مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

سیکاس cycas

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
سیکاس
سیکاس
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

گل آپارتمانی سیکاس

تا حالا شده در طبیعت قدم بزنید و از رنگ سبز که در طبیعت و حتی طبیعت شهری مثل پارک لذت ببرید؟ فکر می‌کنید چه چیزی در مورد رنگ سبز وجود دارد که باعث می‌شود که وقتی ما بیرون می‌رویم و به آن نگاه کنیم روحیه ما دگرگون شود؟ برای خیلی از افراد رنگ سبز با رنگ طبیعت
ارتباط نزدیکی دارد و خیلی‌ها را یاد چمن‌های سبز و درخت‌ها و جنگل‌ها می‌اندازد. خیلی‌ها هم رنگ سبز را با احساس فراوانی و آرامش و امنیت ارتباط می‌دهند. حالا هدف من از پیش کشیدن رنگ سبز و ارتباط آن با احساسات ما چه بود؟ رنگ سبز همان‌طور که می‌دانید یکی از رنگ‌های اصلی
طبیعت ما است و تقزیباٌ همیشه در دنیای ما وجود داشته‌است و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تأثیر گیاهان و طبیعت سبز در اطراف ما شود.

تازگی و طراوت با گل آپارتمانی

گیاهان با رنگ سبزی که دارند می‌توانند به ما حس آرامش و امنیت بدهند و رنگ سبز آن‌ها می‌تواند خستگی روحی ما را بعد از یک روز کاری طولانی و خسته‌کننده بهتر کند. برای همین است که خیلی از افراد دلشان می‌خواهند در خانه خودشان قسمتی از طبیعت را داشته باشند و شروع به رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی می‌کنند. اگر شما هم جزو دوستداران گیاهان آپارتمانی هستید و دلتان می‌خواهد پرورش دادن گیاهان جدید آپارتمانی را تجربه کنید یا کسی هستید که تازه در این راه افتاده و می‌خواهد گیاه آپارتمانی را پرورش دهد، با ما همراه باشید، چون در این مقاله می‌خواهیم یکی از گیاهان آپارتمانی دوست‌داشتنی بنام سیکاس را به شما معرفی کنیم. گیاه سیکاس ظاهری شبیه درخت خرما دارد و زیستگاه آن مناطق گرمسیری است. ما در این مقاله در مورد سیکاس و انواع آن و شرایط نگهداری آن‌ها توضیح خواهیم داد.

گیاه سیکاس چیست؟

شاید شما فکر کنید که سیکاس را می‌توان در آپارتمان پرورش داد و قطعاً این مسئله درست است. اما قبل از هر چیزی سیکاس یا درخت سیکاس یک گیاه گرمسیری است. این گیاه شکلی شبیه به درخت خرما دارد و دارای ۱۱۵ نوع است. زادگاه اصلی این گیاه همان‌طور که قبلاً گفتیم مناطق گرمسیری است. از مغز ساقه این گیاه برای پنیر خرما استفاده می‌شود و هستهٔ میوه برخی از گونه‌های درخت سیکاس در برخی مناطق گرمسیری مثل استرالیا و مالزی که رشد می‌کنند قابل خوردن هستند. حداکثر ارتفاع رشد درخت سیکاس می‌تواند به ۱۲ متر یا بیشتر برسد. برگ‌های این گیاه مثل برگ نخل خرما هستند و معمولاً رنگ سبز تیره یا روشنی دارند. سیکاس گیاهی است که دارای ۲ پایه جنسی است، یعنی نر و ماده بودن آن در هر درخت مجزا است.

 آیا گیاه سیکاس سمی است؟

برای کسانی که می‌خواهند نگهداری گیاه سیکاس در آپارتمان را انجام دهند، شاید این سؤال پیش بیاید که آیا گیاه سیکاس سمی است؟ این سؤال سؤال خوبی است، زیرا برخی‌ها در خانه‌شان حیوانات خانگی یا کودک دارند و آن‌ها ممکن است به‌طور اتفاقی قسمتی از این گیاه را بخورند. در پاسخ این‌که آیا گیاه سیکاس سمی است، باید گفت که بله در سیکاس سمی وجود دارد که دستگاه گوارشی انسان آن را به ماده‌ای بنام متیل آزوکسی متانول تجزیه می‌کند که اثرات آن هم برای حیوانات و هم برای آدم‌ها سمی است. علاوه‌براین، در دانه سیکاس سیکاس ماده‌ای وجود دارد که خوردن آن می‌تواند باعث تحریک و ناراحتی روده شود و اثرات سمی دیگری هم برای انسان‌ها دارد. به‌همین دلیل، در نگهداری گیاه سیکاس در آپارتمان حتماً دقت کنید که آن را دور از دسترس اطفال و حیوانات خانگی نگه دارید.

انواع سیکاس

ما در این بخش در مورد انواع سیکاس و شرایط نگهداری هر کدام از آن‌ها توضیح خواهیم. سیکاس گیاه آپارتمانی است که انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید برخی از انواع سیکاس را در محیط آپارتمان هم پرورش دهید. با ما همراه باشید تا انواع مختلف گیاه سیکاس و شرایط نگهداری آن‌ها را برایتان توضیح دهیم.

سیکاس زامیا

سیکاس زامیا یکی از انواع گیاه سیکاس است که زادگاه آن مناطق گرمسیری آمریکا مثل مکزیک و آمریکای جنوبی و مناطق گرمسیری مثل استرالیا، غرب و مرکز هند است. سیکاس زامیا بیشتر در محیط‌هایی مثل صخره‌های آهکی و ساحل‌های شنی رشد می‌کند. نام دیگر گیاه سیکاس زامیا نخل مقوایی است. گیاه سیکاس زامیا می‌تواند آب را در تنه خود به مدتی طولانی نگهداری نگه دارد. همچنین، گیاه سیکاس زامیا در سن کم با اینکه رشدش کم است، اما همین‌که بزرگ‌تر شد رشد آن‌هم سریع‌تر می‌شود. در نگهداری گل سیکاس زامیا به این دقت کنید که همیشه آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید، چون خوردن هر یک از اجزای آن باعث مسمومیت می‌شود.

نگهداری سیکاس زامیا

کسانی که از سیکاس زامیا در خانه نگهداری می‌کنند شاید به این فکر بیفتند که آیا سیکاس زامیا گل می‌دهد؟ پاسخ این است که گل سیکاس زامیا وجود ندارد، اما هم سیکاس نر و هم سیکاس زامیا ماده می‌توانند مخروط تولید کنند. مخروط گل سیکاس ماده به شکل تخم مرغی است، اما مخروط گل سیکاس نر بلندتر است و بیشتر شبیه بادام است. همین‌که مخروط زامیا به بلوغ می‌رسد، شما می‌توانید آن را بشکنید و بذر سیکاس زامیا را از آن بردارید.

شرایط نگهداری سیکاس زامیا

اگر به فکر پرورش سیکاس زامیا هستید باید بدانید که برای پرورش سیکاس زامیا عوامل مخصوصی وجود دارند که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. ما در این بخش نکاتی که شما باید در پرورش سیکاس زامیا رعایت کنید را برایتان توضیح خواهیم داد.

 نور و دمای مناسب برای سیکاس زامیا

در فصل رشد که معمولاً بهار و تابستان است و در اوایل رشد گیاه سیکاس زامیا شما بهتر است که آن را در مقابل نور آفتاب مستقیم قرار دهید که این نور برای آن ایده‌آل است. اما گیاه سیکاس می‌تواند در معرض نور غیر مستقیم هم رشد کند. از طرف دیگر هم نباید آن را در سایه زیاد قرار دهید که نور غیرمستقیم زیاد به آن نمی‌تابد، چون نور خیلی کم می‌تواند برای رشد سیکاس مضر باشد. یک نکته مهم دیگر در شرایط نگهداری سیکاس زامیا این است که هیچ وقت آن را در مقابل وزش باد سرد قرار ندهید، زیرا این گیاه واکنش خوبی به آن نشان نمی‌دهد و بهترین دما برای نگهداری آن ۱۵ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

آبیاری و کود دهی مناسب سیکاس زامیا

برای آبیاری سیکاس زامیا شما بهتر است در طول فصل رشد گیاه مثل بهار و تابستان خاک آن را کمی مرطوب نگه دارید. البته برای نگهداری سیکاس در زمستان، شما باید میزان آب‌دهی به سیکاس را کمتر کنید. در نگهداری سیکاس در زمستان بهتر است صبر کنید تا سطح بالای آن خاک خشک شود و بعد به آن آب دهید. به‌طورکلی، در شرایط نگهداری سیکاس زامیا باید به این توجه داشته باشید که به‌طورکلی گیاه سیکاس زامیا می‌تواند آب را در خود جمع کند، برای همین آبیاری بیش‌از حد آن باعث صدمه به گیاه و پوسیدگی ریشه آن شود. همچنین، برای کود دادن به گل سیکاس زامیا شما می‌توانید از کود تدریجی استفاده کنید و بهتر است که در اوایل بهار و پاییز به آن کود دهید.

خاک مناسب برای سیکاس زامیا

برای نگهداری از سیکاس زامیا شما باید خاکی را انتخاب کنید که زه‌کشی خوبی داشته باشد. برای همین، شما می‌توانید از ترکیب خاک معمولی به‌علاوه شن و ماسه و کمی خزه پوده زار استفاده کنید. همچنین، میزان ph خاک شما اگر کمی اسیدی باشد مشکلی ندارد و برای گیاه خیلی‌خوب است. برای همین، میزان ph سیکاس زامیا اگر ۶ باشد خوب است.

تکثیر سیکاس زامیا

برای تکثیر سیکاس زامیا شما احتیاج به بذر سیکاس زامیا دارید و بطور کلی، این روش تکثیر سیکاس زامیا آسان نیست، چون بذر سیکاس زامیا و انواع سیکاس دوره زندگی‌شان کم است و نوع جنسیت نر یا ماده بودن آن دشوار است. اما کلاً برای این روش تکثیر با بذر شما به بذر گل سیکاس ماده احتیاج دارید. بعد از این‌که از گل سیکاس ماده بذرها را برداشت کرده‌اید، باید آن‌ها را خشک کنید و سریعاً در یک ظرف شن یا ماسه بگذارید. بهترین دمای محیط برای رشد سیکاس زامیا باید ۱۸ درجه سانتی‌گراد یا بیشتر باشد و نوری که به آن می‌تابد نباید کامل و شدید باشد. شما باید این ظرف شن را مرطوب نگه دارید و خیلی بذرها را در معرض نور کامل آفتاب نگذارید. بعد از مدتی خواهید دید که برگ‌های سیکاس زامیا پدیدار می‌شوند و همین‌که دیدید ریشه‌های گیاه محکم شده‌اند، شما می‌توانید آن را در گلدان بکارید.

قیمت سیکاس زامیا

اگر شما به فکر تهیه سیکاس زامیا هستید، مسلماً دلتان می‌خواهد در مورد قیمت سیکاس زامیا هم بدانید. خوشبختانه، ما در فروشگاه آنلاین گل باما علاوه‌بر مشخصات سیکاس قیمت آن را هم قرار داده‌ایم. اگر شما می‌خواهید قیمت سیکاس زامیا را مشاهده کنید، می‌توانید به فروشگاه گل باما مراجعه کنید.

سیکاس مینیاتوری

اگر می‌خواهید یک گیاه با ظاهر جمع‌وجور در خانه و آپارتمان خود نگهداری کنید، سیکاس مینیاتوری برای شما انتخاب خیلی خوبی است. سیکاس مینیاتوری گیاه زیبایی است که سایز کوچکی دارد و شکل آن شبیه درخت بن سای است. این نوع از سیکاس بسیار مقاوم است و البته رشد کندی هم دارد.

نگهداری سیکاس مینیاتوری

گیاه سیکاس مینیاتوری یک گیاه مقوی مقاوم است و می‌تواند شرایط دمایی سخت را به‌خوبی تحمل کند. گیاه سیکاس مینیاتوری در طیف دمایی 4- تا ۴۳ درجه سانتی‌گراد می‌تواند دوام بیاورد. اما اگر شما می‌خواهید به‌خوبی از گیاه سیکاس مینیاتوری نگهداری کنید، حداقل دمایی که باید به این گیاه را در آن پرورش دهید باید ۱۰ درجه سانتی‌گراد باشد. علاوه‌براین، بهترین میزان نور برای نخل سیکاس مینیاتوری نور مستقیم آفتاب است. اگر شما در روز به حداقل به مدت ۳ ساعت سیکاس مینیاتوری را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید این گیاه می‌تواند به‌خوبی رشد کند.

 آبیاری گل سیکاس مینیاتوری

برای آبیاری گل سیکاس مینیاتوری، اگر شما به این گیاه منظم آب ندهید یا یادتان نرود که به آن آب دهید، مشکلی وجود نخواهد داشت. شما برای آبیاری نخل سیکاس مینیاتوری باید صبر بکنید تا خاک گیاه شما کاملاً خشک شود و بعد به آن آب دهید. همچنین، شما باید حواستان باشد که خاک گل سیکاس مینیاتوری در مدت طولانی خیس یا مرطوب نباشد، چون مرطوب بودن خاک می‌تواند به ریشه گیاهتان صدمه برساند.

خاک و کود مناسب برای سیکاس مینیاتوری

برای کود دادن به سیکاس مینیاتوری، کودی که از همه بهتر است کود مایع ارگانیک است. شما می‌توانید این کود مایع ارگانیک را به میزان نصف با آب ترکیب کنید و آن را ۳ یا ۴ بار در سال به گیاهتان اعمال کنید. بهترین زمان برای اعمال کردن کود به سیکاس مینیاتوری شما در فصل بهار و
اواخر تابستان است. این دو فصل فصل‌های رشد گیاه هستند و بهتر است که شما در فصل‌هایی که گیاه رشد نمی‌کند مثل پاییز یا زمستان به آن کود ندهید. برای تهیه خاک مناسب برای این نوع سیکاس به شما پیشنهاد می‌کنیم که خاکی را انتخاب کنید که زه‌کشی خوبی داشته باشد و بتواند خوب آب را از خود عبور دهد.

قیمت سیکاس مینیاتوری

سیکاس مینیاتوری یک نخل کوچک است که حالت بن سای را دارد و خیلی گیاه لوکس و شیکی برای رشد و پرورش در آپارتمان محسوب می‌شود. اگر شما می‌خواهید این نوع سیکاس را بخرید، مطمئناً می‌خواهید در مورد قیمت سیکاس مینیاتوری هم بدانید. موضوع این است که سیکاس مینیاتوری به خاطر این که یک درخت بن سای محسوب می‌شود، قیمت آن‌هم نسبت‌به انواع دیگر سیکاس گران‌تر است. بااین‌وجود، این گیاه ظاهر بسیار زیبایی دارد و ظاهر زیبای آن ارزش قیمت سیکاس مینیاتوری را هم دارد. اگر شما مایل به خرید این گیاه هستید، می‌توانید مشخصات و قیمت گل سیکاس مینیاتوری را در فروشگاه آنلاین گل باما مشاهده کنید. ما در فروشگاه آنلاین گل باما علاوه‌بر قیمت گل سیکاس مینیاتوری امکان خرید این گیاه زیبا را هم برای شما فراهم کرده‌ایم.

سیکاس رولوتا

سیکاس رولوتا یکی از انواع سیکاس گیاه است که زادگاه آن جنوب ژاپن و جزایر ریوکیو است. از سیکاس رولوتا برای تولید نشاسته ساگو استفاده می‌شود که این نشاسته نشاسته غذایی است. شکل گیاه سیکاس رولوتا شبیه درخت خرما است، اما میوه‌ای که گیاه سیکاس رولوتا تولید می‌کند اصلاً خرما و خوردنی نیست. برگ‌های گیاه سیکاس رولوتا از تنهٔ آن بیرون می‌زنند و در نزدیک مرکز آن به شکل برگ کوچک هستند.

نام علمی سیکاس رولوتا

معمولاً درخت سیکاس رولوتا نخل ساگو می‌گویند و این به این خاطر است که از درخت سیکاس رولوتا ماده‌ای بنام ساگو استخراج می‌شود. اگر کنجکاو هستید که بدانید در مورد سیکاس رولوتا نام علمی آن چیست، باید گفت که نخل سیکاس رولوتا علاوه‌بر نام درخت ساگو یک نام علمی هم دارد. در خصوص سیکاس رولوتا نام علمی آن خیلی شبیه نام فارسی است که برایش گفته می‌شود. نام علمی نخل سیکاس رولوتا به این صورت نوشته می‌شود: Cycas revoluta.

نور مناسب برای سیکاس رولوتا 

اگر شما تصمیم دارید که از نخل سیکاس رولوتا در آپارتمان نگهداری کنید، باید بدانید که برای نگهداری از گل سیکاس رولوتا نور مستقیم آفتاب خوب است، اما میزان زیاد آن می‌تواند به برگ‌های آن صدمه بزند. برای همین، اگر شما در جایی زندگی می‌کنید که در آن نور آفتاب خیلی شدید و خیلی داغ است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که فقط چند ساعت اول صبح اجازه دهید که سیکاس رولوتا شما نور آفتاب را جذب کند و به‌مرور زمان که نور آفتاب شدیدتر شد آن را در معرض نور غیرمستقیم آفتاب یا در سایه‌ای که نور غیرمستقیم به آن می‌خورد قرار دهید.

آبیاری گل سیکاس رولوتا

در آب دادن به گل سیکاس رولوتا شما زمانی‌که گیاه را تازه کاشته‌اید باید در هفته اول به آن خوب آب دهید. در این هفته بهتر است که سیکاس رولوتا شما خاکش مرطوب باشد و بعد از این‌که گیاه به‌خوبی رشد کرد، شما می‌توانید میزان آبیاری آن را کمتر کنید. در آب دادن به سیکاس باید حواستان باشد که برگ‌های آن پژمرده نشوند. اگر برگ‌های آن شل یا پژمرده شده‌اند، میزان آب دادن به آن را کم کنید. در نگهداری سیکاس در زمستان هم حواستان باید به آبیاری باشد، زیرا در این فصل است که گیاه خیلی رشد نمی‌کند و شما باید خیلی کمتر از فصل‌های بهار و تابستان به آن آب دهید.

کود مناسب برای گل آپارتمانی سیکاس رولوتا

برای کود دادن به گیاه سیکاس که در محیط‌های آپارتمانی به به‌خوبی بتواند رشد کند، شما می‌توانید یک کود تدریجی را اعمال کنید. بهتر است که شما در بهار این کود را اعمال کنید. شما می‌توانید آن را در پایه این گیاه و در اطراف تنه آن اعمال کنید و بعد از اعمال کردن کود باید آن را به‌خوبی آبیاری کنید. برای گیاه سیکاس رولوتا اعمال کود یک‌بار در سال کافی است. اما اگر مشاهده کردید که برگ‌های سیکاس شما رنگ‌زردی به خود گرفته‌اند، این به این معنی است که آن‌ها کمبود مواد غذایی مثل پتاسیم، منیزیم و مواد دیگر دارند. در این‌جا است که شما می‌توانید کمی کود به آن‌ها بدهید. این کار برای برگ‌های زرد کاری نمی‌کند، اما وقتی برگ جدید سیکاس رشد می‌کند دیگر این مشکل را نخواهد داشت.

نحوه تکثیر سیکاس رولوتا

حالا که ما در مورد سیکاس رولوتا شرایط نگهداری آن صحبت کردیم، بیایید به سراغ نحوه تکثیر سیکاس رولوتا برویم. ما قبلاٌ هم توضیح دادیم که برای تکثیر کردن گیاه سیکاس شما احتیاج به بذر سیکاس ماده دارید که توسط گرده‌افشانی بذر سیکاس نر می‌تواند بذر خوبی برای کاشتن سیکاس و تکثیر آن باشد. بعد از تهیه بذر سیکاس ماده رولوتا شما می‌توانید که آن را در یک گلدان یا سینی بکارید که در آن ترکیب خاک و شن به میزان زیاد وجود دارد. دمای محیطی برای رشد بذر سیکاس ماده رولوتا باید ۷۰ درجه فارنهایت یا بیشتر باشد. معمولاً در نحوه تکثیر سیکاس رولوتا فرایند رشد بذر سیکاس ماده رولوتا خیلی کند است و شما ممکن است از 3 تا ۶ ماه صبر کنید تا ریشه‌ها و برگ‌های سیکاس رولوتا از بذر بیرون بزنند. بعد از این‌که ریشه‌های آن محکم شده‌اند و برگ جدید سیکاس پدیدار شد، شما می‌توانید آن را به گلدان دیگر انتقال دهید.

سیکاس ابلق

گیاه سیکاس ابلق بیشتر در انواع رولوتا و زامیا آن دیده می‌شود. در این دو نوع سیکاس، سیکاس ابلق شکل برگ‌هایش شبیه شکل برگ‌های انواع سیکاس است. بااین‌وجود، سیکاس ابلق خیلی رشد کندی دارد و برگ‌های آن به دورنگ سبز و زرد یا سفید هستند. گیاه سیکاس ابلق می‌تواند در گلدان به‌خوبی رشد کند و به خاطر رنگ برگ‌هایش نیاز به نور آفتاب بیشتری دارد.

سیکاس ابلق رولوتا

سیکاس ابلق رولوتا دو نوع معمول و غیر معمول گل سیکاس ابلق را دارد. یک نوع معمول سیکاس ابلق رولوتا بیشتر در نوک برگ‌های آن شما رنگ‌های زرد یا سفید رنگ که به قهوه‌ای می‌زند را مشاهده می‌کنید. این نوع گل سیکاس ابلق بیشتر دوست دارد در نور مستقیم یا غیر مستقیم آفتاب قرار بگیرد. یک گیاه سیکاس ابلق دیگر وجود دارد که نوع غیرمعمول آن است و این نوع گیاه بیشتر نور غیرمستقیم را دوست دارد. طبیعتاً وقتی‌که نور کمتر آفتاب هم به آن می‌خورد میزان دو رنگی بودن برگ‌های آن کمتر و رنگ متفاوت برگ آن هم کم‌رنگ‌تر است و بیشتر به سفید می‌زند.

آیا سیکاس گل می‌دهد؟

شاید خیلی‌ها که نگهداری گیاه سیکاس در آپارتمان را انجام می‌دهند به این فکر کنند که آیا سیکاس گلدار وجود دارد یا سیکاس نر یا ماده آن‌ها گل می‌دهد یا خیر؟ در پاسخ در سؤال این آیا سیکاس گل میدهد، باید گفت که سیکاس گلدار وجود ندارد و کلاً گیاه سیکاس نر یا ماده گل نمی‌دهند. بله درست است، سیکاس نر یا ماده بذرهایی را به وجود می‌آورند، اما هیچ‌وقت این بذرها تبدیل به گل یا میوه نمی‌شوند.

فرق سیکاس نر با ماده

اگر شما می‌خواهید سیکاس نر و ماده را در آپارتمان خود پرورش دهید یا می‌خواهید بیشتر در مورد سیکاس نر و ماده بدانید، شاید مطالب این بخش برایتان مفید باشد. همان طور که گفتیم گیاه سیکاس گیاهی است که دو پایه دارد، یعنی جنسیت گیاه در سیکاس ماده و سیکاس نر متفاوت است. ما در این بخش در مورد سیکاس ماده و سیکاس نر، تفاوت‌های آن‌ها و نحوه تشخیص سیکاس نر از ماده صحبت خواهیم کرد.

نحوه تشخیص سیکاس نر از ماده

یکی از ویژگی‌هایی که شما با آن می‌توانید سیکاس ماده از سیکاس نر را تشخیص دهید مخروط گل سیکاس نر و ماده است. مخروط سیکاس ماده که بذر سیکاس ماده را تولید می‌کند شکلی پهن و گرد دارد و می‌توان در آن بذر سیکاس ماده در حال رشد را مشاهده کرد. همچنین، سیکاس ماده هم معمول‌تر است و در نور مستقیم و غیرمستقیم آفتاب هم می‌تواند رشد کند. بنابراین، یک راه مستقیم و اصلی که شما می‌توانید فرق سیکاس نر با ماده را متوجه شوید، شکل مخروط آن است. یک فرق سیکاس نر با ماده هم در این است که مخروط سیکاس نر نسبت‌به مخروط سیکاس ماده شکل بلندتر و باریک‌تری دارد.

مخروط گل سیکاس نر چه مشخصاتی دارد؟

گفتیم که یک راه دیگر تشخیص گل سیکاس نر و ماده نگاه کردن به مخروط آن‌هاست. همان‌طور که قبلاً هم گفتیم مخروط گل سیکاس نر شکل بلندتر و باریک‌تری نسبت‌به مخروط سیکاس ماده دارد. وقتی‌که این مخروط به بلوغ رسید، رنگ زرد لیمویی پیدا می‌کند. این مخروط بیشتر در ماه ژانویه تولید می‌شود و در بین ماه‌های مارس تا می گرده افشانی می‌کند.

قیمت گل سیکاس نر

اگر شما هم به فکر خرید و پرورش سیکاس نر یا ماده هستید، حتماً به فکر قیمت گل سیکاس نر یا ماده هم می افتید. باید گفت که قیمت گل سیکاس نر یا ماده بسته به سن سیکاس متفاوت است. برای مثال، قیمت سیکاس ۵ ساله با قیمت سیکاس 10 ساله می‌تواند خیلی متفاوت باشد. این هم به آن دلیل است که کلاً قیمت سیکاس بزرگ از قیمت سیکاس کوچک بیشتر است. برای همین، اگر شما می‌خواهید سیکاس بزرگ را بگیرید باید به این توجه داشته باشید که برای مثال، قیمت سیکاس 10 ساله می‌تواند دو برابر یا حتی سه‌برابر بیشتر از قیمت سیکاس ۵ ساله باشد.

قیمت سیکاس

ما کمی در مورد قیمت گیاه سیکاس صحبت کردیم. به‌طورکلی، گیاه سیکاس نر و ماده از لحاظ شرایط نگهداری با همدیگر یکسان هستند. برای همین، شرایط نگهداری در در قیمت سیکاس بزرگ یا قیمت سیکاس کوچک تأثیری ندارد. چیزی که شما باید در تعیین قیمت سیکاس ماده یا نر در نظر بگیرید این است که سایز گیاه شما چه اندازه است. هر چقدر که سایز گیاه شما بزرگ باشد، نشان می‌دهد که آن گیاه بالغ‌تر است. برای مثال، قیمت سیکاس 15 ساله ممکن است از قیمت سیکاس 20 ساله کمتر باشد. این به این دلیل است که قیمت سیکاس 20 ساله ممکن است گران‌تر باشد، چون کسی که از این سیکاس نگهداری می‌کرده وقت و زمان بیشتری را صرف آن کرده‌است. در مقایسه، قیمت سیکاس ۱۵ ساله کمتر است، چون سایز گیاه کمتر است و نگهداری از آن برعهدهٔ شما است.

عوامل مهم در تعیین قیمت گل سیکاس

در تعیین نخل سیکاس قیمت چند عامل مهم به غیر از سایز و بلوغ گیاه وجود دارد. همان‌طور که گفتیم برای تعیین قیمت اندازه و بلوغ سیکاس مهم است. هر چه که گیاه کوچک‌تر باشد قیمت آن می‌تواند کمتر باشد. اما عوامل دیگری مثل نادر بودن گونه گیاه و زیبایی آن هم مهم هستند. برای مثال، فرض کنید که سیکاس شما ابلق باشد. مطمئناً برای این نخل سیکاس قیمت آن نسبت‌به گونه عادی آن می‌تواند بیشتر باشد. بنابراین، برای خرید گل سیکاس قیمت آن می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که شما در خرید آن باید همه آن‌ها را در نظر بگیرید.

ثبت سفارش تلفنی