دسته گل روز مادر – عاشقی روی مدار محبت مادرانه

دسته گل روز مادر

دسته گل روز مادر

عشق به مادر واقعا با کلمات قابل‌ بیان نیست. اما شاید انتخاب بهترین دسته گل روز مادر به عنوان یک هدیه هر چند کوچک، کمی به این عشق نزدیک باشد. برای اینکه هدیه روز مادر چشمگیر باشد و بتوانید حجم زیادی از خرابکاری های دوران کودکی را از ذهن مادرانتان پاک کنید، می توانید از میان لاله‌ های رنگارنگ، رزهای کلاسیک، گل زنبق و سایر گل هایی که وسعتشان به بزرگی یک دنیاست، سبد گلی بخرید. دسته گلی انتخاب کنید.

به علاوه، اگر دنبال ایده لحظه‌ آخری هستید، می توانید روی گل فروشی های اینترنتی حساب کنید. می دانید که مادرها دوست دارند شما وقت شناس باشید 🙂 از ایده‌ی خرید آنلاین گل که بگذریم، تنوعی که در گل فروشی های اینترنتی به چشم می آید گویا بیشتر از چیزی است که در گل فروشی ها برایش فرصت انتخاب دارید. ما در این مقاله می خواهیم به مانند سایر مطالب بلاگ گل باما با گزینه های دیگری، متفاوت از چیزی که دیگران توصیه می کنند برای خرید گل روز مادر ایده پردازی و خیالپردازی کنیم. اگر آماده باشید بریم سراغ مقاله…

دسته گل روز مادر

بهترین دسته گل روز مادر: ترکیبی از زنبق و گل میمون

تصور کنید مادرتان را از خواب بیدار کنید و این دسته گل را به او هدیه دهید! چقدر خوشحال می شود. به ترکیب زنبق زرد و میمون سفید، می توانید حتی علف طلایی اضافه کنید و خودتان ببینید که مامان با این دسته گل بیشتر از یک پیتزای سیر و استیک صفا خواهد کرد. به ما اعتماد کنید. ضرر نمی کنید. 🙂

گل زنبق و معنای آن در دسته گل

گل زنبق و زیبایی آن، ریشه در افسانه‌ های یونانی دارد. طبق این افسانه ها گل زنبق، وقتی حوا متوجه بارداری خود شد و از بهشت رانده شد و اشک ریخت، از آن اشک به وجود آمد. زنبق نشانی از خلوص و پاکی قلب شماست. گرچه ما برای بهترین دسته گل روز مادر در اینجا زنبق زرد را پیشنهاد دادیم، ولی زنبق سفید در کل محبوب تر است. زنبق سفید هم نمادی از بی گناهی و پاکی است.

دسته گل روز مادر - گل زنبق

گل میمون و معنای آن در فرهنگ گیاه شناسی

گل میمون گل بسیار جذاب و زیبایی است که به این دلیل این نام را دارد که وقت خشک شدن، شکل و شمایلی کاملا شبیه صورت میمون پیدا می کند. این گل چون بسیار متنوع است و رنگ های زیادی هم دارد، یکی از پرطرفدارترین گل ها در میان گل دوستان است.

در زبان انگلیسی هم به این گل Snapdragon گفته می شود. به این دلیل که وقتی پایین این گل را فشار بدهیم، دهانه آن باز می شود که شکلی کاملا شبیه اژدها دارد. توجه کنید که snap یعنی گاز گرفتن و dragon یعنی اژدها.

دسته گل روز مادر - گل میمون

بهترین دسته گل روز مادر: یک دسته گل صد تومانی

اگر هشت گل صد تومانی کنار هم بگذارید، برای دسته گل برای روز مادر به اندازه کافی خوشگل و در شان خواهد بود. ولی بهتر است در نگهداری از آن خلاقیت به خرج بدهید. مثلا خیلی قشنگ می شود اگر این گل ها را در یک گلدان حصیری شیری رنگ بگذارید؛ حتی مثلا بد نیست که از یک کوزه ی آبی زیبا هم به جای گلدان در نگه داری این گل ها استفاده کنید. حسابی دلربا می شود.

گل پیونی یا گل صد تومانی گل خیلی زیبا و خاصی است که آن را حسابی متمایز می کند. به دلیل همین زیبایی و تنوع، یکی از بهترین انتخاب ها برای دوستداران گل و گیاه است.

دسته گل روز مادر - گل صد تومنی

گل پیونی و معنای آن در دسته گل

این گل نماد عشق است و حسابی رمانتیک. به همین دلیل زیاد می بینیم که در تهیه دسته گل عروس از آن زیاد استفاده می شود؛ از آن گل هایی است که برای جشن گرفتن سالگرد ازدواج هم زیاد خریداری می شود. گل پیونی نماد افتخار و پولداری هم هست. می گویند دلیل نامگذاری این گل به «صدتومانی» در ایران این است که پادشاه ایران آنقدر عاشق زیبایی این گل شده بود که به قاصد چینی که بذر آن را آورده بود، آن زمان ۱۰۰ تومان انعام داد و به همین دلیل نام این گل صدتومانی باقی ماند.

می خواهید یکی از بهترین دسته گل ها برای ازدواج را هم بشناسید؟

ترکیبی از گل صدتومانی، گل رز سفید، کوکب، دلفینیوم و زنبق سفید! گفته شده این ترکیب، در واقع گل سنتی کشور پرتغال در مراسم ازدواج است.

دسته گل روز مادر - گل پیونی

بهترین دسته گل روز مادر: گل ادریسی یا گل هیدرانژا

با گل ادریسی برای روز مادر، زیبایی را برای مادرتان به خانه می برید. این گل با رنگ آبی چشم نوازش باید در گلدان مناسب نگه داری شود. اگر درست و حسابی به آن رسیدگی کنید و آب به اندازه به آن بدهید و نور کافی باشد؛ تا ۴۵ سانتی متر هم رشد می کند! فوق العاده است این گل. بهتر است نوری که به این گل می رسد نه خیلی زیاد باشد نه خیلی کم. به همین دلیل در گرمای تابستان، بهتر است آن را در جایی بگذارید که نسبتا سایه باشد. می گویند این گل وقتی خیلی خوب رشد می کند که آفتاب صبح و سایه بعدازظهر را داشته باشد.

دسته گل روز مادر - گل ادریسی

انواع گل هیدرانژا و معنای آن در فرهنگ گیاه شناسی

این گل اصالتا ژاپنی است و به آن هیدرانژا یا ادریسی گفته می شود. دلیل آن هم این است که در زبان یونانی، هیدارنژا به معنی آب و ظرف آب است و به این دلیل این نام برای این گل انتخاب شده که این گل زیبا به آب زیادی نیاز دارد. این گل، پُر گلبرگ و ستاره ای شکل است. طیف رنگ آن هم شامل سفید مایل به آبی، صورتی و بنفش روشن می شود و البته بنفش آن متداول تر است. این گل را نمادی از صداقت و بی ریایی می دانند. برای آنکه به مادر خود بگویید چقدر سپاسگزار او هستید، این گل انتخاب خوبی است.

البته باید توجه داشته باشید که این گل اگر خیلی زود به شرایط مساعد مورد نیازش نرسد، پژمرده می شود.

دسته گل روز مادر- گل ادریسی

بهترین دسته گل روز مادر: ترکیبی از گل رز و گل داوودی

مادر شایسته بهترین هدیه هاست. اگر مادرتان طبع ظریفی دارد، دسته گلی از رز و داوودی با رنگ های هلویی، صورتی و کبود به او هدیه دهید. مطمئنا او مبهوت این ترکیب رنگ زیبا خواهد شد و احتمالا خواهد فهمید که جایی دسته گل به آب داده اید 🙂 اساسا اگر مشکلی با هزینه کردن ندارید شاید بهترین دسته گل روز مادر همین پیشنهاد باشد. رز با تنوع و ظاهر خوبی که دارد همیشه مورد توجه دوست داران گل و گلدان و ظرافت های گیاهان است.

گل رز و معنای آن در دسته گل

گل رز به عنوان نماد عشق شناخته می شود. رزها در فصل هایی شبیه به روز مادر بسیار پرطرفدار می شوند و به همین دلیل قیمت آنها هم نسبت به روزهای عادی بیشتر می شود. رز در واقع یکی از زیباترین، بهترین و در عین حال همیشگی‌ ترین انتخاب برای هدیه دادن به همه آن هایی که دوستشان دارید است.

دسته گل روز مادر - گل رز

این گل هم رنگ های متنوعی دارد و هر رنگ معنای مخصوص خود. مثلا رز قرمز معنای عشق همیشگی بی چشم داشت، رز سفید به معنای پاکی و عفت، رز زرد به معنای دوستی، صورتی به معنای احساسات آرام ملایم و رز آبی به معنای بخاطر داشتن فرد برای همیشه است.

گل داوودی و معنای آن در فرهنگ گیاه شناسی

گل داوودی هم با درشتی و زیبایی خاص خود به علاوه رنگ های متنوع شامل سفید، صورتی، قرمز، بنفش و زرد، به یکی از گل های پرطرفدار بدل شده است. قبلا فقط این گل در فضای باز کشت می شد؛ اما امروزه در دسته گل ها هم جای خود را پیدا کرده است. این گل ها به لحاظ ارتفاع به سه دسته کلی کوتاه، متوسط و بلند تقسیم می شوند. هر چند انواع داوودی به این هم خلاصه نمی شود.

دسته گل روز مادر- گل داوودی

هدیه دادن این گل به معنای آرزوی شادی و زندگی طولانی است. در فرهنگ ما، رنگ سفید این گل نشانه غم و اندوه است. اما رنگ قرمز آن مثل رز، نشانه ای از عشق است.

بهترین دسته گل روز مادر: یک دسته گل لاله رنگارنگ

انتخاب گل لاله در بهار، نیاز به فکر کردن ندارد. بنابراین پیشنهاد ما این است که ۱۵ تا ۳۰ شاخه گل لاله را با ترکیب نارنجی، صورتی، بنفش پررنگ و کمرنگ آن به مادر عزیز خود هدیه کنید.

انواع گل لاله و معنای آنها در دسته گل

هر رنگ از مجموعه رنگ های زیبای این گل، معنای خاص خود را دارد. مثلا لاله قرمز نماد عشق، رنگ صورتی آن نماد درک متقابل، لاله بنفش پیام آور قدرت، خوشبختی و وفور نعمت، لاله زرد نشانی از عشقی یک طرفه و لاله سفید نمادی از بخشندگی و پاکی است. این گل، همیشه با خود نشانی از شادی را داشته است.

دسته گل روز مادر- گل لاله

 

ریشه گل لاله شرقی است: ایران و ترکیه. تازه در قرن ۱۶ میلادی بود که پای این گل به اروپا هم باز شد. در قرن ۱۷ محبوبیت این گل آنچنان زیاد شد که قیمت آن را نجومی کرد؛ تا این حد که دیگر هر کس نمی توانست آن را بخرد.

افسانه ی بوجود آمدن گل لاله

ماجرای عشق سوزان شیرین و فرهاد را همه ما می دانیم. در این داستان، وقتی خبر مرگ شیرین به دروغ به فرهاد داده می شود، فرهاد از ناراحتی تیشه به سر خود زد و جانش را از دست داد. از هر قطره خون فرهاد، یک لاله سرخ رویید. بر همین اساس، لاله قرمز علاوه بر عشق، نمادی از همه کسانی است که پاک باخته در راه آرمان های خود هستند.

دسته گل روز مادر-گل لاله

این گل، تقریبا عمر زیادی دارد. ولی باید خوب مراقبش باشید تا پژمرده نشود. مثلا بهتر این است هر روز یا حداقل یک روز در میان آب آن را عوض کنید. اگر از فلاورفود (غذای گل) استفاده می‌کنید چند روز یک بار آب را عوض کنید.

تیم تهیه محتوای گل باما وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *