مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

گل لاله tulip

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
گل لاله
گل لاله (دسته 10 تایی)
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

خرید گل لاله از فروشگاه اینترنتی گل باما

گل لاله (Tulip) مترادف فصل بهار است، بهار که می‌آید لاله‌های زیبا هم سر از خاک در می‌آورند و زمین را زیباتر می‌سازند. این گل به عنوان یکی از ساده‌ترین گل‌ها برای مراقبت، تقریبا در هر رنگی که تصور کنید، وجود دارد. این گل‌های رنگارنگ در هر جایی که رشد کنند زیبایی می‌آفرینند و وقتی به عنوان شاخه گل در گلدان قرار می‌گیرند فضا را دل‌انگیزتر از پیش می‌سازند. رنگ گل لاله تقریبا به اندازه‌ی شکل‌های متفاوت آن، متفاوت است. گل لاله به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین گل‌های جهان، ساده و در عین حال زیبا، در اکثر خانه‌ها و باغ‌ها در سراسر جهان یافت می‌شود.

(در وبسایت گل باما مدل های مختلفی از سبد گل و باکس گل را مشاهده خواهید کرد.)

خرید گل لاله از فروشگاه اینترنتی گل باما

قیمت گل لاله

گل لاله اگرچه خیلی بزرگ، خیلی کوچک یا خیلی روشن نیست اما دقیقا همان گلی است که باید باشد! بعلاوه این گل با تاریخچه‌ی غنی و نمادهای فراوان، گلی بسیار مناسب برای رویدادها و مناسبت‌های متفاوت است. ما هم تصمیم داریم در ادامه‌ی این مطلب در مورد گل لاله، نمادها، رنگ‌ها و نکات نگهداری از گل لاله شاخه ای صحبت کنیم. ضمنا برای خرید گل لاله می‌توانید سری به گل فروشی آنلاین گل باما بزنید و گل لاله‌های زیبا را تهیه کنید.

(برای مشاهده انواع متنوعی از گل‌های زیبا از قبیل گل استرلیتزیا، گل رز هلندی، گل گلایل و گل آنمون به سایت گل باما مراجعه کنید.)

قیمت گل لاله

تاریخچه گل لاله

این گل در گروه سوسنیان قرار دارند و محل رویش آن ها در اسیای مرکزی است، به گونه ای که لاله خودرو در مناطق افغانستان، ترکیه، ایران، قسمتی از غرب سوریه، سواحل دریاچه آرال، دریاچه خزر و دریای سیاه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و سواحل دریای مدیترانه در شمال آفریقا یافت میشود. برخی از گل لاله با عنوان گل شقایق هم یاد میکنند.

نام گل لاله از زبان سانسکریت به معنی قرمز است. در واقع واژه لاله به لال که به معنی «سرخ» است مربوط است. گل لاله در کشور ایران و ترکیه به صورت وحشی در کوهپایه‌ها یافت می‌شود.

تاریخچه گل لاله

گل لاله، مسافری از آسیای مرکزی

گل لاله در اوایل سال 1554 میلادی توسط امپراتوری عثمانی به اروپا رسید و در سال 1562 به هلند نیز رسید. هلندی ها شیفته زیبایی این گل شدند و قیمت آن هم بسیار بالا بود. در کشور ما و همین طور افغانستان لاله نماد شهدا است و این گل در جایگاه سوم در بین پر طرفدارترین گل‌ها قرار دارد.

برخی از افراد گل لاله را سمبل عشق و وفاداری دانسته و در روز ولنتاین به هم کادو می‌دهند. گل لاله پیشینه طولانی ای داشته و از قرن 16 وارد اروپا شده است. 19 گونه از گل لاله در ایران وجود دارد که بر اساس عوامل مختلف به 15 گروه تقسیم شده اند.

گل لاله، مسافری از آسیای مرکزی

گل لاله چیست

همان طور که در مباحثی که قبلا برایتان ذکر شد گفتیم نام گل لاله از زبان سانسکریت به معنی قرمز است. در واقع واژه لاله به لال که به معنی «سرخ» است مربوط است و برخی آن را با نام شقایق هم یاد میکردند. اما میان این دو گل تفاوت زیادی وجود دارد. گل های لاله بر حسب رنگ آنها میتوانند به انواع مختلفی تقسیم شوند و این گل در کشور ایران و ترکیه به صورت وحشی در کوهپایه‌ها یافت می‌شود. لاله 100 تا 150 گونه مختلف دارد. 19 گونه از گل لاله در ایران وجود دارد که بر اساس عوامل مختلف به 15 گروه تقسیم شده اند. بیش از 3000 گونه از لاله به صورت پرورش و کشت انتخابی تولید گشته‌اند.

گل لاله چیست

انواع گل لاله

گل لاله را میتوان به انواع لاله‌ های پرورشی و لاله‌ های خودرو در مبحث گیاه شناسی تقسیم کرد. برخی لاله ها هم ساقه گل دهنده بلندی دارند. از نظر باغبانی هم گل لاله به انواع دمگل کوتاه و گل های درشت تقسیم میشود. این گل در گروه سوسنیان قرار دارند و محل رویش آن ها در اسیای مرکزی است، به گونه ای که لاله خودرو در مناطق افغانستان، ترکیه، ایران، قسمتی از غرب سوریه، سواحل دریاچه آرال، دریاچه خزر و دریای سیاه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و سواحل دریای مدیترانه در شمال آفریقا یافت میشود. برخی از گل لاله با عنوان گل شقایق هم یاد میکنند.

 1. Sinngly early:  عرض آن ۸ سانتیمتر و طول آن ۱۵-۴۵ cm است.
 2. Double earlr: عرض آنها ۸ سانتی متر و طول ۳۰-۴۰ cm است.
 3. Triumph: عرض آنها ۶ سانتیمتر می باشد و طول آتها ۳۵-۶۰ cm است.
 4. Darwin hybrid: عرض ۸ سانتیمتر و طول ۵۰-۷۰ cm است که در اواسط تا اواخر گل می دهند.
 5. Single late:  عرض آنها حدود ۸ سانتیمتر و طول آنها ۴۵ الی ۷۵ cm
 6. Lily-flowered
 7. Fringed
 8. Voridiflor
 9. Voridiflora
 10. Parrot
 11. Double lat
 12. Kaufmanniana: قسمت بیرونی این نوع لاله قرمز و قسمت داخلی آن زرد است.
 13. Greigii
 14. Fosteriana: عرض ۱۲ سانتیمتر و طول ساقه آن ۲۵ سانتی متر
 15. Species

انواع گل لاله

گل لاله نادر

یکی از انواع لاله‌های نادر لاله‌هایی با رنگ سیاه هستند. انواع لاله که به رنگ قرمز هستند را می توان با نام امپراطور قرمز یافت. از موارد دیگر و از ویژگی‌های دیگری که باعث تقسیم شدن گل های لاله به گروه‌های دیگر می شوند ارتفاع آنها می باشد.  اگر بخواهیم از لحاظ ارتفاع این گل های زینتی را تقسیم کنیم در سه گروه بلند، متوسط و کوتاه تقسیم می گردند. جالب است بدانید گل لاله دارای انواع مختلفی است که برخی از آنها به صورت ترکیبی از چند رنگ متنوع وجود دارند. این گل زینتی و زیبا دارای 3 گلبرگ و 3 کاسبرگ می باشد.

گل لاله پس از این که نابود می شود پیاز آن را از دل خاک بیرون می کشند و ساقه آن نیز بریده می شود. جالب است بدانید پیازی که پس از، از بین رفتن گل لاله از خاک بیرون می آورند را خشک می کنند و سال بعد دوباره کاشت انجام می دهند. از پیازهایی که به هنگام کاشت گل هلندی استفاده می کنند به مدت دو سال فقط کاربرد دارند. اگر به دنبال پیازی هستید که هر سال بتوانید از آن استفاده کنید از پیاز لاله ایرانی استفاده نمایید.

گل لاله نادر

انواع گل لاله در هلند

اکثر مردم تصور می‌کنند گل لاله متعلق به کشور هلند است اما در واقع این گل از آسیای میانه و محدوده‌ی ایران و ترکیه نشات می‌گیرد و به عنوان یک گل وحشی رشد می‌کرده است. این گل برای اولین بار در قرن شانزدهم توسط یک زیست شناس به نام کارلوس کلوسیوس به اروپا برده شد و در قرن هفدهم محبوبیت این گل افزایش یافت. اروپایی‌ها عاشق گل لاله شدند و مردم هلند آنقدر این گل را دوست داشتند که پدیده‌ای به نام شیدایی لاله یا جنون گل لاله به وجود آمد و باعث گران شدن قیمت این گل و به هم ریختن بازارها شد!

انواع گل لاله در هلند

گل لاله، یکی از محبوب ترین گل‌ها در جهان

در قرن هجدهم گل لاله سراسر جهان را درنوردید و حتی کشور ترکیه نیز جشنواره‌ی گل لاله را ترتیب داد که همچنان نیز برگزار می‌شود. و البته خرید و فروش گل لاله در جایی غیر از پایتخت جرمی بود که مجازات آن تبعید بود که خوشبختانه دیگر اجرا نمی‌شود! امروزه گل لاله یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در جهان است. هلند شناخته شده‌ترین مکان برای لاله‌ها است چرا که این گل به طور گسترده‌ای در مزارع با رنگ‌هایی باورنکردی کشت می‌شوند و می‌توان در فصل بهار به دیدن این گل لاله‌های زیبا رفت.

(مطلب آشنایی با آفت گیاهان آپارتمانی نیز می‌تواند برای شما مفید واقع شود.)

گل لاله، یکی از محبوب ترین گل‌ها در جهان

گل لاله نماد چیست؟

گل‌ها روشی عالی برای ابراز احساسات به افراد مختلف هستند، چرا که هر گلی معنی خاص خود را دارد. اما یک دسته گل زیبا از گل‌های لاله نماد چه چیزی می‌تواند باشد؟

گل لاله نماد چیست؟

معنی گل لاله: عشقی کامل و عمیق

مشهورترین معنی گل لاله عشق عمیق و کامل است. از آنجایی که گل لاله گلی کلاسیک است که قرن‌هاست مورد توجه و محبوبیت قرار داشته، معنای عشق و دوست داشتن نیز به آن پیوسته است. این گل برای هدیه دادن به کسانی که آنها را عمیقا و بی‌قیدوشرط دوست داریم، بسیار ایده‌آل است و می‌توانیم آن را به شریک زندگی، فرزندان، والدین و حتی خواهر و برادر خود هدیه بدهیم.

معنی گل لاله: عشقی کامل و عمیق

معنی گل لاله: تولد دوباره یا تجدید حیات

همانطور که گل لاله‌ها در آغاز بهار شکوفا می‌شوند به معنای تولد دوباره نیز هستند. اگر کسی را می‌شناسید که در زندگی خود دچار تغییراتی شگرف شده، چالش‌ها یا ماجراهای جدیدی در زندگی خود آغاز کرده و یا فرد جدیدی به خانواده‌ی او اضافه شده، می‌توانید یک دسته گل دوست‌داشتنی از گل لاله برای او ببرید که هدیه‌ای فوق‌العاده است.

معنی گل لاله: تولد دوباره یا تجدید حیات

انواع رنگهای گل لاله

مانند بسیاری از گل‌ها، رنگ‌های مختلف گل لاله نیز با معناهای مختلفی همراه است. دانستن معنای رنگ گل‌ها بسیار مهم است، مخصوصا اگر بخواهید آن‌ها را هدیه بدهید و پیامی ارسال کنید! خرید یک دسته گل لاله به خودی خود بسیار لذت‌بخش خواهد بود اما اجازه بدهید رنگ این گل‌ها نیز به درستی پیام و احساس شما را منتقل کنند.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی سایه دوست غافل نشوید.)

انواع رنگهای گل لاله

گل لاله سفید

لاله‌های سفید معنای بخشش، احترام، خلوص و افتخار را منتقل می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از کسی عذرخواهی کنید یا احترام خود را به کسی نشان دهید، یک دسته گل لاله سفید ایده‌آل است. بعلاوه این باور هم وجود دارد که اگر خواب گل لاله سفید ببینید به این معنی است که در شرف آغاز یک سفر جدید و یا شروع یک زندگی جدید هستید. لاله سفید نماد صلح و آرامش و در بعضی منابع گل لاله سفید را برای نشانه بخشش می‌دانند.

گل لاله سفید

گل لاله زرد

گل لاله زرد یکی از شادترین گل‌هاست و حتی می‌تواند معنای نشاط و امید را با خود به همراه داشته باشد. با هدیه دادن یک دسته گل از لاله‌های زرد لبخند را به لب گیرنده‌ی آن می‌نشاند. بعلاوه گفته می‌شود اگر در باغچه‌های خانه‌ی خود گل لاله زرد می‌کارید خوشبختی و سعادت را برای خانه‌ی شما به همراه خواهد داشت. لاله زرد را نماد شادی و تفکر مثبت می‌دانند

(از مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم نیز بازدید کنید.)

گل لاله زرد

گل لاله قرمز

اگر از آن افراد عاشق‌پیشه هستید و به تازگی وارد یک رابطه‌ی جدید شده‌اید، گل لاله قرمز می‌تواند معنای عشق و علاقه‌ی ابدی را منتقل کند. بنابراین گل لاله قرمز گلی محبوب برای زوج‌ها است که به یکدیگر هدیه بدهند و البته برای مراسم عروسی نیز مناسب است. اگر می‌خواهید کسی را جلب خود کنید یک دسته گل لاله قرمز زیبا برای او بفرستید! شک نکنید که موفقیت‌آمیز خواهد بود! لاله قرمز هم نماد عشق و شور و اشتیاق است.

گل لاله قرمز

گل لاله صورتی

گل لاله صورتی به معنای محبت، دلسوزی، آرزوهای خوب و عشق شناخته می‌شود. اگرچه به اندازه‌ی لاله‌های قرمز آن عشق عمیق را القا نمی‌کند! گل لاله صورتی برای ارسال به دوستان و اعضای خانواده، عالی است تا به آنها نشان دهید چقدر برای آنها ارزش و اهمیت قائل هستید. اگر برای کار جدید، یک ارتقای شغلی یا تحصیلی به کسی هدیه بدهید، دسته گل لاله صورتی بسیار ایده‌آل و مناسب است. رنگ صورتی در لاله نماد درک متقابل و نقطه نظرات مشترک است.

گل لاله صورتی

گل لاله بنفش

از آنجایی که در زمان‌های گذشته رنگ بنفش رنگی سلطنتی بود و تنها افراد سلطنتی یا ثروتمندان از پس هزینه‌های آن برمی‌آمدند، لاله‌های بنفش نیز نمادی از سلطنت و ظرافت هستند. در دهه‌ی 1500 حتی ملکه الیزابت استفاده از رنگ بنفش را برای افرادی غیر از خانواده‌ی سلطنتی ممنوع کرد! یک دسته گل لاله بنفش برای دسته گل عروس یا هدیه دادن به شخصی که برایتان اهمیت دارد، بسیار مناسب است. لاله بنفش لاله نماد وفاداری است.

(مطالعه مطلب گیاهان آپارتمانی کم نور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

گل لاله بنفش

نگهداری و مراقبت از گل لاله شاخه ای

هیچ گلی به اندازه‌ی گل لاله نمی‌تواند رسیدن بهار را نشان دهد. یک چیدمان پر زرق و برق از گل‌های لاله شاخه ای نشانه‌ی خوبی از رسیدن بهار هستند. گل‌های لاله گل‌های مقاومی هستند البته به شرطی که بدانید چگونه از آنها مراقبت کنید و می‌توانند تا 10 روز پس از چیده شدن دوام بیاورند. برای شروع می‌تواندی شکوفه‌های تازه را انتخاب کنید و با قرار دادن آنها در مکان مناسب و آبیاری فراوان، زیبایی آنها را برای مدتی طولانی در کنار خود داشته باشید. در ادامه به ترفندهایی برای نگهداری از گل لاله شاخه ای اشاره می‌کنیم.

(از مطلب گیاهان آپارتمانی معطر نیز بازدید کنید.)

نگهداری و مراقبت از گل لاله شاخه ای

ترفندهای نگهداری گل لاله: 1. انتخاب گل لاله‌ها

برای خرید گل لاله به سراغ لاله‌های جوان بروید. وقتی در گل‌فروشی هستید ممکن است وسوسه شوید تا گل لاله‌هایی را بخرید که گلبرگ‌هایی کاملا باز و رنگی دارند. این انتخاب خوبی است البته اگر این گل‌ها را فقط برای یک شب بخواهید! اما اگر می‌خواهید دسته گل لاله شما برای مدتی طولانی زیبا و شاداب باشد سراغ لاله‌هایی بروید که هنوز کاملا بسته هستند و هنوز رنگ آنها مشخص نیست. این شکوفه‌ها طی چند روز باز خواهند شد و زمان بیشتری می‌توانید محو زیبایی آنها بشوید.
البته اگر خودتان در باغچه‌ی خانه گل لاله کاشته‌اید و می‌خواهید آن‌ها را برای چیدن در گلدان جدا کنید، قبل از باز شدن کامل لاله‌ها آنها را بچینید و تا جایی که ممکن است از انتهایی‌ترین قسمت ساقه ببرید.

(مطلب نگهداری از گیاه شفلرا نیز می‌تواند برایتان کاربردی باشد.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 1. انتخاب گل لاله‌ها

ترفندهای نگهداری گل لاله: 2. ساقه‌ها را در پارچه‌ای مرطوب بپیچید

وقتی لاله‌ها را از مغازه‌ی گلفروشی به خانه می‌آورید آنها را در حوله‌های کاغذی یا پارچه‌ای آغشته به آب تازه نگه دارید. این کار باعث می‌شود لاله‌ها در مسیر رسیدن به خانه خشک نشوند. این کار را حتما انجام دهید، حتی اگر فاصله‌ی گل‌فروشی تا خانه‌ی شما بسیار کم است. جدا کردن لاله‌ها از آب باعث کم شدن عمر آنها می‌شود.

(از مطلب نگهداری از گیاه کروتون نیز بازدید کنید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 2. ساقه‌ها را در پارچه‌ای مرطوب بپیچید

ترفندهای نگهداری گل لاله: 3. بریدن انتهای ساقه‌ی گل‌های لاله

پیش از قرار دادن لاله‌ها در گلدان یک چهارم اینچ (معادل 0.6 سانتی‌متر) از قسمت انتهایی ساقه را با چاقو یا قیچی باغبانی تیز به صورت زاویه‌دار برش دهید. این کار به گل لاله کمک می‌کند تا به راحتی آب را جذب کند.

(از مطلب نگهداری از گیاه فیکوس الاستیکا نیز بازدید کنید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 3. بریدن انتهای ساقه‌ی گل‌های لاله

ترفندهای نگهداری گل لاله: 4. کندن برگ‌های اضافی

پس از بریدن ساقه‌ی گل‌ها برای جذب بهتر آب، لازم است برگ‌هایی که در آب قرار خواهند گرفت را نیز از ساقه جدا کنید. اگر ساقه‌ی گل شما دارای برگ‌هایی باشد که در داخل آب گلدان غوطه‌ور شوند آنها را جدا کنید تا از پوسیده شدن برگ‌ها در آب و در نتیجه از بین رفتن زودتر گل‌های لاله جلوگیری کنید.

(پیشنهاد می‌کنیم مطلب نگهداری از گیاه یوکا را از دست ندهید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 4. کندن برگ‌های اضافی

ترفندهای نگهداری گل لاله: 5. انتخاب گلدان مناسب

برای گل‌های لاله گلدانی انتخاب کنید که بلند باشد و حداقل بیش از نیمی از ارتفاع لاله‌ها را پوشش دهد. به این ترتیب لاله‌ها بدون خم شدن می‌توانند به دیواره‌های گلدان تکیه دهند. اگر از گلدان کوتاه‌تری استفاده کنید، گل‌های شما خم می‌شوند و منجر به از بین رفتن سریع‌تر آنها می‌شود. گلدان را به خوبی بشویید تا مطمون شوید رسوبی در آن باقی نمانده باشد. برای شستشوی کامل گلدان از صابون و آب گرم استفاده کنید، سپس آن را با یک حوله کاملا خشک کنید.

(از مطلب نگهداری از گیاه سانسوریا نیز بازدید کنید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 5. انتخاب گلدان مناسب

ترفندهای نگهداری گل لاله: 6. آب خنک

گلدان را با آب سرد پر کنید. آب سرد ساقه‌ها را تازه و ترد نگه می‌دارد در حالی که آب گرم یا ولرم باعث ضعیف شدن و نمناک شدن آنها می‌شود. گل لاله به آب زیادی نیاز دارد بنابراین حواستان باشد که هیچوقت آب گلدان خالی نشود زیرا گل‌های شما به سرعت پلاسیده خواهند شد.

(در مطلب نگهداری از گیاه زاموفیلیا نکاتی کاربردی در خصوص نگهداری از این گیاه بیان شده است.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 6. آب خنک

ترفندهای نگهداری گل لاله: 7. استفاده از غذای گیاه

به آب گلدان مقداری غذای گل اضافه کنید. افزودن غذای گل یا ماده‌ی نگهدارنده‌ی گل که در تمام گلفروشی‌ها نیز موجود است، باعث افزایش ماندگاری و طول عمر گل‌های لاله می‌شود. دستورالعمل‌های روی بسته‌ی غذای گل را بخوانید و هنگام افزودن آب به گلدان، مقداری نیز از غذای گل اضافه کنید. این کار باعث می‌شود لاله‌های شما برای زمان بیشتری سرحال به نظر برسد. بعلاوه می‌توانید از آب لیمو، سکه و مواد دیگر در گلدان قرار دهید؛ برخی افراد معتقدند این ترفندها هم کاربردی هستند اما با این حال استفاده از غذای گل موثرتر خواهد بود.

(مطلب نگهداری از گیاه حسن یوسف را از دست ندهید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 7. استفاده از غذای گیاه

ترفندهای نگهداری گل لاله: 8. نکات احتیاطی

گل لاله را به همراه گل نرگس و سایر گل‌های خانواده‌ی نرگس در یک گلدان قرار ندهید. گل نرگس و خانواده‌ی آن ماده‌ای ترشح می‌کنند که باعث از بین رفتن سریع سایر گل‌ها می‌شود. گل لاله به تنهایی در گلدان بهتر و زیباتر خواهد بود. بعلاوه لازم است گلدان گل لاله را در معرض تابش مستقیم آفتاب یا در معرض دستگاه‌های گرمایشی قرار ندهید؛ در غیر اینصورت لاله‌ها در گرما پژمرده خواهند شد.

(مطلب نگهداری از گیاه پتوس را از دست ندهید.)

ترفندهای نگهداری گل لاله: 8. نکات احتیاطی

تکثیر گل لاله

در خصوص مبحث تکثیر گل لاله، باید انتظار داشت لاله سال به سال برگردد و شکوفا شود اما نه همیشه. و کسانی که به باغبانی علاقه دارند این گل را در فصل پاییز دوباره کاشت میکنند. اما اگر گل لاله ما از بین رفت چه باید بکنیم؟ مرگ لاله به این صورت است که پس از یک یا دو هفته، شاخ و برگ های باقی مانده از بین می روند و به آرامی به رنگ زرد یا قهوه ای در می آیند.

گل لاله به آفتاب کامل نیاز دارد و بهتر است پیازها را در آفتاب کامل بکاریم تا حداکثر قد و اندازه گل خود را بدست آورند. گل لاله به آفتاب نیم روزه و زیر درختان برگریز نیز علاقه دارند. اگر میخواهید گل لاله در معرض نور بعد از ظهر باشد، بهتر است از آن محافظت کنید.

تکثیر گل لاله

عمر گل لاله

لاله ها بسته به نوع می توانند از یک تا ده سال زندگی کنند. هرچه لاله ها به گونه های وحشی کوهپایه های ایران و ترکیه، جایی که گیاه از آنجا ریشه گرفته است، نزدیکتر هستند، عمر آنها بیشتر است. همچنین لاله ها به آب کمی نیاز دارند و خاکشان باید زهکشی شده و ترجیحا خشک یا ماسه ای باشد. نیاز آبیاری گل لاله با همان باران های فصلی رفع میشود. لاله داروین

سه نوع رایج لاله کدامند؟

برخی از محبوب ترین انواع لاله ها عبارتند از: لاله های منفرد، لاله های دوتایی، لاله های طوطی، لاله های ترکیبی داروین و لاله های پیروزی. لاله داروین تلاقی میان لاله های دیرهنگام و لاله های امپراطور اولیه بوده و برای اولین بار در دهه 1950 یافت شدند.

عمر گل لاله

خواص گل لاله

گل لاله مانند سایر گل‌ها و گیاهان دارای خواص درمانی است. حتی ریشه گل لاله هم خواص خودش را دارد که البته در استفاده از آن جوانب احتیاط را باید رعایت کرد. دم کردن برگ گل لاله و گذاشتن آن روی آبسه‌ها و دمل‌ها باعث کوچک شدن و کم شدن تورمشان می‌شود. شما میتوانید گل لاله را دم کرده و برای از میان بردن کرم‌ های معده، افزایش قوای جنسی از آن استفاده کنید. همچنین میتوانید این گل را دم کرده و بعنوان داروی خواب آور استفاده کنید. از گل لاله برای درمان آسم، برونشیت، سیاه‌سرفه، سرفه‌های مقاوم استفاده میشود.

از گل لاله میتوان بعنوان درمان خشکی صورت، رفع جوش‌های صورت، چین چروک استفاده کرد و این گل درمان سیاتیک موثر است. درد معده را کاهش می دهد در بهبود زخم‌های چرکی مفید است.

نکته: توجه داشته باشید که ریشه این گیاه سمی است و باید با احتیاط مورد استفاده و مصرف قرار گیرد.

خواص گل لاله

شکل برگ گل لاله چه شکلی است؟

گل لاله با رنگ‌های زنده و گلبرگ‌های صاف و ابریشمی یکی از گل‌های بسیار محبوب در سراسر جهان است. قرن‌ها پیش این گل در هنر و فرهنگ ایرانی نقش بسزایی داشت و از قرن هفدهم که وارد هلند شد این شهرت و محبوبیت به سطحی بالاتر و جهانی‌تر رسید. در واقع در طول دوران شیدایی گل لاله در آمستردام، قیمت این گل بسیار زیاد شد و بیش از یک خانه نیز ارزش داشت! امروزه اگرچه قیمت گل لاله چندان سر به فلک کشیده نیست اما همچنان گلی محبوب است.

شکل برگ گل لاله چه شکلی است؟

معنی رنگهای مختلف گل لاله

لاله‌های قرمز به عنوان یک هدیه‌ی عاشقانه ایده‌آل هستند و نمادی از عشق کامل را نشان می‌دهند. گل لاله زرد افکار شادی را گسترش می‌دهد، گل لاله بنفش نشان‌دهنده‌ی سلطنت و اشرافیت است و رنگ سفید این گل نیز آمرزش را نشان می‌دهد. چیدمان یک دسته گل لاله در گلدان می‌تواند ظرافتی ساده و در عین حال شیک را به خانه‌ی شما ببخشد. این گل بعلاوه هدیه‌ای مناسب برای مناسبت‌های مختلف می‌تواند باشد؛ گلی زیبا و خیره‌کننده با مراقب بسیار آسان! اگر آنقدر خوش‌شانس هستید که یک دسته گل لاله دریافت کنید در این مطلب می‌توانید با روش‌های نگهداری از آن آشنا شوید؛ البته می‌توانید دست به کار شوید و خودتان این گل را بخرید. برای خرید آنلاین گل لاله نیز به فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل باما مراجعه کنید.

معنی رنگهای مختلف گل لاله

کاشت لاله در گلدان

خاک مناسب برای کاشت پیازهای گل لاله بسیار مهم است. خاک پیاز لاله بایستی دارای ۷۰ درصد خاک باغچه، حدود ۲۰ درصد ماسه و ۱۰ درصد کود شیمیایی باشد. ابتدا اقدام به تهیه پیاز مرغوب کرده و از خاک سبک استفاده کنید. سپس به تعداد لاله های موجود گلدان هایی با اندازه دهانه ۱۲،۱۰،۱۴ سانتی متر تهیه نمایید. توجه نمایید که سایز گلدان بایستی مناسب انتخاب شود و نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد. اگر قصد کاشت چند پیاز را دارید، به گلدان بزرگتر احتیاج دارید.

در ابتدا یک سوم گلدان را با خاک مناسب پر کنید و نوک پیاز گل لاله را به سمت بالا بگیرید اما مراقب باشید خاک تمام سطح پیاز را نپوشاند.

(مطلب گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را در وبلاگ گل باما از دست ندهید.)

کاشت لاله در گلدان

گلدهی گل لاله

برای گل دهی در دوره سرمادهی، پیازها باید به مدت ۱ تا ۵ هفته در دمای ۱۷ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. Dole در سال ۱۹۹۶ پیشنهاد کرده است که پیازها به روش تاخیری سرمادهی شوند، یعنی مدت ۸ هفته اول را پیازها به صورت خشک سرمادهی شوند سپس به صورت معمولی کاشته شوند و ۶ هفته باقی مانده را در گلدان سرمادهی شوند. برای داشتن بهترین طول عمر پس از برداشت، لاله ها را باید چند بار در روز برداشت کرد. شاخه ها را معمولا در دسته های ۱۰ تایی می بندند.

گلدهی گل لاله

ثبت سفارش تلفنی