معرفی گل و گیاه سال 2021: نبرد نور خورشید و امید با دیمنتورهای زندان آزکابان!

plant & flower of the year in 2021

سال جدید میلادی فرارسید و مثل همیشه گرد امیدواری را بر روی لحظات ما پاشیده است. امروز می‌خواهیم درباره‌ی انتخاب گل و گیاه سال 2021 (The 2021 plant & flower of the year) صحبت کنیم. سال 2020 سال بسیار دشواری بود و خیلی از ما به دنبال آغازی جدید در سال 2021 هستیم. خیلی‌ها امیدوارند با رفتن ترامپ، خبر شکست قطعی کرونا را هم بشنوند و سال 2021 را در بدو کار با امید و روحیه بهتری آغاز کنند. همیشه در آغاز سال میلادی متناسب با روحیات جمعی مردم دنیا، نمادهای ستاره شناسی سال جدید و باورهای رایج در جهان، رنگ گیاه و گل سال را معرفی می‌کنند. کمی به فکر بروید و سالی که گذشت را مرور کنید! سایه سیاه کرونا شبیه سایه‌ی ترسناک دیمنتورهای فیلم هری پاتر بر سر کل دنیا سایه افکنده بود. محیطی سرشار از تاریکی و ناامیدی، پر از وحشت مرگ و اخبار ناگوار…

به نظر می‌رسد اگر بخواهیم چشمانمان را ببندیم و بخواهیم آرزویی کنیم، یا سال جدید را کیلومترها متفاوت‌تر از آنچه در سال 2020 سپری شد تجسم کنیم؛ همان ابتدا دلمان تابش نور امید بخش خورشید را بخواهد. طراوت‌ گل‌های آفتاب‌گردان را بخواهد. مطلب پیش رو بهانه‌ای شد تا ولادت حضرت عیسی مسیح و سال جدید میلادی را به هموطنان مسیحی کشورمان تبریک بگوییم. گل سال 2021  گل آفتابگردان و گیاه سال 2021 گیاه مارانتا لوکونورای قرمز  لقب گرفته‌اند.  این دو گیاه به دلیل نمادگرایی مثبت و طبیعت صلح‌آمیز خود انتخاب شده‌اند و امید می‌رود با مطالعه‌ی این مطلب این روحیه‌ی مثبت به شما هم منتقل شود.

حتما بخوانید:
آفت مگس سفید: معرفی روش‌های مبارزه با آفت مگس سفید + عکس

گل سال 2021 – گل آفتاب‌گردان: نماد مجسم خورشید در بین گل‌ها

آفتابگردان را همه می‌شناسند، گیاهی روشن، شاد و قد بلند! نام این گل زیبا از گرایش آن برای تغییر مکان و چرخیدن به سمت خورشید می‌آید. نام علمی این گیاه هلیانتوس (Helianthus) است که از کلمه‌ی یونانی هلیوس (Helios)، ایزد و نماد خورشید و همینطور آنتوس (Anthos) به معنی گل یا شکوفه برگرفته شده است. این گل اغلب تا بیش از 3 متر رشد می‌کند. سرهای زرد رنگ گل آفتابگردان زنبورهای عسل را به سمت خود جذب می‌کند، غذای پرنده‌ها را تامین می‌کند و خوردن تخمه‌های آن هم چیزی است که برای کودکان و بزرگسالان لذت‌بخش است.

آفتابگردان شادی را منعکس می‌کند و نماد خوش‌بینی است. این گیاه معمولا به معنای پرستش و وفاداری است. این گیاه زیبا بعلاوه نشانگر نشاط، خلاقیت و شادی است؛ چیزی که می‌توانیم همیشه بیشتر از آن استفاده کنیم. همانطور که منتظر آینده و روزهایی امیدوارکننده هستیم هیچ گلی مانند آفتابگردان نمی‌تواند روزهای ما را در طی سال روشن کند. شاید مهم‌ترین دلیل انتخاب آفتاب‌گردان به عنوان گل سال 2021 (Flower of the year in 2021)، همین توصیفات درخشان از آن باشد. گویی آنها رودخانه‌های جاری شده از دریای نورانی خورشید باشند!

آفتابگردان (Flower of the year in 2021)

گیاه سال 2021 – مارانتا لوکونورای قرمز:  بیایید با همه چیز با دید مثبت‌اندیشی نگاه کنیم!

نام گیاه زیبای نماز مارانتا از گیاه شناس ایتالیایی قرن شانزدهم، بارتولومئو مارانتا برگرفته شده است و بومی مناطق گرمسیری آمریکا است. این گیاه از آن جهت این نام مستعار را گرفته است که در طول روز برگ‌های آن صاف است و در طول شب مانند دست‌هایی که برای دعا و نماز برخاسته است، جمع می‌شود. این گیاه یادآور قدرتمندی برای شکرگزاری و قدردانی است و به عنوان نماد سپاس و احترام به ما امیدی برای سال نو مملو از سلامتی و موفقیت می‌دهد.

حتما بخوانید:
نگهداری از گیاه کروتون: حفظ طراوت گیاه کروتون با نکات طلایی + عکس

خب دلیل انتخاب این گیاه زیبا به عنوان گیاه سال 2021 (plant of the year in 2021) واضح شد. بیایید با خوش‌بینی برای نعمت سلامتی دعا و شکرگزاری کنیم. همان سلامتی که بزودی مثل باران بر سر مردمان دنیا خواهد بارید.

گیاه سال 2021 - مارانتا لوکونورای قرمز (plant of the year in 2021)

نگهداری از گل سال 2021: چطور از آفتابگردان به خوبی نگهداری کنیم؟

دو نوع اصلی از آفتابگردان وجود دارد؛ یک نوع که دارای دانه‌ی روغنی است و دانه‌های سیاه کوچک دارد و نوع غیر روغنی که دارای دانه‌های بزرگتر و پوسته‌ی ضخیم‌تری است. هر دوی این گل‌ها در طول سال رشد می‌کنند و آفتاب کامل را ترجیح می‌دهند. خوشبختانه مراقبت از گل سال 2021 ساده است. اگر روی قسمت‌های پایینی ساقه‌ی این گیاه، برگ وجود دارد آنها را جدا کنید، ساقه‌ها را دوباره ببرید و آن‌ها را درون آب تازه قرار دهید. لازم است هر دو روز یکبار آب گیاه را عوض کنید چرا که باکتری‌های مسدود کننده‌ی ساقه به سرعت جمع می‌شوند و اگر آب را مرتبا عوض نکنید بوی بدی بوجود می‌آید. بعلاوه برای رشد بهتر و طول عمر بیشتر گیاه می‌توانید به آب آن غذای گل اضافه کنید.

نگهداری از گل سال 2021

نگهداری از گیاه سال 2021: نکاتی برای نگهداری از مارانتا لوکونورای قرمز

گیاه مارانتای قرمز به نور روشن و غیرمستقیم نیاز دارد و بهتر است آن را در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید. گیاه سال 2021 بعلاوه رطوبت بالا را ترجیح می‌دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به ویژه در طول ماه‌های زمستان شاخ و برگ این گیاه را با آب مرطوب کنید. این گیاه اگر رشد کافی داشته باشد برگ‌های آن به اندازه‌ی 15 سانتی‌متر می‌رسد. هنگام آبیاری از آب ولرم استفاده کنید و مطمئن شوید که فقط روی خاک آن آب می‌ریزید نه روی برگ‌های گیاه.

حتما بخوانید:
دسته گل روز مادر - عاشقی روی مدار محبت مادرانه

گیاه مارانتای قرمز را تنها زمانی آبیاری کنید که سطح خاک آن خشک شده باشد. اگر از این گیاه به خوبی مراقبت شود زیباترین برگ‌ها را در میان همه‌ی گیاهان خواهد داشت. سال 2021 در میان شادی و نشاط گل‌های آفتابگردان و امید گیاه مارانتا لوکونورای قرمز، قرار است سال سپاسگزاری، لذت و شوق و تغییرات مثبت باشد.

نگهداری از گیاه سال 2021

 

برگرفته از سایت: mbglifestyle

تیم تهیه محتوای گل باما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.