گیاهان آپارتمانی لوکس: 31 گیاه آپارتمانی لاچکری و گران قیمت + عکس

گیاهان آپارتمانی لاچکری لوکس

وجود گیاهان آپارتمانی مثل گلدان شمعدانی و حسن یوسف از زمان‌های قدیم در کنج پله‌هایی که به حیاط منتهی می‌شد و پیشخوان پنجره‌ها، از گیاهان آپارتمانی مرسوم و می‌توان گفت از لوازم اصلی هر خانه‌ای به حساب می‌آمدند. اما در سال‌های اخیر با رونق گرفتن بازار خرید و فروش اینترنتی گل و انتشار عکس‌های گیاهان مختلف در فضای مجازی، مخصوصا اینستاگرام، تقاضا برای داشتن گیاهان آپارتمانی با اسامی عجیب و غریب خیلی افزایش یافت. با ما در مطلبی که به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری‌ترین گل‌های آپارتمانی اختصاص داده‌ایم همراه باشید.

تبلیغات جهانی تقاضا برای داشتن گیاهان آپارتمانی لوکس را بالا برده و باعث شد که قیمت گل‌ها به طرز باورنکردنی افزایش یابد. در این متن برآنیم که برخی از گیاهان آپارتمانی گرانقیمت و لاکچری را خدمتتان معرفی کنیم، و پس از آن درباره‌ی دلایل گرانی و اینکه چرا مردم برای داشتن گیاهان به این گرانی‌ها تن می‌دهند، می‌پردازیم.

گیاهان آپارتمانی گرانقیمت و لاکچری

گیاهان آپارتمانی لوکس: 1. گیاه برگ انجیری ابلق (Variegated Monstresa Delicosa)

مشهورترین گیاه سال 2020 که با پخش شدن تصاویرش توسط اینفلوئنسرهای مشهور، پرآوازه شد گیاه برگ انجیری است. گیاه مانسترا یا همان گیاه برگ انجیری، بخاطر وجود برگ‌های بزرگ و براقش ظاهری منحصربه فرد و جذاب دارد. اگرچه این گیاه به اشکال مختلف وجود دارد، اما محبوب‌ترین و بهتر است بگوییم که گران‌قیمت‌ترین نوع آن گیاه برگ انجیری ابلق است که قسمت‌های سفیدی در برگ‌هایش دیده می‌شود. قیمت  گیاه برگ انجیری ابلق در فروشگاه‌های اینترنتی با قیمت ‌750 دلار و گاهی تا 1.000 دلار به فروش رسیده است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 1. گیاه برگ انجیری ابلق (Variegated Monstresa Delicosa)

 البته قیمت گیاه برگ انجیری Monstresa Delicosa معمولی حدود 20 دلار است، با مقایسه قیمت می‌توان به راحتی دید که چقدر تبلیغات برای افزایش قیمت یک گیاه تأثیر دارد. قیمت گیاه برگ انجیری همچنان نرخ رشد آهسته‌ای دارد. حتما تابحال تصاویر برگ‌های آن را بر روی جلد گوشی، کاغذ دیواری و لباس‌ها زیاد دیده‌اید. برگ‌های بزرگ و خوش فرم ای گیاه باعث شد که محبوب دل‌ها شود. این گیاه در حال حاضر یکی از رطرفدارترین نوع گیاهان آپارتمانی لوکس در جهان است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 2. گیاه برگ انجیری ابلیکوآ (Monstera Obliqua)

اوبلیکوآ در لاتین به معنی بی‌قرینه یا غیر متعادل است. گیاه مانسترا اوبلیکوآ یک گیاه کوچک است که حداکثر تا 15 سانتی‌متر رشد می‌کند. جالب است بدانید که قیمت گیاه برگ انجیری اوبلیکوآ در گل‌فروشی‌های آنلاین به حدود 3.000 دلار رسیده است. حالا این گرانی بی حد و حصر برای چیست؟ چون این گیاه برگ انجیری اوبلیکوا نه ابلق است و عجیب و غریب و نه شکوفه‌های زیبایی دارد، دلیل اصلی گرانی قیمت برگ انجیری ابلیکوا بخاطر وجود برگ‌های بزرگ توری مانند آن است که باعث زیبایی و جذابیت گیاه شده و آن را به یک گیاه خاص تبدیل کرده است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 2. گیاه برگ انجیری ابلیکوآ (Monstera Obliqua)

افزایش قیمت این گیاه نیز همانند گیاه برگ انجیری ابلق، به تبلیغات اینفلوئنسرها در سال‌های اخیر ربط دارد. چون در یک دهه‌ی قبل یک گلدان متوسط آن حدود 8 دلار به فروش می‌رسید، ولی در حال حاضر بیش از هزار دلار معامله می‌شود. اخیرا در فروشگاه eBay با قیمت 3.700 دلار فروخته شد! با این افزایش قیمتی، گیاه برگ انجیری ابلیکوآ دومین گیاهی است که در لیست گیاهان آپارتمانی لوکس قرار می‌گیرد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 3. گیاه آلوکازیا آزلانی (Alocasia Azlanii)

گیاه آلوکازیا آزلانی با قیمت‌های سرسام آور جزو گیاهان لاکچری قرار می‌گیرد. گیاه آزلانی یک گیاه منحصر به فرد و کمیاب است که در کشور مالزی یافت می‌شود. برای خرید گیاه آلوکازیا آزلانی یا باید آن را در گلخانه‌های خاص بیابید یا به صورت آنلاین سفارش دهید. کافی است که این گیاه را از نزدیک ببینید، زیبایی آن دل شما را می‌برد و متوجه می‌شوید که برای داشتنش ارزش این همه پول را دارد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 3. گیاه آلوکازیا آزلانی (Alocasia Azlanii)

برگ‌های براق آن با ترکیبی از رنگ سبز تیره و روشن، طراحی فوق‌العاده‌ای بخود گرفته است. علاوه بر این، رگه‌هایی درخشان از رنگ‌های صورتی، قرمز و بنفش در زیباترین حالت بر روی برگ‌های این گیاه سایه زده‌اند. این گیاه یک اثر هنری است. اگرچه اندازه‌ی نسبتا کوچکی دارد و فقط یک گلدان 10 سانتی برای او کافی است، اما با قیمت حدود 550 دلار در گل فروشی‌های آنلاین به فروش می‌رسد. آلوکازیا آزلانی یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی لوکس پرطرفدار در جهان است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 4. گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ کنگره‌ای (Philodendron Narrow)

گیاه Philodendrons Narrow با برگ‌های نازک و کنگره مانند خود که به نام Tiger Tooth نیز معروف است، بخاطر ظاهر متفاوتش جزو گیاهان آپارتمانی لوکس قرار می‌گیرد. گیاه Philodendron Narrow مانند همه فیلودندرون‌ها، با آبدهی بیش از حد از دست می‌دهد، بنابراین دقت داشته باشید که تا خاکش کاملا خشک نشده است، به آن آب ندهید. از لحاظ میزان تابش نور نیز، با نور زیاد، متوسط و غیر مستقیم کنار می‌آید.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 4. گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ کنگره‌ای (Philodendron Narrow)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 5. فیکوس الاستیکا (Burgundy Rubber Tree)

گیاه فیکوس الاستیکا Burgundy Rubber Tree یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزئین خانه لاکچری با گیاهان آپارتمانی لوکس است. گیاه فیکوس الاستیکا از گیاه انجیر برگ کمانچه‌ای کمی کوچک‌تر و جمع و جور‌تر است. این گیاه شبیه به یک درخت واقعی قد می‌کشد و اگر باغبان خوبی داشته باشد، در داخل گلدان به طول هفت متر نیز می‌رسد. بنابراین برای تزئین خانه‌های لاکچری با سقف‌های بلند یک گیاه همه چیز تمام است. برای مراقبت از این گیاه نور غیر مستقیم ولی روشن و همه گیر مناسب است. از لحاظ آبیاری نیز در فصل رشد (بهار و تابستان)، خاکش را مرطوب نگه دارید و در فصل زمستان فقط زمانی به آن آب دهید که خاکش خشک شده باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 5. فیکوس الاستیکا (Burgundy Rubber Tree)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 6. گیاه پول چینی (Pilea Pepromioides)

از مشاهده‌ی گیاه پول چینی Pilea Pepromioides در لیست گیاهان آپارتمانی لوکس است، تعجب نکنید، این روزها دکوراتورها و طراحان داخلی، در جستجوی گیاهی هستند که برای تزئین فضای مرطوب حمام مناسب باشد. گیاه پول چینی با ظاهری زیبا و جذاب همان گیاه مورد نظر است. گیاه پول چینی عاشق رطوبت است و نور غیر مستقیم را دوست دارد، بطوریکه در نور مصنوعی نیز دوام می‌آورد.

فقط تنها نکته‌ای که باید در زنده ماندن این گیاه توجه کرد، جلوگیری از پوسیدگی ریشه است، به همین منظور زمانی گیاه را آبیاری کنید که خاک آن کاملا خشک شده باشد. گیاه پول چینی اگر نیاز به آب داشته باشد، با افتادن برگ‌هایش شما را مطلع خواهد کرد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 6. گیاه پول چینی (Pilea Pepromioides)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 7. گیاه سینگونیوم پودوفیلوم Variegated) Arrowhead Vine)

گیاه سینگینیوم پودوفیلوم Variegated Arrowhead Vine درست همانند سایر گیاهان واریته، زیبای منحصر به فردش را مدیون طرح و رنگ متفاوت شاخ و برگ‌هایش است. گیاه سینگینویم پودوفیلوم از گیاهان بالا رونده است، اما نوع بوته‌ای آن که با کنترل رشد ساقه‌ها ایجاد می‌شود، جزو گیاهان آپارتمانی لاکچری به حساب می‌آید.

گیاه سینگینیوم پودوفیلوم، مخصوصا در فصل بهار و تابستان، به خاکی نیاز دارد که دائما مرطوب بماند. بنابراین برای رشد سریع، اجازه ندهید که خاکش خشک شود. غبارپاشی یک بار در هفته، برای این گیاه عالی است. از لحاظ نور نیز اگرچه در مقابل نور کم مقاوم است اما نور غیر مستقیم و روشن را خیلی دوست دارد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 7. گیاه سینگونیوم پودوفیلوم Variegated) Arrowhead Vine)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 8. گیاه پولیشیاس فابیان Polyscias) Fabian)

پولیشیاس فابیان Polyscias Fabian با وجود ساقه‌ی تنومند و برگ‌های پنکیکی شکل خود که به رنگ سبز تیره با سایه‌‌ای از رنگ بنفش هستند، زیبایی پرصلابتی را نمایان می‌سازد که آن را مناسب فضاهای لوکس و مجلل ساخته است. برای مراقبت از این گیاه دلربا، آن را در گلدانی که خوب زهکشی می‌شود قرار دهید تا آب اضافه به راحتی از آن خارج شود.

برای آبیاری نیز دقت داشته باشید که لایه‌ی سطحی خاک تا عمق 2 سانتی، کاملا خشک شده باشد. از نظر نور نیز، نور غیر مستقیم مناسب است. البته قرار گرفتن این گل در تراس و دریافت نور مستقیم در نصف روز نیز به رشد این گیاه آسیبی نمی‌رساند.

حتما بخوانید:
نگهداری از گیاه یوکا: نکات کلیدی برای حفظ طراوت این درختچه‌ی مقاوم و ماندگار + عکس
گیاهان آپارتمانی لوکس: 8. گیاه پولیشیاس فابیان Polyscias) Fabian)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 9. گیاه فیکوس آمستل (Ficus Alii)

مجموعه گیاهان فیکوس، جزو گیاهان آپارتمانی لوکس به حساب می‌آیند. و اما گیاه فیکوس آمستل Ficus Alii با شاخ و برگ سبز و زیبا‌ی خود، بعلاوه‌ی ماندگاری بالا و ریزش کمتر برگ، در میان سایر درختچه‌های فیکوس برجسته و شاخص است. فیکوس آمستل از آن گیاهانی است که ساقه‌ی باریکی دارد و باغبانان معمولا ساقه‌ی آن را فرم می‌دهند یا می‌بافند.

قدرت این گیاه در تصفیه‌ی هوای خانه فوق‌العاده است. اگر می‌خواهید در کنار زیبایی منحصر به فردش از هوای پاک بهره‌مند شوید، این گیاه را در معرض نور، البته نور غیر مستقیم قرار دهید، این گیاه بدون نور زنده نخواهد ماند. خاک این گیاه نیز حریص آب است، فقط دقت داشته باشید که قبل از آبدهی مطمئن شود که تا عمق 2 سانتی خاک خشک شده باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 9. گیاه فیکوس آمستل (Ficus Alii)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 10. گیاه زاموفیلیا (ZZ Plant)

گیاه زاموفیلیا Zamiifolia یکی از گیاهان آپارتمانی لوکس و پر طرفدارد این لیست است. هیچ گیاه لاکچری و زیبایی به اندازه‌ی زاموفیلیا بخشنده نیست. این گیاه آنقدر در رشد و تکثیر سخاوتمند است که می‌توانید روی آن سرمایه‌گذاری کنید. این گیاه زیبا و صبور، فقط به سه بار آبیاری در ماه نیازمند است، نور زیادی نمی‌خواهد و خیلی کم آفت می‌زند. یک گزینه‌ی عالی، بی‌دردسر و لاکچری برای گیاهان آپارتمانی.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 10. گیاه زاموفیلیا (ZZ Plant)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 11. گیاه تیلاندسیا (Tillandsia)

در این لیست هر نوع از گیاهان آپارتمانی لوکس و لاکچری برای هر نوع سلیقه‌ای جمع‌آوری شده است. گیاه هوازی که به آن گیاه تیلاندسیا Tillandsia گفته می‌شود، از آن مدل گیاهانی است که حیرت هر بیننده‌ای را بر می‌انگیزد. این گیاه بی‌نیاز از آب و خاک رشد کرده و طراوتش را به رخ‌تان می‌کشد. گیاه تیلاندسیا در طراحی دکوراسیون مدرن بسیار کارآیی دارد. این گیاه آب مورد نیاز خود را از رطوبت موجود در هوا می‌گیرند و برای رشد به خاک نیازی ندارند. گیاه تیلاندسیا با بیش از پانصد گونه متنوع، گزینه‌‌ای فوق‌العاده‌ای برای طراحی دکور داخلی است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 11. گیاه تیلاندسیا (Tillandsia)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 12. گیاه مارانتا (Red Prayer Plant)

و اما دوازدهمین عضو لیست گیاهان آپارتمانی لوکس ، اثر هنرمندانه‌ی طبیعت گیاه مارانتا Red Prayer Plant. این گیاه با طراحی زیبای برگ‌هایش هر طبیعت دوستی را مجذوب خود می‌کند. ردِ رگه‌های قرمز رنگ در دل برگ سبز تیره و روشن، گیاه مارانتا را به یک گیاه رؤیایی تبدیل کرده است. این گیاه با نگهداری آسان یک گزینه‌ی جذاب برای ساکنان آپارتمان است. گیاه مارانتا باید در معرض نور غیر مستقیم (کم و زیاد) قرار بگیرد، هفته‌ای یکبار غبارپاشی و بطور منظم آبیاری شود.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 12. گیاه مارانتا (Red Prayer Plant)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 13. گیاه کالاتیا گورخری (Zebra Plant)

گیاه کالاتیا گورخری Zebra Plant یا Haworthia یکی از بهترین نوع ساکولنت‌ها برای نگهداری در آپارتمان است. این گیاه با ارتفاع 20 سانتی‌متری، به آبیاری و نور کمی نیاز دارد. همین شرایط، این گیاه را برای طراحی دکور حمام یا برای قرار دادن روی میز ناهارخوری مناسب ساخته است. گیاه کالاتیا گورخری، با برگ‌های راه راه، ظاهری بسیار چشمگیری دارد و می‌تواند مکمل هر سبک طراحی باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 13. گیاه کالاتیا گورخری (Zebra Plant)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 14. سرخس آشیانه پرنده Bird’s Nest) Fern)

در کل مجموعه‌ی سرخس‌‌ها با سازگاری بالا از سری گیاهان آپارتمانی لوکس پر طرفدار هستند. شاخ و برگ‌های آبشاری و پر طراوت سرخس‌ها حتی در نور کم، آن‌ها را برای قرار گرفتن در هر فضایی، مناسب ساخته است. از مجموعه سرخس‌ها، سرخس آشیانه پرنده با ظاهری زیبا و برگ‌های براق و پرپشت، یکی از بهترین‌ها است. سقف آویز، زیبایی این گیاه همیشه سبز را بیش از پیش جلوه می‌بخشد. از طرفی دیگر زندگی مسالمت آمیز سرخس با حیوانات خانگی، خیال شما را بابت نگهداری بدون دردسر آن راحت می‌کند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 14. سرخس آشیانه پرنده Bird's Nest) Fern)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 15. فیکوس بونسای (Ficus Bonsai Tree)

فیکوس بنسای Ficus Bonsai Tree هنر باغبانان ژاپنی است که درختان بزرگ را در مقیاس کوچک و مینیاتوری پرورش داده‌اند. درختچه‌ی بونسای با اندازه‌ی مناسب و هزینه‌ی مقرون بصرفه، برای تدارک یک دکور لاکچری و زیبا گزینه‌ای عالی است. فیکوس بونسای در فضاهای کوچک رشد می‌کند، بنابراین ایده‌آل افرادی است که دوست دارند یک درخت زیبای کوچک از سری گیاهان آپارتمانی لوکس، در خانه داشته و پرورش دهند. آن‌ها عاشق نور و آبیاری زیاد هستند و خاک خوب زهکشی شده را، می‌پسندند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 15. فیکوس بونسای (Ficus Bonsai Tree)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 16. گیاه برگ عبایی (Cast Iron Plant)

گیاه برگ عبایی Cast Iron Plant با برگ‌های سبز تیره‌ی پهن، یک طبیعت دلچسب و جذاب برای خانه ایجاد می‌کند. گیاه برگ عبایی محبوبیتش را از این جهت دارد که گیاه مقاومی است و می‌تواند برای سال‌ها مهمان کم توقع خانه‌ها باشد. این گیاه، در نور کم، خاک ضعیف و حتی با آبدهی نامنظم زنده می‌ماند و مدال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی را از آن خود می‌کند. گیاه برگ عبایی در گلدان‌های سنگی بزرگ برای قرار گرفتن در آشپزخانه یا درب خروجی، یک دکور لاکچری و شیک است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 16. گیاه برگ عبایی (Cast Iron Plant)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 17. فیکوس لیراتا (Fiddle Leaf Fig)

گیاه فیکوس لیراتا Fiddle Leaf Fig که بنام گیاه انجیر برگ کمانچه نیز معروف است، برای آپارتمان‌هایی با سقف بلند یک گیاه فوق‌العاده است. این گیاه بلند قامت است و برگ‌های پهن با حاشیه‌های مواج دارد. زیبایی فیکوس لیراتا، منحصربه فرد است و همین ظاهر جذاب آن را برای خانه‌های مجلل و شیک ایده‌آل ساخته است. برای نگهداری از این گیاه، نور متوسط مناسب است. برای آبیاری هم، همان قانون خشک بودن لایه سطحی خاک تا عمق دو سانتی، را رعایت کنید.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 17. فیکوس لیراتا (Fiddle Leaf Fig)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 18. کاکتوس (Prickly Pear Cactus)

کاکتوس‌های بزرگ و غول پیکری که زمانی فقط در فیلم‌ها و کارتون‌های وسترن دیده می‌شد، حالا پای ثابت خانه‌های لاکچری زوج‌های جوان است. برای نگهداری از گیاه کاکتوس، اگر آب و هوا خنک است، آبیاری دو یا سه بار در ماه خوب است و اما اگر هوا گرم و مرطوب است یک بار در هفته کفایت می‌کند. اما در هر حالت، نور را از آن‌ها دریغ نکنید که رشد آن‌ها وابسته به نور است. در ضمن فراموش نکنید که نور مستقیم کاکتوس را رنگ پریده و نارنجی رنگ می‌کند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 18. کاکتوس (Prickly Pear Cactus)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 19. سانسوریا (Snake Plant)

گیاه سانسوریا Snake Plant جزو ساکولنت‌های مهربانی است که خود را با هر محیطی تطبیق می‌دهد. این گیاه بجای داشتن ساقه، برگ‌های بلند و باریک دارد. اگرچه که عاشق نور زیاد است، اما خود را با نور کم نیز به خوبی تطبیق می‌دهد. آبیاری منظم را با همان قانون توصیه شده، انجام دهید. اگر دوست دارید که سرعت رشد این گیاه زیاد شود، آن را در دمای متوسط بین 60 تا 85 درجه فارنهایت قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 19. سانسوریا (Snake Plant)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 20. گیاه بامبو (Lucky Bamboo)

اگر فضای خانه‌ی شما هیچ نورگیری ندارد و فکر می‌کنید که هیچ گیاهی از این فضا جان سالم به در نمی‌برد، بامبوی خوش‌قدم را انتخاب کنید. بامبو مخصوص همین فضاهای تاریک است. این گیاه اگرچه با نور کم کنار می‌آید، اما از لحاظ رطوبت باید تأمین شود، تحت این شرایط قدرت آن را دارد که فضای خانه‌ی شما را از آلودگی‌ها ی پاک کند. به همین دلیل گزینه‌ای عالی، برای تصفیه هوا در شهرهای شلوغ است. بامبو Lucky Bamboo در گلدان‌های شیشه‌ای، می‌تواند یک دکور زیبا و جذاب و البته پر منفعت باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 20. گیاه بامبو (Lucky Bamboo)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 21. گیاه فیکوس بنجامین (Weeping Fig)

گیاه فیکوس بنجامین Weeping Fig یک درختچه‌ی ایده‌آل دیگر از گروه فیکوس‌ها، برای آپارتمان‌های مجلل و شیک. این گیاه، طبیعت زیبا و شادی را به خانه می‌آورد. برای آبیاری این گیاه کمی بیش از سایر گیاهان دقت کنید، چون ریشه‌های حساسی دارد و اکثرا مرگ این درختچه‌ی لاکچری، بخاطر آبیاری بیش از حد است. از نظر کارشناسان، هر چهار تا هفت روز یک بار برای آبیاری این گیاه، می‌تواند زمان مناسبی است. اگر می‌خواهید شاهد ریزش برگ این گیاه نباشید، آن را در معرض نور کافی، اما غیر مستقیم قرار دهید.

حتما بخوانید:
محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی زینتی: اسامی گیاهان آپارتمانی زینتی + عکس
گیاهان آپارتمانی لوکس: 21. گیاه فیکوس بنجامین (Weeping Fig)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 22. گیاه لوندر (Lavender) معطرترین عضو گیاهان آپارتمانی لوکس

گیاه لوندر Lavender یا گیاه اسطوخدوس، جزو گیاهان غیر متداول‌ برای گیاهان آپارتمانی است، اما به دلیل خاصیت درمانی که دارد (می‌توان از عطر آن برای آروماتراپی یا همان رایحه درمانی استفاده کرد)، در مجموعه گیاهان لاکچری برای طراحی دکور اتاق خواب، قرار می‌گیرد. گیاه لوندر علاوه بر طبیعت زیبا، عطر خوبی دارد و آن را می‌توان جزو گیاهان آپارتمانی معطر قرار داد. لوندر همانند سایر گیاهان معطر در مقابل نور رشد خوبی دارد، بنابراین بهتر است که آن‌را در مقابل پنجره‌ی جنوبی قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 22. گیاه لوندر (Lavender) معطرترین عضو گیاهان آپارتمانی لوکس

گیاهان آپارتمانی لوکس: 23. گیاه استرلیزیا (Bird of Paradise)

گیاه استرلیزیا چه در زمانی که بدون گل است و چه در زمانی که به گل می‌نشیند، یک گیاه لوکس و اشرافی تمام عیار است. گیاه استرلیزیا Bird of Paradise بومی آفریقای جنوبی است، یعنی از قلب مناطق گرمسیری به خانه‌های آپارتمانی سفر کرده است. این گیاه همانند سایر گیاهان گرمسیری، عاشق نور خورشید و خاک مرطوب است. فقط برای اینکه رشد متعادلی داشته باشد، گلدان را در مقابل نور بچرخانید، تا تمامی نقاط گیاه خوب آفتاب بگیرند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 23. گیاه استرلیزیا (Bird of Paradise)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 24. گیاه آنتوریوم صورتی Pink Anthurium

گیاه آنتوریوم صورتی Pink Anthurium به نام گیاه فلامینگو و Pigtail نیز خوانده می‌شود. این گیاه با گل‌های قلبی شکل و برگ‌های براقش بسیار پرطرفدار است. گیاه آنتوریوم برای سقف آویز یا قرار گرفتن بر روی استند در کناره‌های سالن‌های بزرگ مناسب است. گیاه فلامینگو در فضای مرطوب، بخوبی رشد می‌کند و اگر باغبان خوبی باشید برایتان به گل هم می‌نشیند. فقط دقت داشته باشید که این گیاه به دلیل داشتن برگ‌های سمی باید دور از دسترس حیوانات و کودکان باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 24. گیاه آنتوریوم صورتی Pink Anthurium

گیاهان آپارتمانی لوکس گران قیمت: 25. گیاه اسپاتی فیلوم Peace) lily)

اگر از آن افرادی هستید که عاشق گیاهانی نظیر آنتوریوم هستید، گیاه اسپاتی فیلوم Peace Lily نیز با گل‌های شیپوری برایتان جذاب خوهد بود. این گیاه به آسانی خود را محیط داخل خانه تطبیق می‌دهد. نور غیر مستقیم و آب کافی طراوتش را تضمین می‌کند. گیاه اسپاتی فیلوم همانند گیاه فلامینگو باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد.

گیاهان آپارتمانی لوکس گران قیمت: 25. گیاه اسپاتی فیلوم Peace lily

گیاهان آپارتمانی لوکس: 26. نخل لیندا (Ponytail)

گیاه لیندا Ponytail نمونه‌ای کوچک از مجموعه‌ی بی‌نظیر نخل‌های زینتی است. نخل‌های با ساقه‌های مقاوم و برگ‌های پرپشت و ظاهری پر صلابت، انتخابی ایده‌آل برای گیاهان لاکچری به حساب می‌آیند. کارشناسان اعتقاد دارند که گیاه لیندا جزو گروه گیاهان ساکولنت است اما بخاطربرگ‌های سوزنی شکلش اشتباها در گروه نخل‌های زینتی قرار می‌گیرد. خوشبختانه این گیاه نگهداری آسانی دارد، آب دهی هر هفته یکبار و نیاز به نور غیر مستقیم از شرایط نگهداری این گیاه است. البته فراموش نکنید که باید دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان قرار بگیرد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 26. نخل لیندا Ponytail

گیاهان آپارتمانی لوکس: 27. نخل شامادورا (Chamadorea)

نخل شامادورا Chamadorea گزینه‌ای پر طرفدار و جذابی دیگر، از گروه نخل‌های زینتی است. نخل شامادورا با پانسیل قد کشیدن دو متر، می‌تواند یک دکور ایده‌آل و کم نظیر برای منزل شما بسازد. همانطور که از نامش مشخص است یک گیاه گرمسیری است آب فراوان و هوای مرطوب باب دل این گیاه است.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 27. نخل شامادورا (Chamadorea)

گیاهان آپارتمانی لوکس: 28. گیاه ارکیده شن ژن نونگکه Shenzhen) Nongke Orchid)

برای افرادی که عاشق گیاهان گل‌دار هستند، مجموعه ارکیده‌ها انتخاب مناسبی است. یکی از لاکچری‌ترین نوع ارکیده‌ها در جهان، گل ارکیده شنژن نوگکه است. گل ارکیده شن ژن در دانشگاه شن ژن چین به عمل آمده و بسیار گرانقیمت است. البته با در نظر گرفتن تلاش‌های انجام شده برای پرورش گل ارکیده شن ژن نوگکه، قیمت سرسام آور آن قابل توجیه است. در کل، حدود هشت سال طول کشیده است تا دانشمندان توانستند این گل زیبا و خوش رایحه را پرورش داده و به بار بنشانند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 28. گیاه ارکیده شن ژن نونگکه Shenzhen) Nongke Orchid)

شکوفه زدن ارکیده شن‌ژن بین 4 تا 5 سال طول می‌کشد، اما این گیاه با عطر  و ظاهری جذاب، ارزش انتظار کشیدن را دارد. گیاه ارکیده شن ژن علاوه بر ظاهر و عطر عالی، مصرف خوراکی نیز دارد. شخصی در یک حراجی مبلغ 200.000 دلار بابت این گل هیبریدی پرداخت کرده است و دقیقا از همان زمان به بعد این گیاه در لیست گرانقیمت ترین گیاهان دنیا به حساب آمد.

گیاهان آپارتمانی لاچکری: 29. گیاه فیلودندرون مینی‌ما (Philodendron Minima)

گیاه فیلودندرون ابلق مینی‌ما Variegated Philodendron Minima در بزرگ‌ترین وبسایت تجاری نیوزلند Trade Me با قمیت 8.150 دلار فروخته شد و رکورد گران‌ترین گیاه فروخته شده در این سایت را شکست! اما این قیمت گذاری سرسام آور فقط برای ابلق بودن این گیاه است، چون در غیر اینصورت گیاه فیلودندرون مینی‌ما را می‌توان با قیمت حدود 20 و نهایتا 50 دلار خریداری کرد.

گیاهان آپارتمانی لاچکری: 29. گیاه فیلودندرون مینی‌ما  (Philodendron Minima)

برگ‌های گیاه فیلودندورن مینیما Minima، به رنگ سبز روشن و بسیار براق است. البته با وجود خال‌ خال‌ها و رگه‌های رنگی، طرح‌های مختلفی به خود می‌گیرد. اما ظاهر یکی از آن مدل‌های گران قیمت فیلودندرون ابلق که با ارزش ‌8.150 دلار به فروش می‌رسد، متفاوت بودن رنگ برگ در هر نیمه است. یعنی یک نیمه‌ی برگ زرد و نیمه‌ی دیگر به رنگ سبز روشن است. جالب است بدانید که این گیاه فقط 4 برگ دارد ولی با همین 4 برگ دل خیلی‌ها را برده که حاضرند برایش پول زیادی پرداخت کنند.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 30. گیاه فیلودندرون – پرنسس صورتی

گیاه فیلودندرون پرنسس صورتی Half Moon Philodendron Pink Princess یکی از گرانقیمت‌ترین گل‌های صورتی این لیست‌ است که پس از قرار گرفتن در وبلاگ Vlog در سال 2019، یکی از گل‌های محبوب و لاکچری معرفی شد، بطوریکه مجله Horticulture Week آن‌را به عنوان یک گیاه ضروری برای هر خانه، نامگذاری کرد. از آن زمان، تقاضا برای داشتن گیاه فیلودندرون پرنسس صورتی، بالا رفت و در حال حاضر با قیمت 1.299 دلار به فروش می‌رسد.

گیاهان آپارتمانی لوکس: 30. گیاه فیلودندرون - پرنسس صورتی

گیاهان آپارتمانی لاچکری: 31. گل زعفران Saffron) Crocus)

گیاه زعفران Saffron Crocus یکی از قدمت‌دارترین نوع گیاهان گل‌دار لاکچری و گرانقیمت در جهان است. این گیاه نه صرفا بخاطر زیبایی که دارد بلکه ادویه قیمتی زعفران در جهان پرطرفدار است؛ به همین دلیل خیلی از افراد در صدد پرورش گیاه زعفران در خانه هستند. زعفران با قیمت 1.500 دلار در هر مثقال، گران‌ترین ادویه جهان است. برای داشتن گل‌های زعفران بنفش زیبا، باید پول زیادی داشته باشید.

گیاهان آپارتمانی لاچکری: 31. گل زعفران Saffron) Crocus)

دلبری گیاهان آپارتمانی لاچکری گران قیمت: آنها چند سال قدمت دارند؟

برخی از مردم آنقدر عاشق گل و گیاه هستند که با دیدن آن‌ها دست از پا نمی‌شناسند و خیلی لارج خرج کنند. آن‌ها به زیبایی و کیفیت گل نگاه می‌کنند و همین دو ویژگی، آن‌ها را برای خرید گیاهان لاکچری ترغیب می‌کند. دلیل دیگری که باعث می‌شود مردم سر کیسه را برای خرید گل‌ها شل کنند، سمبل و نماد گیاه در زندگی است: البته که این موضوع مسئله‌ی جدیدی نیست، و از زمان‌های گذشته رایج بوده است.

برای مثال، خرید گل‌های لاله در قرن هفدهم در کشور هلند، باعث شد که مردم این گل را با قیمت گزافی خریداری کنند. در کشور خودمان هم شاید گل پیونی مثال خوبی باشد، این گل به دلیل زیبایی منحصر به فردی که داشت آنچنان مظفرالدین شاه قاجار را به وجد آورد که به باغبان مبلغ صدتومان (در آن زمان ارزش بالایی داشت) انعام داد و بعد از آن به گل صدتومنی معروف شد.

حتما بخوانید:
شپشک آرد آلود: معرفی راه های مبارزه با آفت شپشک آردی + عکس

تبلیغ اینفلوئنسرها؛ دلیل افزایش گرایش‌ها به گیاهان آپارتمانی لاچکری

در دنیای امروز آشنایی با گل و گیاه کمی متفاوت‌تر از گذشته شده است. قدیم‌ها یک گلدان شمعدانی را قلمه می‌زدند و بین کل فامیل تقسیم می‌کردند، دیگر نهایتا یک خانواده‌ کمی متفاوت‌تر بود و گل پیچک ناز داشت و بعد از هر مهمانی یک ساقه از گلدان جدا می‌کرد و با این توصیه که فقط چند روز درون آب بگذارید تا ریشه بزند و بعد در گلدان بکارید شما را به داشتن یک گلدان زیبا دعوت می‌کرد. آن وقت در عرض چند ماه داخل گلدان‌ها و باغچه‌های کل فامیل و اهالی محل بدون کمترین هزینه‌ای پر می‌شد از پیچک ناز.

تبلیغ اینفلوئنسرها دلیل گرانی گیاهان آپارتمانی لاکچری

اما حالا موضوعات ترند اینستاگرام است که تعیین می‌کند که چه گیاه آپارتمانی را باید خرید که با دکور منزل‌تان جور در بیاید. اینفلوئنسرها از ویژگی‌ گیاهانی می‌گویند که خرید آن‌ها سود زیادی برای فروشگاه اینترنتی گل و گیاه داشته باشد. تحت چنین شرایطی، قیمت آن‌ها بصورت تساعدی افزایش پیدا می‌کند. برای مثال گیاه برگ انجیری ابلق Variegated Monstera Delicosa با چنین تبلیغاتی، قیمتش چند برابر افزایش پیدا کرد و خیلی سریع در مجموعه گیاهان آپارتمانی گرانقیمت و لاکچری در دنیا قرار گرفت.

زوج‌های جوان متقاضیان پروپاقرص گیاهان آپارتمانی گران قیمت!

بر طبق گزارش تهیه شده در سال 2019 توسط انجمن باغبانی ملی، در سال پیش باغ‌های آمریکایی فقط با خرده فروشی، حدود 52.3 میلیارد دلار‌، فروش داشته‌اند، که یک چهارم این خریدها، توسط جوانان 18 تا 34 ساله صورت گرفته است. طبق آمار، در 5 و 6 سال اخیر، جوانان بطور فزاینده‌ای برای گل و گیاه هزینه کرده‌اند.

پرورش گل و گیاه یک ریشه‌ی روانشناختی در انسان دارد. طبق نظر کارشناسان، انسان‌ها برای پرورش ساخته‌ شده‌اند و به همین دلیل به صورت غریزی تمایل دارند که در تمامی دوران زندگی (کودکی-جوانی- پیری) از چیزی مراقبت کنند. برای نگهداری و پرورش چه موجود زنده‌ای، مظلوم‌تر و زیباتر از گل و گیاه؟

نگهداری از گیاهان آپارتمانی لاچکری: حضور گیاه آرامش به همراه دارد

مراقبت از گیاهان به نسبت بچه‌ها و حیوانات خانگی، خیلی آسان‌تر و بی‌دردسرتر است. گیاهان، به صاحبان خود فرصت می‌دهند تا با مراقبت از آن‌ها و مشاهده‌ی رشد آهسته و ثمر بخش‌شان، کمی در زندگی پر سرعت‌ خود آرام بگیرند. از همه مهم‌تر اینکه مراقبت از آن‌ها، حتی اگر از نوع گیاهان گرانقیمت و لاکچری باشند، هزینه‌ی زیادی نمی‌خواهد، گیاهان فقط به آب، نور و خاک نیاز دارند و نهایتا اگر خیلی به آن‌ها اهمیت دهید غذای گیاه و شاید هر از گاهی حضور دکتر گیاه! تماشای رشد و قد کشیدن یک گیاه کوچک و تبدیل شدن آن به یک درختچه‌ی شاداب خیلی دلگرم کننده و انرژی بخش است.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی لوکس؛ حضور گیاه آرامش به همراه دارد

با خرید گیاهان آپارتمانی گران قیمت عشق به خودت را ثابت کن!

عامل اصلی دیگر برای افزایش تقاضای ناگهانی گل و گیاه آپارتمانی، موج سلامتی خویشتن دوستی است که در جهان راه افتاده است، (به این معنا که برای داشتن حال خوب، نیازها و خواسته‌هایت را برآورده کن، حتی اگر قیمت بالایی داشته باشد)، چنین طرز فکری، افراد را برای پرداخت هزینه‌های هنگفت ترغیب می‌کند. بسیاری از این افراد به دلیل تغییر روحیه به دنبال این هستند تا یک قطعه‌ی کوچک از طبیعت را به منزل بیاورند. با این روش، آن‌ها برای خرید گیاهان آپارتمانی گرانقیمت و لاکچری هیچ تردیدی در دل ندارند!

در واقع فواید درمانی گیاهان، برای سلامتی روح و جسم، دلیل اصلی اشتیاق بالا برای خرید گل و گیاه است. وجود گیاهان و مراقبت از آن‌ها، بهترین روش برای حضور آرامش در زندگی عجولانه‌ی مردم این دوره زمانه است. با این منطق، می‌توان افزایش تقاضا برای خرید گیاهان گرانقیمت،که ظاهرا، جزو ضروریات زندگی نیستند را توجیه کرد.

چه بخواهیم و چه نخواهیم مجموعه‌ای به نام گیاهان لاکچری در دنیای امروز به وجود آمده است. هر یک از گل فروشی‌های آنلاین، چندین دنبال کننده‎‎‌ی دوستار گل و گیاه دارند، فقط کافی است یک گیاهی با ظاهری متفاوت و قیمتی متفاوت‌تر در این صفحات معرفی شود، آنگاه خواهید دید که خبر آن چگونه بین میلیون‌ها نفر دست به دست می‌شود.

گیاهان آپارتمانی لوکس عضو جدید خانواده‌ی طبیعت!

با تمامی این تفاسیر، چیزیکه در واقعیت شاهدش هستیم این است که مردم علاقه‌ی شدیدی به گل و گیاه دارند و خیلی از اوقات بدون در نظر گرفتن قیمت برای خرید گل اقدام می‌کنند. گل‌ها همان چیزی را به مردم هدیه می‌کنند که آن‌ها در زندگی منزوی خود و همینطور برای ارتباط با دیگران به آن نیاز دارند.

گیاهان آپارتمانی گرانقیمت و لاکچری دسته‌ و تیره‌ی جدیدی از طبیعت

برای مثال همان گیاه برگ انجیری ابلق Variegated Monster، در مدت زمان کوتاهی، قیمت آن از 200 دلار به 750 و حتی 1.000 دلار رسید و مردم نیز برای به خرید گیاه برگ انجیری ابلق با چنین قیمت بالایی هیچ مخالفتی نکردند. برخی اوقات، حتی ممکن است مردم این گیاه را فقط برای اینکه با مد روز مطابقت داشته باشد و خانه‌هایشان را مدل تزئینات ترند شده در اینستاگرام بچینند تهیه کنند. در هر حال تجارت گل و گیاه این روزها خیلی داغ شده است.

خانواده‌ی گیاهان آپارتمانی گران قیمت

گیاهان خانگی کمیاب قیمتی!

کمیاب بودن کالا، خود دلیلی محکم بر گرانی و ارزش بالای آن است. مخصوصا که اگر این کالا یک گیاه زیبا و متفاوت باشد. خیلی از گیاهان گرانقیمت فقط در یک منطقه از جهان و در تعدادی محدود موجود هستند. همینطور، اکثر این گیاهان در زمانی خاص خودنمایی می‌کنند. مالک این گیاهان کمیاب، انسان‌های خوش‌شانسی هستند.

 

گیاهان خانگی کمیاب قیمتی!

گیاهان هیبریدی؛ لوکس و گران قیمت!

پرورش گیاهان هیبریدی که بر اساس مهندسی ژنتیک ایجاد می‌شود، به اندازه کافی کاری پر زحمت و زمان‌گیر است که سال‌ها نیاز به مراقبت و دقت دارد. به بار نشستن این گیاهان و هزینه‌های پرورش آن‌ها به اندازه کافی گران است. گیاهان هیبریدی با ظاهر و رایحه‌ای متفاوت، خیلی گرانقیمت و لاکچری هستند.

تنوع ظاهری، ابلق بودن و غیر معمول بودن مشخصه گیاهان آپارتمانی لوکس

هر چیز غیر معمولی که از نظر زیبایی باعث حیرت شود، ارزشمند است. تنوع گیاهان نیز با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت که بصورت تصادفی اتفاق می‌افتد، بر ارزش آن‌ها اضافه می‌کند. این‌ تنوع می‌تواند شامل سایه‌های رنگ بر روی برگ‌ها، مدل گل‌ها، میوه‌ها، مدل ساقه‌ها، برش برگ‌ها و حتی خال‌های مختلف بر روی برگ‌ها باشد. این تغییرات در خیلی از موارد زیبا و دیدنی است و گیاه را در میان خانواده‌اش شاخص می‌کند.

تنوع ظاهری، ابلق بودن و غیر معمول بودن مشخصه گیاهان آپارتمانی لوکس

زیبایی؛ رکن اصلی قیمت‌گذاری روی گل آپارتمانی لوکس

قطعا زیبایی مهم‌ترین دلیل برای گران‌قیمت شدن گیاهان آپارتمانی است. زیبایی گیاهان هیبریدی که همانند گل‌های افسانه‌ای هستند و همینطور گیاهان ابلق که گویا از سرزمین دیگری آمده‌اند، هر انسان طبیعت دوستی را برای خرید آن‌ها، وسوسه می‌کند.

تجارت گیاهان آپارتمانی لاکچری

خیلی از مردم خرید گیاه گرانقیمت را به عنوان سرمایه‌‌ای پرسود در نظر می‌گیرند. البته این موضوع در صورتیکه به تجارت گل و گیاه مشغول باشند و یا گل فروشی داشته باشند، ایده‌ی خوبی است. در ضمن این تجارت زمانی جواب می‌دهد که بتوان به پرورش موفقی از گیاه دست یافت.

خرید گیاهان آپارتمانی لوکس: گل فروشی اینترنتی گل باما

گیاهان آپارتمانی قطعه‌‌ای از طبیعت هستند که در یک گلدان کوچک جای گرفته‌اند. هر گیاهی با قرار گرفتن در یک گلدان قشنگ و مناسب و جایگاه درست می‌تواند یک گیاه آپارتمانی لاکچری باشد. مگر طبیعت غیر لاکچری هم داریم؟ گیاهان این لیست یک مجموعه از گیاهان پرطرفداری هستند که بخاطر سازگاری بالا، توانسته‌اند خوب در خانه‌های آپارتمانی خودشان را جا کنند. اگر در جستجوی یک دکور لاکچری و شیک برای منزل‌تان هستید، خرید گیاهان لوکس، بهترین و هوشمندانه‌ترین انتخاب است.

منبع

div class=”fxbtn-ew12″>خرید گل آپارتمانی
تیم تهیه محتوای گل باما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.