گل ماه تولد شما چیست؟

گل ماه‌های تولد و معنای آنها

شاید کمتر کسی باشد که تابحال توصیفات کتاب‌های طالع‌بینی، شخصیت‌شناسی یا ستاره‌شناسی را درباره شخصیت و ویژگی‌های متولدین ماه تولدش مطالعه نکرده باشد. همه ما انسان‌ها ذاتا علاقمند هستیم از بقیه متمایز باشیم، و دلیل استقبال از توصیفاتی که در این کتاب‌ها نوشته می‌شود شبیه حکایت گل ماه تولد (Birth Month Flower) افراد است.

علی‌رغم اینکه خیل عظیمی از اطلاعاتی که در آن نوشته شده از فرد به فرد متغیر است اما گاهی خودمان هم دلمان نمی‌آید آنها را باور کنیم. رو به روی آیینه بایستید و به خودتان بگویید: شما بلندپرواز هستید، در تصمیم‌گیری بسیار عاقل هستید، در مدیریت کارها توانمند هستید! حتی اگر این حرف‌ها ۱۸۰ درجه با حقیقت تفاوت داشته باشد نمی‌توانید جلوی غنج زدن دلتان را بگیرید.

گل ماه تولد شما چیست؟

خرید گل ماه تولد

این مقدمه برای آن بود که بدانید مقاله پیش رو احتمالا مبتنی بر پیش‌فرض‌های تاریخی و یا برگرفته از رفتار پرتکرار مردم در انجام خریدهایشان است. مقاله‌ای که باور پذیر بودن آن بیش از صحت منبع مطلب آن اهمیت خواهد داشت. این مقاله را به معرفی گل ماه تولد اختصاص داده ایم. اگر می خواهید همین روزها  برای دوستتان یا نزدیکانتان گل تولد بخرید و یا اگر به فکر خرید باکس گل ولنتاین هستید؛ قبل از انتخاب و خرید گل مقاله پیش رو را مطالعه کنید. گل ماه تولد از این نظر که برای متولدین هر ماه یک هدیه اختصاصی به حساب می آید می‌تواند جذاب باشد.

به این ترتیب طبق شخصیت‌شناسی انجام گرفته روی متولدین هر ماه، گل ماه تولد را تعیین می‌کنند. در ادامه به معرفی گل ماه تولد متولدین ماه‌های مختلف می‌پردازیم تا بتوانید برای اولین مراسم تولد پیش رو دسته گل اختصاصی یا سبد گل هدیه متناسب همان ماه را به افراد هدیه کنید.

خرید گل تولد یکی از مناسبت هایی است که مردم تحت هیچ شرایط اقتصادی، آنرا ترک نکردند. اگر حس و حال مراجعه به یک گل فروشی را ندارید، در گوگل به دنبال یک گل فروشی آنلاین بگردید. بعدا در این رابطه برایتان بیشتر خواهم گفت.

(برای خرید سبد گل پول به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

گل ماه تولد فروردینی‌ها (April Birth Flower)

گل فروردین گل داوودی مارگریتی/ گل ماگریت یا گل Daisy است. این گل تداعی‌گر معنای یکرنگی، معصومیت و وفاداری است. شاید ندانید که این گل نماد زنان باردار هم هست؛ واقعیتی که باعث می‌شود در خرید گل برای مادران جوان بسیار مناسب باشد. نام گل دیزی برگرفته از اسم چشم روز است. به این دلیل به این نام خوانده شده که شب‌ها گلبرگ‌هایش بسته و با طلوع خورشید باز می‌شوند.

این گل برای پرپر کردن و بازی دوستم داره/ دوستم نداره در کارتون‌ها زیاد به تصویر کشیده می‌شد. با توجه به تم رنگی که دارد می‌تواند در تهیه تاج گل، حلقه گل و یا دسته گل به کار برود.

گل مارگریت نه فقط برای خرید گل تولد برای فروردینی‌ها، بلکه برای خرید گل روز مادر برای مادران متولد فروردین هم گزینه جذابی خواهد بود.

(برای خرید سبد گل ترحیم به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

گل ماه تولد فروردین

 

 گل ماه تولد اردیبهشتی‌ها (May Birth Flower)

گل اردیبهشت گل Lily of the valley بوده که در فارسی با نام گل برف یا گل موگه خوانده می شود. این گل مورد پسند عروس‌های سلطنتی است. گل برف دارای گل‌های زنگوله شکل و رایحه‌ای شیرین دارد. فرصت شکوفه‌دهی آن خیلی کوتاه است. این مدت کوتاه گل برف را فریبنده‌تر هم می‌کند. گل برف نماد صداقت، فروتنی و جذابیت است.

اگر فرض کنیم که نام‌گذاری گل‌ها برخاسته از فلسفه‌ای خیالی است، این گل نماد “بازگشت به مسیر خوشبختی”است. برای خرید گل تولد برای اردیبهشتی‌ها، کمی ابتکار به خرج دهید؛ شاید گل برف به تنهایی به چشم نیاید. حتی می‌توانید برای تزئین باکس گل هدیه آنها از گل برف استفاده کنید.

گل ماه تولد اردیبهشت

گل ماه تولد خردادی‌ها (June Birth Flower)

گل ماه تولد خرداد یکجورایی معروف‌ترین نوع گل در جهان است: گل رز. قرن‌هاست به خاطر زیبایی کلاسیک و عطر بی‌نظیرش مورد استقبال همگان بوده است. گل رز نماد عشق، زیبایی و افتخارآفرینی است. جالب است که علاوه بر رنگ، تعداد گل رز هم در بیان احساسات تأثیر شگرفی دارد. مثلا عشق در نگاه اول یک گل رز کافی است، ولی برای گفتن دوستت دارم حتما به یک جین گل رز نیاز دارید. به هر حال هر چیزی قیمتی دارد 🙂
خرید گل تولد برای خردادی‌ها، اگر دختر باشند می‌تواند برایشان یادآور خاطرات گل ولنتاین هم باشد. یک باکس گل رز یا باکس گل رز البته برای همه‌ی مناسبت‌ها غوغا می‌کند. (آخه کدام دفعه برای تولد پسرها گل خریداری شده؟ نه واقعا کی شده به پسرها گل هدیه بدن؟؟…)

گل ماه تولد خرداد

گل ماه تولد تیر ماهی ها (July Birth Flower)

گل ماه تولد تیر ماهی ها گل دلفینیوم (Delphinium یا Larkspur) بوده که در زبان فارسی گاها به آن گل زبان در قفا هم می‌گویند. دلفینیوم نماد وقار و انرژی مثبت است و پای ثابت باغچه‌های کلاسیک انگلیسی است که احتمالا توی کارت پستال‌های قدیمی آن را دیده‌اید. گل دلفینیوم جزو معدود گل‌های آبی واقعی است و رنگ آبی آن بواسطه دست‌کاری‌های باغبانی و ژنتیکی ایجاد نشده است.

حال و روز طرفداران تیم آبی پایتخت با رفتن استراماچونی شاید خوب نباشد، اما رنگ گل دلفینیوم با این اخبار تلخ از طراوت نمی‌افتد. گل ماه تولد تیر ماهی ها به طور کلی نمایانگر جسارت و شجاعت در دوست داشتن است؛ لذا اگر طرف مقابل شما متولد ماه تیر است و می‌خواهید دل را به دریا بزنید و حرف دلتان را به او بزنید، شاید خرید گل تولد، موقعیت مناسبی باشد. (البته ما هیچ مسئولیتی تقبل نمی‌کنیم!)

گل ماه تولد تیر

گل ماه تولد مردادی ها (August Birth Flower)

گل متولدین مرداد گل گلایل است. شاید گل مرداد در ایران بیشتر در مراسمات غم و عزاداری به کار گرفته شده باشد، اما در خارج از کشور ارج و قرب بیشتری دارد. گلایل با شکوفه‌های برجسته و ساقه‌های چشمگیرش، و رنگ‌های بی‌نظیری که دارد به طور باورنکردنی محبوب است و تنوع رنگ زیادی دارد. ریشه اسم گلایل از اسم gladius به معنای شمشیر گرفته شده است.

این نام‌گذاری برمی گردد به زمان گلادیاتورها، و تعجب‌برانگیز نیست که تجسم نماد قدرت، سخاوت و صداقت باشد. گل ماه تولد مردادی ها، گل چندان گران‌قیمتی نیست. اگر تصمیم گرفتید برایشان گل تولد بخرید، سراغ گلفروشی بروید که تنوع رنگ بیشتری در گلایل‌ها داشته باشد.

گل ماه تولد مرداد

گل ماه تولد شهریوری ها (September Birth Flower)

گل ماه تولد شهریوری ها، گل آستر (Aster) یا گل ستاره است. این گل در گذشته نماد و یادآور عشق و ظرافت بوده است. یک انتخابی خوب و کمتر مورد توجه قرار گرفته برای کسانی که حس طبیعت دوستی دارند. گل ماه شهریور یک جورایی نماد ستاره‌های زمینی است. آسترها در اواخر تابستان به اوج زیبایی خود می‌رسند.

برای خرید گل تولد برای متولدین این ماه روی اسم گل آستر تامل بیشتری کنید.

(خرید انواع درختچه آپارتمانی به عنوان هدیه ایده‌ی خوبی است.)

گل ماه تولد شهریور

 

گل ماه تولد مهر ماهی ها (October Birth Flower)

گل مهر را احتمالا بشناسید، گل همیشه بهار گل تولد متولدین ماه مهراست. با شکوفه‌های طلایی و عطر نافذ مورد توجه و علاقه بسیاری از ماست. Marigold نشان طلایی گل‌های پاییزی است. نماد جنگیدن برای رسیدن به موفقیت است. اگر دوستی دارید که متولد مهر ماه است، برای خرید گل تولد برای او دست بازی دارید. گل همیشه بهار در یک گلدان فانتزی به یک هدیه تولد تمام عیار تبدیل می شود و چه بسا بتوانید یک باکس گل لاکچری با آن آماده کنید.

گل ماه تولد مهر

 

گل ماهِ تولد آبانی ها (November Birth Flower)

گل آبان هم گل مشهوری است. گل های داوودی تعلق می‌گیرند به متولدین آبان ماه.

گل داوودی بواسطه رنگبندی‌های شاد، بسیار انرژی‌بخش است. اگر حمل بر بی‌کیفیت بودن نمی‌کنید، گل‌های داوودی اصالتا چینی هستند. یعنی اولین بار در کشور چین پرورش داده شده‌اند. این روزها به دلیل تنوع و سازگاری بالا یکی از گل‌های محبوب در دنیا به شمار می‌آید.

گل متولدین آبان نماد دوستی و آرزوهای شیرین است. گل داوودی نمادخوش‌شانسی هم است. در ژاپن انقدر این گل ارج و قرب دارد که یک روز به نام گل داوودی اختصاص پیدا کرده، روز ۹ سپتامبر در ژاپن مصادف است با برگزاری جشنواره خوشبختی؛ جشنواره‌ای که معنا و مفهوم آن از گل داوودی الهام گرفته شده است. خرید گل تولد برای آبان ماهی‌ها یک دردسر شیرین و بی‌نهایت زیباست.

 

گل ماه تولد آبان

گل ماه تولد آذر ماهی ها (December Birth Flower)

گل آذر یک گیاه بسیار متفاوت است. فلسفه آن هم شاید کمی عجیب باشد، گل راج (Holly Flower) نماد واقعی یک فصل سرد است. حتما پیش خودتان می‌گویید که این گل نیست. اما شاخ و برگ‌های سبز براق همراه با توت‌های قرمز خوش‌رنگ، متبادر کننده حال و هوای قبل از کریسمس است، دلیل نسبت دادن گل راج به گل ماه تولد متولدین آذر شاید سخت مورد پذیرشتان بیفتد، اما گاهی می‌توانید با یک باکس گل قهوه سوخته و کمک گرفتن از گل راج برای تزئینش هدیه متفاوتی بسازید.

خرید گل تولد برای آذر ماهی ها کمی پیچیده است، درست مانند روحیه زودرنجی که اغلب ما از آنها انتظار داریم.

(برای خرید یک گلدان گل ارکیده به صفحه‌ی مورد نظر رجوع کنید.)

گل ماه تولد آذر

 

گل ماهِ تولد دی ماهی ها (January Birth Flower)

گل دی را باید خودتان حدس بزنید! خب بیخیالش… گل میخک. اگر اصل خودشیفتگی را یک عادت دیرینه بشری بنامیم، این عادت در متولدین دی فوران کرده است 🙂 گل میخک نماد فداکاری، وفاداری و عشق بوده، و بخاطر گلبرگ‌های موج‌دار پُرپشت، رنگ‌های متنوع و ماندگاری بالا بین سایر گل‌ها بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. گل میخک گل ماه تولد متولدین دی ماه است.

این گل جزو معدود گل‌هایی است که در فصل سرما رشد می‌کند پس یک انتخاب مناسب برای متولدین زمستان است. امروزه درحق گل میخک خیلی بی‌انصافی شده چرا که فقط به عنوان یک گل جانبی برای تزئین استفاده می‌شود. میخک خیلی قبل‌ترها برای خودش دوران طلایی داشته است.

در تاریخ در ستایش گل میخک اینطور آمده که با قطره اشک حضرت مریم برای حضرت عیسی، اولین شکوفه میخک جوانه زده است. جای تعجب ندارد که میخک سمبل جهانی عشق مادرانه باشد. با این شاخصه تاریخی آن را می‌توان انتخابی مناسب برای گل روز مادر و گل روز زن دانست. میخک در کل نماد فداکاری است، یک گزینه برای خرید گل تولد برای دی ماهی ها که گفته می‌شود دوستانی وفادار و انسان‌هایی قابل‌اعتماد هستند.

 

گل ماه تولد دی

گل ماه تولد بهمنی ها (February Birth Flower)

گل بهمن گل رز است؟ نه خب اشتباه نکنید. همان قدری که به فروردینی در جشن تولدهایی که با عید دیدنی قاطی می‌شود ظلم شده، به متولدین بهمن هم بخاطر مقارن شدن تولدشان با روز ولنتاین ستم ناروا رفته است 🙂 بهرحال لطفا در کنار گل تولد از خرید گل ولنتاین برای بهمن ماهی‌ها غافل نشوید.

گل ماه تولد متولدین بهمن، گل بنفشه است. این گل‌ها با رنگ‌های سرحال و شفاف قرن‌هاست که گرمابخش قلب انسان‌ها در دل زمستان‌های سیاه هستند. یونانی‌ها از بنفشه‌ها برای داروهای گیاهی و برای شیرین کردن نوشیدنی‌ها استفاده می‌کردند. اینطور که از تاریخ می‌شود فهمید، یونانی‌ها کاملا نقش بسزایی در شناسایی راز گل‌ها داشته‌اند.

بنفشه‌ها نماد وفاداری، پاکدامنی و فروتنی هستند. شاید هم به همین دلیل در شخصیت‌شناسی‌ها فروتنی و خاکی بودن را بیشتر از هر صفت دیگری به بهمن ماهی‌ها نسبت می‌دهند. گل ماه تولد متولدین بهمن زیاد بزرگ و شلوغ نیست. یک گلدان بنفشه می‌تواند آنها را بخنداند.

(برای خرید گیاه سیکاس به صفحه‌ی مورد نظر سری بزنید.)

 

گل ماه تولد بهمن

گل ماهِ تولد اسفندی ها (March Birth Flower)

گل اسفند از آن گل‌هایی است که همه دوستش دارند. گل ماه تولد متولدین فروردین نرگس های بهاری است. هیچ گلی به اندازه گل نرگس مظهر بهار نیست. نماد آخرین ماه سال، آغازگر بهار کاملا برازنده‌ی نرگس زرد زیباست. نام این گل برگرفته از یک اسطوره یونانی است که وقتی بازتاب چهره‌ی خودش را در آب دید، انقدر ذوق زده شد که در آب غرق شد. درواقع فدای خودش شد.
(شما فقط خودشیفتگی رِه نگاه کن)

گل نرگس فقط نماد غرور نیست. نمادی برای شروعی جدید، تولد دوباره و تجدید حیات است. گل نرگس سال به سال جوانه می‌زند و شکوفه می‌دهد، نماد وفاداری بوده و کلا گل آرامش‌بخش و لطیفی است. خرید گل تولد برای اسفندی ها بقیه اعضای خانواده‌شان را هم منتفع می‌کند. گلی که عطرش تمام فضای خانه را پر می‌کند.

گل ماه تولد اسفند

 

خرید انواع گل و گیاه – گل فروشی آنلاین یا بازار گل شهید بابایی؟ مساله این است!

قبل از اتمام مقاله این را هم بگویم که برای خرید آنلاین انواع گل و گیاه می‌توانید در گوگل دنبال یک گل فروشی آنلاین خوب بگردید؛ خب غیرمستقیم داریم پیشنهاد می‌کنیم به گل فروشی گل باما سر بزنید 🙂
اگر هم وقت داشتید، سری به بازار گل شهید محلاتی بزنید. ما در آنجا غرفه داریم و میزبان شما خواهیم بود. البته در بازار گل شهید محلاتی در اتوبان آهنگ هم هستیم.
خب امیدوارم خوشتان آمده باشد. بزودی با مطلب دیگری سراغ شما خواهیم آمد.

منبع

مقالات مرتبط

نظرات

3 × 1 =