مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

گل نرگس narcissus

فیلتر ها
3 فیلتر فعال
از دسته های دیگر
محصولات
251 محصول
گل نرگس
گل نرگس (دسته 50 تایی)
تماس بگیرید
09120284787
گل باما

آشنایی با گل نرگس زیبا و محبوب

گل نرگس (Daffodil) یکی از گل‌های زیبا و محبوب است. گونه‌های مختلفی از نرگس در دنیا وجود دارد. این گل بومی اروپا، آفریقا، استرالیا و ژاپن است و می‌توان آنها را اجداد بسیاری از انواع مدرن گل نرگس دانست که امروزه در باغ‌های سراسر دنیا پرورش می‌یابند. همه‌ی گل‌های نرگس از یک پیاز قهوه‌ای و گرد رشد می‌کنند. گل نرگس، ساقه‌ای بدون برگ دارد و برگ‌ها از قاعده‌ی ساقه رشد کرده و دراز و بند شکل هستند.

با گل نرگس آشنا شوید

قیمت گل نرگس

هر گل نرگس دارای یک ساختار فنجانی شکل در مرکز است که به آن تاج گفته می‌شود و شش گلبرگ در اطراف تاج، آن را احاطه می‌کنند. گل‌های نرگس معمولا زرد یا سفید هستند و البته بعضی از آنها سایه‌ای از رنگ نارنجی دارند، برخی دو رنگ هستند، بعضی از گل‌های نرگس معطر هستند و در گونه‌های جدید نیز به رنگ زردآلو یا صورتی یافت می‌شوند. دسته‌های گل نرگس به هر رنگی که باشند مجذوب کننده هستند و می‌توانند هدیه‌ای مناسب برای یک دوست یا همدم باشند. در ادامه‌ی این مطلب در مورد گل شاخه ای نرگس و نگهداری از آن نکاتی را بیان می‌کنیم. ضمن اینکه برای خرید و اطلاع از قیمت گل نرگس می‌توانید به فروشگاه اینترنتی گل باما مراجعه کنید و این گل زیبا را تهیه کنید.

(از این پس نگران تهیه تاج گل و جام گل برای مراسم‌های مختلف نباشید.)

قیمت گل نرگس

ریشه‌ی نام گل نرگس

گل نرگس یا Daffodil از تیره‌ی نرگس‌ها یا Narcissus است. این گل از نژاد یکسانی با جانکویل (jonquils) و گل نرگس کاغذی (Paperwhite narcissus) است و معمولا این گل‌ها به خاطر ظاهر نسبتا یکسانی که دارند با هم اشتباه گرفته می‌شوند. نام نرگس از خدای یونانی نارسیس (Narcissus) گرفته شده است. طبق یک افسانه‌ی قدیمی، نام نارسیس (که گل نرگس نیز به این تیره تعلق دارد) آنقدر عاشق ظاهر خود بود که دائما خود را در آب یک رودخانه تماشا می‌کرد و در نهایت نیز خود را در آن رودخانه غرق کرد. در نقطه‌ای که نارسیس غرق شد یک گل نرگس زرد رشد کرد و به همین دلیل است که امروزه به این گل نارسیس یا گل نرگس گفته می‌شود.

(در گل باما دیگر دغدغه خرید گل عروسی را نداشته باشید.)

ریشه‌ی نام گل نرگس

معنای گل نرگس شاخه‌ای

گل‌ها همیشه با خود معنایی دارند، پیام یا نمادی که باید آن را بفهمیم و رمزگشایی کنیم! گل نرگس هم دارای چند معنا و مفهوم است که برخی از آنها شامل خلاقیت، الهام، بخشش، خاطره، نشاط و غیره می‌شود. در ادامه در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم.

معنای گل نرگس شاخه‌ای

معانی گل نرگس: 1. خلاقیت

گل نرگس نماد خلاقیت به معنای واقعی کلمه است. این گل زیبا نمادی از تلاش بی حد و حصر برای خلاقیت و هنر است. بسیاری از هنرمندان از گل نرگس در ادبیات و آثار هنری خود استفاده کرده‌اند. هدف آنها از این کار نیز ارسال پیام با این گل‌ها بوده است.

(پیشنهاد می‌کنیم حتما از صفحه‌ی گل تبریک نیز بازدید کنید.)

معانی گل نرگس: 1. خلاقیت

معانی گل نرگس: 2. الهام

گل نرگس به طرق مختلفی نماد الهام‌بخشی است. الهام چیزی است که ما از دنیای اطراف خود می‌گیریم و تقریبا همه چیز، زنده یا مُرده در اطراف ما می‌تواند الهام‌بخش چیزی باشد. گل نرگس به ویژه به خاطر زیبایی و معنای نمادینی که در آن نهفته است، گلی الهام‌بخش است.

(در گل باما به آسانی نسبت به خرید گل تسلیت اقدام کنید.)

معانی گل نرگس: 2. الهام

معانی گل نرگس: 3. زندگی دوباره و نشاط

گل زیبای نرگس همچنین نمادی از زندگی دوباره و نشاط است زیرا این گل هر بهار، بارها و بارها می‌روید و رشد می‌کند. به همین خاطر مردم این گل را نمادی از انرژی زندگی دوباره می‌دانند؛ اگر می‌خواهید زندگی خود را از نو شروع کنید و همه‌ی اتفاقات گذشته را پاک کنید، گل نرگس نماد خوبی برای این کار است.

(در گلفروشی آنلاین گل باما از صفحه‌ی گل خواستگاری نیز بازدید کنید.)

معانی گل نرگس: 3. زندگی دوباره و نشاط

گل نرگس نماد چیست؟

گل نرگس دارای معانی نمادین زیادی است که برخی از آنها مثبت هستند و برخی از آنها نه! گل نرگس در کشور چین نمادی از بخت و اقبال است. مردم شدیدا به توانایی این گل در جذب خوش‌شانسی و خوش‌اقبالی اعتقاد دارند. گل نرگس بعلاوه گل رسمی سال نوی چینی است. در کشور ژاپن نیز، گل نرگس به معنای شادی و نشاط است.
در اروپا و به طور دقیق‌تر در کشور فرانسه، مردم گل نرگس را نمادی از امید و باور به فردایی بهتر می‌دانند. در ولز نیز گل نرگس نمادی از ثروت است و افسانه‌های زیادی در رابطه با گل نرگس وجود دارد. طبق یکی از این افسانه‌ها، اگر شما اولین کسی باشید که شکوفه‌ی نرگس را ببینید به این معناست که در سال آینده پول زیادی به دست خواهید آورد! گل نرگس در ایالت متحده نماد انجمن سرطان آمریکا است و نمادی برای امید در نظر گرفته می‌شود. گل نرگس بعلاوه گل ماه تولد فروردین و همینطور دهمین سالگرد ازدواج است.

(ما سعی کرده‌ایم در وبسایت گل باما تنوع قابل قبولی از انواع باکس گل و سبد گل برای شما فراهم کنیم.)

گل نرگس نماد چیست؟

انواع گل نرگس

گل نرگس گل محبوبی است که در رنگ‌های لیمویی، کرم، سبز و صورتی موجود است. این گل تنوع بالایی داشته و ما در ادامه ی این مطلب به معرفی 15 مورد از انواع گل نرگس می‌پردازیم. گل نرگس بومی اروپا، آفریقا، آسیا و مخصوصا سواحل مدیترانه بوده و مردم پیازهای پیوندی این گیاه را سال‌ها نگهداری می‌کردند.

انواع گل نرگس

1. نرگس پتی فور

فصل گل نرگس پتی فور در بهار است و اغلب در فصل بهار شکوفا میشود. ساقه این نوع نرگس گل بیشتر و گل‌های آن یک گلبرگ اضافه دارد. نرگس پتی فور ظاهری کرک دار داشته و ارتفاع آن بین 30 تا 45 سانتی متر است. این نوع نرگس به نور خورشید اغلب نیاز دارد اما گاهی در سایه باشد بد نیست.

نرگس پتی فور

2. نرگس نیو بیبی

این نوع نرگس همانطور که از اسمش مشخص است ظریف و مینیاتوری است. لبه گلبرگ‌های نیو بیبی زرد رنگ است و گل‌های این گیاه کوچک هستند. نرگس نیو بیبی معطر بوده و عطر شیرینی دارد و فصل گلدهی آن در بهار است. این گل زیبا بین 10 تا 20 سانتی متر ارتفاع داشته و به نور کامل خورشید احتیاج دارد.

نرگس نیو بیبی

3. نرگس کریوینا

ظاهر نرگس کریوینا شیپوری بوده و یک تاج میانی فنجانی شکل دارد.نرگس کریوینا همچنین با ارتفاع 45 الی 50 سانتی متری یکی از قد بلندترین گونه های گل نرگس است. این گل زیبا در اوایل بهار و زمانی که سرمای زمستان به پایان برسد شکوفا می‌شود و پیوندی است.

نرگس کریوینا

4. نرگس دِوُون سرخ

نرگس دوون سرخ تاج قرمز نارنجی و گلبرگ‌های زرد رنگی دارد و نام آن از نوعی گاو قرمز در انگلستان گرفته شده است. این نرگس پیوندی بوده و فصل گلدهی آن در اواسط بهار است. ارتفاع نرگس 40 الی 45 سانتی‌متر است.

نرگس دِوُون سرخ

5. نرگس والدروم

نرگس والدروم به ساقه‌های دو تکه‌ و گلبرگ‌های سفیدش معروف اند. این گونه نرگس شباهت زیادی به زنبق رشتی دارد بین 30 الی 65 سانتی متر رشد می‌کند. فصل گلدهی نرگس والدروم در اواسط و اواخر خرداد است و برای رشد به نور کامل خورشید احتیاج دارد.

نرگس والدروم

6. نرگس وینستون چرچیل

نرگس چرچیل گل قد بلند و معطری بوده که در  اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد گل میدهد. این نوع نرگس یه گل شاخه بریده محبوب بوده که پیوندی هم است.

نرگس وینستون چرچیل

7. نرگس تاهیتی

نرگس تاهیتی گونه ی پیوندی از گل نرگس بوده که در سال 1950 توسط جی لیونل ریچاردسون پرورش داده شد. این گل تاج نارنجی رنگ و گلبرگ‌های طلایی رنگ داشته که در اواسط بهار گل می‌دهد 30 تا 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

نرگس تاهیتی

8. نرگس زیوا پیپر وایت

این گل از جمله گونه های معطر گل نرگس با عطری فوق‌العاده و بی‌نظیر است که اعتقاد برخی عطرش شیرین و به گفته برخی دیگر عطرش مانند عطر مشک است. پیاز این گیاه تنها بعد از گذشت چند هفته از کاشته شدن در گلدان می‌تواند شروع به گل دادن کند و بومی مناطق مدیترانه‌ای است. ارتفاع نرگس زیوا پیپر وایت 35 الی 45 سانتی متر است.

نرگس زیوا پیپر وایت

9. نرگس توتو

این گونه از انواع پاکوتاه گل نرگس است که ارتفاع آن بین 15 تا 30 سانتی‌متر و در اوایل بهار شکوفا می‌شود.

نرگس توتو

10. نرگس آیس فولیس

نرگس آیس فولیس، ساقه های بلندی داشته و فصل گلدهی آن بهار است. گل برگ‌هایی به رنگ سفید برفی داشته و هر ساله می‌تواند مجدد گل دهد.

نرگس آیس فولیس

11. نرگس رپتور

نرگس رپتور تاجی برجسته و گلبرگ‌های خمیده و رو به عقب دارد. نرگس رپتور در اوایل بهار شکوفا شده و 30 الی 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

نرگس رپتور

12. نرگس مری گی لیرت

نرگس مری گی لیرت، صورتی رنگ و گاها گلبهی است. برخی معتقدند نرگس مری گی لیرت به گل پیونی (گل صد تومانی) شباهت دارد. این گل معمولا در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شکوفا می‌شود و 30 الی 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

نرگس مری گی لیرت

13. نرگس داچ مستر

نرگس داچ مستر یکی از گونه های محبوب گل نرگس به‌شمار می‌رود و ظاهری شیپوری شکل دارند. فصل گلدهی نرگس داچ مستر اوایل تا اواسط بهار است و 35 الی 40 سانتی متر ارتفاع دارد.

نرگس داچ مستر

14. نرگس شاعر

نرگس شاعر بومی مرکز و جنوب آمریکا، آمریکای شمالی است و جزء اولین نرگس‌هایی است که برای کشت و پرورش دادن استفاده شده است. نرگس شاعر نیز از جمله نرگس‌های معطر است که عطری شبیه به یاسمن یا سنبل دارد و در صنعت عطرسازی از آن استفاده می‌شود.

نرگس شاعر

15. نرگس پروفسور انیشتین

گل نرگس پروفسور انیشتین عموما در اواسط بهار شکوفا می‌شود و عطری دلنشین دارد.این نوع نرگس معمولا بین 40 الی 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

نرگس پروفسور انیشتین

گل نرگس و رنگ‌های مختلف آن

گل نرگس معمولا به رنگ‌های سفید و زرد موجود است. برخی تغییرات در این دو رنگ وجود دارد اما گل نرگس معمولا با همین دو رنگ شناخته می‌شود. گل نرگس همچنین می‌تواند ترکیبی از رنگ نارنجی و زرد یا حتی نارنجی و سفید باشد.

(پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب گیاهان آپارتمانی گلدار در وبلاگ گل با ما هم بزنید.)

گل نرگس و رنگ‌های مختلف آن

گل نرگس زرد

رنگ زرد نماد شادی، خوشبختی، انرژی مثبت و دوستی است. این رنگ گل مناسب برای هدیه دادن به شخصی است که عاشق یا شریک زندگی شما نیست. اگر می‌خواهید یک دوست یا همکار را با یک دسته گل زیبا غافلگیر کنید گل نرگس بهترین انتخاب برای این کار است. گل‌های زرد گاهی اوقات می‌توانند نماد حسادت باشند اما از آنجایی که گل نرگس از این معنا خیلی دور است با خیال راحت می‌توانید این گل را برای هدیه دادن به کسی که برایش اهمیت قائل هستید، تهیه کنید.
گل نرگس زرد را بعلاوه می‌توانید به اعضای خانواده یا هرکسی که برایتان مهم است، هدیه دهید. قرار دادن یک دسته گل نرگس زرد در خانه نیز می‌تواند روز شما را شاد و روشن کند و تمام روز پر از انرژی و لذت خواهید بود.

(اگر به گیاهان آپارتمانی لوکس علاقه دارین، مقاله‌ی وبلاگ ما در این خصوص را از دست ندهید.)

گل نرگس زرد

گل نرگس سفید

رنگ سفید یک رنگ خنثی است و می‌توان گل‌های سفید را تقریبا به هرکسی هدیه داد. مهم نیست این شخص چه کسی باشد، با هدیه دادن یک دسته گل نرگس سفید به آن شخص، روز او را خواهید ساخت. رنگ سفید معمولا نماد صلح، بی‌طرفی، بی‌گناهی، معنویت و خلوص است. این رنگ گل برای هر اتفاق معنوی که می‌خواهید بر ایمان و معنویت آن تاکید کنید، مناسب است. گل نرگس سفید بعلاوه برای مراسم عروسی نیز مناسب است و هر مهمانی و مجلسی را زیباتر می‌کند.

(به خاطر کمبود نور در منزلتان از نگهداری گیاه اجتناب می‌کنید؟ در مطلب گیاهان آپارتمانی سایه دوست، به شما در انتخاب گیاه کمک می‌کنیم.)

گل نرگس سفید

عمر گل نرگس در گلدان

عمر و ماندگاری گل نرگس در گلدان عموما به اندازه‌ی سایر گل‌های شاخه‌ای بریده نیست. البته ماندگاری گل شاخه‌ای نرگس به میزان قابل توجهی به گونه‌ی آن نیز مرتبط است و بنابراین شاید کمی آزمون و خطا نیاز باشد تا بتوانید گل نرگسی با عمر طولانی‌تر تهیه کنید. اما اگر خودتان گل نرگس را پرورش می‌دهید باید بدانید اولین مرحله در برش گل نرگس برای افزایش ماندگاری آن در گلدان، بریدن گل‌ها در زمان مناسب است.

عمر گل نرگس در گلدان

زمان مناسب برش گل نرگس

گل نرگس را زمانی برش دهید که جوانه‌ها شروع به باز شدن کرده و نوک گلبرگ‌ها مشخص می‌شود. برای این کار لازم است گل نرگس را صبح زود و زمانی که هوا هنوز سرد و خنک است، ببرید. در این مرحله از روز، گل‌هایی مانند گل شاخه ای نرگس پر از رطوبت هستند و از مقاومت بالاتری برخوردارند. آنها از استرس ناشی از بریده شدن زودتر بهبود پیدا می‌کنند گل نرگس را با قیچی یا چاقویی تمیز و استریل شده برش دهید. شاخه‌ها را نیز با زاویه‌ای تیز ببرید تا سطح موجود برای جذب آب افزایش پیدا کند و عمر گل نرگس نیز معاقبا زیاد شود.

(برای دفع آفات گیاهانتان می‌توانید سری به مطلب آفت گیاهان آپارتمانی بزنید.)

زمان مناسب برش گل نرگس

تکثیر گل نرگس

پرورش گل نرگس در سال‌های اخیر به خاطر ظاهر زیبا و عطر دلنشینش و ماندگاری بلند مدت پیاز این گیاه محبوب شده است. تکثیر گل نرگس به روش های مختلفی صورت می‌گیرد. مهم‌ترین روش برای کاشت و تکثیر این گیاهان استفاده از پیاز آن‌ها بوده است. پیاز گل نرگس باید در عمق زیاد کاشته شود و خاکی که روی پیاز را می پوشاند باید سبک باشد و حداقل تا 90 سانتی‌متر سطح پیاز را بپوشاند. معمولا شاهد گلدهی های این گیاهان در فصل پاییز هستیم.

تکثیر گل نرگس

نکات نگهداری از گل نرگس شاخه‌ای

بلافاصله پس از برش، شاخه‌های گل نرگس را در یک سطل آب ولرم قرار دهید و اجازه دهید گل‌های نرگس پیش از دسته‌بندی شدن و یا چیدمان در گلدان، چند ساعتی در مکانی خنک استراحت کنند. شاخه‌های گل نرگس را طوری قرار دهید که به حالت ایستاده قرار بگیرند و از خم شدن شاخه‌ها جلوگیری شود. گل نرگس را در سطلی جدا از سایر گل‌ها قرار دهید چرا که شیره‌ای که از ساقه‌ی گل شاخه‌ای نرگس ترشح می‌شود برای سایر گل‌ها می‌تواند سمّی باشد.

نکات نگهداری از گل نرگس شاخه‌ای

چیدمان گل نرگس در گلدان

وقتی می‌خواهید گل نرگس را برای چیدمان در گلدان قرار دهید، برای ماندگاری بیشتر هر ساقه را دوباره برش دهید. برای این کار یک سطل یا کاسه را با آب گرم پر کنید و هر ساقه را در حالی که زیر آب گرم است، برش دهید. برش ساقه‌های گل نرگس به جذب سریع آب توسط ساقه‌ها کمک می‌کند و از تشکیل حباب‌های هوا که می‌توانند مانع از جذب آب و پژمردگی سریع گل‌ها شوند، جلوگیری می‌کند. سپس یگ گلدان با آب گرم و مواد مغذی گل آماده کنید و گل‌های نرگس را بلافاصله بعد از برش دادن، در گلدان قرار دهید. انواع گل نرگس را می‌توانید با هم در یک گلدان بچینید تا شیره‌ی سمّی گل نرگس باعث مسمومیت و پوسیدگی سایر انواع گل‌ها نشود.

چیدمان گل نرگس در گلدان

نحوه مراقبت از گل نرگس

اگر تمایل دارید گل نرگس را با گل‌های دیگر ترکیب کنید تنها دو راه پیش رو دارید: شما می‌توانید گل شاخه‌ای نرگس را در یک ظرف کوچکتر قرار داده و ظرف را درون ظرفی بزرگتر حاوی سایر گل‌ها قرار دهید. بعلاوه می‌توانید 24 ساعت برای قرار دادن سایر گل‌ها کنار گل نرگس صبر کنید. تحقیقات نشانه داده است بعد از 24 ساعت می‌توان با خیال راحت سایر گل‌ها را با گل شاخه‌ای نرگس ترکیب کرد. به این ترتیب می‌توان نکات نگهداری از گل شاخه‌ای نرگس را به صورت زیر خلاصه کرد:
1.    استفاده از گلدان تمیز و آب ولرمی که به دمای محیط رسیده است.
2.    برش ساقه‌های نرگس به زاویه‌ی 45 درجه در زیر آب.
3.    اضافه کردن غذای گل شاخه‌ای به آب گلدان

(مطلب راه‌های از بین بردن هزارپا در گلدان در وبلاگ گل با ما هم می‌تواند برایتان مفید باشد.)

نحوه مراقبت از گل نرگس

بیماری‌های گل نرگس

گل نرگس شاید به نسبت گل ها و گیاهان آپارتمانی دیگر کمتر در معرض حمله حشرات و آفات قرار بگیرد. اما در مواردی شاهد حضور حشرات و آفات خواهیم بود. به طور مثال اگر به گل بیش از حد نیاز آب بدهیم یا بالعکس اگر گیاه از بی آبی رنج ببرد، دچار آفت خواهد شد. خاک مناسب برای رشد گل نرگس بسیار حیاتی است و حتما خاک گل نرگس باید زهکشی شده باشد. آفات گل نرگس شامل کرم، تخم عنکبوت، حلزون، پروانه‌ها، پوسیدگی گیاه، کپک گیاه و وجود ویروس در ریشه گیاه می‌شود.

بیماری‌های گل نرگس

چطور ماندگاری گل نرگس شاخه‌ای در گلدان را بیشتر کنیم؟

گل نرگس از گل‌های زیبایی است که طرفداران زیادی هم دارد. هیچ چیز به اندازه‌ی یک دسته گل نرگس روی میز کار یا میز پذیرایی نمی‌تواند حس آرامش را القا کند. اما برای اینکه این دسته گل زیبای نرگس برای مدت بیشتری تازه و شاداب بماند باید مواردی را در نظر داشته باشید. برای مثال لازم است هر دو روز یکبار آب گلدان را تعویض کنید و مواد نگهدارنده‌ی جدید به آن اضافه کنید. سپس ساقه‌ها را دوباره برش دهید تا عمر و ماندگاری گل نرگس شما بیشتر شود.

بعلاوه می‌توانید از آب مقطر به همراه یک بسته غذای تجاری گل استفاده کنید. به جای آن هم می‌توانید از 2 قاشق غذاخوری آب لیمو، 1 قاشق غذاخوری شکر و یک دوم قاشق چایخوری مایع سفیدکننده را در یک چهارم آب مخلوط کنید و به عنوان ماده‌ی نگهدارنده برای گل‌های شاخه‌ای خود استفاده کنید.

(می‌دانستید پخش موسیقی می‌تواند بر روی طراوت و شادابی گیاه شما اثر بگذارد؟ ما در مقاله‌ی تاثیر موسیقی بر رشد گیاهان به این موضوع می‌پردازیم.)

چطور ماندگاری گل نرگس شاخه‌ای در گلدان را بیشتر کنیم؟

چگونه از پژمرده شدن گل نرگس جلوگیری کنیم؟

اما اگر دسته گل نرگس شما پژمرده شده است می‌توانید به اندازه‌ی 3 سانتی‌متر قسمت انتهایی ساقه را درحالی که زیر آب ولرم قرار دارد با یک زاویه‌ی تیز ببرید تا از ایجاد حباب‌های هوا در ساقه جلوگیری کرده و جریان آب در ساقه‌ی گل افزایش یابد. همچنین می‌توانید کل گل، ساقه و گلبرگ‌ها را در یک ظرف بزرگ آب یخ به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا پر از آب شود. در نهایت اینکه دسته گل نرگس را دور از معرض تابش مستقیم آفتاب و در یک محیط نسبتا خنک نگهداری کنید تا ماندگاری آنها بیشتر شود.

(پیشنهاد می‌کنیم مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم را از دست ندهید.)

چگونه از پژمرده شدن گل نرگس جلوگیری کنیم؟

گل نرگسِ همیشه محبوب

گل‌های نرگس گل‌های زیبایی هستند که هم می‌توانند در طبیعت رشد کنند و هم به صورت گلخانه‌ای می‌توان آنها را پرورش داد. این گل زیبا با رنگ‌ها و رایحه‌ی دوست‌داشتنی خود باعث جلب توجه و محبوبیت زیادی می‌شود. این گل از هزاران سال پیش نمادین بوده است و مردم از ارزش نمادین این گل برای بیان عمیق‌ترین و پنهان‌ترین احساسات خود به دیگران استفاده می‌کردند. گل نرگس به نام نرگس وحشی (wild narcissus) یا سوسن بزرگ (Lent lily) نیز شناخته می‌شود. رنگ مشخصه‌ی آنها زرد است اما می‌توان آن را به رنگ‌های دیگر نیز یافت.

گل نرگسِ همیشه محبوب

خرید گل نرگس از گل فروشی آنلاین گل باما

یک دسته گل زیبای نرگس به هر رنگی که باشد می‌تواند هدیه‌ای مناسب برای عزیزان ما باشد. یا اینکه شاید بهتر باشد گاهی برای خودتان هم یک دسته گل نرگس بخرید و از رایحه‌ی دلنشین و ظاهر زیبای آن لذت ببرید. این کار را می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی گل باما انجام دهید. برای خرید آنلاین گل شاخه‌ای نرگس به گلفروشی گل باما سر بزنید و خودتان را مهمان یک دسته گل نرگس کنید.

( اگر برای نگه‌داری اصولی از گیاهتان اطلاعات کافی ندارید، مطلب راهنمای کامل برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی به کمکتان خواهد آمد.)

خرید گل نرگس از گل فروشی آنلاین گل باما

ثبت سفارش تلفنی