مثلا گل رز رو چند بفروشیم خوبه؟

بازار گل محلاتی

بدون شک بازار گل محلاتی اولین جایی هست که برای خرید گل و گیاه به یاد علاقه مندان خواهد افتاد. . ما در زیر سعی داریم برای شما اطلاعات مناسبی جهت بازدید و خرید از این بازار فراهم کنیم

بازار گل محلاتی
بازار گل محلاتی

اطلاعات بازار گل محلاتی

تعداد سالن ها : 10 سالن تعداد غرفه ها : 600 غرفه

بازار گل شهید محلاتی در اتوبان شهید محلاتی تهران در محله زمزم واقع شده است

این بازار شامل 10 سالن و حدود 600 غرفه است که حدود 50 درصد این غرفه ها مربوط به فروش گل های شاخه ای ، 30 درصد مربوط به گل های آپارتمانی - بیرونی و حدود 20 درصد مربوط به بخش خشکبار و تزئیینات می باشد.

این بازار در زمینی به مساحت 10 هزار متر در سال 1375 ساخته شده است و جزو قدیمی ترین بازار های گل تهران میباشد.

آدرس بازار گل محلاتی

تهران، بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم، بازار گل تهران

ساعت کاری بازار گل محلاتی

شروع بازار : 4 صبح پایان بازار : 13 ظهر

ساعت کاری این بازار در روز های عادی هفته از ساعت 5 صبح الی 13 ظهر میباشد ولی در روزهای پنج شنبه و جمعه و همچنین روزهای تعطیل و مناسبت ها تا ساعت 14 هم به روی عموم باز هست.

بازار گل محلاتی چه روزهایی تعطیله؟

بازار گل محلاتی اکثر روزهای سال باز و فعال هست . غیر از روزهای :

14 و 15 خرداد

روز شهادت امام علی 21 ماه رمضان

تاسوعا و عاشورا

28 صفر

دسترسی ها

SEO
مترو

با استفاده از خط 4 مترو (ارم سبز-کلاهدوز) خود را به ایستگاه نبرد برسانید و در جلوی درب مترو تاکسی های نبرد جنوبی را سوار شوید . فقط به راننده بگویید بازار گل شما را پیاده کند. به همین راحتی

SEO
تاکسی

تاکسی های خطی بازار گل محلاتی از اول خیابان نبرد وجود دارند . همچنین حتی از بازار اصلی تهران هم شما میتوانید خود را به خیابان نبرد رسانده و از آنجا مستقیما تاکسی های بازار گل را سوار شوید.

SEO
ماشین

راحت ترین مسیر برای رسیدن به این بازار گل میتواند این باشد که شما از طریق اتوبان امام علی(ع) به سمت جنوب حرکت کرده و وارد اتوبان محلاتی شرق شوید . پس از آن وارد خیابان نبرد جنوبی شده و در اولین چهار راه به سمت راست بپیچید . پس از حدود 50 متر شما میتوانید در ضلع جنوبی بازار گل را مشاهده کنید . حالا فقط باید جایی برای پارک وسیله نقلیه خود پیدا کنید.فقط در محل ممنوع پارک نکنید که در چشم به هم زدنی ماشین شما را توقیف خواهند کرد.

چرا بازار گل محلاتی

سوالات متداول

بازار گل محلاتی کجاست؟

این بازار در منطقه 14 ،شرق تهران و نزدیک اتوبان محلاتی میباشد


بازار گل محلاتی چه ساعتی باز هست؟

در روزهای عادی از ساعت 5 صبح الی 13 و در روزهای خاص تا ساعت 14 باز هستش


بازار گل محلاتی چه روزهایی تعطیل است؟

این بازار تنها در روز 21 ماه رمضان، عاشورا ، تاسوعا ، 28 صفر و 15 خرداد تعطیل میباشد و بقیه روزها باز هستش


اطلاعات بیشتر از بازار گل شهید محلاتی

 

بازار گل محلاتی همان جایی است که می‌توانید مجموعه‌ای از مغازه‌های گل‌فروشی کوچک و بزرگ را ببینید و هر گلی که می‌خواهید را برای خود بخرید. این بازار گل یکی از معروفترین و بزرگترین بازارهای گل تهران است و دربزرگراه محلاتی قرار گرفته است. تنوع گل در این بازار پر جنب و جوش گل و گیاه بسیار زیاد است و مطمئنا کسی دست خالی از این بازار بیرون نخواهد رفت. به دلیل همین تنوع بسیاری از گل‌فروشان سطح شهر و همچنین مردم عادی که قصد خرید گل و گیاه دارند به این بازار گل می‌روند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب این صفحه در مورد ساعت کار بازار گل محلاتی، قیمت گل در بازار گل شهید محلاتی و آدرس باغ گل محلاتی اطلاعات کسب کنید.

بازار گل محلاتی

درباره بازار گل محلاتی

بازار گل محلاتی بعنوان دومین بازار گل بزرگ پایتخت شناخته شده که  ۱۰ سالن و تقریبا ۶۰۰ غرفه‌ دارد که در هر سالن اقلام متفاوتی از جمله فروش گل شاخه‌ای، گل آپارتمانی و غیره دارد. انواع گل آپارتمانی، کاکتوس‌ها، درختچه‌های مختلف، کود و خاک، گلدان‌های سفالی و شیشه‌ای، ساکولنت های ساده و طرحدار، لوازم باغبانی و غیره را می‌توانید در این بازار پیدا کنید و خدماتی مثل خرید دسته گل و گل‌آرایی ماشین نیز در بازارگل محلاتی عرضه می‌شود.

باغ گل دو درب دارد که به درب اصلی پایاگل می گویند؛ درب فرعی هم در پشت بازار قرار گرفته است. در راهروهای مسقف باغ گل محلاتی غرفه‌های فروش انواع گل‌های شاخه‌ای طبیعی بریده شده را می‌بینید. انواع درخت، نهال، درختچه و کاکتوس ها را هم می‌توانید از قسمت رو باز و گلخانه‌ای بازارگل محلاتی تهیه کنید.

بازار گل محلاتی فقط برای عمده فروشی است؟

باغ گل محلاتی علاوه بر عمده فروشی به صورت خرده فروشی نیز فعالیت دارد اما اکثر غرفه‌ها به صورت عمده کار می‌کنند. یعنی اگر هوس خرید یک باکس گل کوچک و جمع و جور یا یک گیاه آپارتمانی فسقلی داشتید هم می‌توانید به باغ گل محلاتی مراجعه کنید؛ به هر حال هم فال است و هم تماشا! البته که شرایط خرید از بازار گل محلاتی کمی با گلفروشی‌هایی که در سطح شهر می‌بینیم به خصوص در مورد گل‌های شاخه‌ای متفاوت است. فروش گل شاخه‌ای در آنجا به صورت تکی انجام نمی‌شود و باید به صورت دسته‌ای خرید کنید. هر دسته معمولا 10 تا 20 شاخه گل دارد مثلا هر دسته گل رز 20 شاخه گل دارد.

خرید آنلاین از بازار گل محلاتی

ساعت کار بازار گل محلاتی

ساعت کار بازار گل محلاتی از ساعت 4 صبح الی 13 می‌باشد. پیشنهاد ما به شما این است که بازدید و خرید از باغ گل را به ساعات ابتدایی صبح موکول کنید، چرا که هم در ترافیک کمتری می‌مانید و هم در پارکینگ بازارگل محلاتی آسانتر جای پارک پیدا خواهید کرد؛ نکته مهم دیگر این که صبح زود، گل‌ها تازه و بهتر هستند و خرید برای شما به تبع آسان‌تر است. 7 صبح اوج مراجعه و خرید از باغ گل محلاتی است. بنابراین خرید خود را به قبل از ساعت 7 و در روزهای وسط هفته موکول کنید.

البته به خاطر داشته باشید غرفه هایی که تک فروشی هم انجام می‌دهند معمولا از ساعت 11 به بعد باز هستند و احتیاجی به حضور شما از صبح زود نیست.

ساعت کار بازار گل محلاتی در ایام عید

به طور کلی نزدیک عید نوروز، شب یلدا، چهارشنبه سوری، اعیاد مذهبی، روز پدر، مادر و روزهای جمعه استقبال خوبی از بازار گل محلاتی می‌شود. نزدیک عید در غرفه‌های بازار گل می‌توانید وسایل هفت سین، شمع سبزه نیز تهیه کنید. از این رو ساعت کاری بازار گل محلاتی در روز جمعه و ایام نوروز طولانی‌تر و تا حدود ساعت 14 الی 15 می‌باشد. البته اگر که می‌خواهید خرید راحت‌تری داشته باشید بهتر است در روزهای وسط هفته به بازار گل شهید محلاتی مراجعه کنید چون آخر هفته ازدحام جمعیت معمولا بالا است و قیمت محصولات برخی غرفه‌ها در روزهای آخر هفته به خاطر تعداد بالای مراجعین ممکن است کمی افزایش یابد.

ساعت کاری بازار گل محلاتی در ایام نوروز

آدرس بازار گل محلاتی

باغ گل محلاتی واقع در تهران، بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم می‌باشد. این بازار تقریبا در جنوب شرق تهران و در منطقه 14 واقع شده است.

بهترین مسیر برای رفتن به بازار گل محلاتی

برای رسیدن به بازار گل محلاتی راه‌های مختلفی از جمله تاکسی، مترو، اتوبوس و وسیله شخصی هست. این بازار گل معروف تهران در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، محله‌ی زمزم، پایین‌تر از دادگاه خانواده واقع شده است که برای دسترسی به آن می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

مترو: نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به بازار گل محلاتی، ایستگاه نبرد در خط چهار مترو است. پس از پیاده شدن از مترو می‌توانید با تاکسی‌ خود را به این بازار گل برسانید.

تاکسی: خطوط تاکسیرانی مختلف به سمت بازار گل محلاتی حرکت می‌کنند. از جمله در محل‌هایی مانند ابتدای بزرگراه محلاتی در چهارراه سیروس، میدان امام خمینی و میدان محلاتی می‌توانید سوار تاکسی شده و به این بازار گل بروید.

اتوبوس: ابتدای اتوبان شهید محلاتی اتوبوس های ویژه ای برای رفتن به باغ گل تعبیه شده اند که می توانید از آنها استفاده کنید. دو خط اتوبوس بلوار ابوذر - بهارستان و بلوار ابوذر - سعدی هم برای رسیدن به آنجا کاربردی هستند.

ماشین شخصی: برای رسیدن به بازار گل محلاتی با استفاده از ماشین شخصی می‌توانید از طریق اتوبان امام علی (ع) به سمت جنوب حرکت کرده و وارد اتوبان محلاتی شرق شوید. سپس وارد خیابان نبرد جنوبی شده و در اولین چهار راه به سمت راست بپیچید. بازار گل محلاتی را می‌توانید در ضلع جنوبی مشاهده کنید. بازار گل محلاتی پارکینگ ندارد و باید در خیابان های اطراف ماشین خود را پارک کنید.

نکته: اگر امکان استفاده از وسیله شخصی را ندارید و می‌خواهید با وسایل نقلیه عمومی به بازارگل محلاتی بروید؛ نگران حمل خریدهای خود نباشید، هم ورودی بازار گل پر از وانت است و هم در سرتاسر آنجا، چرخ دستی‌هایی وجود دارد که با دریافت هزینه خریدهای شما را تا هر کجا که بخواهید حمل می‌کنند.

آدرس باغ گل محلاتی

قیمت گل در بازار گل محلاتی

قیمت‌ها در سالن‌ها و غرفه‌های مختلف متفاوت است. اگر قصد خرید گل و گیاه با کیفیت و با قیمت مناسب دارید، با حوصله از همه‌ی سالن‌ها دیدن کنید. به طور کلی قیمت گل در بازار گل محلاتی نسبت به گلفروشی های سطح شهر ارزان‌تر بوده و تنوع بسیار زیادی وجود دارد؛ دلیل آن هم بر می گردد به اینکه چون خیلی از این گل ها برای روستاها اطراف تهران هستند و حمل آنها به تهران هزینه ی اندکی دارد. البته قیمت برخی از غرفه های باغ گل در روز های تعطیل و آخر هفته گران تر است اما همجنان نسبت به بسیاری از گلفروشی ها ارزان تر است.

همانطور که گفتیم آداب خرید کردن در گل فروشی محلاتی کمی متفاوت است. برخی گل ها مثل آنتوریوم به صورت باکسی فروخته می شوند که هر باکس 10 تا 15 شاخه گل دارد؛ یا گل های شاخه حتما باید دسته ای خریداری شوند. جالب است بدانید هنگام حساب کردن قیمت گل ارکیده تعداد گل های روی هر شاخه را محسبه می کنند نه تعداد شاخه ها را.

گل فروشی محلاتی

قیمت گلدان در بازار گل محلاتی

همانطور که گفتیم در بازار گل شهید محلاتی انواع وسایل باغبانی، لوازم تزئینی گل‌ و گیاه، گلدان‌های رنگی، سفالی، شیشه‌ای و گلدان‌های پلاستیکی به فروش می رسد. در میان انواع گلدان ها، گلدان پلاستیکی قیمت بهتری دارد اما اگر گیاهتان خاک خشکی دارد بهتر است از گلدان سفالی استفاده کنید.

بازار گل شهید محلاتی

خرید اینترنتی از بازار گل محلاتی

از زمان باب شدن خرید و فروش اینترنتی در میان مردم، اینستاگرام بازار گل محلاتی و غرفه‌های موجود در این بازار نیز شروع به فعالیت کرده و به خرید و فروش اینترنتی در بازار گل محلاتی می‌پردازند. یعنی شما علاوه بر خرید حضوری می‌توانید به صورت آنلاین از این بازار رنگارنگ و جذاب بدون ماندن در ترافیک، گرما و سرما خرید کنید. خود بازار گل محلاتی دارای وبسایت رسمی نیست اما اکثر غرفه‌هایی که در این باغ مشغول فعالیتند دارای سایت و پیج اینستاگرام هستند.

یکی از این غرفه های فعال و پرطرفدار گلفروشی گل باما بوده که در زمینه سفارش آنلاین انواع گل و گیاه زینتی و آپارتمانی، تاج گل، دسته گل، باکس گل، سبد گل برای مناسبت‎‌های مختلف نظیر گل ولنتاین و گل روز مادر در حال فعالیت است.

 

 

 

عکس هایی از بازار گل محلاتی

آنلاین خرید کنید!

اگر میخواهید در وقت خود صرفه جویی کنید و یا نگران سلامتی خود و خانواده هستید، میتوانید تمام خرید های خودتون رو بصورت آنلاین انجام دهید.

آنلاین خرید کنید

فروش عمده و همکاری

برای هماهنگی بیشتر میتونید با واتس اپ گل باما در تماس باشید

آنلاین خرید کنید

سفارش از بازارگل محلاتی