از تکثیر برگ عبایی از طریق ساقه را انجام دهند. تکثیر اغلب گیاهان را می‌توان با گذاشتن قلمه آن‌ها در یک ظرف آب تکثیر کرد و برای قلمه آن‌ها ریشه گرفت. برای همین، طبیعی است که خیلی‌ها این سؤال را بپرسند که آیا می‌توان برگ عبایی در آب را تکثیر کرد؟ پاسخ این است که تکثیر برگ عبایی در آب امکان‌پذیر نیست و بیشترهمان روش تکثیر برگ عبایی از طریق ساقه برای این گیاه انجام می‌شود. در ادامه ما بیشتر در مورد این توضیح می‌دهیم که چرا نمی‌توان برگ عبایی در آب را تکثیر کرد.

چرا تکثیر برگ عبایی در آب غیر ممکن است؟

خیلی‌ها شاید به این فکر بکنند که روش تکثیر قلمه برگ عبایی در آب را امتحان کنند. در این روش خیلی‌ها فکر می‌کنند که فقط ریزوم برگ عبایی را می‌برند و قلمهٔ برگ عبایی در آب را قرار می‌دهند. بعد از مدتی قلمهٔ برگ عبایی در آب شروع به ریشه گرفتن خواهد کرد. در پاسخ باید گفت که
این روش تکثیر برگ عبایی در آب اصلاً جواب نمی‌دهد. دلیل آن هم این است که نگهداری برگ عبایی در آب ممکن نیست. اما چرا باید نگهداری برگ عبایی در آب غیرممکن باشد؟ پاسخ در ساختار خود ریشه‌ها و ساقه‌های برگ عبایی است.

قلمه زدن گیاه برگ عبایی در آب

برخلاف گیاهان دیگر، ساقه‌های برگ عبایی به‌طور مستقیم به ریشه متصل هستند. به‌طورکلی، ریشه‌های گیاهان در خاک رشد می‌کنند و مواد غذایی را از آن می‌گیرند. اما خیلی از گیاهان ساقه‌هایشان با ریشه‌هایشان یکی نیست و ساقه‌های آن‌ها مستقیماً از خاک مواد غذایی را جذب نمی‌کنند. آن‌ها از طریق ریشه این مواد را جذب می‌کنند. تفاوتی که گیاه برگ عبایی با دیگر گیاهانی دارد این است که ساقه‌های آن‌ها به طور مستقیم به ریشه متصل هستند و نمی‌توان آن‌ها را جدا کرد. بنابراین، وقتی‌که شما می‌خواهید قلمه زدن برگ عبایی در آب را انجام دهید و ساقه را از ریشه جدا کنید، درواقع ساقه و ریشه با همدیگر کنده می‌شوند. ما گفتیم که ریشه برگ عبایی فقط در خاک می‌تواند رشد کند، و به این دلیل، نگهداری برگ عبایی در آب ممکن نیست.

گل آپارتمانی برگ عبایی می‌تواند در آب زنده بماند؟

به‌خاطر دلایلی که در بخش قبلی گفتیم قلمه زدن برگ عبایی در آب ممکن نیست و برای همین، شما نمی‌توانید ریزوم گیاه برگ عبایی را بگیرید و آن را در آب قرار دهید تا رشد کند، چون ساقه‌های این گیاه با ریشه آن تقریباً یکی است. ریزوم یک ساقه زیرزمینی است که مستقیماً به ریشه آن متصل است و مواد غذایی را از آن می‌گیرد و ریشه برگ عبایی هم نمی‌تواند در آب زنده بماند. بنابراین، وقتی‌که شما ریزوم برگ عبایی را در آب قرار می‌دهید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید تا این گیاه ریشه بدهد، چون آب محیط مناسب برای رشد آن نیست.

انواع گیاه آپارتمانی برگ عبایی

حالا که ما کمی در مورد گیاه برگ عبایی و شرایط نگهداری آن توضیح دادیم بیایید به سراغ انواع گیاه برگ عبایی برویم. اگر شما به خرید برگ عبایی تمایل دارید و می‌خواهید این گیاه را در آپارتمان خود پرورش دهید، باید بدانید که گیاه برگ عبایی چند نوع می‌تواند داشته باشد و شما برای انتخاب این گیاه گزینه‌های متنوعی دارید که ما در این بخش چند تای از آن‌ها را برایتان توضیح خواهیم داد.

گیاه برگ عبایی ابلق

در انتخاب برگ عبایی خرید برگ عبایی ابلق می‌تواند انتخاب خیلی زیبایی برای دکوراسیون آپارتمان شما باشد. برگ عبایی ابلق یکی از محبوب‌ترین انواع گیاه برگ عبایی است. گل برگ عبایی ابلق رشد بسیار کندی دارد و مقاوم به خشکی و نمک در خاک است. شما می‌توانید از گیاه برگ عبایی ابلق در خاکی نگهداری بکنید که مواد غذایی آن خیلی زیاد نیست و باز هم این گیاه می‌تواند رشد کند. برگ‌های گل برگ عبایی ابلق رنگ بسیار خاصی دارند. برگ‌های گیاه برگ عبایی ابلق رنگ سبز تیره و نوارهای رنگی کرمی و سفید دارند که باعث می‌شود این گیاه ظاهر زیبا و منحصربه‌فرد خود را داشته باشد.

نور و دمای مناسب برای نگهداری برگ عبایی ابلق

برای نگهداری از گل برگ عبایی ابلق شما باید آن را در معرض نور زیاد غیر مستقیم آفتاب قرار دهید. هرچقدر که نور بیشتری به گل‌های گیاه برگ عبایی ابلق بتابد، برگ‌های آن رنگ روشن‌تر و زیبایی را در کنار سبز تیره خواهند داشت. حواستان باشد که این گیاه را در برابر نور مستقیم آفتاب خیلی قرار ندهید، چون برگ‌های آن ممکن است بسوزند. از آن طرف هم نباید آن را خیلی زیاد در سایه قرار دهید، چون اگر می‌خواهید برگ‌های آن این دورنگی زیبا را داشته باشتد این گیاه به نور زیاد غیرمستقیم خیلی نیاز دارد. بهترین دما برای شرایط نگهداری برگ عبایی ابلق بین ۶۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت است و رطوبت متوسط خانه هم برای نگهداری از آن مناسب است.

میزان آبیاری مناسب برای برگ عبایی ابلق

این نوع از برگ عبایی رشدش کندتر است، اما با آبیاری مناسب می‌تواند به خوبی رشد کند. بهتر است که شما خاک آن را قبل‌از آبیاری چک کنید و ببینید که خشک است یا نه. همچنین، این گیاه نیاز به کود ندارد اما کود دهی به آن می‌تواند فرآیند رشد آن را سریع‌تر کند.

گیاه برگ عبایی بنفش

برگ عبایی بنفش دارای گل بنفش است و در موارد نادری که گیاه برگ عبایی گل می‌دهد یک گل برگ عبایی بنفش را به وجود می‌آورد. معمولاً گیاه برگ عبایی بنفش معمولاً در محیط بیرونی گل بنفش را می‌دهد و در خانه‌های آپارتمانی معمولاً این گیاه گل نمی‌دهد، اما اگر به‌خوبی از آن نگهداری شود گیاه برگ عبایی بنفش می‌تواند گل دهد. گل برگ عبایی بنفش بر روی ساقه بسیار کوتاه گیاه برگ عبایی پدیدار می‌شود. ساقه این گیاه به ریزوم آن متصل است. گل برگ عبایی بنفش ۸ گلبرگ کوچک دارد و وسط آن بنفش رنگ است. نوک گلبرگ‌های گل برگ عبایی بنفش هم به رنگ سفید یا کرم رنگ هستند.

برگ عبایی سبز

اگر شما دلتان می‌خواهد آپارتمانتان با برگ‌های نواری پهن و براق سبز رنگ آراسته شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً برگ عبایی سبز رنگ را تهیه کنید. می‌توان گفت که برگ عبایی سبز همان نوع عادی گیاه برگ عبایی است.

نگهداری از برگ عبایی باغبانی سبز

اگر کسی هستید که حیاط و باغچه‌ای دارید و به این فکر هستید که برگ عبایی خود در باغچه را نگهداری کنید انتخاب خیلی خوبی است. برگ عبایی باغبانی سبز مثل برگ عبایی که در آپارتمان نگهداری می‌شود می‌تواند در طیف متنوعی از شرایط رشد کند. برای نگهداری از برگ عبایی باغبانی
سبز در باغچه یا محیط بیرون شما می‌توانید محیطی را برای او فراهم بکنید که سایه‌دار باشد و نور غیرمستقیم آفتاب به آن بخورد. خاک باغبانی آن هم باید خاک حاصلخیز باشد و زه‌کشی خوبی داشته باشد. به‌غیر از این، چنین گیاهی خیلی به شرایط خاصی برای نگهداری احتیاج ندارد.

برگ عبایی قرمز

بعضی‌ها دوست دارند گیاهشان بجای رنگ سبز رنگ‌های متنوع و فانتزی دیگری داشته باشد. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید برگ عبایی قرمز گیاه مناسبی برای شما است. برگ عبایی قرمز از لحاظ داشتن شکل برگ شبیه دیگر انواع گل برگ عبایی بزرگ و کوچک است. تنها تفاوتی که این نوع برگ عبایی دارد در رنگ برگ‌های آن است. به‌غیراز رنگ سبز در این برگ عبایی شما رنگ صورتی مایل به قرمز را مشاهده می‌کنید که قسمتی یا تمام برگ را پوشانده و به این نوع برگ عبایی ظاهر خاص آن را می‌دهد.

قیمت گل برگ عبایی

در خرید برگ عبایی قیمت آن می‌تواند برای خیلی از افراد دغدغه باشد. برای خیلی از افراد در انتخاب گیاه برگ عبایی قیمت آن عامل مهمی است. باید گفت که برای تعیین قیمت برگ عبایی سبز عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند در قیمت آن مؤثر باشند. برای مثال، یک عامل مهم در تعیین قیمت برگ عبایی سبز می‌تواند نادر بودن آن گیاه باشد. هر چقدر که گونه‌ای از برگ عبایی کمیاب‌تر یا رشدش سخت‌تر باشد، در انتخاب آن گیاه برگ عبایی قیمت آن‌هم بیشتر خواهد شد. برای خرید گل برگ عبایی قیمت آن به سایز گیاه هم می‌تواند بستگی داشته باشد. برای مثال، قیمت برگ عبایی بزرگ می‌تواند از قیمت گیاه کوچک آن بیشتر باشد. برای همین، اگر به سراغ گیاه بالغ برگ عبایی می‌گردید باید این را هم در نظر داشته باشید که قیمت برگ عبایی بزرگ ممکن است کمی گران‌تر باشد.

 

ثبت سفارش تلفنی