مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

بنت قنسول poinsettia

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
بنت قنسول
بنت قنسول
300,000 تومان
گل باما

مشخصات و معرفی گیاه آپارتمانی زیبای بنت قنسول

گیاه زیبای بنت قنسول (Poinsettia) با گلبرگ‌های درخشان و زیبا و گل‌های کوچک سبز و زرد رنگ در مرکز آن، بسیار دلربا و پرطرفدار است. وقتی از گیاه بنت قنسول صحبت می‌شود بیشتر مردم به یاد رنگ قرمز می‌افتند، همانطور که به این گیاه در زبان فارسی نیز سرخ برگه می‌گویند. اما این گیاه در رنگ‌های متفاوت سفید، زرد، صورتی و ترکیبی وجود دارد و شاید بتوان نوع مرمری آن را زیباترین نوع بنت قنسول (گل یلدا) دانست. اما به طور کلی نوع قرمز رنگ آن محبوبیت بیشتری دارد.

گل بنت قنسول (گل کریسمس) بومی آمریکای مرکزی است و سرخ‌پوستان مکزیکی از آن برای اهداف تزئینی و دارویی استفاده می‌کردند. امروزه این گیاه به عنوان عنصری تزئینی برای خانه‌ها و گل‌خانه‌ها طرفداران زیادی دارد. این گیاه نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و اگر قصد خرید گل بنت قنسول (گل کریسمس) را دارید بهتر است در مورد نیازهای این گیاه و نکات نگهداری از آن اطلاعات کافی به دست آورید. ما در ادامه‌ی این مطلب نکات مهم نگهداری از گل بنت قنسول (گل کریسمس) را مطرح می‌کنیم.

(از محصولات صفحه آگلونما، لیندا، نخل ماداگاسکار و آرالیا نیز بازدید کنید.)

مشخصات گل یلدا (بنت قنسول)

تاریخچه بنت قنسول (گل یلدا)

در این قسمت می‌خواهیم با داستان‌ها و افسانه‌هایی که به این گل نسبت داده‌اند آشنا شویم، یکی از آنها داستان دختری به نام پپیتا یا ماریا است که بسیار فقیر بوده و با الهام از فرشتگان، گیاهان را در طول جاده به عنوان هدیه‌ای به عیسی مسیح در مقابل محراب کلیسا قرار داده و بعد معجزه رخ میدهد و گلها و برگهای قرمز از این گیاهان رشد کردند. پس از آن مکزیکی‌ها از این گل استقبال کرده (که شاید بی ربط به قرمز بودنش نباشد !) و در روز کریسمس برای تزئینات منزل خود استفاده می‌کنند به همین دلیل گل بنت قنسول به گل کریسمس معروف می‌شود.

جالب است بدانید روز 12 دسامبر در آمریکا، روز ملی بنت قنسول (گل یلدا) است. البته گل کریسمس در مکزیک و گواتمالا و در اسپانیا در عید پاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام های مختلفی برای این گل زیبا در مناطق مختلف گذاشته شده است. مثلا به دلیل کوه‌های آند در شیلی و پرو، به گل تاج کوه آند نامگذاری شده و در ترکیه به دلیل علاقه آتاتورک به این گل به گل آتاتورک نیز معروف است.

(در صفحه حسن یوسف، گیاه گل گندمی و گیاه برگ عبایی طیف متنوعی از گیاهان آپارتمانی با ارسال فوری در تهران موجود است.)

تاریخچه گل یلدا (بنت قنسول)

گلهای بنت قنسول (گل یلدا)

شاخ و برگهای گل یلدا به رنگ سبز روشن با لبه های صاف و یا اندكی دندانه دار است؛ گلهای بنت قنسول (گل یلدا) بیشتر از ۲ تا ۶ ماه دوام می‌آورند و ارزش تزئینی ندارند. بنت قنسول (گل یلدا)، گیاهی آپارتمانی بسیار زیبا با برگهای سبز و قرمز و گلهای ظریف و سفید و برگهای رنگی است که به آن ها عامیانه گل گفته می‌شود.

 این گیاه یک گل زمستانی است و در اوایل ماه اکتبر یا مهر تغییر رنگ برگهای آن شروع می شود. بنت قنسول (گل یلدا) در ایران به عنوان گل یلدا شناخته می‌شود و برای هدیه دادن در پاییز و زمستان گزینه مناسبی است. این گل به طور گسترده‌ای برای تزئین خانه‌ها، محل‌های کار  و مکان‌های اداری و … کاربرد دارد؛ گل کریسمس یا گل یلدا به خصوص در شب کریسمس و شب یلدا بسیار پر فروش است. این گیاه زینتی علاوه بر زیبایی خواص دارویی هم دارد و کاربرد گسترده‌ای در کاهش تب انسان دارد. همچنین از این گیاه در زمینه رنگسازی و رنگرزی هم استفاده می‌شود.

(محصولات اسکاندیس، شامادورا و ارکیده تک شاخه را از دست ندهید.)

غنچه های گل یلدا

انواع بنت قنسول(گل یلدا)

بنت قنسول دارای بیش از 100 گونه مختلف است که در رنگ و طرح برگها با یکدیگر متفاوتند. عده ای فکر می‌کنند که قسمت متفاوت انواع بنت در رنگ گلهای آنهاست. اما این فرضیه اشتباه است و قسمت های رنگی و متفاوت در بنت ها، برگ آنهاست و گلهای تمامی انواع آن یک رنگ هستند.

(از صفحه برگ انجیری و کاج نیز دیدن کنید.)

انواع گل کریسمس

1. بنت قنسول قرمز (Classic Red)

بنت قنسول قرمز دارای گلبرگ های قرمز روشن، برگهای سبز کلاسیک و گلهای زرد متمایل به سبز در مرکز هر گلبرگ است که ظاهری شاد و رنگارنگ به آن می‌بخشد. همانطور که از تصاویر این گل پیداست، رنگ رایج گل یلدا قرمز بوده و در ایام کریسمس نیز بسیار زیاد طرفدار پیدا می‌کند.

گل کریسمس قرمز

2. بنت قنسول سفید (Classic White)

تفاوت بنت قنسول سفید با بنت قنسول قرمز تنها در رنگ آنهاست. البته برگهای بنت قنسول(گل یلدا) ، کرم مایل به سفید بوده و دارای مرکز سفید و برگ های سبز زیبا هستند.

(در صفحات سیکلامن، اریکا، فیلودندرون و دراسنا انواع متنوع گل های آپارتمانی با بهترین قیمت را فراهم آورده‌ایم.)

گل یلدا سفید

3. بنت قنسول مرمری (Enduring Marble)

این گل کریسمس دارای گلبرگ‌های سفید مایل به کرم و تقریباً سبز لیمویی با سایه‌های صورتی ملایم در سرتاسر هر گلبرگ است.

گل کریسمس (بنت قنسول) مرمری

4. بنت قنسول برگ پاییزی (Euphorbia Autumn Leaves)

این گیاه دارای رنگ های گرم صورتی، هلویی و زرد است که به آن بنت قنسول طلایی هم گفته می‌شود.برگهای این گیاه زیبا، تداعی کننده رنگ های پاییزی است و برای دکوراسیون خانه بسیار مناسب است.

(از محصولات صفحات کروتون و اگزالیس نیز دیدن کنید.)

بنت قنسول برگ پاییزی

5. بنت قنسول صورتی (Euphorbia Christmas Glory Pink)

بنت قنسول صورتی در دماهای پایینتر رشد بهتری دارد و دارای گلبرگهای صورتی و صفید است. این گیاه برای خانه های کم نور گزینه مناسبی است.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی سایه دوست غافل نشوید.)

بنت قنسول (گل کریسمس) صورتی

نکات نگهداری از گیاه بنت قنسول (گل یلدا)

گل بنت قنسول ،گل کریسمس یا سرخ برگه‌، گیاه زیبایی است که در طول زمستان رشد بهتری دارد و در این فصل گل می‌دهد. با مراقبت کافی و درست از آن می‌توانید گل بنت قنسول (گل کریسمس) را برای مدتی طولانی سالم و قوی نگه دارید. به آنها آفتاب، گرما و آب کافی بدهید و گیاه بنت قنسول (گل یلدا) شما رنگ‌های زیبای خود را به نمایش خواهد گذاشت. اگر می‌خواهید این گیاه را برای مدتی طولانی سالم و زنده نگه دارید تا شاهد شکوفه‌های زیبای سال بعد آنها هم باشید بهتر است به شرایط مناسب نگهداری از این گیاه که در ادامه می‌گوییم، دقت و توجه کنید.

(صفحه سیکاس، یوکا و پپرومیا را از دست ندهید.)

نگهداری گل یلدا

نور مناسب گیاه بنت قنسول (گل یلدا)

از آنجایی که گل بنت قنسول (گل کریسمس) بومی آمریکای مرکزی است به میزان کافی نور خورشید عادت دارند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم گل بنت قنسول (گل کریسمس) را کنار پنجره‌ای کاملا روشن قرار دهید تا مقدار کافی نور خورشید دریافت کند. پنجره‌های رو به شرق برای این گیاه مناسب‌تر است تا بتواند درخشش صبحگاهی را دریافت کند و از سایه‌ی بعدازظهر لذت ببرد. اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمتی از برگ‌های گیاه شما به شیشه‌ی پنجره برخورد نمی‌کند چرا که این مساله می‌تواند باعث آسیب رساندن به گیاه شما شود.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم نیز بازدید کنید.)

نور مورد نیاز گل یلدا

آبیاری گل بنت قنسول (گل کریسمس)

شاید بخواهید بدانید آبیاری گل بنت قنسول (گل کریسمس) هر چند وقت یکبار باید انجام شود و این گیاه چقدر به آب نیاز دارد. در مورد این گیاه هر زمان که احساس کردید خاک گلدان خشک است و یا برگ‌ها پژمرده شده‌اند، لازم است آبیاری را انجام دهید. نکته‌ی اصلی آبیاری این گیاه این است که اجازه دهید تخلیه‌ی آب از ته گلدان انجام شود و مطمئن شوید که بنت قنسول (گل یلدا) در آب زیاد قرار ندارد. اگر محیطی که بنت قنسول را در آن نگهداری می‌کنید خشک است شاید لازم باشد آبیاری این گیاه را روزانه انجام دهید.

(از صفحه زاموفیلیا نیز بازدید کنید.)

آبیاری گل یلدا

دما و رطوبت مناسب بنت قنسول (گل یلدا)

برای حفظ شکوفه‌های زیبای بنت قنسول (گل یلدا) لازم است دمای محیط نگهداری این گیاه در طول روز بین 18 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. کاهش دما تا 15 درجه‌ی سانتی‌گراد در شب به گیاه شما آسیبی نمی‌رساند. با این حال، هوای سرد، تماس برگ‌های گیاه با پنجره‌ی سرد، یا مهم‌تر از همه عدم وجود نور کافی می‌تواند به برگ‌های گیاه شما آسیب رسانده و باعث ریزش زودرس برگ‌های آن شود.

کمبود رطوبت در فصل‌های خشک به ویژه زمستان برای گیاهان آپارتمانی یک مشکل اساسی است. اگر محیط خانه‌ی شما خشک است و گل بنت قنسول (گل کریسمس) در نور مستقیم خورشید قرار دارد شاید لازم باشد آبیاری گیاه به طور مرتب انجام شود اما این آبیاری را هر روز انجام ندهید. برای بهترین نتیجه بنت قنسول (گل یلدا) را در یک اتاق گرم نگهداری کنید و روزانه به آن آب‌پاشی کنید. این کار شرایط آب و هوای استوایی را برای این گیاه شبیه‌سازی خواهد کرد.

(از صفحه سانسوریا نیز بازدید کنید.)

دما و رطوبت گل کریسمس

کوددهی به بنت قنسول (گل یلدا)

تا زمانی که گل بنت قنسول (گل کریسمس) شکوفا است و گل دارد نباید به آن کود دهید. حدودا شش هفته بعد از گل‌دهی می‌توانید کود دادن به گیاه را آغاز کنید. در طول سال بهترین زمان کوددهی فصل بهار است که هیچ نشانه‌ای از رشد در گیاه وجود ندارد.

کوددهی گل کریسمس (بنت قنسول)

فصل گلدهی بنت قنسول (گل یلدا)

بنت قنسول ، گیاهی روز کوتاه است؛ اما گیاه روز کوتاه یعنی چه؟ گیاه روز کوتاه گیاهی است که معمولا در فصل پاییز و زمستان گل میدهد، یعنی فصولی که مجموعِ ساعاتی که هوا روشن است از مجموع ساعاتی که هوا تاریک است، کوتاه‌تر باشد. بنابراین برای آنکه گیاه شما در فصلهای سرد سال نیز گل دهد، باید گلدان گیاهتان را در محیط هایی قرار دهید که حتی در شب‌ هم هیچ نوری به آن نرسد. به این نکته حتما توجه داشته باشید که دمای خانه اگر بالا باشد، بنت قنسول (گل یلدا) شما قرمز نخواهد شد. بنت قنسول (گل یلدا) هم ممکن است دچار تاخیر در گلدهی شود که دلیل آن کاهش دما در پاییز و یا طولانی بودنِ ساعات روشنایی است چون همانطور که گفتیم این گیاه روز کوتاه است.

(در گلفروشی گل باما انواع متنوعی از بنجامین موجود است.)

فصل گلدهی گل یلدا (بنت قنسول)

آیا بنت قنسول (گل یلدا) گیاهی سمّی است؟

گل بنت قنسول (گل کریسمس) سال‌ها به عنوان گیاهی سمّی شناخته می‌شد. مطمئنا قرار نیست انسان، حیوانات خانگی یا دام‌ها قرار نیست این گیاه را بخورند اما احتمالا خوردن بنت قنسول (گل یلدا) باعث ایجاد ناراحتی معده می‌شود، مشکلی که با خوردن هر گیاه آپارتمانی دیگری نیز ممکن است پیش آید. با وجود این، آزمایشات گسترده‌ای در مورد گیاه بنت قنسول (گل یلدا) انجام شد و هیچ مدرکی مبتنی بر سمّی بودن یا ناامن بودن آنها در خانه وجود ندارد. همچنین ریختن این گیاه در کمپوست نیز بی‌خطر است.

مشکل محتمل‌تری که در مورد این گیاه وجود دارد التهابات پوستی یا درماتیت تماسی است. این گیاه از خانواده‌ی فرفیونیان (گیاهانی دارای شیره‌ی سمّی) است و هنگام شکستن از خود شیره‌ی شیری رنگ ترشح می‌کند. بنابراین بهتر است مراقبت باشید پس از لمس این گیاه، چشم خود را مالش ندهید. برای ایمنی بیشتر پس از دست زدن به گل بنت قنسول (گل کریسمس) دست‌های خود را بشویید و سعی کنید از فشردن و یا هرس آنها بدون دستکش خودداری کنید.

(محصولات صفحه سرخس را از دست ندهید.)

آیا گل یلدا (بنت قنسول) سمی است؟

مشکلات و بیماری‌های بنت قنسول (گل یلدا)

گیاه بنت قنسول (گل یلدا) یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به دلیل طولانی بودن فصل تولید با شرایط مختلف محیطی، ممکن است با طیف گسترده‌ای از مشکلات یا بیماری‌ها مواجه شود. علائم بیماری بعلاوه می‌تواند به خاطر کمبود یا افراط در مواد مغذی، به ویژه مسمومیت با آمونیوم باشد. در ادامه به برخی از علائم و درمان آنها در گل بنت قنسول (گل کریسمس) اشاره می‌کنیم.

(مطالعه مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

بیماری و آفات گل یلدا (بنت قنسول)

زرد شدن و سوختن لبه‌ی برگ‌های پایینی گل بنت قنسول (گل کریسمس)

مشکلاتی مانند کم شدن رشد ریشه و گیاه و زرد شدن برگ‌های پایینی و سوختن لبه‌ی آنها می‌تواند به دلایلی همچون نور و دمای کم در پاییز، مخلوط خاک اسیدی و استفاده‌ی بیش از حد از منابع نیتروژن آمونیوم اتفاق بیفتد. برای پیشگیری استفاده از نیتروژن آمونیوم را کاهش دهید و در ایامی که نور کم و هوا سرد است آبیاری به گیاه را محدود کنید. بعلاوه زرد شدن برگ‌هایی پایینی گل بنت قنسول (گل کریسمس) می‌تواند به خاطر کمبود منیزیم باشد که با استفاده از کود حاوی منیزیم می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی معطر نیز بازدید کنید.)

زرد شدن برگهای گل کریسمس

نرم شدن ساقه‌ها و پوسیدگی قلمه‌های گل یلدا

پوسیدگی باکتریایی ساقه باعث نرم شدن ساقه می‌شود که به سرعت به سمت بالا حرکت می‌کند و باعث از بین رفتن قلمه‌ی گیاه می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل لازم است از یک چاقوی تمیز برای قلمه زدن و تکثیر گیاه استفاده کنید. قلمه‌ها و بخش‌های آلوده را دور بریزید و وسایل باغبانی و چاقوی مورد استفاده را ضدعفونی کنید. پوسیدگی ریشه، یکی دیگر از مشکلات بنت قنسول (گل یلدا) میباشد که بیماری قارچی محسوب می‌شود. برای حل این مشکل باید آبیاری را کاهش داده و در صورت لزوم خاک گلدان را با قارچکش مناسب ضدعفونی کنید.

(از صفحه فیکوس بازدید کرده و انواع آن را در گلفروشی گل باما مشاهده کنید.)

پوسیدگی قلمه های گل بنت قنسول

لکه‌های قهوه‌ای روی گل، برگ و یا ساقه‌ی گل یلدا

علت ایجاد لکه‌های قهوه‌ای روی گل بنت قنسول (گل کریسمس) نوعی قارچ به نام کپک خاکستری است. برای رفع این مشکل لازم است گیاه را در جایی قرار دهید که گردش هوای مناسب داشته باشد. با تامین شرایط آبیاری، دما و رطوبت مناسب می‌توانید سلامت گیاه خود را کنترل کنید. در نهایت از قارچ‌کش برای از بین بردن کپک خاکستری استفاده کنید.

(مطلب گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را در وبلاگ گل باما از دست ندهید.)

لکه های قهوه ای روی برگ گل بنت قنسول

ریزش برگ‌های گل بنت قنسول (گل کریسمس)

ریزش برگ‌های گیاه مشکلی است که می‌تواند به خاطر عواملی مانند پوسیدگی ریشه‌ی گیاه، کوددهی بیش از حد، شدت نور کم یا کمبود رطوبت اتفاق بیفتد. برای پیشگیری از این مشکل از کارهایی که باعث پوسیدن ریشه‌ی گیاه می‌شود (مانند آبیاری بیش از حد) خودداری کنید و بیش از اندازه به گیاه خود کود ندهید. سطح رطوبت خاک را نیز حفظ کنید.

(محصولات صفحه شفلرا را از دست ندهید.)

ریزش برگهای گل یلدا

پیچ خوردگی برگ‌های گل بنت قنسول

اگر برگهای جوان به سمت پایین دچار پیچ خوردگی شوند و نوارهای زرد رنگ روی برگها ظاهر شوند، نشانه تجمع و سمیت آمونیوم (نوعی ترکیب حاوی ازت) میباشد. این امر در دماهای پایین و رطوبت زیاد موجب آسیب رساندن به گیاه شما خواهد شد. پس حتما در استفاده از کودهای حاوی نیتروژن دقت نمائید.

( از صفحه پتوس نیز دیدن کنید.)

پیچ خوردگی برگهای گل یلدا

کم پشت شدن گل کریسمس

نحوه قلمه زدن اشتباه گل بنت قنسول (گل یلدا) باعث کم پشت شدن این گیاه می‌شود. اگر قلمه نازک باشد و از کود ازت زیاد استفاده شود، بروز این مشکل طبیعی است. سعی کنید گیاه را در زمانهای مناسب هرس کنید تا از بد شکل شدن آن جلوگیری کنید.

(از محصولات صفحه بونسای نیز دیدن کنید.)

کم پشت شدن گل بنت قنسول

سبز شدن براکته‌های گل بنت قنسول

این امر، نشان دهنده پایان دوره گلدهی امسال گیاه شما می‌باشد و تا سال دیگر و فرا رسیدن فصولی که در آنها روزها کوتاهتر است، باید صبر کرد. چراکه همانطور که قبلا گفتیم این گیاه روز کوتاه است.

(از مطلب نگهداری از گل گندمی نیز بازدید کنید.)

علت پژمرده شدن گل بنت قنسول

کوچک ماندن برگهای بنت قنسول (گل یلدا)

این مشکل به دلیل کمبود مواد غذایی می باشد. گیاه را ماهی یکبار خصوصا هنگام گلدهی با کود کامل تغذیه کنید.

(در وبسایت گل باما مدل های مختلفی از شاخه گل، سبد گل، باکس گل، دسته گل، جام گل و تاج گل را مشاهده خواهید کرد.)

عدم رشد مناسب برگهای گل کریسمس

 ریختن جوانه‌های انتهایی گل کریسمس

علت آن، ناشی از کمبود نور، فاصله کم گیاهان، دمای بالای شبانه روز یا تنش آبی است. همچنین اگر متوجه شدید که رشد گیاه کم شده و برگهای جدید رشد نمی‌کنند و کوچک ماندند، این موضوع به خاطر کمبود مواد غذایی است. در ابتدا خاک های سطحی گیاه را با خاک جدید جایگزین کرده و یا آن را ماهی یکبار با کود کامل تغذیه کنید.

(به مطلب نگهداری از گیاه حسن یوسف نیز رجوع کنید.)

ریزش جوانه های گل بنت قنسول

 لکه‌های پودری سفید رنگ روی برگ گل بنت قنسول

دیگر بیماری قارچی که گل یلدای شما را می‌تواند درگیر کند، بیماری سفیدک سطحی بوده که باعث ایجاد لکه‌های پودری سفید رنگ روی سطح برگ می‌شود. برای درمان، برگهای آلوده را حذف کنید و دیگر به صورت مستقیم گیاه را آبپاشی نکنید. استفاده از قارچکش مناسب در درمان و کنترل بیماری سفیدک سطحی موثر است.

(مطلب نگهداری از گیاه فیکوس الاستیکا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

لکه های پودری برگ گل بنت قنسول

بیماری گل یلدا: 1. شته گل یلدا

در صورتی که این مشکل در هر کدام از گیاهانتان مشاهده کردید، به سرعت آن را از بقیه دور کنید تا بقیه دچار مشکل نشوند. به دلیل خطراتی که در استفاده از سموم وجود دارد، بهتر است ابتدا روش های کم خطر را امتحان کنید. ابتدا چند قطره مایع ظرفشویی را در یک لیتر آب حل کنید به صورتی کف نکند، سپس بر روی شاخ و برگ گیاه اسپری کنید و یا از پیف پاف استفاده کنید و آن را با فاصله ۴۰ سانتیمتر بر روی برگ ها و شاخه ها و خاک گیاه اسپری کنید.

در صورتی که حشرات بسیار زیاد هستند، میتوانید از سم‌های غیر شیمیایی نظیر پالیزین و تند اکسیر استفاده کنید.

(از مطلب نگهداری از گیاه پتوس نیز بازدید کنید.)

بیماری های گل بنت قنسول

بیماری گل یلدا: 2. شپشک آردآلود

شپشک آرد آلود منجر به ایجاد زخم های پنبه ای شکل بر روی برگ ها گیاه می شود. این حشرات موذی از شیره گیاه تغذیه میکنند و منجر به زرد شدن گیاه و نابودی آن می‌شوند. حشرات را با دستمال یا پنبه تمیز آغشته به آب و صابون از روی برگ ها و ساقه گیاه حذف کنید و سپس با سموم حشره کش، گیاه را سمپاشی کنید.

شپشک آردآلود گل بنت قنسول

بیماری گل یلدا: 3. کپک خاکستری

کپک خاکستری که بر روی گل شب یلدا ایجاد می شود، نوعی قارچ می باشد. برای برطرف کردن این مشکل ، باید قسمت های آلوده را جدا کنید و گیاه را در خاک و گلدان جدید و تمیز بکارید. سپس برای اطمینان از سلامتی گیاه ، با قارچ کش آن را سمپاشی کنید. کاهش رطوبت و آبیاری نیز در درمان این بیماری قارچی موثر است.

(به مطلب نگهداری از گیاه زاموفیلیا نیز رجوع کنید.)

کپک خاکستری بنت قنسول

خرید گل بنت قنسول از فروشگاه اینترنتی گل باما

مراقبت از گیاه آپارتمانی زیبای بنت قنسول (گل یلدا) با نور، آب و دمای مناسب آغاز می‌شود. این گیاه که به آن گل کریسمس نیز می‌گویند در فصل زمستان گل داده و شکوفا می‌شود. این گیاه به طور معمول از محیط‌های نیمه خنک و مرطوب و نور روشن و غیر مستقیم خورشید لذت می‌برد. این گیاه باید کاملا آبیاری شود و البته باید از زهکشی مناسب آن مطمئن باشید تا گیاه شما غرقاب نشود. به همین ترتیب گلدان بنت قنسول (گل یلدا) نباید در ظرفی پر از آب قرار گیرد چرا که این مساله می‌تواند باعث پوسیدن ریشه‌های این گیاه شود.

بنت قنسول را در کنار گیاهان آپارتمانی دیگر قرار دهید تا سطح رطوبت بالاتر رود و یا می‌توانید از یک دستگاه بخارساز استفاده کنید. اینها خلاصه‌ای از نکات نگهداری گل بنت قنسول (گل کریسمس) بود که به شما کمک می‌کند گیاه خود را برای مدت طولانی‌تری شاد و سرزنده داشته باشید. برای خرید گل بنت قنسول (گل کریسمس) می‌توانید به فروشگاه اینترنتی گل باما رجوع کنید و این گل کریسمسی جذاب و رنگی را به گلخانه‌ی خود اضافه کنید.

(مطلب نگهداری از گیاه شفلرا نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.)

ثبت سفارش تلفنی