مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

گل عروسی bride flower

دسته گل عروسی

flower bouquet

ماشین عروسی

flower car

گل عروسی

احتمالا شما که این متن را می‌خوانید در تدارکات برگزاری مراسم عروسی خود یا یکی از نزدیکانتان هستید یا در زمینه تهیه و تدارکات مراسم عروسی فعالیت می‌کنید. به هر حال ما در این متن قصد داریم تا یک راهنمای کامل و جامع برای تدارک انواع گل عروسی را به شما معرفی کنیم. گل مراسم عروسی مانند سایر فاکتورها نظیر محل برگزاری مراسم، لباس، آرایش موها و صورت، تیم تشریفاتی و ... نشانگر شخصیت شما خواهند بود و برای انتخاب گل مراسم عروسی باید بغیر از رنگ و سبک، مواردی دیگر را در نظر گرفت.

گل عروسی شما یکی از عناصر کلیدی دکور مراسم و پذیرایی شما هستند. شکوفه‌های تازه رنگی خاص به فضا می‌افزایند و زیبایی شناسی کلی مراسم شما را تکمیل می کنند. به علاوه دسته گل عروس در زیبایی ظاهر عروس تاثیر گزار است. انتخاب های زیادی برای گل عروسی وجود دارد اما این تنوع اندازه، شکل و رنگ گل‌ها ممکن است شما را حسابی گیج کند که باید از کجا شروع کرد؟ ما در این متن شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد:)

گل عروسی

قیمت گل عروسی طبیعی

با توجه به اینکه برای مراسم عروسی هزینه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام به نوبه‌ی خود مهم هستند، اختصاص دادن قسمتی از بودجه‌ی خود برای معقوله‌ی گل عروسی ضروری است. برخی این مقدار را 10 تا 15 درصد از کل مبلغ بودجه می‌دانند که این رقم باز هم می‌تواند نسبت به اینکه تا چه حد از گل در دکوراسیون مراسم خود استفاده می‌کنید متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه‌های دقیق مدلی که در ذهنتان دارید، بهتر است با تیم ما تماس حاصل فرمایید.

انتخاب گل هایی که مختص همان فصل هستند در کاهش قیمت گل عروسی موثر است.

انتخاب گل عروسی شیک

شاید یکی از بهترین توصیه ها برای زوج هایی که به دنبال تهیه گل عروسی هستند، این است که با طراح دکور مراسم و گلفروش مد نظر خود مشورت کنند. گل فروش ها گل هایی را که با دکور و تم کلی مراسم شما همخوانی داشته باشد را پیشنهاد می‌دهند و در مورد اینکه در فصل برگزاری مراسم، چه گل هایی در دسترس هستند و به چه میزان مراقبت احتیاج دارند به شما اطلاعات خواهند داد.

اریس مک‌نف، مالک مجموعه Everbloom Floral Design، می‌گوید: می‌توان گفت که زیباترین گل های عروسی، آنهایی هستند که ظاهری شاداب دارند؛ هیچ کس نمی‌خواهد گل های مراسم عروسی پژمرده به نظر برسند. استفاده از گل‌های مناسب هر فصل، هوشمندانه‌ترین حرکت است چرا که از بابت شاداب بودن آنها در طول مراسم اطمینان خواهید داشت.

انتخاب گل عروسی شیک

دسته گل عروسی

در جشن عروسی، بعد از لباس مهمترین چیزی که به چشم می‌آ‌ید دسته گل عروس است و در تمام عکس‌ها بیشترین گلی که به چشم می‌آید، دسته گل عروس خواهد بود؛ البته این در صورتی است که در تزیین مدل موی عروس از گل استفاده نشود، چراک در آن صورت تاج و گل موی سر عروس نیز بیشترین چیزی است که به چشم می‌آید. به خاطر داشته باشید که بزرگ بودن دسته گل عروسی به معنای گران بودن آن نیست و قیمت گل عروسی را شاخه گل های استفاده در دسته‌ گل تعیین می‌کند.

دسته گل عروسی

دسته گل ساقدوش عروس

دسته گل ساقدوش های عروس کاملا سلیقه ای است و خیلی از عروس و داماد این قسمت را فاکتور می‌گیرند. دسته گل ساقدوش عروس بیشتر برای تهیه کلیپ‌ها و عکس ها و با شکوه تر شدن جلوه مراسم کاربرد دارند و باید بین دسته گل عروس و ساقدوش‌ها یک هماهنگی وجود داشته باشد.

رسم پرتاب کردن دسته گل عروسی

معمولا در پایان مراسم عروسی، عروس دسته گل خود را میان دختران مجرد پرتاب کرده و در گذشته باور بر این بود که هر کس که دسته گل عروس را بگیرد عروس بعدی خواهد بود. اگر قصد دارید دسته گل عروسی تان را خشک کنید و یادگاری نگه دارید بهتر است برای پرت کردن دسته گل عروسی، یک دسته گل کوچک مانند دسته گل خود تهیه کنید. حتی می توانید از دسته گل های ساقدوش های خود استفاده کنید. به این ترتیب نیازی به پرداخت هزینه برای تهیه دسته گلی دیگر نیست.

دسته گل ساقدوش عروس

سبد گلبرگ عروسی

از جمله وظایف ساقدوش ها حین ورود عروس و داماد به تالار این است که با سبدی از گلبرگ (معمولا گل رز) به استقبال آنها رفته و بر سرشان گلبرگ می‌ریزند. همچنین می‌توانند مسیر حرکت عروس و داماد را لحظاتی قبل از وارد شدن به تالار عروسی گل ریزان کنند. این کار زیبایی خاصی هنگام ورود آنها در پی خواهد داشت.

تهیه گلبرگ برای ریختن بر سر عروس و داماد نیز جز خرید گل عروسی محسوب می‌شود.

سبد گلبرگ عروسی

سبد گل عروسی

برای تزیین دکوراسیون مراسم عروسی راه‌های زیادی وجود دارد. تزیین کردن دکوراسیون سالن عروسی با گل‌های زیبا می‌تواند به آن مراسم جلوه‌ای رؤیایی بدهد و آن را تبدیل به یک شب ماندگار کند. تهیه سبد گل عروسی در چنین مراسمی یک روش مبتکرانه و زیبا است که شما می‌توانید برای تزیین دکوراسیون مراسم عروسی‌تان از آن استفاده کنید. علاوه‌براین، اگر شما مهمانی هستید که می‌خواهید به مراسم عروسی بروید و برای تبریک به عروس برای او گل ببرید، سبد گل عروس هم انتخاب خوبی برای شما محسوب می‌شود.

سبد گل عروسی

جام گل عروسی

عروسی مثل خواستگاری و بله‌برون یکی از مهم‌ترین مناسبت‌هایی است که افراد می‌توانند در زندگی‌شان داشته باشند. هدیه دادن جام گل عروس در عروسی افراد نزدیک زندگی‌تان انتخابی خاص و مدرن است. برای انتخاب جام گل عروسی گل‌های متنوعی وجود دارند که چند تا از بهترین‌های آن‌ها گل رز، ارکیده، مریم و گل پیونی هستند.

حتی می‌توانید هنگام خرید جام گل عروسی، ترکیب رنگ آن را با لباس خود ست کنید. خرید جام گل عروس برای مراسم عروسی می‌تواند تجربه‌ای جالب باشد، زیرا شما می‌توانید گل‌های مختلف را با هم ترکیب کنید یا فقط می‌توانید یک جام گل ساده را برای هدیه دادن در مراسم عروسی انتخاب کنید.

جام گل عروسی

گل جیب کت داماد

از زمان قدیم داماد یک دستمال رنگی یا گلی هماهنگ با دسته گل عروسی در جیب کت خود می‌گذاشته که این امر نشان دهنده علاقه‌ی داماد به همسرش است. نیازی به کار پیچیده ای نیست؛ قرار دادن چند گل کوچک از دسته گل عروسی بعنوان بوتونیر داماد مناسب است.

گل جیب کت داماد

انواع گل مراسم عروسی

استفاده از گل طبیعی برای جلوه بخشی به دکور مراسم کاملا به سلیقه عروس و داماد و تیم طراحی، بودجه و میزان فضای سالن بستگی دارد. از فاکتور گل طبیعی در قسمت های مختلف از جمله جایگاه عروس و داماد، پشت صندلی میهمانان، داخل راهروها، روی میزهای پذیرایی، روی میز غذا و روی کیک عروسی استفاده می‌شود. در میان تمام موارد گفته شده خیلی‌ها انتخاب گل روی میز پذیرایی را از میان همه‌ی گزینه‌های گل عروسی مهم‌تر می‌دانند چرا که تمام شب در مقابل چشم میهمانان قرار دارند.

انواع گل مراسم عروسی

گل ماشین عروس

در میان رسم و رسوم ایرانی‌ها برای برگزاری مراسم عروسی، یکی از مهم ترین قسمت‌ها، انتخاب گل ماشین عروس است. هماهنگی های مربوط به سفارش گل ماشین عروس معمولا در نزدیکترین روزها به برگزاری عروسی صورت می‌گیرد. هر چه گل آرایی و تزیین ماشین عروس شیک تر و مدرن تر باشد، عکس های زیباتری از این روز خاص به یادگار می‌ماند.

گل ماشین عروس می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. اگر که می‌خواهید گل ماشین عروستان مقاوم باشد و به راحتی پژمرده نشود بهتر است از گل مصنوعی برای تزیین ماشین استفاده کنید. در صورت استفاده از گل طبیعی به خاطر داشته باشید که گل‌هایی نظیر ارکیده، رز و ادریسی مقاوم بوده و حین سرعت بالای ماشین آسیب نمی‌بینند.

گل ماشین عروس

قیمت گل ماشین عروس

قیمت گل ماشین عروس بسته به گل های استفاده شده در آن متفاوت است. برای سفارش گل ماشین عروس هم بهتر است از گلهای همان فصل استفاده کنید تا هزینه‌ی کمتری برای شما داشته باشند. اکثر گلفروشی‌ها، طرح ها و مدل های مختلفی برای گل آرایی ماشین عروس دارند. از طریق سایت گل فروشی گل باما می‌توانید انواع طرح گل ماشین عروس، دسته گل عروس، سبد گل عروس را مشاهده کرده و از قیمت ها مطلع شوید.

قیمت گل ماشین عروس

بهترین گل عروسی سال 2023

زبان گل (floriography) مفهومی است که از دوران ویکتوریا بوجود آمد. در آن زمان افراد با استفاده از گل، احساسات خود را بیان می‌کردند. امروزه نیز بسیاری از زوج ها از همین روش برای ابراز علاقه و احترام به یکدیگر استفاده می‌کنند. علاوه بر این، رنگ این توانایی را دارد که نقش مهمی در معنای گل ایفا کند، این موضوع در مورد گل رز بیشتر صدق می‌کند. (پیشنهاد می‌کنیم در این خصوص مطلب معنی رنگ گل رز را مطالعه کنید.) تا اینجای متن با انواع گل‌هایی که برای قسمت های مختلف مراسم عروسی استفاده می‌شوند آشنا شدیم، اکنون به معرفی پر طرفدارترین انواع گل عروسی در سال جدید می‌پردازیم.

بهترین گل عروسی 2023: 1. گل رز

برای هر مناسبتی از تهیه دسته گل عروسی و باکس گل نامزدی گرفته تا سبد گل خواستگاری و دسته گل عقد، گل رز اولین و کلاسیک ترین انتخاب است. گل رز همیشه نماد عشق بوده و رنگهای متنوعی دارد و به سختی می‌توان روی دستش پیدا کرد. گل رز برای همه اندازه‌ها، از دسته گل گرفته تا نصب در مقیاس بزرگ و تاج گل، عالی است.

در صورت خرید گل رز به صورت عمده برای تزیین دکور مراسم، هزینه‌ی آن مقرون به صرفه تر خواهد شد.

بهترین گل عروسی 2023: 1. گل رز

بهترین گل عروسی 2023: 2. گل صد تومانی

گل صد تومانی قطعا محبوب‌ترین گزینه‌ی عروس‌ها برای گل عروسی در فصل بهار است. این گل زیبا به قدری جلب توجه می‌کند که حتی استفاده از یک شاخه‌ی آن در گلدان توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.گل صد تومانی یا پیونی در انواع رنگها موجود بوده که ساختار گلبرگ هر رنگ با دیگری متفاوت است. این گل به خاطر بزرگ بودنش برای استفاده در دکور مراسم گزینه‌ی جالبی است.

بهترین گل عروسی 2023: 2. گل صد تومانی

بهترین گل عروسی 2023: 3. گل سوسن

گل سوسن با گلبرگ‌های بزرگ و خیره کننده‌اش در انواع رنگهای سفید، نارنجی، قرمز، زرد، صورتی و بنفش یافت می‌شود. سوسن دختر فصل تابستان است و گل عروسی منتخب این فصل است؛ به خصوص برای عروسی‌هایی که در فضای باز برگرار می‌شوند. ترکیب گل سوسن با ژیپسوفیلیا در یک دسته گل، فوق العاده است.

بهترین گل عروسی 2023: 3. گل سوسن

بهترین گل عروسی 2023: 4. ادریسی

گل ادریسی با گلبرگ های کوچک و ظریفش زیبایی خاصی داشته و در میان انواع گل عروسی بسیار پرطرفدار است. این گل زیبا در رنگهای سفید، صورتی، آبی و بنفش موجود است.

بهترین گل عروسی 2023: 5. آفتابگردان

تعجبی ندارد که چرا آفتابگردان با رنگ زرد روشن و شاد و گلبرگ‌های به هم ریخته‌اش، جز محبوب ترین انواع گل‌ عروسی است. آفتابگردان با رنگ زرد و گرمش حس جسارت را در هر محیطی متساعد می‌کند و چه به صورت تنهایی و چه در کنار گل های کوچک دیگر حسابی خودنمایی می کند. گل آفتابگردان گزینه‌ی خوبی بعنوان گل روی کیک عروسی است و برای عروسی های فصل تابستان تا اوایل پاییز انتخاب مناسبی است.

بهترین گل عروسی 2023: 5. آفتابگردان

بهترین گل عروسی 2023: 6. گل عروس (ژیپسوفیلیا)

همین که نام دیگر ژیپسوفیلیا، گل عروس است، گواه بر این موضوع است که چقدر این گل مناسب استفاده در قسمت های مختلف عروسی شماست. استفاده از گل عروس هم به تنهایی زیبایی خاص خودش را دارد و هم وقتی بعنوان تکمیل کننده در کنار شاخه گل های دیگر قرار می‌گیرد، زیبایی آن گل آرایی را دو چندان می‌کند و منتقل کننده حس شادمانی و سرزندگی است.

بهترین گل عروسی 2023: 6. گل عروس (ژیپسوفیلیا)

انواع گل عروسی بر اساس فصل

احتمالا تا به حال حین خرید گل، واژه‌ی گل فصلی به گوشتان خورده است. البته امروزه اکثر انواع گل را در هر فصلی می‌توان تهیه کرد اما خرید گل مناسب هر فصل به این معنی است که بهترین نوع آن گل را دریافت خواهید کرد. برخی گمان می‌کنند تاکید بر تهیه گل فصلی بعنوان گل عروسی به خاطر ارزان بودن قیمت آن است، در صورتی که ممکن است قیمت آن تفاوتی نکند و فقط کیفیت بالاتری داشته باشد.

گل عروسی مناسب فصل بهار

اگر گل عروسی جز مهم ترین اولویت های مراسم شماست، پیشنهاد می کنیم عروسی خود را در فصل بهار برگذار کنید تا به انواع خیره کننده ی گل ها از جمله گل نرگس، لاله، گل نخود، پیونی، گل بنفشه، پیونی و زنبق با کیفیت دسترسی داشته باشید.

گل عروسی مناسب فصل بهار

گل عروسی فصل تابستان

روزهای طولانی و گرم، غروب‌های باشکوه، شب‌هایی با هوای خنک و مطبوع همگی ویژگی های عروسی های فصل تابستان است. اگر قصد دارید مراسم خود را در فصل تابستان برگزار کنید، گزینه های زیادی برای خرید گل عروسی خواهید داشت: رز پرورشی، ادریسی، گل ستاره ای، گل زبان در قفا، گل انگشتانه، آفتابگردان و گل زینیا. نکته‌ای که در مورد استفاده از گل در عروسی تابستان وجود دارد این است که گل ها نباید در معرض گرمای شدید قرار بگیرند که پژمرده شوند و باید غنچه های مقاوم تر برای تزیین مراسم عروسی و دسته گل عروسی انتخاب شوند.

گل عروسی فصل تابستان

گل عروس فصل پاییز

چه فصلی با شکوه تر از فصل پاییز، پادشاه فصل ها، برای برگزاری عروسی؟ هوای خنک و مطبوع، شاخ و برگ های ریزان، غروب های حماسی و روزهای کوتاه و بارانی، برای بستن پیمان ابدی با عشقتان بهترین صحنه و خاطره را رقم خواهد زد. انواع گل عروسی که در این فصل موجود اند عبارتند از: گل کوکب، آنمون، گل داوودی و گل آمارانتوس.

گل عروس فصل پاییز

گل عروس فصل زمستان

تصور اکثر افراد این است که شاید گل مناسبی در فصل زمستان برای دسته گل عروسی و تزیین مراسم وجود نداشته باشد اما با دیدن تعداد گزینه های در دسترس تان از جمله گل نسرین، آلاله، آنمون، خربق و ... احتملا شگفت زده خواهید شد.

گل عروس فصل زمستان

 

 

 

ثبت سفارش تلفنی